Gdańsk -> Jastarnia - ile kilometrów, czym i jak dojechać?

2022-03-30 15:04:27

Odległość między Gdańskiem a Jastarnią zależy od wybranej trasy i środka transportu. Jeśli wybierzemy jazdę samochodem, mamy do wyboru trzy trasy.

Trasy samochodowe Gdańsk -> Jastarnia

Przez drogę ekspresową S6 i drogę wojewódzką nr 216

W Gdańsku wyjeżdżamy na Obwodnicę Trójmiasta (droga ekspresowa S6) i kierujemy się w stronę Gdyni. Na wysokości Gdyni Chylonii zjeżdżamy na drogę krajową nr 6 prowadzącą w stronę Redy. Następnie kierujemy się drogą wojewódzką nr 216 przez Rekowo Górne, Celbowo i Swarzewo do Władysławowa i Chałup. Mamy do pokonania około 86 kilometrów i jest to najkrótsza z możliwych tras samochodowych. Czas przejazdu wynosi niecałe półtorej godziny, jednakże w sezonie letnim może się wydłużyć ze względu na korki oraz dużą popularność tej trasy.

Przez drogę wojewódzką nr 218 i 216

W Gdańsku Osowej wyjeżdżamy drogę wojewódzką nr 218 w stronę Chwaszczyna. Kierujemy się na takie miejscowości, jak Bojano, Koleczkowo i Łużyce. Stamtąd jedziemy do Rumii, w której zjeżdżamy na drogę krajową nr 6 w stronę Redy, zaś w samej Redzie wjeżdżamy na drogę wojewódzką nr 216. Jedziemy nią przez Rekowo Górne, Celbowo i Swarzewo do Władysławowa i Chałup. W tym przypadku mamy do pokonania niewiele ponad 90 kilometrów, a cała podróż zajmie nam ponad półtorej godziny. Należy jednak wziąć pod uwagę korki, których jest dość dużo w okresie letnim.

Przez drogę ekspresową S6 i drogę wojewódzką nr 100

Wybierając ten wariant, mamy do przejechania około 90 kilometrów. Wyjeżdżamy z Gdańska na drogę ekspresową S6 (Obwodnicę Trójmiasta) i kierujemy się przez Dąbrowę w stronę Leszczynek i Starego Obłuża. Przejeżdżamy przez Kosakowo, Pierwoszyno i wjeżdżamy na drogę wojewódzką nr 100, skąd kierujemy się na Mrzezino i Smolno do Żelistrzewa, w którym zjeżdżamy na drogę wojewódzką nr 216. Jedziemy przez Celbowo i Swarzewo do Władysławowa i Chałup. Podróż zajmie nam około półtorej godziny.

Jak dojechać pociągiem z Gdańska do Jastarni?

Jednym z najpopularniejszych środków transportu łączących Gdańsk i Jastarnię jest pociąg. W Gdańsku możemy wsiąść do pociągu SKM (kolej miejska), POLREGIO lub dowolnego innego, który jedzie do stacji Gdynia Główna. Tam przesiadamy się do pociągu POLREGIO, który zawiezie nas bezpośrednio do Jastarni między innymi przez Rumię, Redę, Puck, Swarzewo, Władysławowo i Chałupy. Zarówno w pociągach SKM, jak i POLREGIO, możliwy jest przewóz rowerów. Cała podróż będzie trwała około 2 godziny.

Jak dojechać rowerem z Gdańska do Jastarni?

Miłośników uprawiania sportów na pewno ucieszy informacja, że z Gdańska do Jastarni możemy również dojechać rowerem. Najpopularniejsza trasa rowerowa biegnie przez Sopot i Gdynię pasem nadmorskim, a następnie rezerwat Beka, Rzucewo, Puck, Swarzewo, Władysławowo i Chałupy. Na wielu odcinkach nie ma jednak wydzielonej ścieżki rowerowej. Cały przejazd zajmie nam około 4 i pół godziny.

 

 

Poznaj nasze apartamenty na wynajem w Jastarni

 

Poznaj nasze apartamenty w Jastarnii

Podobne artykuły

Apartament Prezydencki w Juracie — historia i ciekawostki

2023-04-28 13:25:40
Apartament Prezydencki w Juracie — historia i ciekawostki Jurata niegdyś była częścią miasta Jastarnia. Od kilku lat już nie jest, za to stała się osadą nadmorską. Jednak przez lata zdążyła zgromadzić niebagatelną historię, na tyle ciekawą, że niejeden kurort jej nie dorównuje. Jurata jako kurort przez lata przyciągała państwowe elity. Być może zwieńczeniem tego faktu było powstanie w latach 60. Ośrodka Wypoczynkowego Urzędu Rady Ministrów „Mewa”. Co to za miejsce i jaką historię skrywa?
Więcej

Dom Zdrojowy w Jastarni na Wielkanoc

2023-04-05 11:20:28
Jastarnia choć niewielka, miała i ma swoje wielkie tradycje. Prażnica, czyli jajecznica na boczku, to słynne kaszubskie śniadanie wielkanocne, a smaganie gałązkami agrestu w Wielki Piątek symbolizowało pokutę. Obecnie tradycje kaszubskie stały się podobne do tych w całym kraju, jednak przybywając do Jastarni, by spędzić Wielkanoc, możemy liczyć na nieco inny klimat świętowania. Duże prawdopodobieństwo jest, że  poranek wielkanocny zacznie Bãblowanié. Usłyszymy je również w Domu Zdrojowym. Co to takiego?
Więcej

Zacne apartamenty w Jastarni – ranking

2023-03-31 11:21:49
Istnieją takie regiony w Polsce, które wraz z nadejściem cieplejszych miesięcy, przyrastają w liczbę turystów. Regiony nadmorskie, a szczególnie Półwysep Helski należą do czołówki takich miejsc. Jednak napływ turystów nie oznacza, że tamtejsze miejscowości się rozrastają. Jastarnia od lat cieszy się ogromną popularnością w sezonie urlopowym, ale jej powierzchnia niezmiennie zajmuje 4,31 km2. Dlatego miejsca noclegowe rozchodzą się jak świeże bułeczki.
Więcej

Dom Zdrojowy Jastarnia – historia

2023-03-31 10:20:14
Opowieści o domach często emanują tajemnicą. Domy z historią nas przyciągają, bo mają w sobie coś magicznego. Dom Zdrojowy w Jastarni przetrwał wojnę, a obecne zmiany i rozbudowa wciąż nawiązują do czasów, gdy sam Jan Kiepura raczył gości koncertami. Obecna imponująca forma hotelu wciąż nawiązuje do historii nie tylko samego hotelu, ale też całej miejscowości. Jaki jest dzisiejszy Dom Zdrojowy w Jastarni?
Więcej

Jastarnia czy Hel? Podpowiadamy!

2023-02-15 13:06:09
Czy Półwysep Helski był skazany na sukces, czy to linia kolejowa zdziałała cuda?
Więcej