Co zobaczyć w Juracie podczas rodzinnych wakacji?

2019-05-07 15:42:23

Dla wielu Polaków polskie morze wciąż jest oczywistym wyborem na letnie wakacje. I nie w tym dziwnego – polskie morze zachwyca swym urokiem i odmiennością od śródziemnomorskich kurortów. Choć pogoda nie zawsze dopisuje, atrakcji nie brakuje. A już na pewno nie w takim miejscu jak Jurata. Ta maleńka miejscowość położona na półwyspie helskim zadowoli każdego spragnionego udanych wakacji? Co można tam robić? Sam zobacz!

Atrakcje przyrodnicze Juraty

Co zobaczyć w Juracie - wędkarstwo - blueapart.plNiewątpliwie największą atrakcją Jastarni są jej plaże. Przepiękne, piaszczyste plaże ciągną się tam długimi kilometrami, co gwarantuje, że nawet w szczycie sezonu nie będzie problemu z rozłożeniem ręcznika. Sypki, czysty piasek zajmie dzieci bez reszty i da im możliwość stworzenia najwspanialszych budowli. Na przeciwległym, południowym wybrzeżu takich nie uświadczymy – są one znacznie węższe i raczej kamieniste, jednak idealne do uprawiania sportów wodnych.

Innym sportem, który jest popularny w tamtych rejonach jest wędkarstwo. Każdy zapalony wędkarz na pewno chętnie skorzysta z okazji wybrania się na połów kutrem, w towarzystwie prawdziwych profesjonalistów. Nie ma to jak łosoś z Bałtyku!

Jeśli drzemie w nas jednak dusza nieco bardziej pacyfistyczna, z pewnością spodoba nam się fokarium, w którym z bliska będziemy mogli obejrzeć występy tych niesamowitych zwierząt.

Przeczytaj również: Atrakcje w Juracie - poznaj TOP5!

Inne rozrywki

Jeśli po morskich kąpielach wciąż nie będziemy mieli jeszcze dosyć wodnego szaleństwa, doskonałym wyborem będzie park wodny Tropicana. Tam – w przeciwieństwie do morza, zawsze mamy gwarancję czystej i ciepłej wody! Kiedy dzieci będą szalały na zjeżdżalniach wodnych, dorośli mogą zrelaksować się w jacuzzi lub saunie.Rodzina z dzieckiem nad polskim morzem

Kolejnym punktem wartym odwiedzenia jest lunapark Sowiński. Nie ma chyba nic co bardziej niż wesołe miasteczko kojarzy się z latem i beztroską! Mimo że trzeba przyznać, iż większość atrakcji lunaparku ma już swoje lata, nie wpływa to w żaden sposób na bezpieczeństwo ani jakość zabawy. Dzieci na pewno przeżyją tam niezapomniane chwile, a i spragnieni zastrzyku adrenaliny dorośli znajdą tam coś dla siebie.

Przeczytaj rownież: Atrakcje dla dzieci w Juracie - gdzie zabrać pociechy?

Jeszcze jedną atrakcją dostarczającą mocnych wrażeń jest „Ju-huu Park”, czyli park linowy z platformami rozwieszonymi na wysokości od 5 do 11 metrów. Śmiałkowie (w specjalnych zabezpieczeniach) muszą pokonywam przeszkody by dostać się z jednej platformy na drugą. 

Ostatnim punktem na mapie rozrywkowej mapie półwyspu helskiego jest Ocean Park. Wakacje nie oznaczają, że możemy się przestać douczać - szczególnie jeśli możemy to zrobić w tak przyjemny sposób! W Ocean Parku możemy podziwiać m.in szczegółowe modele morskich stworzeń i interesujące prelekcje.

Jeżeli szukasz noclegu w Juracie, to wszystkie nasze apartamenty możesz zobaczć klikając tutaj

Poznaj nasze apartamenty w Juracie

Podobne artykuły

Apartament Prezydencki w Juracie — historia i ciekawostki

2023-04-28 13:25:40
Apartament Prezydencki w Juracie — historia i ciekawostki Jurata niegdyś była częścią miasta Jastarnia. Od kilku lat już nie jest, za to stała się osadą nadmorską. Jednak przez lata zdążyła zgromadzić niebagatelną historię, na tyle ciekawą, że niejeden kurort jej nie dorównuje. Jurata jako kurort przez lata przyciągała państwowe elity. Być może zwieńczeniem tego faktu było powstanie w latach 60. Ośrodka Wypoczynkowego Urzędu Rady Ministrów „Mewa”. Co to za miejsce i jaką historię skrywa?
Więcej

Jurata 2022 - jak zaplanować urlop? Gdzie zjeść? Co wiedzieć?

2022-06-29 12:28:42
Wakacje nad Bałtykiem każdy planuje inaczej. Niektórzy już z kilkumiesięcznym wyprzedzeniem przeglądają strony internetowe w poszukiwaniu atrakcji zapewniających optymalne wykorzystanie czasu.
Więcej

Warszawa -> Jurata - ile kilometrów, czym i jak dojechać?

2022-04-04 14:24:13
Odległość między Warszawą a Juratą zależy od wybranej trasy i środka transportu.
Więcej

Gdańsk -> Jurata - ile kilometrów, czym i jak dojechać?

2022-04-04 14:13:38
Odległość między Gdańskiem a Juratą zależy od wybranej trasy i środka transportu.
Więcej

Gdynia -> Jurata - ile kilometrów, czym i jak dojechać?

2022-04-04 14:00:56
Odległość między Gdynią a Juratą zależy od wybranej trasy i środka transportu.
Więcej