Gdynia -> Jurata - ile kilometrów, czym i jak dojechać?

2022-04-04 14:00:56

Odległość między Gdynią a Juratą zależy od wybranej trasy i środka transportu.

Gdynia -> Jurata - trasa samochoda

Jeśli wybierzemy jazdę samochodem, mamy do wyboru dwie trasy:

1) Przez drogę krajową nr 6 i drogę wojewódzką nr 216

W Gdyni wjeżdżamy na drogę wojewódzką nr 468. Na wysokości Gdyni Chylonii zjeżdżamy na drogę krajową nr 6 prowadzącą w stronę Redy. Następnie kierujemy się drogą wojewódzką nr 216 przez Rekowo Górne, Celbowo i Swarzewo do Władysławowa, Chałup i Jastarni. Mamy do pokonania około 62 kilometry i jest to najkrótsza z możliwych tras samochodowych. Czas przejazdu wynosi niewiele ponad godzinę, jednakże w sezonie letnim może się wydłużyć ze względu na korki oraz dużą popularność tej trasy.

2) Przez drogę ekspresową S6 i drogę wojewódzką nr 100

Wybierając ten wariant, mamy do przejechania około 64 kilometry. Wjeżdżamy w Gdyni na drogę wojewódzką nr 468 i kierujemy się w stronę Leszczynek i Starego Obłuża. Przejeżdżamy przez Kosakowo, Pierwoszyno i wjeżdżamy na drogę wojewódzką nr 100, skąd kierujemy się na Mrzezino i Smolno do Żelistrzewa, w którym zjeżdżamy na drogę wojewódzką nr 216. Jedziemy przez Celbowo i Swarzewo do Władysławowa, Chałup i Jastarni. Podróż zajmie nam ponad godzinę. Należy jednak wziąć pod uwagę korki, których jest dość dużo w okresie letnim.

Czym jeszcze możemy dojechać z Gdyni do Juraty?

Pociąg

Jednym z najpopularniejszych środków transportu łączących Gdynię i Juratę jest pociąg. W Gdyni Głównej wsiadamy do pociągu POLREGIO, który zawiezie nas bezpośrednio do Juraty między innymi przez Rumię, Redę, Puck, Swarzewo, Władysławowo, Chałupy i Jastarnię. Możliwy jest przewóz rowerów. Cała podróż będzie trwała około godzinę do półtorej.

Rower

Miłośników uprawiania sportów z pewnością ucieszy informacja, że z Gdyni do Juraty możemy również dojechać rowerem. Najpopularniejsza trasa rowerowa biegnie przez Gdynię Chylonię, rezerwat Beka, Rzucewo, Puck, Swarzewo, Władysławowo, Chałupy i Jastarnię. Na wielu odcinkach nie jest jednak wydzielona ścieżka rowerowa. Mamy do pokonania około 65 kilometrów, a cały przejazd zajmie nam około 3 i pół godziny.
 

 

Poznaj nasze apartamenty na wynajem w Juracie

 

Poznaj nasze apartamenty w Juracie

Podobne artykuły

Jurata 2022 - jak zaplanować urlop? Gdzie zjeść? Co wiedzieć?

2022-06-29 12:28:42
Wakacje nad Bałtykiem każdy planuje inaczej. Niektórzy już z kilkumiesięcznym wyprzedzeniem przeglądają strony internetowe w poszukiwaniu atrakcji zapewniających optymalne wykorzystanie czasu.
Więcej

Warszawa -> Jurata - ile kilometrów, czym i jak dojechać?

2022-04-04 14:24:13
Odległość między Warszawą a Juratą zależy od wybranej trasy i środka transportu.
Więcej

Gdańsk -> Jurata - ile kilometrów, czym i jak dojechać?

2022-04-04 14:13:38
Odległość między Gdańskiem a Juratą zależy od wybranej trasy i środka transportu.
Więcej

Jurata - gdzie zjeść poza sezonem?

2022-04-04 13:53:50
Sezon turystyczny w Juracie rozpoczyna się w maju i trwa do końca września. Jednakże, warto zobaczyć to miasto również poza sezonem – na przykład wczesną wiosną, późną jesienią, czy nawet zimą.
Więcej