Trzy powody, dla których warto odwiedzić polskie morze

2019-04-12 16:40:41

Myśl o wakacjach nie jest wcale aż tak odległa, jak mogłoby się to nam wydawać. Im szybciej zastanowimy się nad tym, gdzie chcemy je spędzić, tym lepiej będziemy mogli się do nich przygotować. A może w tym roku warto pozostać w kraju i wybrać urlop nad Bałtykiem. Takie rozwiązanie jest naprawdę atrakcyjne z przynajmniej trzech powodów. Warto je poznać i już planować wakacyjny wyjazd.

Wejście na plażę. Piękne polskie morze z falami.

Po pierwsze – klimat

Polska z pewnością nie jest najczystszym państwem Europy, jeśli jednak przedmiotem naszej analizy jest wybrzeże Bałtyku, nie musimy się już wstydzić. Już od blisko trzydziestu lat lokalne władze zdają sobie sprawę z tego, że to właśnie wyjątkowy mikroklimat jest ich największym atutem. Systematycznie rośnie świadomość tego, jak ważna jest troska o środowisko naturalne, a działania proekologiczne już od jakiegoś czasu przynoszą widoczne rezultaty. Nad Bałtykiem możemy więc nie tylko wypoczywać, ale i poprawiać stan naszego zdrowia. Co ważne, możemy robić to niejako przy okazji, opalając się, spacerując po plaży albo tropiąc żubry w rezerwacie w Międzyzdrojach.

Po drugie – atrakcje niezwiązane z morzem

Przekonanie o tym, że każdy wybiera się nad morze po to, aby godzinami wygrzewać się na słońcu, nie ma wiele wspólnego ze stanem faktycznym. Owszem, nadbałtyckie plaże już od wczesnych godzin porannych są oblegane przez turystów. Nie brakuje jednak osób, którym już ta świadomość wystarcza, aby podjąć decyzję o omijaniu wspomnianych plaż szerokim łukiem. I właśnie te osoby mają powody do tego, aby czuć się nad Bałtykiem szczególnie dobrze, tutejsze kurorty zapewniają bowiem dziesiątki dodatkowych atrakcji. Największą jest oczywiście różnorodność okolic plaż, tylko od nas zależy bowiem to, czy będziemy włóczyć się po lasach, czy też spacerować wzdłuż linii brzegowej szukając bardziej ustronnych miejsc do opalania. Polskie wybrzeże zachwyca także wielością i różnorodnością latarni morskich, a miłośnicy mocnych wrażeń mogą nawet zabrać się z rybakami na pokazowy rejs na pełne morze, gdzie szybko można odróżnić wilki morskie od szczurów lądowych.

Kobieta odpoczywająca, gdy reszta jej rodziny kąpie się w morzu.

Po trzecie – wiele atrakcji dla dzieci

Dzieci kochają morze, należy jednak liczyć się z tym, że tracą koncentrację znacznie szybciej niż ich rodzice. Nic więc dziwnego, że trudno im wysiedzieć na plaży i nie doceniają uroków wielogodzinnego opalania się. Nie oznacza to jednak, że nad Bałtykiem czeka na nie nuda. Wielość atrakcji dla najmłodszych to już norma w polskich kurortach. Na maluchy czekają przy tym nie tylko dmuchane zamki i rowery wodne. Dzieci można zabrać też do wesołego miasteczka, małego zoo z mniej lub bardziej nietypowymi mieszkańcami, na warsztaty robienia ozdób z muszelek, a nawet na wyprawę morską. Oczywiście, zdecydowana większość wspomnianych atrakcji uszczupli rodzicielski budżet, możemy mieć jednak pewność, że dziecko będzie wspominało pobyt nad morzem z wypiekami na twarzy. Atrakcji dla dzieci nie brakuje nawet przy niepogodzie, maluchy zawsze można bowiem zabrać do kina albo na hotelowy kryty basen.

Poznaj nasze apartamenty

Podobne artykuły

Puck 2022 - jak zaplanować urlop? Gdzie zjeść? Co wiedzieć?

2022-08-08 14:44:47
Województwo pomorskie na urlopowy plan zawsze brzmi dobrze, choć jednocześnie wielu z nas myśli tu głównie o codziennych posiadówkach na plaży za parawanem, rybie na obiad i gofrach w międzyczasie. To wszystko może być cała prawda, ale nie musi, szczególnie kiedy mowa o Pucku.
Więcej

Mechelinki 2022 - jak zaplanować urlop? Gdzie zjeść? Co wiedzieć?

2022-08-08 14:28:33
Mechelinki są jak perełki. Nie tylko brzmią perliście, ale też stanowią perełkę wybrzeża bałtyckiego, granicząc z Gdynią, a jednocześnie pozostając ostoją ciszy i spokoju. Często turyści z Trójmiasta decydują się na noclegi w Mechelinkach właśnie dlatego, by utrzymać balans między miejskim zgiełkiem a wyciszeniem też potrzebnym w urlopowym planie.
Więcej

Dojazd z Gdyni do Mechelinek — jaką trasę wybrać?

2022-08-08 13:53:31
Wsiąść do pociągu byle jakiego nie będzie odpowiedzią w temacie dojazdu z Gdyni do Mechelinek. Obie miejscowości położone są na tyle blisko, że łączy je komunikacja miejska i to całkiem sprawna, w związku z czym pociągi są niepotrzebne.
Więcej

Jastarnia 2022 - jak zaplanować urlop? Gdzie zjeść? Co wiedzieć?

2022-06-29 13:02:01
Jastarnia już więcej sławy niż ma nie potrzebuje. Wychodzi naprzeciw wszystkim swoim fanom, oferując bogatą bazę noclegową, od kwater, przez pensjonaty, apartamenty, hotele, po w pełni wyposażone domki.
Więcej

Władysławowo 2022 - jak zaplanować urlop? Gdzie zjeść? Co wiedzieć?

2022-06-29 12:48:18
Dlaczego Władysławowo rządzi? Ta niewielka miejscowość licząca ok.10 tys. mieszkańców położona jest u nasady Mierzei Helskiej. Ktokolwiek zmierza na cypel, ten z Władysławowem musi stanąć oko w oko, a ono hipnotyzuje, przyciąga i może sprawić, że dalej nie pojedziemy.
Więcej