Hel -> Jastarnia - ile kilometrów, czym i jak dojechać?

2022-03-30 15:12:52

Odległość między Helem a Jastarnią wynosi 13,5 kilometra. Trasę między tymi dwoma popularnymi miejscowościami nadmorskimi można pokonać na cztery sposoby.

Hel -> Jastarnia - samochodem

Przejazd samochodem zajmuje ledwie 15 minut. Jednakże, w szczycie sezonu czas ten może ulec wydłużeniu ze względu na to, że jest to jedyna droga dopuszczająca ruch samochodowy prowadząca przez Mierzeję Helską. W Helu zjeżdżamy na drogę wojewódzką nr 216 i kierujemy się prosto do Jastarni. Po drodze możemy podziwiać piękne widoki Mierzei Helskiej.

Hel -> Jastarnia - pociągiem

ociągi POLREGIO z Helu do Jastarni kursują przez cały rok. Podróż zajmuje ledwie 12 minut. Wsiadamy na stacji kolejowej Hel, przejeżdżamy przez Juratę i wysiadamy już na drugim przystanku (Jastarnia) lub trzecim (Jastarnia Wczasy). Do pociągu możemy zabrać rower, ale musimy pamiętać o tym, aby zakupić na niego bilet – najlepiej z wyprzedzeniem.

Hel -> Jastarnia - autobusem

Z Helu do Jastarni możemy dostać się także autobusem linii 654. Podróż zajmie nam około 25 minut. Autobus jedzie drogą wojewódzką nr 216. Połączenia te realizuje przewoźnik PKS Gdynia S.A.

Hel -> Jastarnia - rowerem

Na Mierzei Helskiej wzdłuż drogi wojewódzkiej nr 216 prowadzi nowoczesny ciąg pieszo-rowerowy, który zaprojektowany został z myślą o mieszkańcach i turystach poruszających się m.in. na rowerze. Drogę z Helu do Jastarni możemy pokonać w około 40 minut. Jest to jedna z najchętniej uczęszczanych tras rowerowych w województwie pomorskim. Jest bardzo malownicza i bezpieczna. Po drodze możemy zatrzymać się w innej miejscowości turystycznej – Juracie.

 

 

Poznaj nasze apartamenty na wynajem w Jastarni

 

Poznaj nasze apartamenty wJastarnii

Podobne artykuły

Latarnia morska w Jastarni — historia i ciekawostki

2024-02-28 12:32:49
Jeśli prześledzimy rankingi na najpiękniejsze miejscowości nad polskim morzem, to niemal zawsze w czołówce pojawiają się kurorty Półwyspu Helskiego, w tym Jastarnia. Słynie przede wszystkim z wyjątkowo pięknych plaż, ale oprócz tego warto odwiedzić tamtejszą latarnię morską.
Więcej

Apartament Prezydencki w Juracie — historia i ciekawostki

2023-04-28 13:25:40
Apartament Prezydencki w Juracie — historia i ciekawostki Jurata niegdyś była częścią miasta Jastarnia. Od kilku lat już nie jest, za to stała się osadą nadmorską. Jednak przez lata zdążyła zgromadzić niebagatelną historię, na tyle ciekawą, że niejeden kurort jej nie dorównuje. Jurata jako kurort przez lata przyciągała państwowe elity. Być może zwieńczeniem tego faktu było powstanie w latach 60. Ośrodka Wypoczynkowego Urzędu Rady Ministrów „Mewa”. Co to za miejsce i jaką historię skrywa?
Więcej

Dom Zdrojowy w Jastarni na Wielkanoc

2023-04-05 11:20:28
Jastarnia choć niewielka, miała i ma swoje wielkie tradycje. Prażnica, czyli jajecznica na boczku, to słynne kaszubskie śniadanie wielkanocne, a smaganie gałązkami agrestu w Wielki Piątek symbolizowało pokutę. Obecnie tradycje kaszubskie stały się podobne do tych w całym kraju, jednak przybywając do Jastarni, by spędzić Wielkanoc, możemy liczyć na nieco inny klimat świętowania. Duże prawdopodobieństwo jest, że  poranek wielkanocny zacznie Bãblowanié. Usłyszymy je również w Domu Zdrojowym. Co to takiego?
Więcej

Zacne apartamenty w Jastarni – ranking

2023-03-31 11:21:49
Istnieją takie regiony w Polsce, które wraz z nadejściem cieplejszych miesięcy, przyrastają w liczbę turystów. Regiony nadmorskie, a szczególnie Półwysep Helski należą do czołówki takich miejsc. Jednak napływ turystów nie oznacza, że tamtejsze miejscowości się rozrastają. Jastarnia od lat cieszy się ogromną popularnością w sezonie urlopowym, ale jej powierzchnia niezmiennie zajmuje 4,31 km2. Dlatego miejsca noclegowe rozchodzą się jak świeże bułeczki.
Więcej

Dom Zdrojowy Jastarnia – historia

2023-03-31 10:20:14
Opowieści o domach często emanują tajemnicą. Domy z historią nas przyciągają, bo mają w sobie coś magicznego. Dom Zdrojowy w Jastarni przetrwał wojnę, a obecne zmiany i rozbudowa wciąż nawiązują do czasów, gdy sam Jan Kiepura raczył gości koncertami. Obecna imponująca forma hotelu wciąż nawiązuje do historii nie tylko samego hotelu, ale też całej miejscowości. Jaki jest dzisiejszy Dom Zdrojowy w Jastarni?
Więcej