Warszawa -> Jurata - ile kilometrów, czym i jak dojechać?

2022-04-04 14:24:13

Odległość między Warszawą a Juratą zależy od wybranej trasy i środka transportu.

Warszawa -> Jurata - trasy samochodowe

Jeśli wybierzemy jazdę samochodem, mamy do wyboru trzy trasy:

1) Przez drogę ekspresową S7

Wybierając ten wariant, mamy do przejechania około 428 kilometrów. Przejeżdżamy przez takie miejscowości jak Nowy Dwór Mazowiecki, Płońsk, Mława, Olsztynek, Ostróda, Elbląg, Gdańsk, Gdynia, Reda, Władysławowo, Chałupy i Jastarnia. Podróż zajmie nam niewiele ponad 5 godzin. Czas przejazdu jest jednak uzależniony od aktualnej sytuacji drogowej. Droga prowadzi przez odcinki bezpłatne.

2) Przez drogi ekspresowe S61 i S7

Ten wariant trasy prowadzi nas od Warszawy najpierw drogą ekspresową S61 przez Pułtusk i Przasnysz, aż do zjazdu na S7 w Kuklinie. Następnie jedziemy przez Olsztynek, Ostródę, Elbląg, Gdańsk, Gdynię i Redę, skąd dalej kierujemy się drogą wojewódzką nr 216 do Władysławowa, Chałup i Jastarni. Droga ta prowadzi nas przez odcinki bezpłatne. Mamy do pokonania około 433 kilometrów, co zajmie nam niewiele ponad 5 i pół godziny.

3) Przez autostradę A1

W tym przypadku kierujemy się z Warszawy autostradą A2 w stronę Łodzi, gdzie możemy wjechać na autostradę A1. Przejeżdżamy nią przez obrzeża Torunia i Grudziądza, a następnie przez Swarożyn, Pruszcz Gdański i Straszyn aż do Rusocina, gdzie zjeżdżamy z Autostrady Bursztynowej na drogę ekspresową S6. Jedziemy przez Gdańsk, Gdynię i Redę, z której następnie kierujemy się drogą wojewódzką nr 216 do Władysławowa, Chałup i Jastarni. Jeśli chodzi o ilość kilometrów, jest to najdłuższa z wymienionych tras – około 495 kilometrów. Czas przejazdu wyniesie nas niewiele ponad 5 i pół godziny. Trasa ta obejmuje odcinki płatne.

Jak jeszcze można dotrzeć z Warszawy do Juraty?

Do Jastarni ze stolicy Polski możemy dotrzeć również pociągiem TLK, Intercity lub Pendolino ze stacji Warszawa Wschodnia do stacji Gdynia Główna, a następnie pociągiem POLREGIO ze stacji Gdynia Główna do stacji Jurata. Cała podróż zajmie nam od około 4 i pół do 5 i pół godziny, w zależności od tego, jaki rodzaj pociągu wybierzemy.

 

Poznaj nasze apartamenty na wynajem w Juracie

 

Poznaj nasze apartamenty w Juracie

Podobne artykuły

Apartament Prezydencki w Juracie — historia i ciekawostki

2023-04-28 13:25:40
Apartament Prezydencki w Juracie — historia i ciekawostki Jurata niegdyś była częścią miasta Jastarnia. Od kilku lat już nie jest, za to stała się osadą nadmorską. Jednak przez lata zdążyła zgromadzić niebagatelną historię, na tyle ciekawą, że niejeden kurort jej nie dorównuje. Jurata jako kurort przez lata przyciągała państwowe elity. Być może zwieńczeniem tego faktu było powstanie w latach 60. Ośrodka Wypoczynkowego Urzędu Rady Ministrów „Mewa”. Co to za miejsce i jaką historię skrywa?
Więcej

Jurata 2022 - jak zaplanować urlop? Gdzie zjeść? Co wiedzieć?

2022-06-29 12:28:42
Wakacje nad Bałtykiem każdy planuje inaczej. Niektórzy już z kilkumiesięcznym wyprzedzeniem przeglądają strony internetowe w poszukiwaniu atrakcji zapewniających optymalne wykorzystanie czasu.
Więcej

Gdańsk -> Jurata - ile kilometrów, czym i jak dojechać?

2022-04-04 14:13:38
Odległość między Gdańskiem a Juratą zależy od wybranej trasy i środka transportu.
Więcej

Gdynia -> Jurata - ile kilometrów, czym i jak dojechać?

2022-04-04 14:00:56
Odległość między Gdynią a Juratą zależy od wybranej trasy i środka transportu.
Więcej