Wakacje nad Bałtykiem atrakcyjne dla seniora

2019-04-12 16:40:59

Czy wakacje seniora muszą być nudne? Wielu osobom wydaje się, że podeszły wiek wiąże się z koniecznością odpoczywania w sposób stonowany, wolny od jakichkolwiek atrakcji. Na szczęście, coraz częściej zdajemy sobie sprawę z tego, że mowa tu o krzywdzącym stereotypie.

Dziadek z wnuczką na wakacjach nad morzem

Cieszyć może to, że i sami seniorzy odchodzą od takiego modelu wakacji szukając czegoś więcej niż tylko spokoju. Poszukiwania warto przy tym rozpocząć nad Bałtykiem.

Tak różnorodnie

Bałtyk jest morzem na tyle atrakcyjnym, że często pojawiają się tu goście nie tylko z Polski, ale i z innych części Europy i świata. Istnieje wiele argumentów przemawiających za tym, aby go odwiedzić, a jednym z nich jest różnorodność oferowana turystom. Tu nowoczesność ściera się z historią, gwarne plaże z ustronnymi zatoczkami, a deptaki przy molo, na których nigdy nie brakuje ludzi, z cichymi uliczkami, w których można znaleźć wyjątkowy sklep z pamiątkami lub knajpkę, do której będziemy przychodzić przez cały pobyt nad morzem.

Seniorzy wcale nie są osobami, które marzą wyłącznie o wygrzewaniu się na słońcu. Przeciwnie, kolejne lata na emeryturze sprawiają, że mogą nacieszyć się spokojem w domu, gdy zaś decydują się na wyjazd poza miasto, oczekują znacznie większych wyzwań. Jednocześnie wcale nie chcą rzucać się w wir wydarzeń nie mając bezpiecznej przystani, w której mogliby odpocząć, gdy przypomną sobie, że nie są już tak młodzi, jak kiedyś. Polskie morze umożliwia im i jedno i drugie.

Tak blisko

Dlaczego seniorzy tak niechętnie wybierają się za granicę. Coraz częściej uświadamiamy sobie, że ograniczone zasoby finansowe nie są tu wcale jedyną przyczyną. Co więcej, nie są nawet przyczyną najważniejszą. Znacznie większym problemem okazuje się to, że organizm osoby starszej nie radzi sobie już tak dobrze z dalekimi podróżami, jak organizmy jej wnuków i dzieci. Dłużej trwa też aklimatyzacja i w pewnym momencie okazuje się, ze gdy organizm przyzwyczaił się do nowych warunków, pojawia się konieczność powrotu do domu.

Szczęśliwy senior na wakacjach nad morzem.

Tymczasem Bałtyk znajduje się na wyciągnięcie ręki, nad morze można się przy tym dziś dostać n kilka sposobów. Pociągi są coraz wygodniejsze, w trasy nad morze w sezonie wyruszają autokary rejsowe, zawsze można też wsiąść za kierownicę własnego samochodu i wybrać się w trasę kierując się sugestiami nawigacji GPS. Dojazd nie jest też drogi, co również jest argumentem nie do pogardzenia.

Tak zdrowo

Osoby starsze zwykle nie czują się najlepiej w największych polskich miastach. Ich organizmy zmagają się z problemami, nic więc dziwnego, że nie służy im wysoki poziom zanieczyszczenia powietrza i nieustanny gwar. Tymczasem nad Bałtykiem panuje mikroklimat, który poprawia nam zdrowie, pozwala na regenerowanie się organizmu i sprawia, że nawet poważne dolegliwości stają się mniej uciążliwe. W pewnym wieku troska o zdrowie staje się priorytetem, a wakacje nad Bałtykiem, choć pełne niespodzianek i wrażeń, nie grożą jego uszczerbkiem. Osoby zainteresowane taką formą wypoczynku mogą zdecydować się nawet na dodatkowe zabiegi prozdrowotne.

Poznaj nasze apartamenty

Podobne artykuły

Gdzie nad morze z psem? Poradnik dla opiekuna pupila

2023-11-30 14:50:36
Na przestrzeni lat znacząco zmieniło się podejście wobec zwierząt domowych. Teraz dla większości właścicieli czworonogów pies jest integralną częścią rodziny, stał się jej członkiem, który towarzyszy podczas ważnych wydarzeń, wyjazdów i rodzinnych aktywności. Rośnie liczba osób, jakie z pupilem chcą jechać także na wakacje. Na szczęście miejsc przyjaznych zwierzętom z każdym rokiem przybywa. Gdzie możemy pojechać nad morze z psem bez obaw o trudności?
Więcej

Gdzie nad morze z dzieckiem? Podpowiadamy!

2023-11-30 14:44:59
Planowanie urlopu z dziećmi stanowi nie lada wyzwanie. Trzeba bardzo starannie wybrać miejsce, w którym będziemy wypoczywać, zaplanować atrakcje dla małych i dużych, a podczas pakowania przygotować się na każdą ewentualność. Co, jeśli nasze wakacje chcemy spędzić nad Bałtykiem? Gdzie nad morze z dzieckiem szczególnie warto się wybrać?
Więcej

Apartamenty z psem we Władysławowie

2023-11-14 16:07:12
Na przestrzeni lat zmieniało się podejście wobec czworonogów. Teraz dla zdecydowanej większości właścicieli psów zwierzak jest członkiem rodziny i towarzyszem. Kiedy jednak zbliżają się wakacje, pojawia się pytanie, co zrobić z pupilem? To trudny moment. Na szczęście jest coraz więcej miejsc noclegowych, w których psy są mile widziane. Czy planując wakacje we Władysławowie, da się znaleźć apartamenty, w jakich możemy być z psem?
Więcej

Apartamenty dla wymagających we Władysławowie

2023-11-14 16:01:10
Polskie morze przyciąga jak magnes. Na Wybrzeżu nie brakuje malowniczych miejscowości, w których można wypocząć i spędzić niezapomniane wakacje. Do takich miast bez zwątpienia należy Władysławowo. Zachęca piaszczystymi plażami i licznymi atrakcjami turystycznymi. Przez cały rok przyjeżdżają do niego rzesze turystów. A co jeśli chcemy czegoś więcej? Być może mamy zamiar czerpać pełnymi garściami z tego, co oferuje wybrzeże, a przy tym chcemy uniknąć tłumów? Wtedy apartament VIP we Władysławowie jest znakomitą propozycją.
Więcej

Co to jest apartament typu suite? Turystyczny poradnik

2023-09-06 13:23:23
Wyjeżdżając na wakacje, bardzo starannie wybieramy miejsce, w którym będziemy nocować. Szukamy obiektu, jaki zapewni komfort i będzie dobrze wyposażone. Kiedy będziemy przeglądać bazę noclegową, możemy natrafić na określenie „apartament typu suite”. Z czym się wiąże, czego się spodziewać i gdzie można takowe miejsce znaleźć?
Więcej