Atrakcje dla dzieci w Juracie, czyli gdzie zabrać pociechy?

2019-05-15 09:31:25

Jurata to miejscowość wypoczynkowa położona nad Morzem Bałtyckim. Sąsiaduje z takimi miejscowościami jak Jastarnia i Hel. Jurata obecnie znana jest z rezydencji prezydenta RP lub luksusowych hoteli, gdzie zatrzymuje się reprezentacja Polski w piłce nożnej podczas zgrupowań. Jednak Jurata to przede wszystkim kąpielisko morskie i malownicze piaszczyste wybrzeże. Jest to miejsce skierowane na przyjęcie wczasowiczów, w tym rodzin z dziećmi.

Dzieci pozujące w Juracie.

Noclegi z animacjami dla dzieci

W Juracie i jej okolicach powstaje coraz więcej hoteli i innych obiektów noclegowych skierowanych na przyjęcie najmłodszych gości. Wraz ze wzrostem turystów przyjeżdżających ze swoimi pociechami rośnie liczba animacji i atrakcji przygotowanych specjalnie dla dzieci. Połączenie nadmorskiego klimatu z ciekawymi animacjami jest idealną formą wypoczynku dla najmłodszych. Aktualnie wszystkie obiekty hotelarskie zapewnia dodatkowe atrakcje i opiekę nad maluchami.

Do zabaw, jakie przeprowadzają hotele należą m.in. malowanie, warsztaty rysunku, zajęcia teatralne, zajęcia ruchowe czy konkursy z nagrodami. Wiele hoteli ma specjalne sale zabaw czy sale sportowe, gdzie dzieci mogą wykazać się zarówno w grach planszowych, jak i sportowych. Ponadto do wyposażenia obiektów noclegowych należy dopisać również place zabaw, trampoliny i baseny. Zatem wyjeżdżając z dziećmi warto pamiętać, aby wybrać taki obiekt, który zaoferuje dziecku niezapomniane wakacje pełne wrażeń.

Przeczytaj również: Atrakcje w Juracie - poznaj TOP 5 atrakcji

Zabawa na plaży, czyli jedno z atrakcji dla dzieci w Juracie

Jakie ciekawe miejsca dla dzieci znajdziemy w Juracie i okolicach?

Wakacje nad morzem to nie tylko siedzenie na plaży czy w hotelu. Będąc z dziećmi, chcemy zapewnić im rozrywki takie, których nie mają na co dzień. A więc gdzie możemy się wybrać? Niektóre hotele oferujące animacje dla maluchów współpracują z różnymi parkami rozrywki znajdującymi się w bliskiej okolicy.

Ciekawym miejscem dla dzieci, a także dorosłych będzie Park Linowy Ju-huu. Park składa się z trzech tras o różnym poziomie trudności. Oprócz tego jest trasa „Tarzanek” – dla najmłodszych dzieci, trasa posiada atrakcje takie jak tyrolka, kładka, ściana wspinaczkowa oraz trasa „skok Tarzana”. Park linowy zapewnia fantastyczną, beztroską zabawę całej rodzinie. Innym miejscem dla rodzin z dziećmi jest Fokarium na Helu, gdzie realizowany jest projekt ochrony fok szarych w rejonie południowego Bałtyku. Dla dzieci będzie to na pewno ciekawe miejsce.

Nieco dalej, bo we Władysławowie znajduje się Ocean Park – centrum gier i wszelakich zabaw. Przedstawiono tam świat oceanicznej przyrody. Największą atrakcją parku są modele zwierząt żyjących w morzach i oceanach. Ponadto dzieci mogą „spacerować po dnie oceanu” oraz obejrzeć multimedialny pokaz z animowanym wielorybem. W parku znajdują się również strefa gier, place zabaw z trampolinami dmuchanymi zamkami i ściankami wspinaczkowymi.

Jeżeli szukasz noclegu w Juracie, to wszystkie nasze apartamenty możesz zobaczć klikając tutaj

Poznaj nasze apartamenty w Juracie

Podobne artykuły

Jurata czy Jastarnia? Podpowiadamy!

2021-07-27 10:44:18
Mamy taki zwyczaj, że ciągle stawiamy się przed wyborami. Ryba czy mięso, lody czy tort, morze czy góry. Może czasem jest to konieczne, ale wiele jest takich sytuacji, gdy wcale nie musimy wybierać. Wakacje wydają się właśnie takim czasem, w którym wybory moglibyśmy ograniczyć do minimum i czerpać z życia garściami.
Więcej

Fajne wczasy w Juracie? Sprawdź plan urlopu w Juracie!

2020-07-16 14:43:55
Jurata to malutka miejscowość położona na mierzei helskiej. To także świetne miejsce na wypoczynek. Cóż więcej potrzeba nad morzem ponad wygodny, luksusowy apartament blisko nadmorskiej plaży i szeroki wybór smacznych restauracji?
Więcej

Romantyczny pobyt w Juracie - co warto wiedzieć? Jak zaplanować?

2020-04-27 12:30:36
Romantyczny pobyt w Juracie - BlueApart
Jeśli szukasz romantycznego miejsca na podróż z ukochaną osobą, możesz wybrać miejscowości położone na Półwyspie Helskim. Jedną z niewielkich miejscowości w tym niezwykłym zakątku jest Jurata, która oferuje przepiękne nadmorskie widoki, długie piaszczyste plaże, luksusowe apartamenty z widokiem na morze oraz wykwintne restauracje.
Więcej

Jurata plaża i molo – co zastaniemy? Czego się spodziewać?

2019-06-12 08:53:58
Słoneczny dzień na molo w Juracie.
Wraz z coraz wyższymi temperaturami za oknem, coraz chętniej oddajemy się wakacyjnym planom. A gdzież może być przyjemniej latem niż nad morzem, gdzie morska bryza poprawia samopoczucie w upał?  Są osoby, które co roku rezerwują wycieczki na drugim końcu świata, ale i w Polsce mamy piękne plaże, które doskonale sprzyjają odpoczynkowi.
Więcej

Gdzie zjeść w Juracie, czyli TOP10 restauracji w Juracie

2019-05-31 13:54:07
Spotkanie znajomych w winiarni w Juracie.
Jurata to malutka miejscowość położona na mierzei helskiej. Kiedyś stanowiła część Jastarni położonej zaledwie 3 kilometry dalej. Półwysep Helski jest bardzo popularnym miejscem turystycznym ze względu na to, że jest ewenementem na skalę europejską. Zwiedzając ten niezwykły półwysep, z pewnością w pewnym momencie zgłodniejemy. Warto więc wcześniej wiedzieć, gdzie się wybrać, aby smacznie zjeść.
Więcej