Czy we Władysławowie jest molo?

2022-02-16 15:08:41

Władysławowo może pochwalić się nowoczesnym portem, który jest jedną z największych atrakcji turystycznych w mieście.

Mimo że zlokalizowane na terenie portu molo spacerowe nie jest typowym molem, a częścią falochronu, to warto wybrać się tu na spacer niezależnie od pory dnia. Na końcu znajduje się charakterystyczna zielona latarnia nawigacyjna. Stąd też odpływają statki organizujące rejsy wycieczkowe po Bałtyku. 

Drewniana kładka edukacyjna

Funkcję mola pełni także drewniana kładka edukacyjna zbudowana na terenie Rezerwatu Przyrody Słone Łąki mierząca 241 metrów. Z kładki rozpościera się wspaniały widok na zatokę i okoliczne podmokłe łąki, które są domem dla wielu gatunków zwierząt. Na terenie rezerwatu występuje też wiele gatunków roślin podlegających ochronie prawnej

 

Poznaj nasze apartamenty na wynajem we Władysławowie

 

Poznaj nasze apartamenty w Władysławowie

Podobne artykuły

Władysławowo 2022 - jak zaplanować urlop? Gdzie zjeść? Co wiedzieć?

2022-06-29 12:48:18
Dlaczego Władysławowo rządzi? Ta niewielka miejscowość licząca ok.10 tys. mieszkańców położona jest u nasady Mierzei Helskiej. Ktokolwiek zmierza na cypel, ten z Władysławowem musi stanąć oko w oko, a ono hipnotyzuje, przyciąga i może sprawić, że dalej nie pojedziemy.
Więcej

Karwia -> Władysławowo – ile kilometrów, czym i jak dojechać?

2022-02-16 15:15:57
Karwia to miejscowość letniskowa oddalona od Władysławowa o 15 kilometrów, którą warto odwiedzić choćby ze względu na piaszczyste plaże czy zabytkowy kościół św. Antoniego Padewskiego.
Więcej

Władysławowo – gdzie zjeść poza sezonem?

2022-02-16 15:14:39
Sezon turystyczny we Władysławowie zaczyna się w maju i trwa do września. W tym okresie można liczyć na dobrą pogodę umożliwiającą kąpiele morskie i słoneczne, a także wycieczki po okolicy: piesze i rowerowe. Liczne atrakcje polskiego wybrzeża przyciągają rzesze turystów z kraju i zagranicy.
Więcej

Władysławowo -> Jastrzębia Góra – ile kilometrów, czym i jak dojechać?

2022-02-16 15:12:45
Władysławowo i Jastrzębia Góra to dwa najchętniej odwiedzane przez turystów miasta w powiecie puckim. Dzieli je jedynie 8 kilometrów. Trasę pomiędzy nimi można pokonać na trzy sposoby.
Więcej