Nadmorskie kurorty: Jastarnia

2019-04-12 16:40:15

Czym może zachwycić Jastarnia? Pięknymi plażami, dostępem do morza oraz naturalnymi walorami wypoczynkowymi. Od lat jest ona ceniona przez tych, którzy wczasy najchętniej spędzają nad morzem.

Nadmorski kurort w Jastarni z widokiem na morze.

Tu turystyka rozwija się bardzo dobrze, czego najlepszym dowodem jest bogata baza noclegowa. O noclegi martwić się tu nie trzeba, a każdy turysta znajdzie tu dla siebie idealne miejsce zakwaterowania. Nie brak tu również ciekawych obiektów oraz sposobów na spędzenie czasu w atrakcyjny sposób. Czy letnicy znajdą jakieś apartementy w Jastarni które im się spodobają? Pewnie że tak!

Głównym walorem tego letniska jest piękna plaża. Strzeżone kąpielisko, sporo miejsca do opalania się oraz liczne wypożyczalnie sprzętu sportowego, dzięki którym można korzystać z aktywnego wypoczynku są tu głównymi walorami. Jest też Jastarnia ceniona przez tych, którzy w czasie wycieczki po wybrzeżu chcą poczuć klimat nadmorskich miejscowości. Latarnia morska zajmuje ważne miejsce w lokalnym krajobrazie, uwagę przyciągają również wzniesione w początkach XX wieku budynki dawnej stacji ratowniczej.

Przeczytaj również: Restauracja w Jastarni - poznaj TOP10 restauracji w Jastarni

Jastarnia ma jednak i inne atrakcje turystyczne, które przyciągają tu turystów. Jedną z nich jest prywatne Muzeum Rybackie, z którym o uwagę letników konkuruje Chata Rybacka. W jej zabytkowym wnętrzu można ujrzeć wiele narzędzi i przedmiotów, z których niegdyś tak chętnie korzystali miejscowi rybacy.

Bunkry w Jastarni

Jastarnia może też przyciągnąć miłośników historii i zabytków związanych z wojskowością. W odległości niespełna 2 km od centrum tego letniska czeka na nich wyjątkowa atrakcja. To skansen fortyfikacji, na terenie którego można ujrzeć schrony bojowe wzniesione w 1939 roku. Dawniej te obiekty miały ogromne znaczenie strategiczne. Dziś są znane i cenione przede wszystkim jako unikalne atrakcje turystyczne, których w czasie wycieczki po Półwyspie Helskim nie można pominąć. Dodatkową zachętą do odwiedzenia tego miejsca jest historyczna wystawa, którą urządzono w jednym z bunkrów. Chętnych na zapoznanie się z jej eksponatami nie brakuje.

Przeczytaj również: Atrakcje dla dzieci w Jastarni - gdzie warto zabrać swoje pociechy?

Poznaj nasze apartamenty

Podobne artykuły