Warszawa -> Jastarnia - ile kilometrów, czym i jak dojechać?

2022-03-29 14:39:56

Odległość między Warszawą a Jastarnią zależy od wybranej trasy i środka transportu. Jeśli wybierzemy jazdę samochodem, mamy do wyboru trzy trasy.

Odległość między Warszawą a Jastarnią zależy od wybranej trasy i środka transportu. Jeśli wybierzemy jazdę samochodem, mamy do wyboru trzy trasy.

Przez drogę ekspresową S7

Wybierając ten wariant, mamy do przejechania około 426 kilometrów. Przejeżdżamy przez takie miejscowości jak Nowy Dwór Mazowiecki, Płońsk, Mława, Olsztynek, Ostróda, Elbląg, Gdańsk, Gdynia, Reda, Władysławowo i Chałupy. Podróż zajmuje niewiele ponad 5 godzin. Czas przejazdu jest jednak uzależniony od aktualnej sytuacji drogowej. Droga prowadzi przez odcinki bezpłatne.

Przez drogi ekspresowe S61 i S7

Ten wariant trasy prowadzi nas od Warszawy najpierw drogą ekspresową S61 przez Pułtusk i Przasnysz, aż do zjazdu na S7 w Kuklinie. Następnie jedziemy przez Olsztynek, Ostródę, Elbląg, Gdańsk, Gdynię i Redę, skąd dalej kierujemy się drogą wojewódzką nr 216 do Władysławowa i Chałup. Droga ta prowadzi nas przez odcinki bezpłatne. Mamy do pokonania około 431 kilometrów, co zajmie nam niewiele ponad 5 i pół godziny.

Przez autostradę A1

W tym przypadku kierujemy się z Warszawy autostradą A2 w stronę Łodzi, gdzie możemy wjechać na autostradę A1. Przejeżdżamy nią przez obrzeża Torunia i Grudziądza, a następnie przez Swarożyn, Pruszcz Gdański i Straszyn aż do Rusocina, gdzie zjeżdżamy z Autostrady Bursztynowej na drogę ekspresową S6. Jedziemy przez Gdańsk, Gdynię i Redę, z której następnie kierujemy się drogą wojewódzką nr 216 do Władysławowa i Chałup. Jeśli chodzi o ilość kilometrów, jest to najdłuższa z wymienionych tras – około 492 kilometry. Czas przejazdu wyniesie nas około 5 i pół godziny. Trasa ta obejmuje odcinki płatne.

Jak jeszcze można dotrzeć z Warszawy do Jastarni?

Do Jastarni ze stolicy Polski możemy dotrzeć również pociągiem TLK, Intercity lub Pendolino ze stacji Warszawa Wschodnia do stacji Gdynia Główna, a następnie pociągiem POLREGIO ze stacji Gdynia Główna do stacji Jastarnia. Cała podróż zajmie nam od 4 i pół do 6 i pół godziny, w zależności od tego, jaki rodzaj pociągu wybierzemy.
 

 

Poznaj nasze apartamenty na wynajem w Jastarni

 

Poznaj nasze apartamenty wJastarnii

Podobne artykuły

Latarnia morska w Jastarni — historia i ciekawostki

2024-02-28 12:32:49
Jeśli prześledzimy rankingi na najpiękniejsze miejscowości nad polskim morzem, to niemal zawsze w czołówce pojawiają się kurorty Półwyspu Helskiego, w tym Jastarnia. Słynie przede wszystkim z wyjątkowo pięknych plaż, ale oprócz tego warto odwiedzić tamtejszą latarnię morską.
Więcej

Apartament Prezydencki w Juracie — historia i ciekawostki

2023-04-28 13:25:40
Apartament Prezydencki w Juracie — historia i ciekawostki Jurata niegdyś była częścią miasta Jastarnia. Od kilku lat już nie jest, za to stała się osadą nadmorską. Jednak przez lata zdążyła zgromadzić niebagatelną historię, na tyle ciekawą, że niejeden kurort jej nie dorównuje. Jurata jako kurort przez lata przyciągała państwowe elity. Być może zwieńczeniem tego faktu było powstanie w latach 60. Ośrodka Wypoczynkowego Urzędu Rady Ministrów „Mewa”. Co to za miejsce i jaką historię skrywa?
Więcej

Dom Zdrojowy w Jastarni na Wielkanoc

2023-04-05 11:20:28
Jastarnia choć niewielka, miała i ma swoje wielkie tradycje. Prażnica, czyli jajecznica na boczku, to słynne kaszubskie śniadanie wielkanocne, a smaganie gałązkami agrestu w Wielki Piątek symbolizowało pokutę. Obecnie tradycje kaszubskie stały się podobne do tych w całym kraju, jednak przybywając do Jastarni, by spędzić Wielkanoc, możemy liczyć na nieco inny klimat świętowania. Duże prawdopodobieństwo jest, że  poranek wielkanocny zacznie Bãblowanié. Usłyszymy je również w Domu Zdrojowym. Co to takiego?
Więcej

Zacne apartamenty w Jastarni – ranking

2023-03-31 11:21:49
Istnieją takie regiony w Polsce, które wraz z nadejściem cieplejszych miesięcy, przyrastają w liczbę turystów. Regiony nadmorskie, a szczególnie Półwysep Helski należą do czołówki takich miejsc. Jednak napływ turystów nie oznacza, że tamtejsze miejscowości się rozrastają. Jastarnia od lat cieszy się ogromną popularnością w sezonie urlopowym, ale jej powierzchnia niezmiennie zajmuje 4,31 km2. Dlatego miejsca noclegowe rozchodzą się jak świeże bułeczki.
Więcej

Dom Zdrojowy Jastarnia – historia

2023-03-31 10:20:14
Opowieści o domach często emanują tajemnicą. Domy z historią nas przyciągają, bo mają w sobie coś magicznego. Dom Zdrojowy w Jastarni przetrwał wojnę, a obecne zmiany i rozbudowa wciąż nawiązują do czasów, gdy sam Jan Kiepura raczył gości koncertami. Obecna imponująca forma hotelu wciąż nawiązuje do historii nie tylko samego hotelu, ale też całej miejscowości. Jaki jest dzisiejszy Dom Zdrojowy w Jastarni?
Więcej