Gdańsk -> Jastarnia - ile kilometrów, czym i jak dojechać?

2022-03-30 15:04:27

Odległość między Gdańskiem a Jastarnią zależy od wybranej trasy i środka transportu. Jeśli wybierzemy jazdę samochodem, mamy do wyboru trzy trasy.

Trasy samochodowe Gdańsk -> Jastarnia

Przez drogę ekspresową S6 i drogę wojewódzką nr 216

W Gdańsku wyjeżdżamy na Obwodnicę Trójmiasta (droga ekspresowa S6) i kierujemy się w stronę Gdyni. Na wysokości Gdyni Chylonii zjeżdżamy na drogę krajową nr 6 prowadzącą w stronę Redy. Następnie kierujemy się drogą wojewódzką nr 216 przez Rekowo Górne, Celbowo i Swarzewo do Władysławowa i Chałup. Mamy do pokonania około 86 kilometrów i jest to najkrótsza z możliwych tras samochodowych. Czas przejazdu wynosi niecałe półtorej godziny, jednakże w sezonie letnim może się wydłużyć ze względu na korki oraz dużą popularność tej trasy.

Przez drogę wojewódzką nr 218 i 216

W Gdańsku Osowej wyjeżdżamy drogę wojewódzką nr 218 w stronę Chwaszczyna. Kierujemy się na takie miejscowości, jak Bojano, Koleczkowo i Łużyce. Stamtąd jedziemy do Rumii, w której zjeżdżamy na drogę krajową nr 6 w stronę Redy, zaś w samej Redzie wjeżdżamy na drogę wojewódzką nr 216. Jedziemy nią przez Rekowo Górne, Celbowo i Swarzewo do Władysławowa i Chałup. W tym przypadku mamy do pokonania niewiele ponad 90 kilometrów, a cała podróż zajmie nam ponad półtorej godziny. Należy jednak wziąć pod uwagę korki, których jest dość dużo w okresie letnim.

Przez drogę ekspresową S6 i drogę wojewódzką nr 100

Wybierając ten wariant, mamy do przejechania około 90 kilometrów. Wyjeżdżamy z Gdańska na drogę ekspresową S6 (Obwodnicę Trójmiasta) i kierujemy się przez Dąbrowę w stronę Leszczynek i Starego Obłuża. Przejeżdżamy przez Kosakowo, Pierwoszyno i wjeżdżamy na drogę wojewódzką nr 100, skąd kierujemy się na Mrzezino i Smolno do Żelistrzewa, w którym zjeżdżamy na drogę wojewódzką nr 216. Jedziemy przez Celbowo i Swarzewo do Władysławowa i Chałup. Podróż zajmie nam około półtorej godziny.

Jak dojechać pociągiem z Gdańska do Jastarni?

Jednym z najpopularniejszych środków transportu łączących Gdańsk i Jastarnię jest pociąg. W Gdańsku możemy wsiąść do pociągu SKM (kolej miejska), POLREGIO lub dowolnego innego, który jedzie do stacji Gdynia Główna. Tam przesiadamy się do pociągu POLREGIO, który zawiezie nas bezpośrednio do Jastarni między innymi przez Rumię, Redę, Puck, Swarzewo, Władysławowo i Chałupy. Zarówno w pociągach SKM, jak i POLREGIO, możliwy jest przewóz rowerów. Cała podróż będzie trwała około 2 godziny.

Jak dojechać rowerem z Gdańska do Jastarni?

Miłośników uprawiania sportów na pewno ucieszy informacja, że z Gdańska do Jastarni możemy również dojechać rowerem. Najpopularniejsza trasa rowerowa biegnie przez Sopot i Gdynię pasem nadmorskim, a następnie rezerwat Beka, Rzucewo, Puck, Swarzewo, Władysławowo i Chałupy. Na wielu odcinkach nie ma jednak wydzielonej ścieżki rowerowej. Cały przejazd zajmie nam około 4 i pół godziny.

 

 

Poznaj nasze apartamenty na wynajem w Jastarni

 

Poznaj nasze apartamenty w Jastarnii

Podobne artykuły

Jastarnia 2022 - jak zaplanować urlop? Gdzie zjeść? Co wiedzieć?

2022-06-29 13:02:01
Jastarnia już więcej sławy niż ma nie potrzebuje. Wychodzi naprzeciw wszystkim swoim fanom, oferując bogatą bazę noclegową, od kwater, przez pensjonaty, apartamenty, hotele, po w pełni wyposażone domki.
Więcej

Jastarnia - gdzie zjeść poza sezonem?

2022-04-01 09:32:50
Sezon turystyczny w Jastarni rozpoczyna się w maju i trwa do końca września. Jednakże, warto odwiedzić to miasto również poza sezonem – na przykład wczesną wiosną, późną jesienią, czy nawet zimą. Wtedy jest tam znacznie mniej turystów i dlatego też niektóre lokale gastronomiczne zawieszają swoją działalność. Istnieje jednak kilka punktów, które oferują pyszne, lokalne jedzenie przez cały rok.
Więcej

Hel -> Jastarnia - ile kilometrów, czym i jak dojechać?

2022-03-30 15:12:52
Odległość między Helem a Jastarnią wynosi 13,5 kilometra. Trasę między tymi dwoma popularnymi miejscowościami nadmorskimi można pokonać na cztery sposoby.
Więcej

Warszawa -> Jastarnia - ile kilometrów, czym i jak dojechać?

2022-03-29 14:39:56
Odległość między Warszawą a Jastarnią zależy od wybranej trasy i środka transportu. Jeśli wybierzemy jazdę samochodem, mamy do wyboru trzy trasy.
Więcej