Aktywne wakacje w Jastarni

2019-05-07 15:28:22

Jastarnia to wymarzone miejsce do wypoczynku, ale także do aktywnego spędzania czasu. Znajdują się tu liczne atrakcje, dzięki którym można uprawiać sporty i bezpiecznie wypływać na morze. Zarówno dzieci, jak i dorośli mogą świetnie bawić się w Jastarni – mieście, które łączy w sobie wyjątkową historię z nowoczesnymi trendami.

Jastarnia dla miłośników sportów wodnych

Windsurfing to niesłychanie popularny sport w Jastarni. Nie trzeba posiadać lat doświadczenia, żeby dobrze bawić się na desce, ponieważ w mieście działają szkoły, które przygotują do tej zabawy. Można skorzystać z pomocy profesjonalnych instruktorów, którzy pokierują początkujących, jak i zawodowców.

Aktywne wakacje w Jastarni - kitesurfing - blueapart.plNa równie wysokim poziomie są tutaj kursy pływackie. Jastarnia może pochwalić się nie tylko nauczycielami, ale również i opiekunami, którzy zajmą się pociechami zafascynowanymi morzem. Dzięki temu rodzice mogą spokojnie wypoczywać na plaży, gdy ich dzieci są pod czujnym okiem wykwalifikowanego personelu. To także dobra opcja dla wszystkich tych, którzy nie potrafią lub boją pływać na otwartym morzu – kąpieliska w Jastarni są bezpieczne i monitowane, a dodatkowa pomoc ze strony instruktorów jest tu dostępna nawet poza sezonem.

Przeczytaj również: Jak zacząć kitesurfingiem? 

W czasie większych wydarzeń można również wziąć udział w żegludze różnymi statkami, a nawet zasiąść za sterem jednego z nich – oczywiście pod kontrolą kapitana. Z kolei mniejsze łódki można wynająć zarówno w trakcie sezonu, jak i poza nim. Ogromną popularnością cieszą kajaki, a wspólny wypad na „wodny spacer” wraz ze znajomymi jest świetną zabawą.

Plaża nie tylko do opalania

Aktywne wakacje w Jastarni - siatkówka plażowa - blueapart.plRównie dużo co na morzu dzieje się na plaży. To tutaj mają miejsce liczne konkursy piłki siatkowej, plażowej, w wielu miejscach wyznaczone są miejsca do wspólnej towarzyskiej gry. Warto wspomnieć, że istnieją boiska przystosowane do potrzeb dzieci, które bardziej przypominają place zabaw. Ciekawą atrakcją jest nocny aerobik – ruch przy spokojnych morskich falach i kojącym chłodzie letnich wieczorów jest naprawdę czymś niespotykanym.

Plaże na półwyspie helskim połączone są szlakiem, na którym można przemieszczać się na rowerze. Dzięki temu zobaczenie wszystkich najpiękniejszych miejsc w Jastarni i okolicznych miejscowościach nie stanowi większego problemu. Taka przejażdżka jest miła zarówno dla kondycji, jak i ducha. Najlepsze jest to, że nie trzeba przywozić do Jastarni swojego dwukołowca – jest tu wiele wypożyczalni, które oferują przeróżny sprzęt w bardzo atrakcyjnych cenach.

Jeżeli szukasz noclegu w Jastarni, to koniecznie musisz zobaczyć naszą ofertę apartamentów, która dostępna jest tutaj

Niekończące się zwiedzanie

Jastarnia jest świetnym miejscem dla miłośników długich spacerów, ponieważ co krok można tu natknąć się na niebywale ciekawe budowle, eksponaty i wystawy. Do obejrzenia są takie miejsca, jak Muzeum Rybołówstwa czy Osada Średniowieczna. Dla fanów bardziej nieoczywistych przygód na lądzie interesującą opcją może okazać się wystawa kilkumetrowych owadów! To bardzo specyficzne miejsce spodoba się dzieciom, ale także i dorosłym. Na wielką uwagę zasługuje jeszcze możliwość oglądania półwyspu z lotu ptaka – Jastarnia w takim wydaniu prezentuje się naprawdę przepięknie.

Przeczytaj również: Atrakcje dla dzieci w Jastarni - gdzie warto zabrać swoje pociechy?

Poznaj nasze apartamenty w Jastarnii

Podobne artykuły

Apartament Prezydencki w Juracie — historia i ciekawostki

2023-04-28 13:25:40
Apartament Prezydencki w Juracie — historia i ciekawostki Jurata niegdyś była częścią miasta Jastarnia. Od kilku lat już nie jest, za to stała się osadą nadmorską. Jednak przez lata zdążyła zgromadzić niebagatelną historię, na tyle ciekawą, że niejeden kurort jej nie dorównuje. Jurata jako kurort przez lata przyciągała państwowe elity. Być może zwieńczeniem tego faktu było powstanie w latach 60. Ośrodka Wypoczynkowego Urzędu Rady Ministrów „Mewa”. Co to za miejsce i jaką historię skrywa?
Więcej

Dom Zdrojowy w Jastarni na Wielkanoc

2023-04-05 11:20:28
Jastarnia choć niewielka, miała i ma swoje wielkie tradycje. Prażnica, czyli jajecznica na boczku, to słynne kaszubskie śniadanie wielkanocne, a smaganie gałązkami agrestu w Wielki Piątek symbolizowało pokutę. Obecnie tradycje kaszubskie stały się podobne do tych w całym kraju, jednak przybywając do Jastarni, by spędzić Wielkanoc, możemy liczyć na nieco inny klimat świętowania. Duże prawdopodobieństwo jest, że  poranek wielkanocny zacznie Bãblowanié. Usłyszymy je również w Domu Zdrojowym. Co to takiego?
Więcej

Zacne apartamenty w Jastarni – ranking

2023-03-31 11:21:49
Istnieją takie regiony w Polsce, które wraz z nadejściem cieplejszych miesięcy, przyrastają w liczbę turystów. Regiony nadmorskie, a szczególnie Półwysep Helski należą do czołówki takich miejsc. Jednak napływ turystów nie oznacza, że tamtejsze miejscowości się rozrastają. Jastarnia od lat cieszy się ogromną popularnością w sezonie urlopowym, ale jej powierzchnia niezmiennie zajmuje 4,31 km2. Dlatego miejsca noclegowe rozchodzą się jak świeże bułeczki.
Więcej

Dom Zdrojowy Jastarnia – historia

2023-03-31 10:20:14
Opowieści o domach często emanują tajemnicą. Domy z historią nas przyciągają, bo mają w sobie coś magicznego. Dom Zdrojowy w Jastarni przetrwał wojnę, a obecne zmiany i rozbudowa wciąż nawiązują do czasów, gdy sam Jan Kiepura raczył gości koncertami. Obecna imponująca forma hotelu wciąż nawiązuje do historii nie tylko samego hotelu, ale też całej miejscowości. Jaki jest dzisiejszy Dom Zdrojowy w Jastarni?
Więcej

Jastarnia czy Hel? Podpowiadamy!

2023-02-15 13:06:09
Czy Półwysep Helski był skazany na sukces, czy to linia kolejowa zdziałała cuda?
Więcej