Aktywne wakacje w Jastarni

2019-05-07 15:28:22

Jastarnia to wymarzone miejsce do wypoczynku, ale także do aktywnego spędzania czasu. Znajdują się tu liczne atrakcje, dzięki którym można uprawiać sporty i bezpiecznie wypływać na morze. Zarówno dzieci, jak i dorośli mogą świetnie bawić się w Jastarni – mieście, które łączy w sobie wyjątkową historię z nowoczesnymi trendami.

Jastarnia dla miłośników sportów wodnych

Windsurfing to niesłychanie popularny sport w Jastarni. Nie trzeba posiadać lat doświadczenia, żeby dobrze bawić się na desce, ponieważ w mieście działają szkoły, które przygotują do tej zabawy. Można skorzystać z pomocy profesjonalnych instruktorów, którzy pokierują początkujących, jak i zawodowców.

Aktywne wakacje w Jastarni - kitesurfing - blueapar.plNa równie wysokim poziomie są tutaj kursy pływackie. Jastarnia może pochwalić się nie tylko nauczycielami, ale również i opiekunami, którzy zajmą się pociechami zafascynowanymi morzem. Dzięki temu rodzice mogą spokojnie wypoczywać na plaży, gdy ich dzieci są pod czujnym okiem wykwalifikowanego personelu. To także dobra opcja dla wszystkich tych, którzy nie potrafią lub boją pływać na otwartym morzu – kąpieliska w Jastarni są bezpieczne i monitowane, a dodatkowa pomoc ze strony instruktorów jest tu dostępna nawet poza sezonem.

Przeczytaj również: Jak zacząć kitesurfingiem? 

W czasie większych wydarzeń można również wziąć udział w żegludze różnymi statkami, a nawet zasiąść za sterem jednego z nich – oczywiście pod kontrolą kapitana. Z kolei mniejsze łódki można wynająć zarówno w trakcie sezonu, jak i poza nim. Ogromną popularnością cieszą kajaki, a wspólny wypad na „wodny spacer” wraz ze znajomymi jest świetną zabawą.

Plaża nie tylko do opalania

Aktywne wakacje w Jastarni - siatkówka plażowa - blueapart.plRównie dużo co na morzu dzieje się na plaży. To tutaj mają miejsce liczne konkursy piłki siatkowej, plażowej, w wielu miejscach wyznaczone są miejsca do wspólnej towarzyskiej gry. Warto wspomnieć, że istnieją boiska przystosowane do potrzeb dzieci, które bardziej przypominają place zabaw. Ciekawą atrakcją jest nocny aerobik – ruch przy spokojnych morskich falach i kojącym chłodzie letnich wieczorów jest naprawdę czymś niespotykanym.

Plaże na półwyspie helskim połączone są szlakiem, na którym można przemieszczać się na rowerze. Dzięki temu zobaczenie wszystkich najpiękniejszych miejsc w Jastarni i okolicznych miejscowościach nie stanowi większego problemu. Taka przejażdżka jest miła zarówno dla kondycji, jak i ducha. Najlepsze jest to, że nie trzeba przywozić do Jastarni swojego dwukołowca – jest tu wiele wypożyczalni, które oferują przeróżny sprzęt w bardzo atrakcyjnych cenach.

Niekończące się zwiedzanie

Jastarnia jest świetnym miejscem dla miłośników długich spacerów, ponieważ co krok można tu natknąć się na niebywale ciekawe budowle, eksponaty i wystawy. Do obejrzenia są takie miejsca, jak Muzeum Rybołówstwa czy Osada Średniowieczna. Dla fanów bardziej nieoczywistych przygód na lądzie interesującą opcją może okazać się wystawa kilkumetrowych owadów! To bardzo specyficzne miejsce spodoba się dzieciom, ale także i dorosłym. Na wielką uwagę zasługuje jeszcze możliwość oglądania półwyspu z lotu ptaka – Jastarnia w takim wydaniu prezentuje się naprawdę przepięknie.

Przeczytaj również: Atrakcje dla dzieci w Jastarni - gdzie warto zabrać swoje pociechy?