Atrakcje w Juracie - poznaj TOP 5 atrakcji

2019-05-07 15:16:03

Pobyt nad morzem najczęściej kojarzy się z całodniowym plażowaniem oraz wieczornymi spacerami po lokalnych barach i restauracjach. Przed wyjazdem należy więc zapoznać się z listą atrakcji, które czekają na wczasowiczów w danej miejscowości bądź ośrodku wypoczynkowym. Decydując się na odpoczynek nad morzem, szczególną uwagę warto zwrócić na Juratę, należącą do wschodniej części Jastarni. Oprócz pięknych piaszczystych plaż i niezliczonej ilości lokali gastronomicznych Jurata ma do zaoferowania znacznie więcej.

Oto pięć najlepszych atrakcji turystycznych w Juracie, których nie wolno pominąć podczas pobytu w tym miejscu.

1. Fokarium na Helu

Najbardziej znane fokarium w Polsce, znajdujące się na Helu od wielu lat przyciąga zarówno tych dużych, jak i najmłodszych turystów. Foki szare ze względu na wyniszczającą działalność człowieka na Morzu Bałtyckim, często borykają się z różnymi problemami zdrowotnymi. To właśnie tutaj dochodzą do zdrowia i zbierają siły do ponownego powrotu do środowiska naturalnego.

 

 

W fokarium można nie tylko z bliska przyjrzeć się tym sympatycznym zwierzętom, ale również dowiedzieć się kilka interesujących rzeczy na temat ich życia czy postępowania w razie przypadkowego spotkania na plaży.

 

 

2. Ocean Park

To ogromna kraina rozrywki dedykowana temu co związane jest z morzem i oceanem. Wczasowiczów do Ocean Parku we Władysławowie szczególnie przyciągają stworzone w skali 1:1 figury morskich stworzeń i zwierząt: wielorybów, morsów, rekinów czy nawet płetwala błękitnego. Oprócz tego, można odwiedzić zrekonstruowaną wioskę rybacką, podziwiać wystawę wyrzeźbionych w drewnie ryb czy wziąć udział w jednej z licznych zabaw rozgrywających się na oceanicznym dnie.

Przeczytaj również: Atrakcje dla dzieci w Juracie, czyli gdzie zabrać pociechy?

3. Muzeum Iluzji

Muzeum Iluzji znajdujące się we Władysławowie to przede wszystkim wizualne sztuczki oraz magiczne oszustwa, które przyprawiają o zawrót głowy. Dodatkowo, wystawa zatytułowana „Magiczny Zawrót Głowy” zawiera zbiór składający się z ponad setki „zaczarowanych przedmiotów”. Oprócz kilkuwarstwowych fotomontaży oraz pełnych iluzji rysunków można również przyjrzeć się tajemniczym zabawkom pochodzącym z XIX wieku.

4. Muzeum Obrony Wybrzeża

Znajdujące się na Helu Muzeum Obrony Wybrzeża to przede wszystkim pamiątki, rekonstrukcje oraz ekspozycje związane z II Wojną Światową, kiedy polscy żołnierze dokładnie przez 32 dni bronili wybrzeża przed siłami niemieckimi. Do najciekawszych eksponatów z pewnością należy wąskotorowa kolejka, służąca do przewożenia pocisków oraz skansen pojazdów.

5. Muzeum Motyli

Świat owadów jest bardzo piękny i niezwykle rozległy. Bogate muzeum motyli, które znajduje się na ostatnim piętrze Domu Rybaka we Władysławowie składa się z kilku tysięcy okazów. Oprócz podziwiania spreparowanych i często dawno już wyginiętych gatunków motyli, zwiedzający mogą obejrzeć wiele filmów dokumentalnych lub wypełnić interaktywny test.