Atrakcje dla dzieci w Juracie, czyli gdzie zabrać pociechy?

2019-05-15 09:31:25

Jurata to miejscowość wypoczynkowa położona nad Morzem Bałtyckim. Sąsiaduje z takimi miejscowościami jak Jastarnia i Hel. Jurata obecnie znana jest z rezydencji prezydenta RP lub luksusowych hoteli, gdzie zatrzymuje się reprezentacja Polski w piłce nożnej podczas zgrupowań. Jednak Jurata to przede wszystkim kąpielisko morskie i malownicze piaszczyste wybrzeże. Jest to miejsce skierowane na przyjęcie wczasowiczów, w tym rodzin z dziećmi.

Dzieci pozujące w Juracie.

Noclegi z animacjami dla dzieci

W Juracie i jej okolicach powstaje coraz więcej hoteli i innych obiektów noclegowych skierowanych na przyjęcie najmłodszych gości. Wraz ze wzrostem turystów przyjeżdżających ze swoimi pociechami rośnie liczba animacji i atrakcji przygotowanych specjalnie dla dzieci. Połączenie nadmorskiego klimatu z ciekawymi animacjami jest idealną formą wypoczynku dla najmłodszych. Aktualnie wszystkie obiekty hotelarskie zapewnia dodatkowe atrakcje i opiekę nad maluchami.

Do zabaw, jakie przeprowadzają hotele należą m.in. malowanie, warsztaty rysunku, zajęcia teatralne, zajęcia ruchowe czy konkursy z nagrodami. Wiele hoteli ma specjalne sale zabaw czy sale sportowe, gdzie dzieci mogą wykazać się zarówno w grach planszowych, jak i sportowych. Ponadto do wyposażenia obiektów noclegowych należy dopisać również place zabaw, trampoliny i baseny. Zatem wyjeżdżając z dziećmi warto pamiętać, aby wybrać taki obiekt, który zaoferuje dziecku niezapomniane wakacje pełne wrażeń.

Przeczytaj również: Atrakcje w Juracie - poznaj TOP 5 atrakcji

Zabawa na plaży, czyli jedno z atrakcji dla dzieci w Juracie

Jakie ciekawe miejsca dla dzieci znajdziemy w Juracie i okolicach?

Wakacje nad morzem to nie tylko siedzenie na plaży czy w hotelu. Będąc z dziećmi, chcemy zapewnić im rozrywki takie, których nie mają na co dzień. A więc gdzie możemy się wybrać? Niektóre hotele oferujące animacje dla maluchów współpracują z różnymi parkami rozrywki znajdującymi się w bliskiej okolicy.

Ciekawym miejscem dla dzieci, a także dorosłych będzie Park Linowy Ju-huu. Park składa się z trzech tras o różnym poziomie trudności. Oprócz tego jest trasa „Tarzanek” – dla najmłodszych dzieci, trasa posiada atrakcje takie jak tyrolka, kładka, ściana wspinaczkowa oraz trasa „skok Tarzana”. Park linowy zapewnia fantastyczną, beztroską zabawę całej rodzinie. Innym miejscem dla rodzin z dziećmi jest Fokarium na Helu, gdzie realizowany jest projekt ochrony fok szarych w rejonie południowego Bałtyku. Dla dzieci będzie to na pewno ciekawe miejsce.

Nieco dalej, bo we Władysławowie znajduje się Ocean Park – centrum gier i wszelakich zabaw. Przedstawiono tam świat oceanicznej przyrody. Największą atrakcją parku są modele zwierząt żyjących w morzach i oceanach. Ponadto dzieci mogą „spacerować po dnie oceanu” oraz obejrzeć multimedialny pokaz z animowanym wielorybem. W parku znajdują się również strefa gier, place zabaw z trampolinami dmuchanymi zamkami i ściankami wspinaczkowymi.

Jeżeli szukasz noclegu w Juracie, to wszystkie nasze apartamenty możesz zobaczć klikając tutaj

Poznaj nasze apartamenty w Juracie

Podobne artykuły

Jurata 2022 - jak zaplanować urlop? Gdzie zjeść? Co wiedzieć?

2022-06-29 12:28:42
Wakacje nad Bałtykiem każdy planuje inaczej. Niektórzy już z kilkumiesięcznym wyprzedzeniem przeglądają strony internetowe w poszukiwaniu atrakcji zapewniających optymalne wykorzystanie czasu.
Więcej

Warszawa -> Jurata - ile kilometrów, czym i jak dojechać?

2022-04-04 14:24:13
Odległość między Warszawą a Juratą zależy od wybranej trasy i środka transportu.
Więcej

Gdańsk -> Jurata - ile kilometrów, czym i jak dojechać?

2022-04-04 14:13:38
Odległość między Gdańskiem a Juratą zależy od wybranej trasy i środka transportu.
Więcej

Gdynia -> Jurata - ile kilometrów, czym i jak dojechać?

2022-04-04 14:00:56
Odległość między Gdynią a Juratą zależy od wybranej trasy i środka transportu.
Więcej

Jurata - gdzie zjeść poza sezonem?

2022-04-04 13:53:50
Sezon turystyczny w Juracie rozpoczyna się w maju i trwa do końca września. Jednakże, warto zobaczyć to miasto również poza sezonem – na przykład wczesną wiosną, późną jesienią, czy nawet zimą.
Więcej