Hel -> Jastarnia - ile kilometrów, czym i jak dojechać?

2022-03-30 15:12:52

Odległość między Helem a Jastarnią wynosi 13,5 kilometra. Trasę między tymi dwoma popularnymi miejscowościami nadmorskimi można pokonać na cztery sposoby.

Hel -> Jastarnia - samochodem

Przejazd samochodem zajmuje ledwie 15 minut. Jednakże, w szczycie sezonu czas ten może ulec wydłużeniu ze względu na to, że jest to jedyna droga dopuszczająca ruch samochodowy prowadząca przez Mierzeję Helską. W Helu zjeżdżamy na drogę wojewódzką nr 216 i kierujemy się prosto do Jastarni. Po drodze możemy podziwiać piękne widoki Mierzei Helskiej.

Hel -> Jastarnia - pociągiem

ociągi POLREGIO z Helu do Jastarni kursują przez cały rok. Podróż zajmuje ledwie 12 minut. Wsiadamy na stacji kolejowej Hel, przejeżdżamy przez Juratę i wysiadamy już na drugim przystanku (Jastarnia) lub trzecim (Jastarnia Wczasy). Do pociągu możemy zabrać rower, ale musimy pamiętać o tym, aby zakupić na niego bilet – najlepiej z wyprzedzeniem.

Hel -> Jastarnia - autobusem

Z Helu do Jastarni możemy dostać się także autobusem linii 654. Podróż zajmie nam około 25 minut. Autobus jedzie drogą wojewódzką nr 216. Połączenia te realizuje przewoźnik PKS Gdynia S.A.

Hel -> Jastarnia - rowerem

Na Mierzei Helskiej wzdłuż drogi wojewódzkiej nr 216 prowadzi nowoczesny ciąg pieszo-rowerowy, który zaprojektowany został z myślą o mieszkańcach i turystach poruszających się m.in. na rowerze. Drogę z Helu do Jastarni możemy pokonać w około 40 minut. Jest to jedna z najchętniej uczęszczanych tras rowerowych w województwie pomorskim. Jest bardzo malownicza i bezpieczna. Po drodze możemy zatrzymać się w innej miejscowości turystycznej – Juracie.

 

 

Poznaj nasze apartamenty na wynajem w Jastarni

 

Poznaj nasze apartamenty w Jastarnii

Podobne artykuły

Zacne apartamenty w Jastarni – ranking

2023-03-31 11:21:49
Istnieją takie regiony w Polsce, które wraz z nadejściem cieplejszych miesięcy, przyrastają w liczbę turystów. Regiony nadmorskie, a szczególnie Półwysep Helski należą do czołówki takich miejsc. Jednak napływ turystów nie oznacza, że tamtejsze miejscowości się rozrastają. Jastarnia od lat cieszy się ogromną popularnością w sezonie urlopowym, ale jej powierzchnia niezmiennie zajmuje 4,31 km2. Dlatego miejsca noclegowe rozchodzą się jak świeże bułeczki.
Więcej

Dom Zdrojowy Jastarnia – historia

2023-03-31 10:20:14
Opowieści o domach często emanują tajemnicą. Domy z historią nas przyciągają, bo mają w sobie coś magicznego. Dom Zdrojowy w Jastarni przetrwał wojnę, a obecne zmiany i rozbudowa wciąż nawiązują do czasów, gdy sam Jan Kiepura raczył gości koncertami. Obecna imponująca forma hotelu wciąż nawiązuje do historii nie tylko samego hotelu, ale też całej miejscowości. Jaki jest dzisiejszy Dom Zdrojowy w Jastarni?
Więcej

Jastarnia czy Hel? Podpowiadamy!

2023-02-15 13:06:09
Czy Półwysep Helski był skazany na sukces, czy to linia kolejowa zdziałała cuda?
Więcej

Jastarnia 2022 - jak zaplanować urlop? Gdzie zjeść? Co wiedzieć?

2022-06-29 13:02:01
Jastarnia już więcej sławy niż ma nie potrzebuje. Wychodzi naprzeciw wszystkim swoim fanom, oferując bogatą bazę noclegową, od kwater, przez pensjonaty, apartamenty, hotele, po w pełni wyposażone domki.
Więcej

Jastarnia - gdzie zjeść poza sezonem?

2022-04-01 09:32:50
Sezon turystyczny w Jastarni rozpoczyna się w maju i trwa do końca września. Jednakże, warto odwiedzić to miasto również poza sezonem – na przykład wczesną wiosną, późną jesienią, czy nawet zimą. Wtedy jest tam znacznie mniej turystów i dlatego też niektóre lokale gastronomiczne zawieszają swoją działalność. Istnieje jednak kilka punktów, które oferują pyszne, lokalne jedzenie przez cały rok.
Więcej