Atrakcje dla dzieci w Juracie, czyli gdzie zabrać pociechy?

2019-05-15 09:31:25

Jurata to miejscowość wypoczynkowa położona nad Morzem Bałtyckim. Sąsiaduje z takimi miejscowościami jak Jastarnia i Hel. Jurata obecnie znana jest z rezydencji prezydenta RP lub luksusowych hoteli, gdzie zatrzymuje się reprezentacja Polski w piłce nożnej podczas zgrupowań. Jednak Jurata to przede wszystkim kąpielisko morskie i malownicze piaszczyste wybrzeże. Jest to miejsce skierowane na przyjęcie wczasowiczów, w tym rodzin z dziećmi.

Dzieci pozujące w Juracie.

Noclegi z animacjami dla dzieci

W Juracie i jej okolicach powstaje coraz więcej hoteli i innych obiektów noclegowych skierowanych na przyjęcie najmłodszych gości. Wraz ze wzrostem turystów przyjeżdżających ze swoimi pociechami rośnie liczba animacji i atrakcji przygotowanych specjalnie dla dzieci. Połączenie nadmorskiego klimatu z ciekawymi animacjami jest idealną formą wypoczynku dla najmłodszych. Aktualnie wszystkie obiekty hotelarskie zapewnia dodatkowe atrakcje i opiekę nad maluchami.

Do zabaw, jakie przeprowadzają hotele należą m.in. malowanie, warsztaty rysunku, zajęcia teatralne, zajęcia ruchowe czy konkursy z nagrodami. Wiele hoteli ma specjalne sale zabaw czy sale sportowe, gdzie dzieci mogą wykazać się zarówno w grach planszowych, jak i sportowych. Ponadto do wyposażenia obiektów noclegowych należy dopisać również place zabaw, trampoliny i baseny. Zatem wyjeżdżając z dziećmi warto pamiętać, aby wybrać taki obiekt, który zaoferuje dziecku niezapomniane wakacje pełne wrażeń.

Przeczytaj również: Atrakcje w Juracie - poznaj TOP 5 atrakcji

Zabawa na plaży, czyli jedno z atrakcji dla dzieci w Juracie

Jakie ciekawe miejsca dla dzieci znajdziemy w Juracie i okolicach?

Wakacje nad morzem to nie tylko siedzenie na plaży czy w hotelu. Będąc z dziećmi, chcemy zapewnić im rozrywki takie, których nie mają na co dzień. A więc gdzie możemy się wybrać? Niektóre hotele oferujące animacje dla maluchów współpracują z różnymi parkami rozrywki znajdującymi się w bliskiej okolicy.

Ciekawym miejscem dla dzieci, a także dorosłych będzie Park Linowy Ju-huu. Park składa się z trzech tras o różnym poziomie trudności. Oprócz tego jest trasa „Tarzanek” – dla najmłodszych dzieci, trasa posiada atrakcje takie jak tyrolka, kładka, ściana wspinaczkowa oraz trasa „skok Tarzana”. Park linowy zapewnia fantastyczną, beztroską zabawę całej rodzinie. Innym miejscem dla rodzin z dziećmi jest Fokarium na Helu, gdzie realizowany jest projekt ochrony fok szarych w rejonie południowego Bałtyku. Dla dzieci będzie to na pewno ciekawe miejsce.

Nieco dalej, bo we Władysławowie znajduje się Ocean Park – centrum gier i wszelakich zabaw. Przedstawiono tam świat oceanicznej przyrody. Największą atrakcją parku są modele zwierząt żyjących w morzach i oceanach. Ponadto dzieci mogą „spacerować po dnie oceanu” oraz obejrzeć multimedialny pokaz z animowanym wielorybem. W parku znajdują się również strefa gier, place zabaw z trampolinami dmuchanymi zamkami i ściankami wspinaczkowymi.

Jeżeli szukasz noclegu w Juracie, to wszystkie nasze apartamenty możesz zobaczć klikając tutaj

Poznaj nasze apartamenty w Juracie

Podobne artykuły

Apartament Prezydencki w Juracie — historia i ciekawostki

2023-04-28 13:25:40
Apartament Prezydencki w Juracie — historia i ciekawostki Jurata niegdyś była częścią miasta Jastarnia. Od kilku lat już nie jest, za to stała się osadą nadmorską. Jednak przez lata zdążyła zgromadzić niebagatelną historię, na tyle ciekawą, że niejeden kurort jej nie dorównuje. Jurata jako kurort przez lata przyciągała państwowe elity. Być może zwieńczeniem tego faktu było powstanie w latach 60. Ośrodka Wypoczynkowego Urzędu Rady Ministrów „Mewa”. Co to za miejsce i jaką historię skrywa?
Więcej

Jurata 2022 - jak zaplanować urlop? Gdzie zjeść? Co wiedzieć?

2022-06-29 12:28:42
Wakacje nad Bałtykiem każdy planuje inaczej. Niektórzy już z kilkumiesięcznym wyprzedzeniem przeglądają strony internetowe w poszukiwaniu atrakcji zapewniających optymalne wykorzystanie czasu.
Więcej

Warszawa -> Jurata - ile kilometrów, czym i jak dojechać?

2022-04-04 14:24:13
Odległość między Warszawą a Juratą zależy od wybranej trasy i środka transportu.
Więcej

Gdańsk -> Jurata - ile kilometrów, czym i jak dojechać?

2022-04-04 14:13:38
Odległość między Gdańskiem a Juratą zależy od wybranej trasy i środka transportu.
Więcej

Gdynia -> Jurata - ile kilometrów, czym i jak dojechać?

2022-04-04 14:00:56
Odległość między Gdynią a Juratą zależy od wybranej trasy i środka transportu.
Więcej