Hel -> Jastarnia - ile kilometrów, czym i jak dojechać?

2022-03-30 15:12:52

Odległość między Helem a Jastarnią wynosi 13,5 kilometra. Trasę między tymi dwoma popularnymi miejscowościami nadmorskimi można pokonać na cztery sposoby.

Hel -> Jastarnia - samochodem

Przejazd samochodem zajmuje ledwie 15 minut. Jednakże, w szczycie sezonu czas ten może ulec wydłużeniu ze względu na to, że jest to jedyna droga dopuszczająca ruch samochodowy prowadząca przez Mierzeję Helską. W Helu zjeżdżamy na drogę wojewódzką nr 216 i kierujemy się prosto do Jastarni. Po drodze możemy podziwiać piękne widoki Mierzei Helskiej.

Hel -> Jastarnia - pociągiem

ociągi POLREGIO z Helu do Jastarni kursują przez cały rok. Podróż zajmuje ledwie 12 minut. Wsiadamy na stacji kolejowej Hel, przejeżdżamy przez Juratę i wysiadamy już na drugim przystanku (Jastarnia) lub trzecim (Jastarnia Wczasy). Do pociągu możemy zabrać rower, ale musimy pamiętać o tym, aby zakupić na niego bilet – najlepiej z wyprzedzeniem.

Hel -> Jastarnia - autobusem

Z Helu do Jastarni możemy dostać się także autobusem linii 654. Podróż zajmie nam około 25 minut. Autobus jedzie drogą wojewódzką nr 216. Połączenia te realizuje przewoźnik PKS Gdynia S.A.

Hel -> Jastarnia - rowerem

Na Mierzei Helskiej wzdłuż drogi wojewódzkiej nr 216 prowadzi nowoczesny ciąg pieszo-rowerowy, który zaprojektowany został z myślą o mieszkańcach i turystach poruszających się m.in. na rowerze. Drogę z Helu do Jastarni możemy pokonać w około 40 minut. Jest to jedna z najchętniej uczęszczanych tras rowerowych w województwie pomorskim. Jest bardzo malownicza i bezpieczna. Po drodze możemy zatrzymać się w innej miejscowości turystycznej – Juracie.

 

 

Poznaj nasze apartamenty na wynajem w Jastarni

 

Poznaj nasze apartamenty w Jastarnii

Podobne artykuły

Jastarnia 2022 - jak zaplanować urlop? Gdzie zjeść? Co wiedzieć?

2022-06-29 13:02:01
Jastarnia już więcej sławy niż ma nie potrzebuje. Wychodzi naprzeciw wszystkim swoim fanom, oferując bogatą bazę noclegową, od kwater, przez pensjonaty, apartamenty, hotele, po w pełni wyposażone domki.
Więcej

Jastarnia - gdzie zjeść poza sezonem?

2022-04-01 09:32:50
Sezon turystyczny w Jastarni rozpoczyna się w maju i trwa do końca września. Jednakże, warto odwiedzić to miasto również poza sezonem – na przykład wczesną wiosną, późną jesienią, czy nawet zimą. Wtedy jest tam znacznie mniej turystów i dlatego też niektóre lokale gastronomiczne zawieszają swoją działalność. Istnieje jednak kilka punktów, które oferują pyszne, lokalne jedzenie przez cały rok.
Więcej

Gdańsk -> Jastarnia - ile kilometrów, czym i jak dojechać?

2022-03-30 15:04:27
Odległość między Gdańskiem a Jastarnią zależy od wybranej trasy i środka transportu. Jeśli wybierzemy jazdę samochodem, mamy do wyboru trzy trasy.
Więcej

Warszawa -> Jastarnia - ile kilometrów, czym i jak dojechać?

2022-03-29 14:39:56
Odległość między Warszawą a Jastarnią zależy od wybranej trasy i środka transportu. Jeśli wybierzemy jazdę samochodem, mamy do wyboru trzy trasy.
Więcej