Molo w Mechelinkach – dlaczego warto się tam wybrać?

2022-04-29 11:14:16

Imprezowego, głośnego molo tu nie uraczymy. Nie będzie tu Street – foodów ani żadnych sportowych zawodów, z których słyną większe tego typu obiekty w niektórych nadmorskich miastach. Mechelinki jednak uroczystości nie wykluczają, bo odbył się na tutejszym molo już niejeden ślub.

Okolica i widoki temu sprzyjają. Molo w Mechelinkach, choć niewielkie i nie tak spektakularne, przyciąga wielu turystów ze względu na krajobraz, który można z niego podziwiać.

Młode drewniane molo

Mechelinki można odwiedzić, nawet na piechotę przebywając w pobliskiej Rewie. Spacer plażą pozwoli dotrzeć nie tylko na mechelińską szeroką plażę, ale też na dość młode molo. Zostało ono wybudowane w 2014 roku i mierzy 180 metrów. Całe wykonane jest z drewna i można na nie wejść bezpośrednio z plaży. Molo to jednak nie tylko wejście na pomost i obserwacja wody czy ptaków na niebie. Jest stąd niepowtarzalny widok na kilka istotnych dla okolicy obiektów. Przede wszystkim zaobserwujemy tu Kępę Oksywską, czyli mecheliński klif, z którego przy odpowiednim wietrze mogą wyruszać w lot paralotnie mające na szczycie klifu swoje startowisko.

Kolejnym możliwym do podziwiania z molo obiektem jest torpedownia z II wojny światowej. W 1940 r. wybudowano dwie bliźniacze torpedownie,  jedną w Gdyni Babie Doły, drugą w Gdyni Oksywie. Z molo w Mechelinkach widać tę pierwszą. Molo daje też dobry widok na wybrzeże, pozwalając dojrzeć Rewę. Na ten drewniany obiekt wczasowiczów przyciągają jeszcze wschody i zachody słońca. Na co jeszcze pozwala molo w Mechelinkach?

Molo w Mechelinkach i biały dywan

Mimo że dywan biały, a nie czerwony nie umniejsza to doniosłości uroczystości, jakie czasem na plaży i molo w Mechelinkach się odbywają. Letnie miesiące zapraszają zakochanych do urządzenia ślubów właśnie tutaj w plenerze. I nie trzeba tu wymyślnych dekoracji, bo samo otoczenie błękitu morza, słońca, piasku i mew zrobi odpowiedni klimat. Wystarczą białe siedziska dla pary młodej i gości, białe czy różowe niezobowiązujące kwiaty z powiewającymi na wietrze wstążkami zdobiące molo. Przy odrobinie szczęścia można stać się świadkiem takiego wyjątkowego wydarzenia. To latem, a jak ma się molo w Mechelinkach zimą?

Zimowanie na molo w Mechelinkach

Molo to też miejsce, w którym już bez dywanu i w zdecydowanie mniej oficjalnych strojach świętują zimę morsy. Każda kąpiel to osiągnięcie na miarę uroczystości szczególnie dla początkujących morsów. Od listopada do marca Mechelińskie Morsy z Morskiej Bazy Szkoleniowej Mechelinki co niedzielę  zapraszają do wspólnego morsowania. Taki wschód słońca na molo tuż po zanurzeniu w lodowatej wodzie będzie niezapomnianym doświadczeniem zachęcającym do powrotu, być może już w kolejną niedzielę. Zimą z molo w Mechelinkach widok na wspomnianą torpedownię staje się też dodatkową atrakcją, bo kiedy molo jest ośnieżone, a torpedowania okraszona lodem powstaje krajobraz niczym z bajki „Kraina Lodu”. Jak widać, choć molo młode, ma już na koncie niejedną ciekawą ludzką historię.

 

Poznaj nasze apartamenty na wynajem w Mechelinkach

 

Molo w Mechelinkach

Poznaj nasze apartamenty w Mechelinkach

Podobne artykuły

Mechelinki 2022 - jak zaplanować urlop? Gdzie zjeść? Co wiedzieć?

2022-08-08 14:28:33
Mechelinki są jak perełki. Nie tylko brzmią perliście, ale też stanowią perełkę wybrzeża bałtyckiego, granicząc z Gdynią, a jednocześnie pozostając ostoją ciszy i spokoju. Często turyści z Trójmiasta decydują się na noclegi w Mechelinkach właśnie dlatego, by utrzymać balans między miejskim zgiełkiem a wyciszeniem też potrzebnym w urlopowym planie.
Więcej

Klif w Mechelinkach — dlaczego musisz go odwiedzić?

2022-04-29 10:45:24
Klif w Mechelinkach - BlueApart.pl
Mamy szczęście, że mamy klify. Nie tylko ciągnące się kilometrami szerokie plaże są charakterystyczne dla polskiego wybrzeża. Zbudowany z gliny 650-metrowy Klif Orłowski to wyjątkowa atrakcja dla turystów Trójmiasta. Klify nad Bałtykiem znajdziemy też w okolicach Międzyzdrojów, Rewala, Poddąbia, Dębiny i Trzęsacza. Również południowe krańce wyspy Wolin prezentują te ciekawe urwiste brzegi. Mniej znane Mechelinki również mogą pochwalić się atrakcyjnym klifem nad brzegiem morza. Co o nim wiemy i, czy warto go zobaczyć?
Więcej

Atrakcje Mechelinki - czyli co warto zobaczyć?

2022-04-29 10:28:07
Klif nad samym morzem, przystań rybacka, szeroka i niemal pusta plaża, tawerny ze świeżą rybą, urokliwe molo i cisza. Wakacyjne marzenie nie do spełnienia w sezonie? Nic bardziej mylnego, bo istnieją takie zakątki w naszym kraju, które niczym lekarstwo na wszelkie bolączki mają to wszystko w ofercie. Jednym z nich jest wieś Mechelinki usytuowana na Kaszubach w powiecie puckim.
Więcej