Gdzie nad morze z małym dzieckiem i dlaczego na Półwysep Helski?

2019-12-12 08:47:27

Planując rodzinne wakacje nad morzem, trzeba zadbać nie tylko o noclegi, ale również o rozrywkę, a zwłaszcza, jeśli podczas urlopu będą towarzyszyć nam dzieci. Pociechy szybko się nudzą, więc piaszczysta plaża i dmuchane zabawki, na długo nie wystarczą. Maluchom trzeba zapewnić atrakcje, dlatego wybierając się na urlop, warto wybrać miejsca, które zapewnią rozrywkę najmłodszym. Nie musisz planować egzotycznych wakacji! Gdzie wyjechać nad morze z małym dzieckiem?

kobieta i mężczyzna stoją nad morzem i bawią się z dzieckiem

Planując rodzinne wakacje nad morzem, trzeba zadbać nie tylko o noclegi, ale również o rozrywkę, a zwłaszcza, jeśli podczas urlopu będą towarzyszyć nam dzieci. Pociechy szybko się nudzą, więc piaszczysta plaża i dmuchane zabawki, na długo nie wystarczą. Maluchom trzeba zapewnić atrakcje, dlatego wybierając się na urlop, warto wybrać miejsca, które zapewnią rozrywkę najmłodszym. Nie musisz planować egzotycznych wakacji! Gdzie wyjechać nad morze z małym dzieckiem?

Wybierz Półwysep Helski! Tam znajdziesz dużo miejsc, które zapewnią udany wypoczynek i Tobie i dzieciom. Półwysep Helski w lato tętni życiem i ma nam do zaoferowania znacznie więcej, niż lodziarnie i automaty do gier, które absorbują dzieci na kilka minut! Jurata, Jastarnia i Władysławowo mają w zanadrzu kilka naprawdę ciekawych atrakcji, które zainteresują najmłodszych! A oto kilka z nich...

Atrakcje dla dzieci w Juracie

Rozumkowo - Bawialnia dla dzieci

“Rozumkowo” jest naprawdę ciekawym miejscem spędzenia czasu dla najmłodszych i na pewno żadne dziecko nie będzie się tam nudzić. Maluchy mają tam do dyspozycji namiot, po brzegi wypełniony zabawkami i przyborami do malowania! Znajdą również konsole do gier, piłkarzyki oraz watę cukrową.

Poza tym, wykwalifikowani animatorzy, znają najlepsze sposoby, dzięki którym przyciągną uwagę dzieci, na znacznie dłużej, niż kwadrans! Zainicjują gry i zabawy, pomalują buzie, poprowadzą warsztaty tematyczne… Dzieci nauczą się robić zwierzątka z baloników, wykonają pocztówkę z wakacji, przyklejając do niej muszelki albo najpierw stworzą przybory do żonglowania, a potem nauczą się nimi żonglować! Dobra zabawa, gwarantowana!

Dzięki temu, że “Rozumkowo” to sieć bawialni, placówki znajdziemy, między innymi w Jastarni, Juracie i na Helu.

Park Linowy Ju-Huuu

Park Linowy Ju-huu to świetna zabawa dla każdego! Odrobina strachu i adrenaliny, okazja do sprawdzenia siły swoich mięśni i sprytu, ale przede wszystkim godziny pełne śmiechu!

Jeśli Twoja pociecha ma powyżej 120 cm wzrostu i obuwie sportowe na nogach, cały Park Linowy stoi przed nią otworem! Razem z dzieckiem, również i Ty, możesz sprawdzić swoją sprawność fizyczną, wisieć kilka metrów nad ziemią i doświadczyć ekstremalnych doznań!

Nie ma limitu wiekowego, jednak dzieci, przejdą park tylko za pisemną zgodą rodziców. Tory na wysokościach, mogą wyglądać groźnie, ale doświadczeni instruktorzy i atestowane systemy zabezpieczające, asekurują i na każdym kroku dbają o bezpieczeństwo każdego uczestnika!

Tarzanek

Jeśli dziecko nie ma jeszcze 120 cm, może skorzystać z łatwiejszej trasy, przeznaczonej dla najmłodszych! “Tarzanek” to trasa, dostępna dla dzieci od 100 cm wzrostu, umieszczona na wysokości 150 cm nad ziemią i wyposażona w taki sam system asekuracji, jaki znajduje się na innych torach. Tor składa się z 10 różnych atrakcji, takich jak np. ścianka wspinaczkowa.

Skok Tarzana

Dla dzieci nieco starszych, które posiadają już odpowiednio rozwinięte zdolności motoryczne i dojrzałość emocjonalną, dostępny jest także “Skok Tarzana”. Jest to tor o ekstremalnej aktywności i wyższym stopniu trudności, który przeznaczony jest dla osób od 10 roku życia, o masie ciała poniżej 100 kilogramów.

Przeczytaj również: Atrakcje dla dzieci w Juracie, czyli gdzie zabrać pociechy?

mężczyzna podnosi dziecko do góry nad morzem

Atrakcje dla dzieci we Władysławowie

Ocean Park

Chciałbyś pospacerować obok rekinów, wielorybów, spotkać się z największym na świecie 34 metrowym płetwalem błękitnym i poczuć się jak na dnie oceanu? Niejeden dorosły o tym marzy, a co dopiero dziecko?! Czy wiesz, że jest to możliwe?! A prócz tego, że zobaczysz te stworzenia to dowiesz się też ciekawych rzeczy o ich podwodnym życiu w morskich głębinach.

Ocean Park to 20 hektarów pełnych atrakcji, gdzie można podziwiać wodospad, wioskę rybacką, a nawet żywe rekiny i ryby tropikalne! Można się także zapoznać  z modelami ssaków i ryb w skali 1:1. A to tylko kilka z wielu atrakcji, które się tam znajdują! Poza ciekawą ekspozycją i programem edukacyjnym, Twoje dziecko ma zagwarantowaną niesamowitą zabawę, na największym bezpłatnym placu zabaw w całym województwie! Poza tym, tylko w Ocean Parku mieści się interaktywne show, gdzie naprawdę rozmawiają… wieloryby!

Ocean Park to mnóstwo najlepszej zabawy w jednym miejscu! W lato odbywają się tam również koncerty, a nawet przejażdżki na kucykach! Każde dziecko będzie bawiło się tutaj fantastycznie i na długo zapamięta tę wyprawę!

Przeczytaj również: Atrakcje dla dzieci we Władysławowie – co warto zobaczyć?

Muzeum Motyli

W Muzeum Motyli znajdują się owady z całego świata! Wystawa składa się z ponad 70 gablot entomologicznych, w których znajduje się ponad 3000 okazów! I niech nie zmyli Was nazwa, która choć sugeruje obecność samych motyli, to oprócz nich, będą tam również chrząszcze, pluskwiaki, straszyki, pająki, skorpiony i cała masa innych stawonogów oraz wszystko, co jest związane z owadami! Jest tam również kolekcja monet, zabawek, a także 6 krótkich filmów edukacyjnych o życiu motyli i test dla prawdziwych znawców i pasjonatów, którzy o motylach wiedzą wszystko i chcieliby się sprawdzić!

Atrakcje dla dzieci w Jastarni

Latarnia morska

Atrakcją, która niewątpliwie spodoba się pociechom, jest znajdująca się w Jastarni nieduża latarnia morska, pomalowana w biało-czerwone pasy. Nieduża, gdyż ma zaledwie 17 metrów wysokości, co daje jej tytuł najniższej latarnii na polskim wybrzeżu. Mimo, że nie można na nią wejść, to i tak cieszy się ona dużym zainteresowaniem! Kiedy wybudowano ją w 1938 r. miała 25 metrów, jednak została wysadzona przez saperów, gdyż stanowiła punkt orientacyjny na początku II Wojny Światowej. Latarnię można znaleźć między 49 a 50 zejściem na plażę.

rodzina z dziećmi bawi się na plaży nad morzem

Ośrodek Oporu Jastarnia

Jeśli masz w domu małego żołnierza, to na pewno zachwycą go zapory przeciwczołgowe i schrony bojowe...  A czy wiesz, że 3 km od centrum Jastarni, znajduje się prawdziwy raj dla małych miłośników militariów!

Ośrodek Oporu Jastarnia to system fortyfikacji, który podczas II wojny światowej bronił drogi lądowej do portu i wsi Hel. System składał się m.in. z czterech ciężkich schronów bojowych: Sokoła, Sabały, Saragossy i Sępa. Prace nad nimi rozpoczęły się w maju 1939 roku, a zakończyły w listopadzie.

Obecnie schrony odnowiono, odtworzono przeszkody przeciwpancerne, przeciwpiechotne i okopy, całość wzbogacono o ścieżki edukacyjne i urządzono tu militarną placówkę muzealną. Wnętrza Sabały, schronu dla broni maszynowej, który pełnił również funkcję punktu dowodzenia całego ośrodka, udostępniono zwiedzającym!

To tylko kilka atrakcji, które Półwysep Helski oferuje najmłodszym, a już zapowiada się ciekawie! Jeśli jesteś zainteresowany urlopem na Półwyspie.

Przeczytaj również: Atrakcje dla dzieci Jastarni – gdzie warto zabrać swoje pociechy?

Poznaj nasze apartamenty

Podobne artykuły

Gdzie nad morze z psem? Poradnik dla opiekuna pupila

2023-11-30 14:50:36
Na przestrzeni lat znacząco zmieniło się podejście wobec zwierząt domowych. Teraz dla większości właścicieli czworonogów pies jest integralną częścią rodziny, stał się jej członkiem, który towarzyszy podczas ważnych wydarzeń, wyjazdów i rodzinnych aktywności. Rośnie liczba osób, jakie z pupilem chcą jechać także na wakacje. Na szczęście miejsc przyjaznych zwierzętom z każdym rokiem przybywa. Gdzie możemy pojechać nad morze z psem bez obaw o trudności?
Więcej

Gdzie nad morze z dzieckiem? Podpowiadamy!

2023-11-30 14:44:59
Planowanie urlopu z dziećmi stanowi nie lada wyzwanie. Trzeba bardzo starannie wybrać miejsce, w którym będziemy wypoczywać, zaplanować atrakcje dla małych i dużych, a podczas pakowania przygotować się na każdą ewentualność. Co, jeśli nasze wakacje chcemy spędzić nad Bałtykiem? Gdzie nad morze z dzieckiem szczególnie warto się wybrać?
Więcej

Apartamenty z psem we Władysławowie

2023-11-14 16:07:12
Na przestrzeni lat zmieniało się podejście wobec czworonogów. Teraz dla zdecydowanej większości właścicieli psów zwierzak jest członkiem rodziny i towarzyszem. Kiedy jednak zbliżają się wakacje, pojawia się pytanie, co zrobić z pupilem? To trudny moment. Na szczęście jest coraz więcej miejsc noclegowych, w których psy są mile widziane. Czy planując wakacje we Władysławowie, da się znaleźć apartamenty, w jakich możemy być z psem?
Więcej

Apartamenty dla wymagających we Władysławowie

2023-11-14 16:01:10
Polskie morze przyciąga jak magnes. Na Wybrzeżu nie brakuje malowniczych miejscowości, w których można wypocząć i spędzić niezapomniane wakacje. Do takich miast bez zwątpienia należy Władysławowo. Zachęca piaszczystymi plażami i licznymi atrakcjami turystycznymi. Przez cały rok przyjeżdżają do niego rzesze turystów. A co jeśli chcemy czegoś więcej? Być może mamy zamiar czerpać pełnymi garściami z tego, co oferuje wybrzeże, a przy tym chcemy uniknąć tłumów? Wtedy apartament VIP we Władysławowie jest znakomitą propozycją.
Więcej

Co to jest apartament typu suite? Turystyczny poradnik

2023-09-06 13:23:23
Wyjeżdżając na wakacje, bardzo starannie wybieramy miejsce, w którym będziemy nocować. Szukamy obiektu, jaki zapewni komfort i będzie dobrze wyposażone. Kiedy będziemy przeglądać bazę noclegową, możemy natrafić na określenie „apartament typu suite”. Z czym się wiąże, czego się spodziewać i gdzie można takowe miejsce znaleźć?
Więcej