Atrakcje dla dzieci w Juracie, czyli gdzie zabrać pociechy?

2019-05-15 09:31:25

Jurata to miejscowość wypoczynkowa położona nad Morzem Bałtyckim. Sąsiaduje z takimi miejscowościami jak Jastarnia i Hel. Jurata obecnie znana jest z rezydencji prezydenta RP lub luksusowych hoteli, gdzie zatrzymuje się reprezentacja Polski w piłce nożnej podczas zgrupowań. Jednak Jurata to przede wszystkim kąpielisko morskie i malownicze piaszczyste wybrzeże. Jest to miejsce skierowane na przyjęcie wczasowiczów, w tym rodzin z dziećmi.

Dzieci pozujące w Juracie.

Noclegi z animacjami dla dzieci

W Juracie i jej okolicach powstaje coraz więcej hoteli i innych obiektów noclegowych skierowanych na przyjęcie najmłodszych gości. Wraz ze wzrostem turystów przyjeżdżających ze swoimi pociechami rośnie liczba animacji i atrakcji przygotowanych specjalnie dla dzieci. Połączenie nadmorskiego klimatu z ciekawymi animacjami jest idealną formą wypoczynku dla najmłodszych. Aktualnie wszystkie obiekty hotelarskie zapewnia dodatkowe atrakcje i opiekę nad maluchami.

Do zabaw, jakie przeprowadzają hotele należą m.in. malowanie, warsztaty rysunku, zajęcia teatralne, zajęcia ruchowe czy konkursy z nagrodami. Wiele hoteli ma specjalne sale zabaw czy sale sportowe, gdzie dzieci mogą wykazać się zarówno w grach planszowych, jak i sportowych. Ponadto do wyposażenia obiektów noclegowych należy dopisać również place zabaw, trampoliny i baseny. Zatem wyjeżdżając z dziećmi warto pamiętać, aby wybrać taki obiekt, który zaoferuje dziecku niezapomniane wakacje pełne wrażeń.

Przeczytaj również: Atrakcje w Juracie - poznaj TOP 5 atrakcji

Zabawa na plaży, czyli jedno z atrakcji dla dzieci w Juracie

Jakie ciekawe miejsca dla dzieci znajdziemy w Juracie i okolicach?

Wakacje nad morzem to nie tylko siedzenie na plaży czy w hotelu. Będąc z dziećmi, chcemy zapewnić im rozrywki takie, których nie mają na co dzień. A więc gdzie możemy się wybrać? Niektóre hotele oferujące animacje dla maluchów współpracują z różnymi parkami rozrywki znajdującymi się w bliskiej okolicy.

Ciekawym miejscem dla dzieci, a także dorosłych będzie Park Linowy Ju-huu. Park składa się z trzech tras o różnym poziomie trudności. Oprócz tego jest trasa „Tarzanek” – dla najmłodszych dzieci, trasa posiada atrakcje takie jak tyrolka, kładka, ściana wspinaczkowa oraz trasa „skok Tarzana”. Park linowy zapewnia fantastyczną, beztroską zabawę całej rodzinie. Innym miejscem dla rodzin z dziećmi jest Fokarium na Helu, gdzie realizowany jest projekt ochrony fok szarych w rejonie południowego Bałtyku. Dla dzieci będzie to na pewno ciekawe miejsce.

Nieco dalej, bo we Władysławowie znajduje się Ocean Park – centrum gier i wszelakich zabaw. Przedstawiono tam świat oceanicznej przyrody. Największą atrakcją parku są modele zwierząt żyjących w morzach i oceanach. Ponadto dzieci mogą „spacerować po dnie oceanu” oraz obejrzeć multimedialny pokaz z animowanym wielorybem. W parku znajdują się również strefa gier, place zabaw z trampolinami dmuchanymi zamkami i ściankami wspinaczkowymi.

Jeżeli szukasz noclegu w Juracie, to wszystkie nasze apartamenty możesz zobaczć klikając tutaj

Poznaj nasze apartamenty w Juracie

Podobne artykuły

Fajne wczasy w Juracie? Sprawdź plan urlopu w Juracie!

2020-07-16 14:43:55
Jurata to malutka miejscowość położona na mierzei helskiej. To także świetne miejsce na wypoczynek. Cóż więcej potrzeba nad morzem ponad wygodny, luksusowy apartament blisko nadmorskiej plaży i szeroki wybór smacznych restauracji?
Więcej

Romantyczny pobyt w Juracie - co warto wiedzieć? Jak zaplanować?

2020-04-27 12:30:36
Romantyczny pobyt w Juracie - BlueApart
Jeśli szukasz romantycznego miejsca na podróż z ukochaną osobą, możesz wybrać miejscowości położone na Półwyspie Helskim. Jedną z niewielkich miejscowości w tym niezwykłym zakątku jest Jurata, która oferuje przepiękne nadmorskie widoki, długie piaszczyste plaże, luksusowe apartamenty z widokiem na morze oraz wykwintne restauracje.
Więcej

Jurata plaża i molo – co zastaniemy? Czego się spodziewać?

2019-06-12 08:53:58
Słoneczny dzień na molo w Juracie.
Wraz z coraz wyższymi temperaturami za oknem, coraz chętniej oddajemy się wakacyjnym planom. A gdzież może być przyjemniej latem niż nad morzem, gdzie morska bryza poprawia samopoczucie w upał?  Są osoby, które co roku rezerwują wycieczki na drugim końcu świata, ale i w Polsce mamy piękne plaże, które doskonale sprzyjają odpoczynkowi.
Więcej

Gdzie zjeść w Juracie, czyli TOP10 restauracji w Juracie

2019-05-31 13:54:07
Spotkanie znajomych w winiarni w Juracie.
Jurata to malutka miejscowość położona na mierzei helskiej. Kiedyś stanowiła część Jastarni położonej zaledwie 3 kilometry dalej. Półwysep Helski jest bardzo popularnym miejscem turystycznym ze względu na to, że jest ewenementem na skalę europejską. Zwiedzając ten niezwykły półwysep, z pewnością w pewnym momencie zgłodniejemy. Warto więc wcześniej wiedzieć, gdzie się wybrać, aby smacznie zjeść.
Więcej