Atrakcje w Juracie - poznaj TOP 5 atrakcji

2019-05-07 15:16:03

Pobyt nad morzem najczęściej kojarzy się z całodniowym plażowaniem oraz wieczornymi spacerami po lokalnych barach i restauracjach. Przed wyjazdem należy więc zapoznać się z listą atrakcji, które czekają na wczasowiczów w danej miejscowości bądź ośrodku wypoczynkowym. Decydując się na odpoczynek nad morzem, szczególną uwagę warto zwrócić na Juratę, należącą do wschodniej części Jastarni. Oprócz pięknych piaszczystych plaż i niezliczonej ilości lokali gastronomicznych Jurata ma do zaoferowania znacznie więcej.

Oto pięć najlepszych atrakcji turystycznych w Juracie, których nie wolno pominąć podczas pobytu w tym miejscu.

Wygrzewające się na Słońcu foki w fokarium na Helu.

1. Fokarium na Helu

Najbardziej znane fokarium w Polsce, znajdujące się na Helu od wielu lat przyciąga zarówno tych dużych, jak i najmłodszych turystów. Foki szare ze względu na wyniszczającą działalność człowieka na Morzu Bałtyckim, często borykają się z różnymi problemami zdrowotnymi. To właśnie tutaj dochodzą do zdrowia i zbierają siły do ponownego powrotu do środowiska naturalnego.

W fokarium można nie tylko z bliska przyjrzeć się tym sympatycznym zwierzętom, ale również dowiedzieć się kilka interesujących rzeczy na temat ich życia czy postępowania w razie przypadkowego spotkania na plaży.

2. Ocean Park

To ogromna kraina rozrywki dedykowana temu co związane jest z morzem i oceanem. Wczasowiczów do Ocean Parku we Władysławowie szczególnie przyciągają stworzone w skali 1:1 figury morskich stworzeń i zwierząt: wielorybów, morsów, rekinów czy nawet płetwala błękitnego. Oprócz tego, można odwiedzić zrekonstruowaną wioskę rybacką, podziwiać wystawę wyrzeźbionych w drewnie ryb czy wziąć udział w jednej z licznych zabaw rozgrywających się na oceanicznym dnie.

Przeczytaj również: Atrakcje dla dzieci w Juracie, czyli gdzie zabrać pociechy?

3. Muzeum Iluzji

Muzeum Iluzji znajdujące się we Władysławowie to przede wszystkim wizualne sztuczki oraz magiczne oszustwa, które przyprawiają o zawrót głowy. Dodatkowo, wystawa zatytułowana „Magiczny Zawrót Głowy” zawiera zbiór składający się z ponad setki „zaczarowanych przedmiotów”. Oprócz kilkuwarstwowych fotomontaży oraz pełnych iluzji rysunków można również przyjrzeć się tajemniczym zabawkom pochodzącym z XIX wieku.

4. Muzeum Obrony Wybrzeża

Znajdujące się na Helu Muzeum Obrony Wybrzeża to przede wszystkim pamiątki, rekonstrukcje oraz ekspozycje związane z II Wojną Światową, kiedy polscy żołnierze dokładnie przez 32 dni bronili wybrzeża przed siłami niemieckimi. Do najciekawszych eksponatów z pewnością należy wąskotorowa kolejka, służąca do przewożenia pocisków oraz skansen pojazdów.

Piękne okazy motyli z muzeum motyli we Władysławowie

5. Muzeum Motyli

Świat owadów jest bardzo piękny i niezwykle rozległy. Bogate muzeum motyli, które znajduje się na ostatnim piętrze Domu Rybaka we Władysławowie składa się z kilku tysięcy okazów. Oprócz podziwiania spreparowanych i często dawno już wyginiętych gatunków motyli, zwiedzający mogą obejrzeć wiele filmów dokumentalnych lub wypełnić interaktywny test.

Jeżeli szukasz noclegu w Juracie, to wszystkie nasze apartamenty możesz zobaczć klikając tutaj

Poznaj nasze apartamenty w Juracie

Podobne artykuły

Fajne wczasy w Juracie? Sprawdź plan urlopu w Juracie!

2020-07-16 14:43:55
Jurata to malutka miejscowość położona na mierzei helskiej. To także świetne miejsce na wypoczynek. Cóż więcej potrzeba nad morzem ponad wygodny, luksusowy apartament blisko nadmorskiej plaży i szeroki wybór smacznych restauracji?
Więcej

Romantyczny pobyt w Juracie - co warto wiedzieć? Jak zaplanować?

2020-04-27 12:30:36
Romantyczny pobyt w Juracie - BlueApart
Jeśli szukasz romantycznego miejsca na podróż z ukochaną osobą, możesz wybrać miejscowości położone na Półwyspie Helskim. Jedną z niewielkich miejscowości w tym niezwykłym zakątku jest Jurata, która oferuje przepiękne nadmorskie widoki, długie piaszczyste plaże, luksusowe apartamenty z widokiem na morze oraz wykwintne restauracje.
Więcej

Jurata plaża i molo – co zastaniemy? Czego się spodziewać?

2019-06-12 08:53:58
Słoneczny dzień na molo w Juracie.
Wraz z coraz wyższymi temperaturami za oknem, coraz chętniej oddajemy się wakacyjnym planom. A gdzież może być przyjemniej latem niż nad morzem, gdzie morska bryza poprawia samopoczucie w upał?  Są osoby, które co roku rezerwują wycieczki na drugim końcu świata, ale i w Polsce mamy piękne plaże, które doskonale sprzyjają odpoczynkowi.
Więcej

Gdzie zjeść w Juracie, czyli TOP10 restauracji w Juracie

2019-05-31 13:54:07
Spotkanie znajomych w winiarni w Juracie.
Jurata to malutka miejscowość położona na mierzei helskiej. Kiedyś stanowiła część Jastarni położonej zaledwie 3 kilometry dalej. Półwysep Helski jest bardzo popularnym miejscem turystycznym ze względu na to, że jest ewenementem na skalę europejską. Zwiedzając ten niezwykły półwysep, z pewnością w pewnym momencie zgłodniejemy. Warto więc wcześniej wiedzieć, gdzie się wybrać, aby smacznie zjeść.
Więcej

Atrakcje dla dzieci w Juracie, czyli gdzie zabrać pociechy?

2019-05-15 09:31:25
Dzieci pozujące w Juracie.
Jurata to miejscowość wypoczynkowa położona nad Morzem Bałtyckim. Sąsiaduje z takimi miejscowościami jak Jastarnia i Hel. Jurata obecnie znana jest z rezydencji prezydenta RP lub luksusowych hoteli, gdzie zatrzymuje się reprezentacja Polski w piłce nożnej podczas zgrupowań. Jednak Jurata to przede wszystkim kąpielisko morskie i malownicze piaszczyste wybrzeże. Jest to miejsce skierowane na przyjęcie wczasowiczów, w tym rodzin z dziećmi.
Więcej