W jakie miejsce pojechać z niemowlakiem nad morzem?

2024-02-06 12:04:25

Wakacje z niemowlakiem mogą być przygodą, ale i wyzwaniem. Wyjątkowo starannie musimy się do takiego wyjazdu przygotować. Dotyczy to zarówno przemyślanego wyboru miejsca, jak i przygotowania wszystkiego, co ze sobą zabierzemy. O czym trzeba pamiętać i gdzie nad polskie może z niemowlakiem warto się wybrać?

Zanim wyjedziemy z niemowlakiem

Młodzi rodzice często są pełni obaw w związku z pierwszym wyjazdem z maluchem i nie ma w tym nic dziwnego, bo wymaga szczególnej opieki. Wszystkie aspekty związane z wyjazdem muszą być dobrze przemyślane. Co jest najważniejsze?

niemowlak na plaży

Rezerwacja noclegu z wyprzedzeniem

Rodzinny urlop nad morzem najlepiej planować z wyprzedzeniem, abyśmy mogli zarezerwować nocleg w miejscu, które jest przystosowane do pobytu z małymi dziećmi. Powinniśmy zwrócić uwagę, czy będziemy mieli do dyspozycji takie udogodnienia jak łóżeczko, wanienka albo krzesełko do karmienia. W przypadku maluszków już raczkujących i chodzących istotna może być bliskość placu zabaw.

Pakowanie

Co zabrać na wakacje z dzieckiem? Kiedy zaczniemy się zastanawiać i spisywać, to lista będzie się szybko wydłużać, a my będziemy się zastanawiać, jak to wszystko spakować. I faktycznie czasem może to być wyzwanie. Pomińmy tutaj to, co zabierzemy dla siebie i skupmy się na dziecku. W jego walizce musi być miejsce na pieluszki, smoczki, butelki, chusteczki nawilżane i wszystko to, co jest nam potrzebne do jego codziennej pielęgnacji i karmienia. Do tego ubrania na różną pogodę. Obojętnie, gdzie nad morze z niemowlakiem pojedziemy, nie możemy przewidzieć, jaka będzie pogoda, czy będzie wiało, świeciło słońce albo padał deszcz.

Następna na liście jest apteczka z podstawowymi lekami, środkami do dezynfekcji i plastrami. Nie zapomnijmy o preparatach przeciw komarom i kleszczom, a także o kremach z filtrem UV.  O ile dziecko nie śpi na trasie, potrzebne będą książeczki, zabawki i inne przedmioty, które pozwolą zorganizować czas. Będą one niezbędne również w trakcie pobytu nad morzem. A skoro będziemy na plaży, to musimy mieć miejsce na zabawki do piasku. Wiemy już mniej więcej, co ze sobą zabrać, a jaki wybrać kierunek, gdzie nad polskie morze z niemowlakiem?

Jakie nadmorskie kurorty sprawdzają się podczas wakacji z niemowlakiem?

Wybierając miejscowość, w której spędzimy urlop, będziemy kierowali się innymi kryteriami, niż gdyby jechali sami dorośli. Ważna będzie czysta i piaszczysta plaża, cisza, spokój, a jednocześnie dostęp do takich punktów jak sklepy spożywcze i apteki. Na wszelki wypadek warto też sprawdzić, gdzie przyjmuje najbliższy pediatra. W cenie będą trasy spacerowe, po których można jeździć wózkiem, a jeśli w rodzinie są starsze dzieci, to dobrze sprawdzić, czy są dodatkowe atrakcje jak basen albo park linowy. W jakich miejscowościach to znajdziemy?

Bez obaw możemy planować wyjazd do miejscowości zlokalizowanych na Półwyspie Helskim. Jest tutaj wszystko, czego będzie nam potrzeba – widoki, spokój, malownicze plaże, latarnie morskie, muzea. Inną ciekawą propozycją jest Mielno, gdzie plaże są piaszczyste, szerokie i jest wiele lokali gastronomicznych z menu dla dzieci. Piękny park idealny na spacery z wózkiem znajdziemy, kiedy odwiedzimy Ustronie Morskie. Będzie dobrą odskocznią po zabawie na plaży. Zastanawiając się nad tym, gdzie nad morze z niemowlakiem, weźmy pod uwagę Wyspę Wolin ze szczególnym naciskiem na Międzyzdroje.

Gdzie nad morze z niemowlakiem – wybieramy nocleg dopasowany do potrzeb

Wspomnieliśmy na wstępie o rezerwacji noclegu. Wróćmy do tego na moment, bo przemyślany wybór miejsca noclegowego odgrywa kluczową rolę podczas wakacji i to od tego zależy, czy nasz wyjazd będzie udany. Gdzie nad polskie morze z niemowlakiem?

Od razu najlepiej odrzućmy najtańszą opcję, czyli nocleg w pensjonacie. Pokoje są małe, a udogodnienia dla rodzin z dziećmi są tylko w niektórych ośrodkach. Najczęściej bardzo niesie się hałas, co może przeszkadzać dziecku podczas snu. Z kolei rodzice mogą odczuwać dyskomfort, kiedy to niemowlak długo i głośno płacze, bo mają świadomość, że przeszkadzają innym gościom. Znacznie więcej możliwości mamy w hotelu. Tam też często są dostępne na przykład krzesełka. Dużym atutem jest brak konieczności gotowania, bo możemy wykupić posiłki. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom rodzin, nieraz hotele oferują menu dla dzieci. Jednak opcja ta jest nieco kosztowna i w pewien sposób ogranicza naszą swobodę narzuconymi porami posiłków.

Rodzinom z dziećmi poleca się raczej domki letniskowe i przestronne apartamenty. Mają dużą powierzchnię, więc każdy znajdzie miejsce dla siebie. Do dyspozycji mamy nie tylko sypialnię, ale swoją łazienkę, jadalnię i aneks kuchenny, przy którym przygotujemy posiłki, kiedy chcemy. W przypadku apartamentów często do dyspozycji są też takie sprzęty jak pralka, zmywarka, suszarka, piekarnik, a więc wszystko, co mogłoby nam się przydać przy dłuższym pobycie.

Podsumowanie

Wypoczynek podczas wakacji z niemowlakiem bez zwątpienia przybierze inną formę niż wtedy, kiedy dzieci są starsze lub para wyjeżdża sama. Wystarczy jednak kierować się powyższymi podpowiedziami, by wakacje były udane dla całej rodziny.

 

Dowiedz się więcej:

 Atrakcje dla dzieci w Pucku

 Co zabrać na wakacje z dzieckiem?

 Gdzie nad morze z małym dzieckiem i dlaczego na Półwysep Helski?

 Rodzinny urlop nad morzem – 5 rzeczy, o których musisz pamiętać jadąc na wakacje z dzieckiem

Poznaj nasze apartamenty

Podobne artykuły

Osada Sławutowo we Władysławowie — historia i ciekawostki

2024-03-28 13:59:51
Większość z nas wakacje kojarzy z pobytem nad morzem. I nic w tym dziwnego, bo szum morskich fal, lekka bryza i ciepłe promienie słońca działają wyjątkowo regenerująco na organizm. Trudno jednak cały dzień spędzać tylko na plaży. Dlatego też warto poszukać, czy w okolicy naszego miejsca noclegowego nie ma dodatkowych atrakcji. Jedną z tych, o których możemy pomyśleć, będąc w pobliżu Półwyspu Helskiego, jest osada Sławutowo. To wyjątkowy punkt na mapie Polski, w którym możemy bliżej poznać historię kulturę naszych przodków. Co warto wiedzieć o tym miejscu, zanim pojedziemy na wycieczkę?
Więcej

Motylarnia w porcie Władysławowo — ciekawostki i historia

2024-03-28 13:57:27
Sezon planowania wakacyjnych wyjazdów zbliża się wielkimi krokami i coraz częściej zastanawiamy się, gdzie wybrać się tym razem. Jeżeli nastawiamy się na wypoczynek nad Morzem Bałtyckim, to zapewne w pierwszej kolejności analizujemy, co nas czeka w najbardziej popularnych kurortach. Jednym z nich jest Władysławowo, a atrakcji w nim nie zabraknie. Zalicza się do nich motylarnia w porcie.
Więcej

Kawiarnie we Władysławowie — gdzie warto zajrzeć? Podpowiadamy

2024-03-28 13:55:25
Władysławowo jest malowniczą nadmorską miejscowością, która przyciąga turystów przez cały rok. Chociaż największy tłok jest tutaj latem, to i w innych porach roku przyjezdnych nie brakuje. Zachętą może być na przykład chęć oddychania powietrzem nasyconym jodem. Niezależnie od tego, kiedy wybierzemy się nad morze, będziemy chcieli zjeść smaczny obiad lub podwieczorek, a lokali nie brakuje. Jakie kawiarnie we Władysławowie cieszą się największą popularnością?
Więcej

Rezerwat Słone Łąki — co warto zobaczyć?

2024-02-28 12:34:22
Cisza, spokój i kontakt z przyrodą to coś, czego wielu z nas poszukuje podczas urlopu. Czasem nie trzeba daleko rozglądać się za naturą i wystarczy iść do lasu. Jednak jeśli szukamy czegoś więcej, wszystkie okoliczne leśne ścieżki znamy na pamięć, a przy tym chcemy mieć możliwość podziwiania ciekawych gatunków fauny i flory, pomyślmy o odwiedzeniu rezerwatu przyrody. Przykładem takiego atrakcyjnego miejsca jest rezerwat przyrody Słone Łąki znajdujący się koło Władysławowa.
Więcej

Latarnia morska w Jastarni — historia i ciekawostki

2024-02-28 12:32:49
Jeśli prześledzimy rankingi na najpiękniejsze miejscowości nad polskim morzem, to niemal zawsze w czołówce pojawiają się kurorty Półwyspu Helskiego, w tym Jastarnia. Słynie przede wszystkim z wyjątkowo pięknych plaż, ale oprócz tego warto odwiedzić tamtejszą latarnię morską.
Więcej