Wakacje nad Bałtykiem atrakcyjne dla seniora

2019-04-12 16:40:59

Czy wakacje seniora muszą być nudne? Wielu osobom wydaje się, że podeszły wiek wiąże się z koniecznością odpoczywania w sposób stonowany, wolny od jakichkolwiek atrakcji. Na szczęście, coraz częściej zdajemy sobie sprawę z tego, że mowa tu o krzywdzącym stereotypie.

Dziadek z wnuczką na wakacjach nad morzem

Cieszyć może to, że i sami seniorzy odchodzą od takiego modelu wakacji szukając czegoś więcej niż tylko spokoju. Poszukiwania warto przy tym rozpocząć nad Bałtykiem.

Tak różnorodnie

Bałtyk jest morzem na tyle atrakcyjnym, że często pojawiają się tu goście nie tylko z Polski, ale i z innych części Europy i świata. Istnieje wiele argumentów przemawiających za tym, aby go odwiedzić, a jednym z nich jest różnorodność oferowana turystom. Tu nowoczesność ściera się z historią, gwarne plaże z ustronnymi zatoczkami, a deptaki przy molo, na których nigdy nie brakuje ludzi, z cichymi uliczkami, w których można znaleźć wyjątkowy sklep z pamiątkami lub knajpkę, do której będziemy przychodzić przez cały pobyt nad morzem.

Seniorzy wcale nie są osobami, które marzą wyłącznie o wygrzewaniu się na słońcu. Przeciwnie, kolejne lata na emeryturze sprawiają, że mogą nacieszyć się spokojem w domu, gdy zaś decydują się na wyjazd poza miasto, oczekują znacznie większych wyzwań. Jednocześnie wcale nie chcą rzucać się w wir wydarzeń nie mając bezpiecznej przystani, w której mogliby odpocząć, gdy przypomną sobie, że nie są już tak młodzi, jak kiedyś. Polskie morze umożliwia im i jedno i drugie.

Tak blisko

Dlaczego seniorzy tak niechętnie wybierają się za granicę. Coraz częściej uświadamiamy sobie, że ograniczone zasoby finansowe nie są tu wcale jedyną przyczyną. Co więcej, nie są nawet przyczyną najważniejszą. Znacznie większym problemem okazuje się to, że organizm osoby starszej nie radzi sobie już tak dobrze z dalekimi podróżami, jak organizmy jej wnuków i dzieci. Dłużej trwa też aklimatyzacja i w pewnym momencie okazuje się, ze gdy organizm przyzwyczaił się do nowych warunków, pojawia się konieczność powrotu do domu.

Szczęśliwy senior na wakacjach nad morzem.

Tymczasem Bałtyk znajduje się na wyciągnięcie ręki, nad morze można się przy tym dziś dostać n kilka sposobów. Pociągi są coraz wygodniejsze, w trasy nad morze w sezonie wyruszają autokary rejsowe, zawsze można też wsiąść za kierownicę własnego samochodu i wybrać się w trasę kierując się sugestiami nawigacji GPS. Dojazd nie jest też drogi, co również jest argumentem nie do pogardzenia.

Tak zdrowo

Osoby starsze zwykle nie czują się najlepiej w największych polskich miastach. Ich organizmy zmagają się z problemami, nic więc dziwnego, że nie służy im wysoki poziom zanieczyszczenia powietrza i nieustanny gwar. Tymczasem nad Bałtykiem panuje mikroklimat, który poprawia nam zdrowie, pozwala na regenerowanie się organizmu i sprawia, że nawet poważne dolegliwości stają się mniej uciążliwe. W pewnym wieku troska o zdrowie staje się priorytetem, a wakacje nad Bałtykiem, choć pełne niespodzianek i wrażeń, nie grożą jego uszczerbkiem. Osoby zainteresowane taką formą wypoczynku mogą zdecydować się nawet na dodatkowe zabiegi prozdrowotne.

Poznaj nasze apartamenty

Podobne artykuły

Jurata 2022 - jak zaplanować urlop? Gdzie zjeść? Co wiedzieć?

2022-06-29 12:28:42
Wakacje nad Bałtykiem każdy planuje inaczej. Niektórzy już z kilkumiesięcznym wyprzedzeniem przeglądają strony internetowe w poszukiwaniu atrakcji zapewniających optymalne wykorzystanie czasu.
Więcej

Jurata czy Jastarnia? Podpowiadamy!

2021-07-27 10:44:18
Mamy taki zwyczaj, że ciągle stawiamy się przed wyborami. Ryba czy mięso, lody czy tort, morze czy góry. Może czasem jest to konieczne, ale wiele jest takich sytuacji, gdy wcale nie musimy wybierać. Wakacje wydają się właśnie takim czasem, w którym wybory moglibyśmy ograniczyć do minimum i czerpać z życia garściami.
Więcej

Dmuchane zabawki do wody – trendy na 2021 rok

2021-07-27 10:37:19
Dmuchane zabawki do wody
Zoo, safari czy dżungla? Co wybieramy na tegoroczne wakacje? Jeśli zaskoczeni tymi opcjami, odpowiadamy, że przecież nad Bałtyk jedziemy, to czas poznać prawdę. W tym roku nad morzem i innymi wodnymi akwenami spotkamy wiele dzikich zwierząt, co więcej, jadąc z dziećmi, warto samemu się w nie zaopatrzyć.
Więcej

Atrakcje dla dzieci w Pucku? Nasz lista najciekawszych miejsc!

2021-05-31 09:02:46
Atrakcje dla dzieci w Pucku
Chociaż dużo mówi się o tym, że każdy dorosły posiada w sobie potencjał swojego wewnętrznego dziecka, raczej trudno nam sobie wyobrazić spędzenie wakacji w piaskownicy czy na huśtawce. Nasze dzieci jednak wcale nie widzą w tym nic dziwnego, co więcej plac zabaw z prawdziwego zdarzenia to ich świat, tam dzieje się najwięcej. Planując wakacje, mamy zatem dylemat, jak pogodzić nasze zapędy podróżnicze z potrzebami dzieci, które w dużym stopniu sprowadzają się do zabawy. 
Więcej

Co zabrać na wakacje z dzieckiem? Sprawdź naszą listę must-have!

2020-08-25 14:34:14
Alfabet, jak wiemy to pewien system i porządek. Dotyczy liter, których nauczenie się trochę nam zajmuje. Podróż z dzieckiem napawa niejedną matkę podobnym zawrotem głowy, jak właśnie wielu przedszkolaków stających twarzą w twarz z nauką literek. Warto zatem stworzyć sobie swój własny system pakowania w obliczu pytania co zabrać na wakacje z dzieckiem.
Więcej