Jastarnia - gdzie zjeść poza sezonem?

2022-04-01 09:32:50

Sezon turystyczny w Jastarni rozpoczyna się w maju i trwa do końca września. Jednakże, warto odwiedzić to miasto również poza sezonem – na przykład wczesną wiosną, późną jesienią, czy nawet zimą. Wtedy jest tam znacznie mniej turystów i dlatego też niektóre lokale gastronomiczne zawieszają swoją działalność. Istnieje jednak kilka punktów, które oferują pyszne, lokalne jedzenie przez cały rok.

Gdzie wybrać się na obiad w Jastarni poza sezonem?

Restauracja Weranda-Ogrodnica

Restauracja zlokalizowana jest przy głównej ulicy w Jastarni – Księdza Bernarda Sychty 98. Proponuje ona przysmaki kuchni kaszubskiej, dania rybne, mięsne, kompozycje obiadowe i śniadania. W menu znajdziemy także desery, napoje gorące, zimne oraz wyśmienite drinki. Co ciekawe, oprócz regularnie aktualizowanej karty stałej, znajdziemy tu również dania specjalne, serwowane w wybrane dni i o wybranych porach. Weranda-Ogrodnica zapewnia również cateringi, a także organizuje różne imprezy okolicznościowe.

Restauracja Zatoka Smaków

Restauracja Zatoka Smaków mieści się przy ulicy Portowej 35. Jest to idealne miejsce do miłego spędzania czasu oraz zasmakowania wspaniałych dań kuchni polskiej i kaszubskiej. Oferowane potrawy są pięknie podane i przede wszystkim zdrowe, gdyż przyrządzane są tradycyjnymi domowymi sposobami z regionalnych produktów typowych dla danej pory roku. W menu znajdziemy przystawki, zupy, sałatki, dania mięsne, rybne, wegetariańskie, zestawy dla dzieci, desery, śniadania, a także specjalności szefa kuchni.

Kapitalna Restauracja

Jest to miejsce utrzymane w ciepłym, rodzinnym klimacie. Oferuje ono najwyższej jakości kuchnię śródziemnomorską i polską, a także doskonałe desery i wyśmienitą pizzę z pieca opalanego drewnem. Ponadto, w karcie znajdziemy dania wegetariańskie i wegańskie. Restauracja ta posiada również część klubową, ogród i plac zabaw dla dzieci. Mieści ona 220 miejsc siedzących, dzięki czemu jest to świetny wybór na spotkania w większym gronie. Kapitalna Restauracja zlokalizowana jest przy ulicy Księdza Bernarda Sychty 66.

 

 

Poznaj nasze apartamenty na wynajem w Jastarni

 

Poznaj nasze apartamenty w Jastarnii

Podobne artykuły

Zacne apartamenty w Jastarni – ranking

2023-03-31 11:21:49
Istnieją takie regiony w Polsce, które wraz z nadejściem cieplejszych miesięcy, przyrastają w liczbę turystów. Regiony nadmorskie, a szczególnie Półwysep Helski należą do czołówki takich miejsc. Jednak napływ turystów nie oznacza, że tamtejsze miejscowości się rozrastają. Jastarnia od lat cieszy się ogromną popularnością w sezonie urlopowym, ale jej powierzchnia niezmiennie zajmuje 4,31 km2. Dlatego miejsca noclegowe rozchodzą się jak świeże bułeczki.
Więcej

Dom Zdrojowy Jastarnia – historia

2023-03-31 10:20:14
Opowieści o domach często emanują tajemnicą. Domy z historią nas przyciągają, bo mają w sobie coś magicznego. Dom Zdrojowy w Jastarni przetrwał wojnę, a obecne zmiany i rozbudowa wciąż nawiązują do czasów, gdy sam Jan Kiepura raczył gości koncertami. Obecna imponująca forma hotelu wciąż nawiązuje do historii nie tylko samego hotelu, ale też całej miejscowości. Jaki jest dzisiejszy Dom Zdrojowy w Jastarni?
Więcej

Jastarnia czy Hel? Podpowiadamy!

2023-02-15 13:06:09
Czy Półwysep Helski był skazany na sukces, czy to linia kolejowa zdziałała cuda?
Więcej

Jastarnia 2022 - jak zaplanować urlop? Gdzie zjeść? Co wiedzieć?

2022-06-29 13:02:01
Jastarnia już więcej sławy niż ma nie potrzebuje. Wychodzi naprzeciw wszystkim swoim fanom, oferując bogatą bazę noclegową, od kwater, przez pensjonaty, apartamenty, hotele, po w pełni wyposażone domki.
Więcej