Gdzie nad morze z psem? Poradnik dla opiekuna pupila

2023-11-30 14:50:36

Na przestrzeni lat znacząco zmieniło się podejście wobec zwierząt domowych. Teraz dla większości właścicieli czworonogów pies jest integralną częścią rodziny, stał się jej członkiem, który towarzyszy podczas ważnych wydarzeń, wyjazdów i rodzinnych aktywności. Rośnie liczba osób, jakie z pupilem chcą jechać także na wakacje. Na szczęście miejsc przyjaznych zwierzętom z każdym rokiem przybywa. Gdzie możemy pojechać nad morze z psem bez obaw o trudności?

Dlaczego warto jechać na wakacje z pupilem?

Powodów, dla których właściciele czworonogów decydują się na zabranie ze sobą zwierzaka, jest sporo. Na co dzień pies przez większość czasu wolnego towarzyszy opiekunowi, stanowi integralną część życia, więc jego nieobecność podczas dłuższego wyjazdu jest bardzo odczuwalna. To może rzutować na samopoczuciu właścicieli. Zaczynają zastanawiać się nad tym, czy u psa wszystko w porządku, czy nie czuje się samotny, czy dobrze się odżywia i ma odpowiednią opiekę. Zamiast więc w pełni cieszyć się wakacjami, zaczynają się martwić. Obcowanie ze zwierzakami wprowadza do życia radość i pomaga redukować stres, więc tym bardziej jest to wskazane podczas wakacji. Poza tym jadąc z psem, urlop spędzimy najpewniej aktywniej.A na co zwrócić uwagę i gdzie nad morze z psem możemy jechać?

nad morze z psem

O czym pamiętać, zanim pojedziemy z psem nad morze?

Tak jak planujemy wyjazd pod kątem zainteresowań i predyspozycji członków rodziny, tak myśląc o wyjeździe z psem, musimy mieć na uwadze jego stan zdrowia. Jeśli jest schorowany lub stary podróż może być dla niego trudna i stanowi zbyt duże obciążenie dla organizmu. W przypadku kiedy jednak pupil z nami jedzie, pamiętajmy o książeczce zdrowia i o tym, by miał aktualne szczepienia.

Czytaj więcej: Apartamenty z psem we Władysławowie

Najważniejsze jednak, żebyśmy zweryfikowali, czy miejsce, w jakim chcemy zarezerwować nocleg, akceptuje zwierzęta i ewentualnie jaka jest dopłata. Skoro zamierzamy spędzić czas nad morzem, to najpewniej chcemy, aby nasz zwierzak mógł czasem iść z nami na plażę. I jest to kolejna rzecz, jaką musimy sprawdzić. Nie na każdą plażę można wejść z psami. Chociaż na polskim wybrzeżu jest sporo psich plaż, nie są one dostępne wszędzie.

Gdzie nad morze z psem – noclegi

Chcąc spędzić wakacje w komfortowych warunkach, warto wziąć pod uwagę domek letniskowy lub apartament. Co prawda są hotele i pensjonaty, w których psy są mile widziane, ale tak niewielka przestrzeń może nie być dla nas i dla psa szczególnie komfortowa. Poza tym psy różnie reagują na inne zwierzaki, dlatego czasem pojawia się kłopot ze szczekaniem, czy piszczeniem, kiedy w pokoju obok też będzie zwierzak. W domkach i apartamentach komfort jest znacznie większy. Jeżeli nastawiamy się na to, że nocleg będzie w eleganckim i fantastycznie wyposażonym miejscu, to apartament będzie strzałem w dziesiątkę.Apartamenty nad morzem, w których psy są mile widziane, znajdują się w ofercie BlueApart.

Gdzie nad morze z psem – jakie miejscowości warto wziąć pod uwagę?

Jest wiele malowniczych miejsc, w które możemy pojechać. Zacznijmy od tych, które cieszą się szczególnie dużą popularnością, czyli miejscowości zlokalizowanych na Półwyspie Helskim. Sztandarowym miastem jest Hel, gdzie są aż dwie plaże rekreacyjne, na których bez obaw możemy wypoczywać ze zwierzakiem. Nieco bardziej na południe mamy Juratę i Jastarnię. Tutaj także mamy gdzie wyjść. Będą nas w tym przypadku interesowały wyjścia na plażę nr 29 i nr 55. O Półwyspie Helskim pomyślmy nie tylko ze względu na swojego zwierzaka. Cisza, spokój i piękne widoki nas również zauroczą. Ponadto co roku w okresie letnim przyjeżdża do nich wielu pasjonatów sportów wodnych jak windsurfing. W każdej z wymienionych miejscowości bez trudu znajdziemy apartamenty na wynajem.

Inne kurorty z psimi plażami

Półwysep Helski i jego okolice są bardzo atrakcyjną opcją nie tylko dla posiadaczy zwierząt, ale i wszystkich fanów nadmorskich krajobrazów. Jednak oprócz tego jest też wiele innych malowniczych miejscowości, w których nie brakuje plaż dla psów. Przy zachodniej granicy mamy Świnoujście i plażę znajdującą się przy wiatraku. Dalej są Międzyzdroje, gdzie z pieskiem możemy zejść na plażę wejściem L i M. Atrakcyjnym miejscem jest również Pobierowo, Pustkowo i Trzęsacz. Bliżej centralnej części polskiego wybrzeża jest Łeba z przepięknymi piaszczystymi plażami. A później mamy miasta Gdańsk, Sopot i Gdynię. Poza wymienionymi nie brakuje innych miejsc, gdzie nie będzie problemu, kiedy pies przyjdzie na plażę. Jednak zanim wybierzemy się na spacer z pupilem, pamiętajmy o sprawdzeniu informacji na stronie danej gminy. Tam będą wszystkie aktualności, w tym te z dostępnością plaży dla psów.

Podsumowanie

W Polsce jest wiele popularnych kurortów, do których możemy przyjechać z psem. Nie tylko znajdziemy nocleg w niejednej miejscowości, ale też bez większych trudności będziemy mogli z pupilem wyjść na plażę. Jeżeli tylko zdrowie psa pozwala na dalsze podróże, zabranie go ze sobą na wakacje jest więc doskonałym pomysłem. Zarówno on, jak i my spędzimy miłe wakacje.

Poznaj nasze apartamenty

Podobne artykuły

Rezerwat Słone Łąki — co warto zobaczyć?

2024-02-28 12:34:22
Cisza, spokój i kontakt z przyrodą to coś, czego wielu z nas poszukuje podczas urlopu. Czasem nie trzeba daleko rozglądać się za naturą i wystarczy iść do lasu. Jednak jeśli szukamy czegoś więcej, wszystkie okoliczne leśne ścieżki znamy na pamięć, a przy tym chcemy mieć możliwość podziwiania ciekawych gatunków fauny i flory, pomyślmy o odwiedzeniu rezerwatu przyrody. Przykładem takiego atrakcyjnego miejsca jest rezerwat przyrody Słone Łąki znajdujący się koło Władysławowa.
Więcej

Latarnia morska w Jastarni — historia i ciekawostki

2024-02-28 12:32:49
Jeśli prześledzimy rankingi na najpiękniejsze miejscowości nad polskim morzem, to niemal zawsze w czołówce pojawiają się kurorty Półwyspu Helskiego, w tym Jastarnia. Słynie przede wszystkim z wyjątkowo pięknych plaż, ale oprócz tego warto odwiedzić tamtejszą latarnię morską.
Więcej

Aleja Gwiazd Sportu we Władysławowie — historia i ciekawostki

2024-02-28 12:31:05
Kiedy planujemy wakacje nad morzem, to poza tym, że spędzimy większość czasu na plaży, warto zapoznać się z tym, jakie inne atrakcje będą w okolicy. Jednym z kurortów, który od zawsze cieszy się popularnością, jest Władysławowo. Decydując się na pobyt w tej miejscowości, nie będziemy narzekać na nudę. Jednym z miejsc, jakie powinniśmy odwiedzić, jest Aleja Gwiazd Sportu, z której słynie Władysławowo.
Więcej

W jakie miejsce pojechać z niemowlakiem nad morzem?

2024-02-06 12:04:25
Wakacje z niemowlakiem mogą być przygodą, ale i wyzwaniem. Wyjątkowo starannie musimy się do takiego wyjazdu przygotować. Dotyczy to zarówno przemyślanego wyboru miejsca, jak i przygotowania wszystkiego, co ze sobą zabierzemy. O czym trzeba pamiętać i gdzie nad polskie może z niemowlakiem warto się wybrać?
Więcej

Kiedy nad morzem jest najwięcej jodu?

2024-02-06 11:56:21
Jod jest pierwiastkiem, który w istotny sposób wpływa na nasze zdrowie. Jego niedobory prowadzą do poważnych konsekwencji. Nie od dzisiaj wiadomo, że jod najłatwiej znaleźć w nadmorskim powietrzu, ale nie wszędzie i nie zawsze jego stężenie jest w powietrzu takie same. Kiedy jest najwięcej jodu nad morzem?
Więcej