Gdzie nad morze z małym dzieckiem i dlaczego na Półwysep Helski?

2019-12-12 08:47:27

Planując rodzinne wakacje nad morzem, trzeba zadbać nie tylko o noclegi, ale również o rozrywkę, a zwłaszcza, jeśli podczas urlopu będą towarzyszyć nam dzieci. Pociechy szybko się nudzą, więc piaszczysta plaża i dmuchane zabawki, na długo nie wystarczą. Maluchom trzeba zapewnić atrakcje, dlatego wybierając się na urlop, warto wybrać miejsca, które zapewnią rozrywkę najmłodszym. Nie musisz planować egzotycznych wakacji! Gdzie wyjechać nad morze z małym dzieckiem?

kobieta i mężczyzna stoją nad morzem i bawią się z dzieckiem

Planując rodzinne wakacje nad morzem, trzeba zadbać nie tylko o noclegi, ale również o rozrywkę, a zwłaszcza, jeśli podczas urlopu będą towarzyszyć nam dzieci. Pociechy szybko się nudzą, więc piaszczysta plaża i dmuchane zabawki, na długo nie wystarczą. Maluchom trzeba zapewnić atrakcje, dlatego wybierając się na urlop, warto wybrać miejsca, które zapewnią rozrywkę najmłodszym. Nie musisz planować egzotycznych wakacji! Gdzie wyjechać nad morze z małym dzieckiem?

Wybierz Półwysep Helski! Tam znajdziesz dużo miejsc, które zapewnią udany wypoczynek i Tobie i dzieciom. Półwysep Helski w lato tętni życiem i ma nam do zaoferowania znacznie więcej, niż lodziarnie i automaty do gier, które absorbują dzieci na kilka minut! Jurata, Jastarnia i Władysławowo mają w zanadrzu kilka naprawdę ciekawych atrakcji, które zainteresują najmłodszych! A oto kilka z nich...

Atrakcje dla dzieci w Juracie

Rozumkowo - Bawialnia dla dzieci

“Rozumkowo” jest naprawdę ciekawym miejscem spędzenia czasu dla najmłodszych i na pewno żadne dziecko nie będzie się tam nudzić. Maluchy mają tam do dyspozycji namiot, po brzegi wypełniony zabawkami i przyborami do malowania! Znajdą również konsole do gier, piłkarzyki oraz watę cukrową.

Poza tym, wykwalifikowani animatorzy, znają najlepsze sposoby, dzięki którym przyciągną uwagę dzieci, na znacznie dłużej, niż kwadrans! Zainicjują gry i zabawy, pomalują buzie, poprowadzą warsztaty tematyczne… Dzieci nauczą się robić zwierzątka z baloników, wykonają pocztówkę z wakacji, przyklejając do niej muszelki albo najpierw stworzą przybory do żonglowania, a potem nauczą się nimi żonglować! Dobra zabawa, gwarantowana!

Dzięki temu, że “Rozumkowo” to sieć bawialni, placówki znajdziemy, między innymi w Jastarni, Juracie i na Helu.

Park Linowy Ju-Huuu

Park Linowy Ju-huu to świetna zabawa dla każdego! Odrobina strachu i adrenaliny, okazja do sprawdzenia siły swoich mięśni i sprytu, ale przede wszystkim godziny pełne śmiechu!

Jeśli Twoja pociecha ma powyżej 120 cm wzrostu i obuwie sportowe na nogach, cały Park Linowy stoi przed nią otworem! Razem z dzieckiem, również i Ty, możesz sprawdzić swoją sprawność fizyczną, wisieć kilka metrów nad ziemią i doświadczyć ekstremalnych doznań!

Nie ma limitu wiekowego, jednak dzieci, przejdą park tylko za pisemną zgodą rodziców. Tory na wysokościach, mogą wyglądać groźnie, ale doświadczeni instruktorzy i atestowane systemy zabezpieczające, asekurują i na każdym kroku dbają o bezpieczeństwo każdego uczestnika!

Tarzanek

Jeśli dziecko nie ma jeszcze 120 cm, może skorzystać z łatwiejszej trasy, przeznaczonej dla najmłodszych! “Tarzanek” to trasa, dostępna dla dzieci od 100 cm wzrostu, umieszczona na wysokości 150 cm nad ziemią i wyposażona w taki sam system asekuracji, jaki znajduje się na innych torach. Tor składa się z 10 różnych atrakcji, takich jak np. ścianka wspinaczkowa.

Skok Tarzana

Dla dzieci nieco starszych, które posiadają już odpowiednio rozwinięte zdolności motoryczne i dojrzałość emocjonalną, dostępny jest także “Skok Tarzana”. Jest to tor o ekstremalnej aktywności i wyższym stopniu trudności, który przeznaczony jest dla osób od 10 roku życia, o masie ciała poniżej 100 kilogramów.

Przeczytaj również: Atrakcje dla dzieci w Juracie, czyli gdzie zabrać pociechy?

mężczyzna podnosi dziecko do góry nad morzem

Atrakcje dla dzieci we Władysławowie

Ocean Park

Chciałbyś pospacerować obok rekinów, wielorybów, spotkać się z największym na świecie 34 metrowym płetwalem błękitnym i poczuć się jak na dnie oceanu? Niejeden dorosły o tym marzy, a co dopiero dziecko?! Czy wiesz, że jest to możliwe?! A prócz tego, że zobaczysz te stworzenia to dowiesz się też ciekawych rzeczy o ich podwodnym życiu w morskich głębinach.

Ocean Park to 20 hektarów pełnych atrakcji, gdzie można podziwiać wodospad, wioskę rybacką, a nawet żywe rekiny i ryby tropikalne! Można się także zapoznać  z modelami ssaków i ryb w skali 1:1. A to tylko kilka z wielu atrakcji, które się tam znajdują! Poza ciekawą ekspozycją i programem edukacyjnym, Twoje dziecko ma zagwarantowaną niesamowitą zabawę, na największym bezpłatnym placu zabaw w całym województwie! Poza tym, tylko w Ocean Parku mieści się interaktywne show, gdzie naprawdę rozmawiają… wieloryby!

Ocean Park to mnóstwo najlepszej zabawy w jednym miejscu! W lato odbywają się tam również koncerty, a nawet przejażdżki na kucykach! Każde dziecko będzie bawiło się tutaj fantastycznie i na długo zapamięta tę wyprawę!

Przeczytaj również: Atrakcje dla dzieci we Władysławowie – co warto zobaczyć?

Muzeum Motyli

W Muzeum Motyli znajdują się owady z całego świata! Wystawa składa się z ponad 70 gablot entomologicznych, w których znajduje się ponad 3000 okazów! I niech nie zmyli Was nazwa, która choć sugeruje obecność samych motyli, to oprócz nich, będą tam również chrząszcze, pluskwiaki, straszyki, pająki, skorpiony i cała masa innych stawonogów oraz wszystko, co jest związane z owadami! Jest tam również kolekcja monet, zabawek, a także 6 krótkich filmów edukacyjnych o życiu motyli i test dla prawdziwych znawców i pasjonatów, którzy o motylach wiedzą wszystko i chcieliby się sprawdzić!

Atrakcje dla dzieci w Jastarni

Latarnia morska

Atrakcją, która niewątpliwie spodoba się pociechom, jest znajdująca się w Jastarni nieduża latarnia morska, pomalowana w biało-czerwone pasy. Nieduża, gdyż ma zaledwie 17 metrów wysokości, co daje jej tytuł najniższej latarnii na polskim wybrzeżu. Mimo, że nie można na nią wejść, to i tak cieszy się ona dużym zainteresowaniem! Kiedy wybudowano ją w 1938 r. miała 25 metrów, jednak została wysadzona przez saperów, gdyż stanowiła punkt orientacyjny na początku II Wojny Światowej. Latarnię można znaleźć między 49 a 50 zejściem na plażę.

rodzina z dziećmi bawi się na plaży nad morzem

Ośrodek Oporu Jastarnia

Jeśli masz w domu małego żołnierza, to na pewno zachwycą go zapory przeciwczołgowe i schrony bojowe...  A czy wiesz, że 3 km od centrum Jastarni, znajduje się prawdziwy raj dla małych miłośników militariów!

Ośrodek Oporu Jastarnia to system fortyfikacji, który podczas II wojny światowej bronił drogi lądowej do portu i wsi Hel. System składał się m.in. z czterech ciężkich schronów bojowych: Sokoła, Sabały, Saragossy i Sępa. Prace nad nimi rozpoczęły się w maju 1939 roku, a zakończyły w listopadzie.

Obecnie schrony odnowiono, odtworzono przeszkody przeciwpancerne, przeciwpiechotne i okopy, całość wzbogacono o ścieżki edukacyjne i urządzono tu militarną placówkę muzealną. Wnętrza Sabały, schronu dla broni maszynowej, który pełnił również funkcję punktu dowodzenia całego ośrodka, udostępniono zwiedzającym!

To tylko kilka atrakcji, które Półwysep Helski oferuje najmłodszym, a już zapowiada się ciekawie! Jeśli jesteś zainteresowany urlopem na Półwyspie.

Przeczytaj również: Atrakcje dla dzieci Jastarni – gdzie warto zabrać swoje pociechy?

Poznaj nasze apartamenty

Podobne artykuły

Jurata czy Jastarnia? Podpowiadamy!

2021-07-27 10:44:18
Mamy taki zwyczaj, że ciągle stawiamy się przed wyborami. Ryba czy mięso, lody czy tort, morze czy góry. Może czasem jest to konieczne, ale wiele jest takich sytuacji, gdy wcale nie musimy wybierać. Wakacje wydają się właśnie takim czasem, w którym wybory moglibyśmy ograniczyć do minimum i czerpać z życia garściami.
Więcej

Dmuchane zabawki do wody – trendy na 2021 rok

2021-07-27 10:37:19
Dmuchane zabawki do wody
Zoo, safari czy dżungla? Co wybieramy na tegoroczne wakacje? Jeśli zaskoczeni tymi opcjami, odpowiadamy, że przecież nad Bałtyk jedziemy, to czas poznać prawdę. W tym roku nad morzem i innymi wodnymi akwenami spotkamy wiele dzikich zwierząt, co więcej, jadąc z dziećmi, warto samemu się w nie zaopatrzyć.
Więcej

Atrakcje dla dzieci w Pucku? Nasz lista najciekawszych miejsc!

2021-05-31 09:02:46
Atrakcje dla dzieci w Pucku
Chociaż dużo mówi się o tym, że każdy dorosły posiada w sobie potencjał swojego wewnętrznego dziecka, raczej trudno nam sobie wyobrazić spędzenie wakacji w piaskownicy czy na huśtawce. Nasze dzieci jednak wcale nie widzą w tym nic dziwnego, co więcej plac zabaw z prawdziwego zdarzenia to ich świat, tam dzieje się najwięcej. Planując wakacje, mamy zatem dylemat, jak pogodzić nasze zapędy podróżnicze z potrzebami dzieci, które w dużym stopniu sprowadzają się do zabawy. 
Więcej

Co zabrać na wakacje z dzieckiem? Sprawdź naszą listę must-have!

2020-08-25 14:34:14
Alfabet, jak wiemy to pewien system i porządek. Dotyczy liter, których nauczenie się trochę nam zajmuje. Podróż z dzieckiem napawa niejedną matkę podobnym zawrotem głowy, jak właśnie wielu przedszkolaków stających twarzą w twarz z nauką literek. Warto zatem stworzyć sobie swój własny system pakowania w obliczu pytania co zabrać na wakacje z dzieckiem.
Więcej

Co zabrać na wakacje nad Bałtykiem? Lista rzeczy na wyjazd wakacyjny!

2020-03-23 09:24:22
Co zabrać na wakacje nad Bałtykiem
Przed wyjazdem na wakacje nad morze trzeba podjąć trud związany z pakowaniem walizek. Bardzo dobrą praktyką jest przygotowywanie sobie listy rzeczy do zabrania, aby o niczym nie zapomnieć.
Więcej