Co zobaczyć w Juracie podczas rodzinnych wakacji?

2019-05-07 15:42:23

Dla wielu Polaków polskie morze wciąż jest oczywistym wyborem na letnie wakacje. I nie w tym dziwnego – polskie morze zachwyca swym urokiem i odmiennością od śródziemnomorskich kurortów. Choć pogoda nie zawsze dopisuje, atrakcji nie brakuje. A już na pewno nie w takim miejscu jak Jurata. Ta maleńka miejscowość położona na półwyspie helskim zadowoli każdego spragnionego udanych wakacji? Co można tam robić? Sam zobacz!

Atrakcje przyrodnicze Juraty

Co zobaczyć w Juracie - wędkarstwo - blueapart.plNiewątpliwie największą atrakcją Jastarni są jej plaże. Przepiękne, piaszczyste plaże ciągną się tam długimi kilometrami, co gwarantuje, że nawet w szczycie sezonu nie będzie problemu z rozłożeniem ręcznika. Sypki, czysty piasek zajmie dzieci bez reszty i da im możliwość stworzenia najwspanialszych budowli. Na przeciwległym, południowym wybrzeżu takich nie uświadczymy – są one znacznie węższe i raczej kamieniste, jednak idealne do uprawiania sportów wodnych.

Innym sportem, który jest popularny w tamtych rejonach jest wędkarstwo. Każdy zapalony wędkarz na pewno chętnie skorzysta z okazji wybrania się na połów kutrem, w towarzystwie prawdziwych profesjonalistów. Nie ma to jak łosoś z Bałtyku!

Jeśli drzemie w nas jednak dusza nieco bardziej pacyfistyczna, z pewnością spodoba nam się fokarium, w którym z bliska będziemy mogli obejrzeć występy tych niesamowitych zwierząt.

Inne rozrywki

Jeśli po morskich kąpielach wciąż nie będziemy mieli jeszcze dosyć wodnego szaleństwa, doskonałym wyborem będzie park wodny Tropicana. Tam – w przeciwieństwie do morza, zawsze mamy gwarancję czystej i ciepłej wody! Kiedy dzieci będą szalały na zjeżdżalniach wodnych, dorośli mogą zrelaksować się w jacuzzi lub saunie.

Kolejnym punktem wartym odwiedzenia jest lunapark Sowiński. Nie ma chyba nic co bardziej niż wesołe miasteczko kojarzy się z latem i beztroską! Mimo że trzeba przyznać, iż większość atrakcji lunaparku ma już swoje lata, nie wpływa to w żaden sposób na bezpieczeństwo ani jakość zabawy. Dzieci na pewno przeżyją tam niezapomniane chwile, a i spragnieni zastrzyku adrenaliny dorośli znajdą tam coś dla siebie.

Jeszcze jedną atrakcją dostarczającą mocnych wrażeń jest „Ju-huu Park”, czyli park linowy z platformami rozwieszonymi na wysokości od 5 do 11 metrów. Śmiałkowie (w specjalnych zabezpieczeniach) muszą pokonywam przeszkody by dostać się z jednej platformy na drugą. 

Ostatnim punktem na mapie rozrywkowej mapie półwyspu helskiego jest Ocean Park. Wakacje nie oznaczają, że możemy się przestać douczać - szczególnie jeśli możemy to zrobić w tak przyjemny sposób! W Ocean Parku możemy podziwiać m.in szczegółowe modele morskich stworzeń i interesujące prelekcje.