Jurata plaża i molo – co zastaniemy? Czego się spodziewać?

2019-06-12 08:53:58

Wraz z coraz wyższymi temperaturami za oknem, coraz chętniej oddajemy się wakacyjnym planom. A gdzież może być przyjemniej latem niż nad morzem, gdzie morska bryza poprawia samopoczucie w upał?  Są osoby, które co roku rezerwują wycieczki na drugim końcu świata, ale i w Polsce mamy piękne plaże, które doskonale sprzyjają odpoczynkowi.

Zachód Słońca na plaży w Juracie.

Przykładem jest Jurata i jej bajeczne otoczenie. To miejsce idealne dla osób, które kochają przyrodę – może się ona tutaj rządzić własnymi prawami. Poza tym w Juracie jest wyjątkowo czyste powietrze, zatem idealne dla ceniących zdrowie, w tym alergików. To, co przyciąga każdego roku rzesze turystów to przepiękne widoki, plaże i pewien dotyk luksusu.

Rozległe piaszczyste plaże

Kiedy jedziemy nad morze, chcemy przede wszystkim jak najwięcej czasu spędzać na plaży. W Juracie mamy do czynienia z jednymi z najpiękniejszych plaż w Polsce. Spacer po piasku wśród muszelek będzie przyjemnością dla każdego. Piasek jest drobny i czysty, a kiedy pada na niego słońce, niemal biały. Nie trudno się domyślić, jak przyjemne są tutaj spacery o zachodzie słońca. Ale taka plaża jest interesująca tylko dla dorosłych. Trzeba przecież pamiętać też o dzieciach, które będą wprost zachwycone, mogą zrobić największy w życiu zamek z piasku lub zebrać mnóstwo muszelek. Plaża w Juracie nie jest szeroka i ma zaledwie 100 metrów długości. W porównaniu z innymi, zatłoczonymi plażami, jest niewielka. Oprócz tego osadzona jest wśród bujnej zieleni, co sprzyja odpoczynkowi. Czy można znaleźć bardziej kameralne miejsce nad polskim morzem?

Przeczytaj również: Atrakcje w Juracie - poznaj TOP5!

Słoneczny dzień na molo w Juracie.

Molo w Juracie

Będąc w Juracie, nie można pominąć spacerów po tamtejszym molo. Znajduje się ono w centralnej części kurortu i ma długość 320 metrów. Już sama przechadzka w tym miejscu sama w sobie stanowi nie lada atrakcję. Szum fal, wiatr we włosach… romantyczne dusze to pokochają. Na szczególnie piękne widoki można liczyć wieczorem, kiedy słońce chowa się za horyzontem.

Jednak w okolicy molo na turystów czeka znacznie więcej atrakcji. Jeśli wybierzemy się do Juraty w sezonie letnim, koniecznie trzeba odwiedzić kawiarnię, która jest na molo. Przyjemny dzień przy kawie, czy deserze na otwartym morzu? To robi wrażenie! Poza tym można podziwiać wystawy fotografów. Wzdłuż promenady spacerowej znajdują się liczne knajpki i sklepy z wakacyjnymi pamiątkami, co dodatkowo podnosi atrakcyjność tego miejsca.

Jurata luksusowym letniskiem

Celem powstania Juraty było stworzenie luksusowego letniska i właśnie tak można się tutaj poczuć! Czas wolny spędzało tu już wiele znanych i cenionych osób. Eugeniusz Bodo, Jak Kiepura, Jadwiga Smosarska… to tylko kilka osób, które z chęcią to miejsce odwiedzały. Co roku do Juraty przyjeżdża wielu turystów. Zwłaszcza tych, dla których liczy się cisza, spokój i bliskość przyrody. Ze względu na lokalizację, w to miejsce najchętniej przyjeżdża się latem, kiedy można czerpać najwięcej korzyści. To właśnie w okresie wakacyjnym apartamenty w Juracie są najbardziej oblegane. Zwłaszcza te, których okna są tak usytuowane, że można mieć widok na morze.

Inne atrakcje w pobliżu

Pomimo tego, że najbardziej ceni się plaże i molo, jest znacznie więcej atrakcji dla przyjezdnych. Jest to szczególnie ważne dla rodzin z dziećmi, które mają potrzebę ciągłego bycia w ruchu. Chociaż dla każdego malucha morze to atrakcja, nie każdy maluch będzie chciał być na plaży przez cały dzień. Na szczęście w przerwach w plażowaniu można wybrać się w takie miejsca jak znajdujące się niedaleko fokarium, czy park linowy. Jest też spoko tras spacerowych, a często można spotkać animatorów, którzy w bardzo kreatywny sposób organizują czas dzieciom. W okolicach Helu są też miejsca, w których można spróbować swoich sił w sportach wodnych. Poza młodymi turystami, znajdą dla siebie coś i dorośli. Nie brakuje dyskotek, czy ośrodków SPA. Zatem każdy coś dla siebie wybierze. Teraz wystarczy tylko zarezerwować noclegi i oczekiwać na urlop! Wakacje w takim miejscu będą niezapomniane dla całej rodziny.

Przeczytaj rownież: Atrakcje dla dzieci w Juracie - gdzie zabrać pociechy?

Poznaj nasze apartamenty w Juracie

Podobne artykuły

Apartament Prezydencki w Juracie — historia i ciekawostki

2023-04-28 13:25:40
Apartament Prezydencki w Juracie — historia i ciekawostki Jurata niegdyś była częścią miasta Jastarnia. Od kilku lat już nie jest, za to stała się osadą nadmorską. Jednak przez lata zdążyła zgromadzić niebagatelną historię, na tyle ciekawą, że niejeden kurort jej nie dorównuje. Jurata jako kurort przez lata przyciągała państwowe elity. Być może zwieńczeniem tego faktu było powstanie w latach 60. Ośrodka Wypoczynkowego Urzędu Rady Ministrów „Mewa”. Co to za miejsce i jaką historię skrywa?
Więcej

Jurata 2022 - jak zaplanować urlop? Gdzie zjeść? Co wiedzieć?

2022-06-29 12:28:42
Wakacje nad Bałtykiem każdy planuje inaczej. Niektórzy już z kilkumiesięcznym wyprzedzeniem przeglądają strony internetowe w poszukiwaniu atrakcji zapewniających optymalne wykorzystanie czasu.
Więcej

Warszawa -> Jurata - ile kilometrów, czym i jak dojechać?

2022-04-04 14:24:13
Odległość między Warszawą a Juratą zależy od wybranej trasy i środka transportu.
Więcej

Gdańsk -> Jurata - ile kilometrów, czym i jak dojechać?

2022-04-04 14:13:38
Odległość między Gdańskiem a Juratą zależy od wybranej trasy i środka transportu.
Więcej

Gdynia -> Jurata - ile kilometrów, czym i jak dojechać?

2022-04-04 14:00:56
Odległość między Gdynią a Juratą zależy od wybranej trasy i środka transportu.
Więcej