Gdynia -> Władysławowo – ile kilometrów, czym i jak dojechać?

2022-02-16 14:57:47

Z Gdyni do Władysławowa jest około 40 kilometrów. Aby pokonać tę trasę, możemy wybrać jedną z trzech najpopularniejszych opcji.

Samochód

Podróż samochodem z Gdyni do Władysławowa zajmuje około 50 minut (w sezonie letnim czas ten może się wydłużyć ze względu na korki). Z Gdyni do Redy prowadzi droga wojewódzka nr 468, a z Redy do Władysławowa droga wojewódzka nr 216 (DW216). Trasa prowadzi przez takie miejscowości jak Ciechocino, Rekowo Dolne, Rekowo Górne, Widlino, Sławutówko, Celbowo, Puck i Swarzewo.

Rower

Z Gdyni do Władysławowa można dojechać także jednośladem. Najpopularniejsza trasa rowerowa biegnie przez rezerwat Beka, Rzucewo, Puck i Swarzewo. Na wielu odcinkach nie ma jednak wydzielonej ścieżki rowerowej. Przejazd zajmuje około 2,15h. 

Pociąg

Jednym z najpopularniejszych środków transportu łączących Gdynię i Władysławowo jest pociąg. Podróż trwa około 50 minut. Pomiędzy stacją początkową a końcową jest 8 przystanków. Pociąg zatrzymuje się na stacjach: Gdynia Chylonia, Rumia, Reda, Rekowo Dolne (Reda Rekowo), Mrzezino, Żelistrzewo, Puck i Swarzewo. W wagonach POLREGIO możliwy jest przewóz rowerów.

 

Poznaj nasze apartamenty na wynajem we Władysławowie

 


 

Poznaj nasze apartamenty w Władysławowie

Podobne artykuły

Apartamenty z widokiem na morze we Władysławowie

2023-11-14 16:14:19
Morze przyciąga przez cały rok. Jego bezkres, skrywana potęga, a zarazem spokój działają jak magnes. Chociaż najczęściej o morzu myśli się pod kątem letniego wypoczynku, to sprawdza się także jesienią, czy zimą. Wśród polskich nadmorskich miejscowości jest kilka takich, które cieszą się szczególną popularnością. Zalicza się do nich Władysławowo. Apartamenty z widokiem na morze we Władysławowie cieszą się ogromnym powodzeniem, co nie jest bezpodstawne.
Więcej

Apartamenty dla wymagających we Władysławowie

2023-11-14 16:01:10
Polskie morze przyciąga jak magnes. Na Wybrzeżu nie brakuje malowniczych miejscowości, w których można wypocząć i spędzić niezapomniane wakacje. Do takich miast bez zwątpienia należy Władysławowo. Zachęca piaszczystymi plażami i licznymi atrakcjami turystycznymi. Przez cały rok przyjeżdżają do niego rzesze turystów. A co jeśli chcemy czegoś więcej? Być może mamy zamiar czerpać pełnymi garściami z tego, co oferuje wybrzeże, a przy tym chcemy uniknąć tłumów? Wtedy apartament VIP we Władysławowie jest znakomitą propozycją.
Więcej

Łeba czy Władysławowo? Podpowiadamy!

2023-02-15 14:21:52
Urlop nad Morzem Bałtyckim często rozpoczynamy, przeglądając informacje o pogodzie i plażach. Łeba to 10-kilometrowa linia brzegowa i rzeka Łeba dzielącą tę plażę na dwie części. Władysławowo to natomiast najpopularniejsze miejsce urlopowe wybierane przez Polaków. Zapewne zawdzięcza to jednej z najszerszych plaż na wybrzeżu i posiadaniu aż 5 strzeżonych plaż. Łeba i Władysławowo to jednak nie tylko plaże. Dlaczego warto wybrać się do tych kurortów?
Więcej

Jastrzębia Góra czy Władysławowo? Podpowiadamy!

2023-02-15 14:00:35
Jastrzębia Góra czy Władysławowo
Jak w góry, to… tylko nad morze do Jastrzębiej Góry. Jak nad ocean, to do Władysławowa! Brzmi nieco abstrakcyjnie? W Jastrzębiej Górze znajduje się najdalej wysunięty na północ punkt w Polsce. Miejscowość swoje wyjątkowe piękno zawdzięcza nadmorskim klifom. We Władysławowie w sezonie dużo się dzieje. Kurort zawdzięcza swoją popularność wyjątkowej plaży i licznym atrakcjom. Co warto wiedzieć o tych miejscowościach?
Więcej

Władysławowo 2022 - jak zaplanować urlop? Gdzie zjeść? Co wiedzieć?

2022-06-29 12:48:18
Dlaczego Władysławowo rządzi? Ta niewielka miejscowość licząca ok.10 tys. mieszkańców położona jest u nasady Mierzei Helskiej. Ktokolwiek zmierza na cypel, ten z Władysławowem musi stanąć oko w oko, a ono hipnotyzuje, przyciąga i może sprawić, że dalej nie pojedziemy.
Więcej