Trzy powody, dla których warto odwiedzić polskie morze

2019-04-12 16:40:41

Myśl o wakacjach nie jest wcale aż tak odległa, jak mogłoby się to nam wydawać. Im szybciej zastanowimy się nad tym, gdzie chcemy je spędzić, tym lepiej będziemy mogli się do nich przygotować. A może w tym roku warto pozostać w kraju i wybrać urlop nad Bałtykiem. Takie rozwiązanie jest naprawdę atrakcyjne z przynajmniej trzech powodów. Warto je poznać i już planować wakacyjny wyjazd.

Wejście na plażę. Piękne polskie morze z falami.

Po pierwsze – klimat

Polska z pewnością nie jest najczystszym państwem Europy, jeśli jednak przedmiotem naszej analizy jest wybrzeże Bałtyku, nie musimy się już wstydzić. Już od blisko trzydziestu lat lokalne władze zdają sobie sprawę z tego, że to właśnie wyjątkowy mikroklimat jest ich największym atutem. Systematycznie rośnie świadomość tego, jak ważna jest troska o środowisko naturalne, a działania proekologiczne już od jakiegoś czasu przynoszą widoczne rezultaty. Nad Bałtykiem możemy więc nie tylko wypoczywać, ale i poprawiać stan naszego zdrowia. Co ważne, możemy robić to niejako przy okazji, opalając się, spacerując po plaży albo tropiąc żubry w rezerwacie w Międzyzdrojach.

Po drugie – atrakcje niezwiązane z morzem

Przekonanie o tym, że każdy wybiera się nad morze po to, aby godzinami wygrzewać się na słońcu, nie ma wiele wspólnego ze stanem faktycznym. Owszem, nadbałtyckie plaże już od wczesnych godzin porannych są oblegane przez turystów. Nie brakuje jednak osób, którym już ta świadomość wystarcza, aby podjąć decyzję o omijaniu wspomnianych plaż szerokim łukiem. I właśnie te osoby mają powody do tego, aby czuć się nad Bałtykiem szczególnie dobrze, tutejsze kurorty zapewniają bowiem dziesiątki dodatkowych atrakcji. Największą jest oczywiście różnorodność okolic plaż, tylko od nas zależy bowiem to, czy będziemy włóczyć się po lasach, czy też spacerować wzdłuż linii brzegowej szukając bardziej ustronnych miejsc do opalania. Polskie wybrzeże zachwyca także wielością i różnorodnością latarni morskich, a miłośnicy mocnych wrażeń mogą nawet zabrać się z rybakami na pokazowy rejs na pełne morze, gdzie szybko można odróżnić wilki morskie od szczurów lądowych.

Kobieta odpoczywająca, gdy reszta jej rodziny kąpie się w morzu.

Po trzecie – wiele atrakcji dla dzieci

Dzieci kochają morze, należy jednak liczyć się z tym, że tracą koncentrację znacznie szybciej niż ich rodzice. Nic więc dziwnego, że trudno im wysiedzieć na plaży i nie doceniają uroków wielogodzinnego opalania się. Nie oznacza to jednak, że nad Bałtykiem czeka na nie nuda. Wielość atrakcji dla najmłodszych to już norma w polskich kurortach. Na maluchy czekają przy tym nie tylko dmuchane zamki i rowery wodne. Dzieci można zabrać też do wesołego miasteczka, małego zoo z mniej lub bardziej nietypowymi mieszkańcami, na warsztaty robienia ozdób z muszelek, a nawet na wyprawę morską. Oczywiście, zdecydowana większość wspomnianych atrakcji uszczupli rodzicielski budżet, możemy mieć jednak pewność, że dziecko będzie wspominało pobyt nad morzem z wypiekami na twarzy. Atrakcji dla dzieci nie brakuje nawet przy niepogodzie, maluchy zawsze można bowiem zabrać do kina albo na hotelowy kryty basen.

Poznaj nasze apartamenty

Podobne artykuły

Najdroższe apartamenty na świecie

2023-05-30 10:11:48
Na świat luksusu i bogactw wielu z nas patrzy nie tylko z zazdrością, ale też z zainteresowaniem. Ciekawi nas, na co pozwalają współczesne technologie i wnętrzarskie rozwiązania oraz ile niektórzy ludzie są w stanie za tak ekskluzywne życie zapłacić. Nowy Jork, Londyn czy Dubaj między innymi to miejsca z bogatymi dzielnicami, w których apartamenty zakupuje największa liczba milionerów z całego świata. Czym charakteryzują się najdroższe apartamenty na świecie poza horrendalną ceną?
Więcej

Czy warto inwestować w apartamenty nad morzem?

2023-05-30 09:57:48
Kwestia sensu odkładania i gromadzenia kapitału na rachunkach bankowych w ostatnich czasach jest mocno dyskusyjna. Towarzysząca nam już od wielu miesiącach inflacja sprawia, że posiadany w ręku pieniądz jedynie traci na wartości. Coraz więcej z nas myśli zatem o sensownym ulokowaniu pieniędzy, a im więcej ich mamy, tym częściej rozważamy nieruchomości. Czy warto inwestować w apartamenty nad morzem, w górach, a może wakacyjny apartament z basenem w Hiszpanii? Rozważając inwestycję, która miałaby wiązać się z zarobkiem, zawsze należy  uwzględniać lokalizację, która zagwarantuje nam stały napływ turystów.
Więcej

Apartament na imprezę nad morzem

2023-05-30 09:37:46
Czym innym jest poszukiwanie apartamentu na rodzinny wypoczynek w otoczeniu przyrody, a czym innym, gdy planujemy imprezę jubileuszową czy po prostu w gronie rodziny bądź znajomych. Niezadowoleni z powodu hałasu mieszkańcy sąsiednich lokali mogą stać się nieprzychylni właścicielowi takiego apartamentu, a tym samym zniechęcić go do dalszego wynajmowania lokalu w celach imprezowych. Jak rozwiązać taką sytuację i znaleźć apartament na imprezę?
Więcej

Apartament Prezydencki w Juracie — historia i ciekawostki

2023-04-28 13:25:40
Apartament Prezydencki w Juracie — historia i ciekawostki Jurata niegdyś była częścią miasta Jastarnia. Od kilku lat już nie jest, za to stała się osadą nadmorską. Jednak przez lata zdążyła zgromadzić niebagatelną historię, na tyle ciekawą, że niejeden kurort jej nie dorównuje. Jurata jako kurort przez lata przyciągała państwowe elity. Być może zwieńczeniem tego faktu było powstanie w latach 60. Ośrodka Wypoczynkowego Urzędu Rady Ministrów „Mewa”. Co to za miejsce i jaką historię skrywa?
Więcej

Apartamenty — słowniczek pojęć

2023-04-28 12:51:57
Apartamenty są atrakcyjną opcją w czasie wakacji. W ostatnim czasie stały się o wiele bardziej popularne niż hotele czy pensjonaty. Wpływ ma na to niewątpliwa swoboda, większa prywatność czy sama przestrzeń pomieszczeń. Apartamenty to też niższa cena i lepsze wyposażenie kuchni czy łazienki, co ma szczególne znaczenie dla rodzin z dziećmi. Jednak co dokładnie kryje się pod pojęciem apartamentu?
Więcej