Atrakcje dla dzieci w Pucku? Nasz lista najciekawszych miejsc!

2021-05-31 09:02:46

Chociaż dużo mówi się o tym, że każdy dorosły posiada w sobie potencjał swojego wewnętrznego dziecka, raczej trudno nam sobie wyobrazić spędzenie wakacji w piaskownicy czy na huśtawce. Nasze dzieci jednak wcale nie widzą w tym nic dziwnego, co więcej plac zabaw z prawdziwego zdarzenia to ich świat, tam dzieje się najwięcej. Planując wakacje, mamy zatem dylemat, jak pogodzić nasze zapędy podróżnicze z potrzebami dzieci, które w dużym stopniu sprowadzają się do zabawy. 

Puck słynie ze spokoju, kameralności, plaży z płytką wodą w sam raz dla dzieci. Nie dziwi więc coraz większe zainteresowanie rodzin z dziećmi  wypoczynkiem w tym mieście. Co Puck oferuje dla najmłodszych?

Dobry nocleg na udany początek

Noclegi to pierwsza kwestia, jaką zgłębiamy, planując urlop. Jadąc z dziećmi, chcemy mieszkać wygodnie, najlepiej w towarzystwie pralki i kuchni, ustronnie z ogrodzeniem i placem zabaw i jeszcze nie za daleko od plaży. Basen to już rarytas. Puck już wychodzi naprzeciw naszym potrzebom, bo domków, pensjonatów i wygodnych apartamentów z tarasami z widokiem na morze tu nie brakuje. Dlatego spokojnie możemy przejść do dalszych atrakcji, które sprostają wymogom naszych pociech. Na całe szczęście placów zabaw w Pucku nie brakuje, a nawet przybywa. Znajdziemy je nawet przy samej plaży, co pozwoli nam korzystać z uroków słońca i pobliskich kawiarni, podczas gdy dzieci będą spożytkowywać energię w tylko dla siebie zrozumiały sposób.

Park linowy usytuowany przy puckim molo również znajduje swoich wiernych amatorów, gdy tylko postawią tam nogę po raz pierwszy. Kąpiele i piaskowe budowle to także niepodważalna atrakcja dla dzieci, na którą możemy liczyć w Pucku. Wygodna jest jej lokalizacja, bo zaledwie 500 m od centrum miasta, ale równie ważne jest łagodne zejście do wody, brak dużych fal oraz wyższa temperatura. A to wynika z faktu, że Puck nie jest położony nad otwartym morzem, ale nad zatoką, gdzie woda szybciej się nagrzewa i jest płytsza na rozległym od brzegu odcinku. Co na nas czeka poza tymi podstawowymi atrakcjami?

Atrakcje dla rodzin z dziećmi w Pucku

Dzieci i ich potrzeby są różne, ale w Parku Ewolucji w okolicach Pucka każdy się odnajdzie. Najmłodszym potowarzyszy dinozaur Arnold, a przejażdżka kolejką jaskiniowców będzie też wyjątkową zabawą dla tych starszych i sporo starszych. W Parku Ewolucji zapoznamy się z historią naszej planety i istotami ją zamieszkującymi w morzach, oceanach i na lądach. Z okularami 3D zwiedzimy dno prehistorycznego oceanu okrętem podwodnym. Batyskaf to tak zaprojektowana platforma, która zapewni doznania wszystkimi zmysłami i dostarczy sporą dawkę adrenaliny.

To doskonała atrakcja dla tych nieco starszych dzieci, a przy okazji odpowiednia, jak na warunki wakacyjne, dawka wiedzy. W Parku Ewolucji mali pasjonaci dinozaurów spotkają się oko w oko z aż 30-oma gatunkami tych zwierząt. Na ścieżce dinozaurów możemy spodziewać się, że część eksponatów będzie się nawet poruszała i wydawała dźwięki. Dla zmęczonych rodziców i niewyczerpanych dzieci znajdzie się też plac zabaw, domek z kulkami i dino pociąg. Starszaki poszaleją na kolejce Rollercoaster Dragon, a rodzice skorzystają z gastronomii. Park Ewolucji znajduje się zaledwie 8 min jazdy samochodem od Pucka, warto zatem spędzić tam jeden dzień z dziećmi.

 

Poznaj nasze apartamenty na wynajem w Pucku

 

Puck za szkłem

Deszczowy dzień w Pucku zdarzyć się może, jak to nad polskim morzem. Nie musimy jednak rezygnować z atrakcji. Warto wtedy wybrać się do Manufaktury Szkła PuckGlas, w której można zarówno podziwiać proces powstawania szklanych wyrobów, jak i wziąć czynny w nim udział. Co więcej, ta oferta skierowana jest nie tylko do dorosłych, ale też do dzieci, które pod okiem specjalisty mogą nauczyć się, jak dmucha się szkło i formuje z niego przeróżne elementy. Własnoręcznie stworzony wyrób można na pamiątkę zabrać ze sobą. Pora deszczowa to też okazja do zwiedzania muzeów, na które zazwyczaj w czasie wakacji nad morzem brakuje nam czasu i szkoda słońca.

Muzeum Ziemi Puckiej im. Floriana Ceynowy powstałe w 1980 roku należy zobaczyć, jeśli nie za pierwszym razem, gdy odwiedzamy to miasto, to na pewno za drugim. Wcześniej, bo od 1970 r. miejsce to funkcjonowało jako Stacja Gromadzenia Dóbr Kultury i Upowszechniania Wiedzy o Regionie. Dzięki tej inicjatywie kaszubska kultura ludowa, zabytkowe obiekty rybackie i wystawy nawiązujące do historii regionu można podziwiać i poznawać. Dla dzieci to edukacyjna wycieczka i nietypowa wyprawa, bo muzeum ma w Pucku dwa oddziały.

Puck to również rejsy po zatoce, które stanowią niepowtarzalną zabawę dla najmłodszych. Widoki, krajobrazy to jedno, ale kapitan rejsu zawsze chętnie pozwoli dzieciom postać za sterem, a nawet przywdziać kapitańską czapkę. Zainteresowani mogą poznać oprzyrządowanie i techniczną stronę obsługi  statku. Na rejs można zabrać ze sobą rowery, dzięki czemu można wysiąść w Jastarni i wrócić rowerem. Trasy rowerowe z Pucka to dla spragnionych aktywności doskonała atrakcja. Dla dzieci znajdą się i takie łatwiejsze, a nam starszym nie będzie to przeszkadzać.
 

 

Dowiedz się więcej:

 W jakie miejsce pojechać z niemowlakiem nad morzem?

 Co zabrać na wakacje z dzieckiem?

 Gdzie nad morze z małym dzieckiem i dlaczego na Półwysep Helski?

 Rodzinny urlop nad morzem – 5 rzeczy, o których musisz pamiętać jadąc na wakacje z dzieckiem

Poznaj nasze apartamenty w Pucku

Podobne artykuły

Groty Mechowskie — historia i przydatne informacje

2024-04-30 11:44:23
Kiedy będziemy na Pomorzu Gdańskim, nie skupiajmy się jedynie na największych kurortach polskiego wybrzeża. Przyjrzyjmy się ich najbliższej okolicy, bo jest mnóstwo miejsc, jakie warto odwiedzić, a znajdują się trochę na uboczu. Wśród tych szczególnie polecanych wymienia się Groty Mechowskie, które zlokalizowane są w położonej 10 km od Pucka wsi Mechowo. Zaliczają się one do najpiękniejszych zabytków przyrodniczych na Pomorzu Gdańskim. Co warto wiedzieć o tym miejscu, zanim wybierzemy się na wycieczkę?
Więcej

Muzeum Ziemi Puckiej — co musisz o nim wiedzieć?

2022-09-05 08:43:46
Historia Pucka sięga wczesnego średniowiecza, a jego chętnie odwiedzany port rybacki to najstarszy port słowiański nad Bałtykiem. Często odwiedzamy to miejsce w wakacyjnym czasie, zapominając jednak o historycznych i kulturowych aspektach tego miasta.
Więcej

Zatoka Pucka – co musisz o niej wiedzieć?

2022-09-05 08:25:17
Jest i ona, piękna, ciepła, otwarta na wszystkich i bezpieczna. Zatoka Pucka, choć nieustannie przez turystów oblegana, pozostaje piękna i młoda, jakby dopiero co odkryta.
Więcej

Puck 2022 - jak zaplanować urlop? Gdzie zjeść? Co wiedzieć?

2022-08-08 14:44:47
Województwo pomorskie na urlopowy plan zawsze brzmi dobrze, choć jednocześnie wielu z nas myśli tu głównie o codziennych posiadówkach na plaży za parawanem, rybie na obiad i gofrach w międzyczasie. To wszystko może być cała prawda, ale nie musi, szczególnie kiedy mowa o Pucku.
Więcej

Pierścień Zatoki Puckiej — jesteś w Mechelinkach? To wsiadaj na rower!

2022-06-02 12:13:23
Sport to zdrowie, wszyscy to wiemy, nie jest to nowe odkrycie. Jednak nie wszystkie sporty mają to do siebie, że można je połączyć z pięknym widokiem. Rowerzyści jednak o tym wiedzą i co więcej, potrafią to robić. Dlatego jest ich tak wielu na Pomorzu.
Więcej