Atrakcje dla dzieci we Władysławowie – co warto zobaczyć?

2019-07-01 11:10:44

Władysławowo to miejscowość położona w części na Półwyspie Helskim. To właśnie przez nią można dostać się na tę słynną mierzeję. We Władysławowie znajdziemy mnóstwo atrakcji, szczególnie w sezonie wakacyjnym, kiedy piękna pogoda przyciąga tłumy turystów nad morze. Jeśli myślimy o wakacjach z dziećmi, z atrakcji we Władysławowie na pewno będziemy zadowoleni.

Dziecko bawiące się na plaży we Władysławowie

Ocean Park

Ocean Park to zdecydowanie najgłośniejsza atrakcja Władysławowa. Można tam podziwiać egzotyczne ryby, papugi i rekiny, a także zapoznać się z modelami ssaków i ryb w skali 1:1. Oprócz tego na terenie Ocean Parku w sezonie letnim odbywają się różne koncerty, Festiwal Kolorów, organizowana jest także nauka jazdy na segawayach oraz – trochę z innej beczki – przejażdżki na kucykach. Znajduje się tutaj największy w Polsce plac zabaw dla dzieci, który naprawdę potrafi zaimponować. Dzieci bawią się tutaj fantastycznie.

ALFA TarzanPark – park linowy

Park linowy to miejsce, w którym mogą się bawić zarówno dzieci, jak i dorośli. Ogółem we Władysławowie znajduje się osiem tras, z których można korzystać w zależności od osiągniętego wzrostu. Dorośli mogą sprawdzić swoje umiejętności, na przykład wybierając się trasą czarną.

Windsurfing na morzu we Władysławowie

Sporty wodne

Oczywiście w sezonie wakacyjnym bardzo popularne są wszelakie czynności powiązane z morzem. Można więc skorzystać z pogody i pouczyć się jakiegoś sportu wodnego, na przykład windsurfingu. Jeśli dzieci są jeszcze na to za małe, można także udać się w rejs statkiem lub motorówką.

Na nieudaną pogodę

Jeśli pogoda nie sprzyja korzystaniu ze standardowych atrakcji nadmorskiej miejscowości, można wybrać się do kompleksu basenów wraz ze zjeżdżalniami w COS Cetniewo. Oprócz tego w wysokiej wieży na ulicy Hallera znajdują się dwa muzea, które mogą zainteresować dorosłych i dzieci. To Muzeum Motyli oraz Muzeum Iluzji. Te drugie szczególnie dzieci uwielbiają. Można tam nie tylko obejrzeć się w krzywym zwierciadle, ale również pobawić się wieloma innymi ciekawymi urządzeniami, dzięki którym można badać własną percepcję.

Przeczytaj również: Gdzie zjeść we Władysławowie? Podpowiadamy!

Pozostałe atrakcje

Z pozostałych atrakcji warto wymienić między innymi wesołe miasteczko z kołem widokowym oraz tor gokartowy, gdzie można brać udział w wyścigach. Można wynająć gokarta dwuosobowego, na przykład dla taty z synem. Oprócz tego organizowanych jest sporo wydarzeń, na przykład letnie kino, kino 7D czy spektakle dla dzieci. Jedno jest pewne – dzieciaki na pewno nie będą się tutaj nudzić.

Klasyczną nadmorską atrakcją są oczywiście zabawy na plaży. Dzieciom czasem niewiele potrzeba – wiaderko, grabki, kilka foremek. Można całą rodziną zbudować razem imponujący zamek z piasku albo wspólnie porzucać piłką plażową. Chłopcom z pewnością spodoba się bieganie z pistoletem na wodę za dziewczętami. Poza tym morze samo w sobie jest największą atrakcją, jaką można wymyślić. Spędzanie czasu w wodzie w upalny dzień, nauka pływania, wyruszenie w podróż pontonem – proste zabawy czasem są najlepsze. Szczególnie jeśli ma się dziecięcą wyobraźnię.

Poza miejscami płatnymi w mieście można korzystać również z dużej ilości ogólnodostępnych placów zabaw dla dzieci. Na terenie miasta znajdują się także dwa skate-parki. Jeśli nasze dziecko lubi jeździć na hulajnodze, deskorolce lub rolkach, być może chętnie uda się do takiego parku.

Władysławowo poza sezonem

Warto także wspomnieć o tym, że do nadmorskiej miejscowości warto zawitać także jesienią czy zimą. Wtedy w powietrzu znajduje się najwyższa zawartość jodu, który jest mikroelementem bardzo ważnym dla naszego organizmu. O jego zdrowotnych właściwościach słyszał niemal każdy. Szczególnie wycieczki nad morze polecane są osobom z niedoczynnością tarczycy i chorobą Hashimoto.

Oprócz tego poza sezonem tłumów jest mniej, dlatego apartamenty we Władysławowie obniżają swoje ceny, nie wspominając już o restauracjach. Dzięki podróży do Władysławowa poza okresem letnim oszczędzimy więc trochę pieniędzy, a przede wszystkim odnajdziemy spokój i ciszę, z której skorzysta zarówno nasz umysł, jak i ciało.

Co robić we Władysławowie, gdy pada deszcz?

2019-08-01 09:14:55
Morze we Władysławowie
Władysławowo to miejscowość położona u nasady mierzei helskiej. Sprawia to, że — aby dostać się na słynny półwysep — należy przez nią przejechać. Chyba że wybieramy się na przykład tramwajem wodnym lub samolotem z Trójmiasta.
Więcej

Czym i jak dojechać z Władysławowa na Hel? 

2019-08-01 09:07:27
Droga rowerowa z Władysławowa na Hel.
Półwysep Helski jest bardzo popularnym miejscem turystycznym odwiedzanym przede wszystkim w okresie letnim. Mierzeja Helska to coś wyjątkowego na skalę europejską, dlatego spotkamy tam nie tylko Polaków. Na Półwyspie znajduje się pięć miejscowości, z czego te położone najdalej od siebie, na przeciwległych końcach, to Władysławowo i Hel.
Więcej

Atrakcje dla dzieci we Władysławowie – co warto zobaczyć?

2019-07-01 11:10:44
Dziecko bawiące się na plaży we Władysławowie
Władysławowo to miejscowość położona w części na Półwyspie Helskim. To właśnie przez nią można dostać się na tę słynną mierzeję. We Władysławowie znajdziemy mnóstwo atrakcji, szczególnie w sezonie wakacyjnym, kiedy piękna pogoda przyciąga tłumy turystów nad morze. Jeśli myślimy o wakacjach z dziećmi, z atrakcji we Władysławowie na pewno będziemy zadowoleni.
Więcej

Restauracje we Władysławowie - czyli gdzie zjeść we Władysławowie?

2019-05-08 09:13:27
Restauracja we Władysławowie z widokiem na morze.
Władysławowo to miasto położone u nasady Półwyspu Helskiego. Aby podziwiać słynną mierzeję, trzeba przejechać właśnie przez teren tej pięknej miejscowości. Co roku wielu turystów zachęca do odwiedzenia Władysławowa wspaniała plaża o długości aż 24 kilometrów. To także popularne miejsce spotkań entuzjastów windsurfingu i innych sportów wodnych.
Więcej

Atrakcje we Władysławowie - co warto zobaczyć?

2019-04-12 16:44:56
Plaża pełna turystów nad polskim morzem
Władysławowo to miejsce, które się kocha lub… szczerze nienawidzi. Fani miejscowości przyjeżdżają „do Władka” regularnie, ciesząc się mnogością jego atrakcji i tętniącą życiem (przez całą dobę) atmosferą. Ci, którzy bardziej cenią sobie piękno jego długiej i szerokiej plaży czy kontemplowanie natury, w sezonie letnim mogą czuć się tu nieco przytłoczeni rozmachem, z jakim Władysławowo przyjmuje swoich gości.
Więcej