Jak przewozić windsurfing?

2022-04-01 09:42:51

Prawdą jest, że ludzka wyobraźnia nie zna granic, o czym najlepiej możemy się przekonać, podróżując do Wietnamu i obserwując, co tamtejsi mieszkańcy są w stanie przewieźć skuterem czy rowerem. Może to być całe zaopatrzenie warzywniaka, kwiaciarni, lub dla odmiany 3 świnie. Po takim widoku nie można mieć wątpliwości, że ze sprzętem windsurfingowym poradziliby sobie w mig.

Pomimo tego, że niektóre obserwacje mogą być zabawne i chciałoby się spróbować swoich sił, podróżowanie w naszym kraju obarczone jest znacznie surowszymi obostrzeniami. Tymczasem windsurfing chcielibyśmy czasem przetransportować autem lub samolotem. Jak tego dokonać w bezpieczny sposób?

Windsurfing w samochodzie

Nie wystarczy sznurek, by zamocować deskę na dachu samochodu. Jeśli samochodem podróżujemy sami i jest to dłuższy model, mamy szansę deskę wpakować do środka, składając część siedzeń. Tu jednak trzeba wykazać się wyobraźnią właśnie, by sposób ułożenia sprzętu w aucie był bezpieczny. O wiele częściej jednak decydujemy się na mocowanie deski na dachu samochodu. Najpierw należy zaopatrzyć się w pasujący do danego pojazdu bagażnik mocowany na dachu. Do mocowania deski potrzebne będą specjalne pasy oraz materiał izolacyjny, np. pianka izolacyjna czy gąbka, którą obkłada się miejsca styku pasków i desek oraz belki bagażnika.

Chodzi o to, by zabezpieczyć deskę przed otarciami i porysowaniem, ale też, by wyeliminować stukanie, czy jakiekolwiek dźwięki, które podczas podróży będą przeszkadzać. Niezależnie czy przewozimy jedną, czy kilka desek, warto przymocowywać je z boku bagażnika, dzięki czemu zostanie jeszcze miejsce na pokrowiec z żaglem i maszt. Dzięki temu, że deska będzie z boku, łatwiej będzie ściągać ją z dachu. Na dachu można zamontować też pojemnik Quwer, do którego można włożyć właśnie resztę sprzętu, a wtedy dopiero na ten pojemnik kładzie się deskę. Antenę radiową należy również zabezpieczyć, by nie obijała deski. Ostatecznie należy jechać ostrożnie, a najlepiej po przejechaniu kilkudziesięciu kilometrów sprawdzić solidność mocowania. Czy poza samochodem można przewozić windsurfing innymi środkami transportu?

Windsurfing w samolocie

Jeśli chcemy zabrać windsurfing w podróż samolotem, musimy pamiętać, że będzie to przeważnie odpłatny bagaż sportowy niewliczany do bagażu głównego rejestrowanego. Nie wszystkie linie lotnicze jednak zgadzają się na przewożenie takiego sprzętu, dlatego warto wcześniej zrobić rozeznanie, a nie później się rozczarować. W luku bagażowym bywa różnie w zależności od modelu samolotu, dlatego linie lotnicze mają prawo odmówić nam przewozu tego sprzętu, jeśli nie zgłosimy go wcześniej. Najpóźniej dobę wcześniej, a najlepiej jeszcze szybciej zgłosić u swojego przewoźnika chęć przewiezienia sprzętu sportowego.

Gdy już wiemy, że możemy lecieć, ważną kwestią jest odpowiednie opakowanie sprzętu. Powinno ono być o jak najsztywniejszej strukturze, najlepiej takie, które jest produkowane specjalnie do przewozów lotniczych. Tu również można posiłkować się wytycznymi linii lotniczej, którą lecimy. Na stronie internetowej znajdziemy informacje dotyczące pakowania sprzętów sportowych.

 

Poznaj nasze apartamenty na wynajem na Półwyspie Helskim

 

Istotna jest też waga całego takiego sprzętu, która jeśli przekroczy 50 kg, to jego przewóz jest możliwy tylko w usłudze cargo, czyli przewozem towarowym. W innych przypadkach cena przewozu w luku bagażowym będzie zależała od wagi całego sprzętu. Ponadto musimy pamiętać, że cennik różni się w zależności od linii lotniczej i tego, ile zapłacimy, dowiemy się, kontaktując się z przewoźnikiem.
 

Poznaj nasze apartamenty

Podobne artykuły

Czym jest apartament w stylu loft?

2023-09-18 16:05:10
Wśród rodzajów nieruchomości, jakie cieszą się dużym powodzeniem w ostatnich latach, są, bez wątpienia, apartamenty. Łączą w sobie komfort, ergonomię i ponadprzeciętny design. Jest sporo osób, które w tego typu wnętrzach są wręcz zakochane. Czego możemy się spodziewać, kiedy interesuje nas apartament w stylu loft? Gdzie go szukać i jak stworzyć aranżację oddającą industrialny klimat?
Więcej

Co to jest apartament typu studio?

2023-09-18 15:58:35
Kiedy będziemy szukali nieruchomości na sprzedaż bądź wynajem, obok mieszkań coraz częściej pojawiają się apartamenty typu studio. Kojarzą się nie bez powodu z czymś luksusowym. Decydując się na apartament, chcemy czegoś klasy premium. Takie nieruchomości są droższe aniżeli zwykłe mieszkania, ale też ich standard jest znacznie wyższy. Jak się okazuje, nie każda nieruchomość określona mianem apartamentu zasłużyła na to miano. Ponadto wyróżnia się kilka rodzajów apartamentów, które trochę się między sobą różnią.
Więcej

Co oznacza "apartament superior"?

2023-09-18 15:32:03
Apartamenty kojarzą się z luksusem, elegancją i komfortem. Jednocześnie wyróżnia się kilka podstawowych typów apartamentów, które dość znacząco się miedzy sobą różnią. Mając świadomość tego, co poszczególne określenia oznaczają, łatwiej wybierzemy lokal, jaki wpisze się w nasze oczekiwania. Czego możemy się spodziewać, kiedy mamy do dyspozycji apartament superior?
Więcej

Co to jest apartament typu suite? Turystyczny poradnik

2023-09-06 13:23:23
Wyjeżdżając na wakacje, bardzo starannie wybieramy miejsce, w którym będziemy nocować. Szukamy obiektu, jaki zapewni komfort i będzie dobrze wyposażone. Kiedy będziemy przeglądać bazę noclegową, możemy natrafić na określenie „apartament typu suite”. Z czym się wiąże, czego się spodziewać i gdzie można takowe miejsce znaleźć?
Więcej

Apartamenty na wakacje 2023 - ranking miejsc nad morzem

2023-09-06 13:17:26
Lato zbliża się ku końcowi i chociaż dla części osób urlop jest już tylko miłym wspomnieniem, inni z niecierpliwieniem go wypatrują, ciesząc się, że będą mogli wypocząć bez tłumu turystów. Niezmiennie od lat, jeśli wakacje spędzamy w kraju, to w pierwszej kolejności chcemy je spędzić nad morzem. Nie zraża nas kapryśna pogoda. W jakich nadmorskich miejscowościach apartamenty na wakacje cieszą się największą popularnością?
Więcej