Gdańsk -> Jurata - ile kilometrów, czym i jak dojechać?

2022-04-04 14:13:38

Odległość między Gdańskiem a Juratą zależy od wybranej trasy i środka transportu.

Gdańsk -> Jurata - trasy samochodowe

1) Przez drogę ekspresową S6 i drogę wojewódzką nr 216

W Gdańsku wyjeżdżamy na Obwodnicę Trójmiasta (droga ekspresowa S6) i kierujemy się w stronę Gdyni. Na wysokości Gdyni Chylonii zjeżdżamy na drogę krajową nr 6 prowadzącą w stronę Redy. Następnie kierujemy się drogą wojewódzką nr 216 przez Rekowo Górne, Celbowo i Swarzewo do Władysławowa, Chałup i Jastarni. Mamy do pokonania około 88 kilometrów i jest to najkrótsza z możliwych tras samochodowych. Czas przejazdu wynosi niecałe półtorej godziny, jednakże w sezonie letnim może się wydłużyć ze względu na korki oraz dużą popularność tej trasy.

2) Przez drogę wojewódzką nr 218 i 216

W Gdańsku Osowej wyjeżdżamy drogę wojewódzką nr 218 w stronę Chwaszczyna. Kierujemy się na takie miejscowości, jak Bojano, Koleczkowo i Łużyce. Stamtąd jedziemy do Rumii, w której zjeżdżamy na drogę krajową nr 6 w stronę Redy, zaś w samej Redzie wjeżdżamy na drogę wojewódzką nr 216. Jedziemy nią przez Rekowo Górne, Celbowo i Swarzewo do Władysławowa, Chałup i Jastarni. W tym przypadku mamy do pokonania niewiele ponad 90 kilometrów, a cała podróż zajmie nam ponad półtorej godziny. Należy jednak wziąć pod uwagę korki, których jest dość dużo w okresie letnim.

3) Przez drogę ekspresową S6 i drogę wojewódzką nr 100

Wybierając ten wariant, mamy do przejechania około 92 kilometry. Wyjeżdżamy z Gdańska na drogę ekspresową S6 (Obwodnicę Trójmiasta) i kierujemy się przez Dąbrowę w stronę Leszczynek i Starego Obłuża. Przejeżdżamy przez Kosakowo, Pierwoszyno i wjeżdżamy na drogę wojewódzką nr 100, skąd kierujemy się na Mrzezino i Smolno do Żelistrzewa, w którym zjeżdżamy na drogę wojewódzką nr 216. Jedziemy przez Celbowo i Swarzewo do Władysławowa, Chałup i Jastarni. Podróż zajmie nam około półtorej godziny.

Czym jeszcze możemy dojechać z Gdańska do Juraty?

Pociąg

Jednym z najpopularniejszych środków transportu łączących Gdańsk i Juratę jest pociąg. W Gdańsku możemy wsiąść do pociągu SKM (kolej miejska), POLREGIO lub dowolnego innego, który jedzie do stacji Gdynia Główna. Tam przesiadamy się do pociągu POLREGIO, który zawiezie nas bezpośrednio do Juraty między innymi przez Rumię, Redę, Puck, Swarzewo, Władysławowo, Chałupy i Jastarnię. Zarówno w pociągach SKM, jak i POLREGIO, możliwy jest przewóz rowerów. Cała podróż będzie trwała około 2 godziny.

Rower

Fanów uprawiania sportów z pewnością ucieszy informacja, że z Gdańska do Juraty możemy również dojechać rowerem. Najpopularniejsza trasa rowerowa biegnie przez Sopot i Gdynię pasem nadmorskim, a następnie rezerwat Beka, Rzucewo, Puck, Swarzewo, Władysławowo, Chałupy i Jastarnię. Na wielu odcinkach nie jest jednak wydzielona ścieżka rowerowa. Cały przejazd zajmie nam około 4 i pół godziny.
 

 

Poznaj nasze apartamenty na wynajem w Juracie

 

Poznaj nasze apartamenty wJuracie

Podobne artykuły

Apartament Prezydencki w Juracie — historia i ciekawostki

2023-04-28 13:25:40
Apartament Prezydencki w Juracie — historia i ciekawostki Jurata niegdyś była częścią miasta Jastarnia. Od kilku lat już nie jest, za to stała się osadą nadmorską. Jednak przez lata zdążyła zgromadzić niebagatelną historię, na tyle ciekawą, że niejeden kurort jej nie dorównuje. Jurata jako kurort przez lata przyciągała państwowe elity. Być może zwieńczeniem tego faktu było powstanie w latach 60. Ośrodka Wypoczynkowego Urzędu Rady Ministrów „Mewa”. Co to za miejsce i jaką historię skrywa?
Więcej

Jurata 2022 - jak zaplanować urlop? Gdzie zjeść? Co wiedzieć?

2022-06-29 12:28:42
Wakacje nad Bałtykiem każdy planuje inaczej. Niektórzy już z kilkumiesięcznym wyprzedzeniem przeglądają strony internetowe w poszukiwaniu atrakcji zapewniających optymalne wykorzystanie czasu.
Więcej

Warszawa -> Jurata - ile kilometrów, czym i jak dojechać?

2022-04-04 14:24:13
Odległość między Warszawą a Juratą zależy od wybranej trasy i środka transportu.
Więcej

Gdynia -> Jurata - ile kilometrów, czym i jak dojechać?

2022-04-04 14:00:56
Odległość między Gdynią a Juratą zależy od wybranej trasy i środka transportu.
Więcej