Gdynia -> Jurata - ile kilometrów, czym i jak dojechać?

2022-04-04 14:00:56

Odległość między Gdynią a Juratą zależy od wybranej trasy i środka transportu.

Gdynia -> Jurata - trasa samochoda

Jeśli wybierzemy jazdę samochodem, mamy do wyboru dwie trasy:

1) Przez drogę krajową nr 6 i drogę wojewódzką nr 216

W Gdyni wjeżdżamy na drogę wojewódzką nr 468. Na wysokości Gdyni Chylonii zjeżdżamy na drogę krajową nr 6 prowadzącą w stronę Redy. Następnie kierujemy się drogą wojewódzką nr 216 przez Rekowo Górne, Celbowo i Swarzewo do Władysławowa, Chałup i Jastarni. Mamy do pokonania około 62 kilometry i jest to najkrótsza z możliwych tras samochodowych. Czas przejazdu wynosi niewiele ponad godzinę, jednakże w sezonie letnim może się wydłużyć ze względu na korki oraz dużą popularność tej trasy.

2) Przez drogę ekspresową S6 i drogę wojewódzką nr 100

Wybierając ten wariant, mamy do przejechania około 64 kilometry. Wjeżdżamy w Gdyni na drogę wojewódzką nr 468 i kierujemy się w stronę Leszczynek i Starego Obłuża. Przejeżdżamy przez Kosakowo, Pierwoszyno i wjeżdżamy na drogę wojewódzką nr 100, skąd kierujemy się na Mrzezino i Smolno do Żelistrzewa, w którym zjeżdżamy na drogę wojewódzką nr 216. Jedziemy przez Celbowo i Swarzewo do Władysławowa, Chałup i Jastarni. Podróż zajmie nam ponad godzinę. Należy jednak wziąć pod uwagę korki, których jest dość dużo w okresie letnim.

Czym jeszcze możemy dojechać z Gdyni do Juraty?

Pociąg

Jednym z najpopularniejszych środków transportu łączących Gdynię i Juratę jest pociąg. W Gdyni Głównej wsiadamy do pociągu POLREGIO, który zawiezie nas bezpośrednio do Juraty między innymi przez Rumię, Redę, Puck, Swarzewo, Władysławowo, Chałupy i Jastarnię. Możliwy jest przewóz rowerów. Cała podróż będzie trwała około godzinę do półtorej.

Rower

Miłośników uprawiania sportów z pewnością ucieszy informacja, że z Gdyni do Juraty możemy również dojechać rowerem. Najpopularniejsza trasa rowerowa biegnie przez Gdynię Chylonię, rezerwat Beka, Rzucewo, Puck, Swarzewo, Władysławowo, Chałupy i Jastarnię. Na wielu odcinkach nie jest jednak wydzielona ścieżka rowerowa. Mamy do pokonania około 65 kilometrów, a cały przejazd zajmie nam około 3 i pół godziny.
 

 

Poznaj nasze apartamenty na wynajem w Juracie

 

Poznaj nasze apartamenty w Juracie

Podobne artykuły

Warszawa -> Jurata - ile kilometrów, czym i jak dojechać?

2022-04-04 14:24:13
Odległość między Warszawą a Juratą zależy od wybranej trasy i środka transportu.
Więcej

Gdańsk -> Jurata - ile kilometrów, czym i jak dojechać?

2022-04-04 14:13:38
Odległość między Gdańskiem a Juratą zależy od wybranej trasy i środka transportu.
Więcej

Jurata - gdzie zjeść poza sezonem?

2022-04-04 13:53:50
Sezon turystyczny w Juracie rozpoczyna się w maju i trwa do końca września. Jednakże, warto zobaczyć to miasto również poza sezonem – na przykład wczesną wiosną, późną jesienią, czy nawet zimą.
Więcej

Jurata czy Jastarnia? Podpowiadamy!

2021-07-27 10:44:18
Mamy taki zwyczaj, że ciągle stawiamy się przed wyborami. Ryba czy mięso, lody czy tort, morze czy góry. Może czasem jest to konieczne, ale wiele jest takich sytuacji, gdy wcale nie musimy wybierać. Wakacje wydają się właśnie takim czasem, w którym wybory moglibyśmy ograniczyć do minimum i czerpać z życia garściami.
Więcej