Władysławowo -> Jastrzębia Góra – ile kilometrów, czym i jak dojechać?

2022-02-16 15:12:45

Władysławowo i Jastrzębia Góra to dwa najchętniej odwiedzane przez turystów miasta w powiecie puckim. Dzieli je jedynie 8 kilometrów. Trasę pomiędzy nimi można pokonać na trzy sposoby.

Samochodem

Pokonanie odcinka pomiędzy Władysławowem a Jastrzębią Górą zajmie około 11 minut. Wystarczy wjechać na drogę wojewódzką nr 215, która prowadzi do samej Jastrzębiej Góry. Pomiędzy Władysławowem a Jastrzębią Górą leżą dwie miejscowości: Chłapowo i Rozewie.

Rowerem

Najpopularniejsza i najszybsza droga umożliwiająca przejazd jednośladami prowadzi m.in. przed Dolinę Chłapowską, czyli rezerwat przyrody, na którego terenie znajdują się liczne szlaki piesze prowadzące na plażę. Podróż rowerem z Władysławowa do Jastrzębiej Góry zajmuje około 25 minut. Na trasie nie ma wyznaczonych ścieżek rowerowych.

Autobusem

Turyści i mieszkańcy, podróżujący pomiędzy Władysławowem a Jastrzębią Górą, mogą skorzystać także z komunikacji miejskiej. Autobus obsługiwany przez przewoźnika PKS Gdynia S.A. pokonuje tę trasę w około 17 minut, zatrzymując się na 9 przystankach m.in. w Chłapowie i Rozewiu.

 

Poznaj nasze apartamenty na wynajem we Władysławowie

 

Poznaj nasze apartamenty

Podobne artykuły