Atrakcje dla dzieci w Pucku? Nasz lista najciekawszych miejsc!

2021-05-31 09:02:46

Chociaż dużo mówi się o tym, że każdy dorosły posiada w sobie potencjał swojego wewnętrznego dziecka, raczej trudno nam sobie wyobrazić spędzenie wakacji w piaskownicy czy na huśtawce. Nasze dzieci jednak wcale nie widzą w tym nic dziwnego, co więcej plac zabaw z prawdziwego zdarzenia to ich świat, tam dzieje się najwięcej. Planując wakacje, mamy zatem dylemat, jak pogodzić nasze zapędy podróżnicze z potrzebami dzieci, które w dużym stopniu sprowadzają się do zabawy. 

Puck słynie ze spokoju, kameralności, plaży z płytką wodą w sam raz dla dzieci. Nie dziwi więc coraz większe zainteresowanie rodzin z dziećmi  wypoczynkiem w tym mieście. Co Puck oferuje dla najmłodszych?

Dobry nocleg na udany początek

Noclegi to pierwsza kwestia, jaką zgłębiamy, planując urlop. Jadąc z dziećmi, chcemy mieszkać wygodnie, najlepiej w towarzystwie pralki i kuchni, ustronnie z ogrodzeniem i placem zabaw i jeszcze nie za daleko od plaży. Basen to już rarytas. Puck już wychodzi naprzeciw naszym potrzebom, bo domków, pensjonatów i wygodnych apartamentów z tarasami z widokiem na morze tu nie brakuje. Dlatego spokojnie możemy przejść do dalszych atrakcji, które sprostają wymogom naszych pociech. Na całe szczęście placów zabaw w Pucku nie brakuje, a nawet przybywa. Znajdziemy je nawet przy samej plaży, co pozwoli nam korzystać z uroków słońca i pobliskich kawiarni, podczas gdy dzieci będą spożytkowywać energię w tylko dla siebie zrozumiały sposób.

Park linowy usytuowany przy puckim molo również znajduje swoich wiernych amatorów, gdy tylko postawią tam nogę po raz pierwszy. Kąpiele i piaskowe budowle to także niepodważalna atrakcja dla dzieci, na którą możemy liczyć w Pucku. Wygodna jest jej lokalizacja, bo zaledwie 500 m od centrum miasta, ale równie ważne jest łagodne zejście do wody, brak dużych fal oraz wyższa temperatura. A to wynika z faktu, że Puck nie jest położony nad otwartym morzem, ale nad zatoką, gdzie woda szybciej się nagrzewa i jest płytsza na rozległym od brzegu odcinku. Co na nas czeka poza tymi podstawowymi atrakcjami?

Atrakcje dla rodzin z dziećmi w Pucku

Dzieci i ich potrzeby są różne, ale w Parku Ewolucji w okolicach Pucka każdy się odnajdzie. Najmłodszym potowarzyszy dinozaur Arnold, a przejażdżka kolejką jaskiniowców będzie też wyjątkową zabawą dla tych starszych i sporo starszych. W Parku Ewolucji zapoznamy się z historią naszej planety i istotami ją zamieszkującymi w morzach, oceanach i na lądach. Z okularami 3D zwiedzimy dno prehistorycznego oceanu okrętem podwodnym. Batyskaf to tak zaprojektowana platforma, która zapewni doznania wszystkimi zmysłami i dostarczy sporą dawkę adrenaliny.

To doskonała atrakcja dla tych nieco starszych dzieci, a przy okazji odpowiednia, jak na warunki wakacyjne, dawka wiedzy. W Parku Ewolucji mali pasjonaci dinozaurów spotkają się oko w oko z aż 30-oma gatunkami tych zwierząt. Na ścieżce dinozaurów możemy spodziewać się, że część eksponatów będzie się nawet poruszała i wydawała dźwięki. Dla zmęczonych rodziców i niewyczerpanych dzieci znajdzie się też plac zabaw, domek z kulkami i dino pociąg. Starszaki poszaleją na kolejce Rollercoaster Dragon, a rodzice skorzystają z gastronomii. Park Ewolucji znajduje się zaledwie 8 min jazdy samochodem od Pucka, warto zatem spędzić tam jeden dzień z dziećmi.

 

Poznaj nasze apartamenty na wynajem w Pucku

 

Puck za szkłem

Deszczowy dzień w Pucku zdarzyć się może, jak to nad polskim morzem. Nie musimy jednak rezygnować z atrakcji. Warto wtedy wybrać się do Manufaktury Szkła PuckGlas, w której można zarówno podziwiać proces powstawania szklanych wyrobów, jak i wziąć czynny w nim udział. Co więcej, ta oferta skierowana jest nie tylko do dorosłych, ale też do dzieci, które pod okiem specjalisty mogą nauczyć się, jak dmucha się szkło i formuje z niego przeróżne elementy. Własnoręcznie stworzony wyrób można na pamiątkę zabrać ze sobą. Pora deszczowa to też okazja do zwiedzania muzeów, na które zazwyczaj w czasie wakacji nad morzem brakuje nam czasu i szkoda słońca.

Muzeum Ziemi Puckiej im. Floriana Ceynowy powstałe w 1980 roku należy zobaczyć, jeśli nie za pierwszym razem, gdy odwiedzamy to miasto, to na pewno za drugim. Wcześniej, bo od 1970 r. miejsce to funkcjonowało jako Stacja Gromadzenia Dóbr Kultury i Upowszechniania Wiedzy o Regionie. Dzięki tej inicjatywie kaszubska kultura ludowa, zabytkowe obiekty rybackie i wystawy nawiązujące do historii regionu można podziwiać i poznawać. Dla dzieci to edukacyjna wycieczka i nietypowa wyprawa, bo muzeum ma w Pucku dwa oddziały.

Puck to również rejsy po zatoce, które stanowią niepowtarzalną zabawę dla najmłodszych. Widoki, krajobrazy to jedno, ale kapitan rejsu zawsze chętnie pozwoli dzieciom postać za sterem, a nawet przywdziać kapitańską czapkę. Zainteresowani mogą poznać oprzyrządowanie i techniczną stronę obsługi  statku. Na rejs można zabrać ze sobą rowery, dzięki czemu można wysiąść w Jastarni i wrócić rowerem. Trasy rowerowe z Pucka to dla spragnionych aktywności doskonała atrakcja. Dla dzieci znajdą się i takie łatwiejsze, a nam starszym nie będzie to przeszkadzać.
 

Poznaj nasze apartamenty w Pucku

Podobne artykuły

Plaża i molo w Pucku - co zastaniemy? Czego się spodziewać?

2021-04-30 14:59:22
Jeślibyśmy się chwilę zastanowili, każdy wymieniłby jakieś uciążliwości związane z pobytem na plaży - brud, szkło, które może wbić się w bosą stopę, wrzeszczące nad głowami mewy i wiatr urywający głowę. A mimo to uwielbiamy plażę, leżenie na ciepłym piasku i słuchanie morza. Jednak każda plaża jest inna, jaką spotkamy, wybierając się do Pucka i czy przypadnie nam go gustu?
Więcej

Gdzie zjeść w Pucku? TOP10 restauracji w Pucku!

2021-04-30 14:53:18
Jedzenie pełni o wiele więcej funkcji niż dostarczenie nam substancji potrzebnych do przeżycia. Dla jednych jest pocieszeniem, dla innym sposobem na redukcję stresu i napięć, a czasem formą kontroli i reżimu. Przede wszystkim jednak lubimy jeść i to w towarzystwie, wiec można powiedzieć, że to również sposób na budowanie relacji interpersonalnych. 
Więcej

Co warto zobaczyć w Pucku?

2019-08-27 09:30:10
Morze i plaża w Pucku.
Puck to nadmorska miejscowość położona między Rewą a Władysławowem, od tego ostatniego miasta oddalona zaledwie o 10 kilometrów. Jak wiadomo, z Władysławowa jest już rzut kamieniem od słynnego Półwyspu Helskiego.
Więcej

Trasy rowerowe na Półwyspie Helskim, czyli dodatkowa atrakcja nie tylko dla aktywnych

2019-05-08 09:17:30
Trasa rowerowa na Półwyspie Helskim.
Szlak rowerowy na trasie Puck-Władysławowo-Hel w większej części przebiega przez mierzeję helską. Liczy on w sumie 45 kilometrów, z czego ponad 30 kilometrów stanowi przejazd Półwyspem Helskim. Jest to piękna, łagodna trasa prowadząca przez lasy i specjalnie wyznaczone dla rowerów drogi. W sporej części rowerzyści mają dostęp do przyjemnych widoków morza i plaż.
Więcej