Atrakcje dla dzieci we Władysławowie – co warto zobaczyć?

2019-07-01 11:10:44

Władysławowo to miejscowość położona w części na Półwyspie Helskim. To właśnie przez nią można dostać się na tę słynną mierzeję. We Władysławowie znajdziemy mnóstwo atrakcji, szczególnie w sezonie wakacyjnym, kiedy piękna pogoda przyciąga tłumy turystów nad morze. Jeśli myślimy o wakacjach z dziećmi, z atrakcji we Władysławowie na pewno będziemy zadowoleni.

Dziecko bawiące się na plaży we Władysławowie

Ocean Park

Ocean Park to zdecydowanie najgłośniejsza atrakcja Władysławowa. Można tam podziwiać egzotyczne ryby, papugi i rekiny, a także zapoznać się z modelami ssaków i ryb w skali 1:1. Oprócz tego na terenie Ocean Parku w sezonie letnim odbywają się różne koncerty, Festiwal Kolorów, organizowana jest także nauka jazdy na segawayach oraz – trochę z innej beczki – przejażdżki na kucykach. Znajduje się tutaj największy w Polsce plac zabaw dla dzieci, który naprawdę potrafi zaimponować. Dzieci bawią się tutaj fantastycznie.

ALFA TarzanPark – park linowy

Park linowy to miejsce, w którym mogą się bawić zarówno dzieci, jak i dorośli. Ogółem we Władysławowie znajduje się osiem tras, z których można korzystać w zależności od osiągniętego wzrostu. Dorośli mogą sprawdzić swoje umiejętności, na przykład wybierając się trasą czarną.

Windsurfing na morzu we Władysławowie

Sporty wodne

Oczywiście w sezonie wakacyjnym bardzo popularne są wszelakie czynności powiązane z morzem. Można więc skorzystać z pogody i pouczyć się jakiegoś sportu wodnego, na przykład windsurfingu. Jeśli dzieci są jeszcze na to za małe, można także udać się w rejs statkiem lub motorówką.

Na nieudaną pogodę

Jeśli pogoda nie sprzyja korzystaniu ze standardowych atrakcji nadmorskiej miejscowości, można wybrać się do kompleksu basenów wraz ze zjeżdżalniami w COS Cetniewo. Oprócz tego w wysokiej wieży na ulicy Hallera znajdują się dwa muzea, które mogą zainteresować dorosłych i dzieci. To Muzeum Motyli oraz Muzeum Iluzji. Te drugie szczególnie dzieci uwielbiają. Można tam nie tylko obejrzeć się w krzywym zwierciadle, ale również pobawić się wieloma innymi ciekawymi urządzeniami, dzięki którym można badać własną percepcję.

Przeczytaj również: Gdzie zjeść we Władysławowie? Podpowiadamy!

Pozostałe atrakcje

Z pozostałych atrakcji warto wymienić między innymi wesołe miasteczko z kołem widokowym oraz tor gokartowy, gdzie można brać udział w wyścigach. Można wynająć gokarta dwuosobowego, na przykład dla taty z synem. Oprócz tego organizowanych jest sporo wydarzeń, na przykład letnie kino, kino 7D czy spektakle dla dzieci. Jedno jest pewne – dzieciaki na pewno nie będą się tutaj nudzić.

Klasyczną nadmorską atrakcją są oczywiście zabawy na plaży. Dzieciom czasem niewiele potrzeba – wiaderko, grabki, kilka foremek. Można całą rodziną zbudować razem imponujący zamek z piasku albo wspólnie porzucać piłką plażową. Chłopcom z pewnością spodoba się bieganie z pistoletem na wodę za dziewczętami. Poza tym morze samo w sobie jest największą atrakcją, jaką można wymyślić. Spędzanie czasu w wodzie w upalny dzień, nauka pływania, wyruszenie w podróż pontonem – proste zabawy czasem są najlepsze. Szczególnie jeśli ma się dziecięcą wyobraźnię.

Poza miejscami płatnymi w mieście można korzystać również z dużej ilości ogólnodostępnych placów zabaw dla dzieci. Na terenie miasta znajdują się także dwa skate-parki. Jeśli nasze dziecko lubi jeździć na hulajnodze, deskorolce lub rolkach, być może chętnie uda się do takiego parku.

Władysławowo poza sezonem

Warto także wspomnieć o tym, że do nadmorskiej miejscowości warto zawitać także jesienią czy zimą. Wtedy w powietrzu znajduje się najwyższa zawartość jodu, który jest mikroelementem bardzo ważnym dla naszego organizmu. O jego zdrowotnych właściwościach słyszał niemal każdy. Szczególnie wycieczki nad morze polecane są osobom z niedoczynnością tarczycy i chorobą Hashimoto.

Oprócz tego poza sezonem tłumów jest mniej, dlatego apartamenty we Władysławowie obniżają swoje ceny, nie wspominając już o restauracjach. Dzięki podróży do Władysławowa poza okresem letnim oszczędzimy więc trochę pieniędzy, a przede wszystkim odnajdziemy spokój i ciszę, z której skorzysta zarówno nasz umysł, jak i ciało.

Poznaj nasze apartamenty

Podobne artykuły

Władysławowo plaża i molo - co zastaniemy? Czego się spodziewać?

2020-11-30 10:26:48
Mamy zwyczaj wielbić rzeczy, które są największe, najdłuższe, najbardziej okazałe. Jakby chcąc nie chcąc ciągle odbywał się jakiś ranking w naszych głowach czy świecie zewnętrznym, który narzuca nam reguły gry. Bywa to męczące, ale też sprawia, że nie doceniamy świata rzeczy mniejszych. Molo to obiekt nadmorski, który jest wizytówką miejscowości, do której przynależy. Oczekujemy zatem od niego czegoś wyjątkowego.
Więcej

Władysławowo we wrześniu - co robić po sezonie we Władysławowie? TOP3 atrakcje!

2020-09-21 10:51:46
Władysławowo to miasto, które można porównać do dobrej restauracji. Pamiętamy, że od zawsze tam była, przyciągała ludzi, ale z czasem spowszedniała i skupiała tylko stałych bywalców nielubiących zmian. Wtedy pojawiał się nowy właściciel lub menadżer, wprowadzał powiew świeżości. Restauracja niby ta sama, a jednak inna. Znajdą się tu stare miejsca dla wieloletnich fanów i nowe atrakcje dla tych, którzy dopiero zaczynają swoją podróż po tym mieście. Również Władysławowo we wrześniu ma do zaoferowania coś dla spóźnionych turystów.
Więcej

Fajne wczasy we Władysławowie? Sprawdź plan urlopu we Władysławowie!

2020-06-24 07:36:52
Władysławowo jest miejscowością położoną nad Morzem Bałtyckim, zaraz przy mierzei helskiej. Samo umiejscowienie miasta oferuje sporo atrakcji – można oddać się tutaj sportom morskim, plażowaniu czy spacerom wzdłuż plaży. Atrakcje we Władysławowie - co warto zobaczyć?
Więcej

Romantyczny pobyt we Władysławowie - co warto wiedzieć? Jak zaplanować?

2020-05-19 12:10:14
Zachód słońca Władysławowo - romantyczny pobyt we Władysławowie
Władysławowo znajduje się u nasady mierzei helskiej, więc jest idealnym miejscem, by zatrzymać się tam na dłużej. Półwysep Helski to niezwykła w skali europejskiej mierzeja ciągnąca się przez 35 kilometrów. Nadmorskie widoki w sezonie letnim są idealny miejscem na romantyczny pobyt. Jak go zaplanować?
Więcej

Co robić we Władysławowie, gdy pada deszcz?

2019-08-01 09:14:55
Morze we Władysławowie
Władysławowo to miejscowość położona u nasady mierzei helskiej. Sprawia to, że — aby dostać się na słynny półwysep — należy przez nią przejechać. Chyba że wybieramy się na przykład tramwajem wodnym lub samolotem z Trójmiasta.
Więcej