Władysławowo -> Hel – ile kilometrów, czym i jak dojechać?

2022-02-16 13:29:44

Z Helu do Władysławowa jest około 36 kilometrów. Trasę między tymi dwoma popularnymi miejscowościami nadmorskimi można pokonać na cztery sposoby.

Samochodem

Przejazd samochodem zajmuje około 35 minut. W szczycie sezonu może ulec wydłużeniu ze względu na to, że jest to jedyna droga dopuszczająca ruch samochodowy prowadząca na Mierzeję Helską. Z ronda imienia św. Jana Pawła we Władysławowie należy zjechać w ulicę Starowiejską. Na Hel prowadzi droga wojewódzka nr 216 (DW216), z której można podziwiać Zatokę Pucką. Droga z Władysławowa na Hel prowadzi przez takie miejscowości jak Chałupy, Jastarnia i Jurata. 

Rowerem

Wzdłuż drogi wojewódzkiej nr 216 prowadzi nowoczesny ciąg pieszo-rowerowy zaprojektowany z myślą o mieszkańcach i turystach poruszających się m.in. na jednośladach. Drogę z Władysławowa na Hel można pokonać w niespełna dwie godziny. To jedna z najpopularniejszych tras rowerowych w województwie pomorskim. Droga jest bardzo malownicza (przez większość trasy można podziwiać wody Zatoki Puckiej) i bezpieczna. Podróż można podzielić na etapy, zatrzymując się w jednej ze znajdujących się na trasie miejscowości turystycznych. Pokonanie trasy z Władysławowa na Hel nie wymaga specjalnych przygotowań pod względem kondycyjnym. Podjazdy nie są przeszkodą, aby wyruszyć w trasę całą rodziną.

Pociągiem

Pociągi z Władysławowa na Hel kursują przez cały rok. Podróż zajmuje około 30 minut. Podróż rozpoczynamy na stacji kolejowej we Władysławowie. Na trasie jeżdżą pociągi POLREGIO. Pociąg zatrzymuje się na stacjach: Władysławowo Port, Chałupy, Kuźnica, Jastarnia Wczasy, Jastarnia, Jurata, Hel. Do pociągu można zabrać rower (pamiętając o tym, aby zakupić na niego bilet, najlepiej z wyprzedzeniem). Transport mieszany (w jedną stronę pociągiem, w drugą rowerem) to propozycja dla osób, które nie są w stanie pokonać jednego dnia 70 kilometrów na jednośladzie. To także ciekawy sposób na urozmaicenie trasy z Władysławowa na Hel.

Autobusem

Z Władysławowa na Hel można dostać się także autobusem. Podróż zajmuje około 45 minut. Autobus jedzie drogą wojewódzką nr 216 i zatrzymuje się na 18 przystankach. Połączenia realizuje przewoźnik PKS Gdynia S.A.

 

 

Poznaj nasze apartamenty na wynajem we Władysławowie

 

Poznaj nasze apartamenty w Władysławowie

Podobne artykuły

Apartamenty z widokiem na morze we Władysławowie

2023-11-14 16:14:19
Morze przyciąga przez cały rok. Jego bezkres, skrywana potęga, a zarazem spokój działają jak magnes. Chociaż najczęściej o morzu myśli się pod kątem letniego wypoczynku, to sprawdza się także jesienią, czy zimą. Wśród polskich nadmorskich miejscowości jest kilka takich, które cieszą się szczególną popularnością. Zalicza się do nich Władysławowo. Apartamenty z widokiem na morze we Władysławowie cieszą się ogromnym powodzeniem, co nie jest bezpodstawne.
Więcej

Apartamenty dla wymagających we Władysławowie

2023-11-14 16:01:10
Polskie morze przyciąga jak magnes. Na Wybrzeżu nie brakuje malowniczych miejscowości, w których można wypocząć i spędzić niezapomniane wakacje. Do takich miast bez zwątpienia należy Władysławowo. Zachęca piaszczystymi plażami i licznymi atrakcjami turystycznymi. Przez cały rok przyjeżdżają do niego rzesze turystów. A co jeśli chcemy czegoś więcej? Być może mamy zamiar czerpać pełnymi garściami z tego, co oferuje wybrzeże, a przy tym chcemy uniknąć tłumów? Wtedy apartament VIP we Władysławowie jest znakomitą propozycją.
Więcej

Łeba czy Władysławowo? Podpowiadamy!

2023-02-15 14:21:52
Urlop nad Morzem Bałtyckim często rozpoczynamy, przeglądając informacje o pogodzie i plażach. Łeba to 10-kilometrowa linia brzegowa i rzeka Łeba dzielącą tę plażę na dwie części. Władysławowo to natomiast najpopularniejsze miejsce urlopowe wybierane przez Polaków. Zapewne zawdzięcza to jednej z najszerszych plaż na wybrzeżu i posiadaniu aż 5 strzeżonych plaż. Łeba i Władysławowo to jednak nie tylko plaże. Dlaczego warto wybrać się do tych kurortów?
Więcej

Jastrzębia Góra czy Władysławowo? Podpowiadamy!

2023-02-15 14:00:35
Jastrzębia Góra czy Władysławowo
Jak w góry, to… tylko nad morze do Jastrzębiej Góry. Jak nad ocean, to do Władysławowa! Brzmi nieco abstrakcyjnie? W Jastrzębiej Górze znajduje się najdalej wysunięty na północ punkt w Polsce. Miejscowość swoje wyjątkowe piękno zawdzięcza nadmorskim klifom. We Władysławowie w sezonie dużo się dzieje. Kurort zawdzięcza swoją popularność wyjątkowej plaży i licznym atrakcjom. Co warto wiedzieć o tych miejscowościach?
Więcej

Władysławowo 2022 - jak zaplanować urlop? Gdzie zjeść? Co wiedzieć?

2022-06-29 12:48:18
Dlaczego Władysławowo rządzi? Ta niewielka miejscowość licząca ok.10 tys. mieszkańców położona jest u nasady Mierzei Helskiej. Ktokolwiek zmierza na cypel, ten z Władysławowem musi stanąć oko w oko, a ono hipnotyzuje, przyciąga i może sprawić, że dalej nie pojedziemy.
Więcej