Atrakcje dla dzieci we Władysławowie – co warto zobaczyć?

2019-07-01 11:10:44

Władysławowo to miejscowość położona w części na Półwyspie Helskim. To właśnie przez nią można dostać się na tę słynną mierzeję. We Władysławowie znajdziemy mnóstwo atrakcji, szczególnie w sezonie wakacyjnym, kiedy piękna pogoda przyciąga tłumy turystów nad morze. Jeśli myślimy o wakacjach z dziećmi, z atrakcji we Władysławowie na pewno będziemy zadowoleni.

Dziecko bawiące się na plaży we Władysławowie

Ocean Park

Ocean Park to zdecydowanie najgłośniejsza atrakcja Władysławowa. Można tam podziwiać egzotyczne ryby, papugi i rekiny, a także zapoznać się z modelami ssaków i ryb w skali 1:1. Oprócz tego na terenie Ocean Parku w sezonie letnim odbywają się różne koncerty, Festiwal Kolorów, organizowana jest także nauka jazdy na segawayach oraz – trochę z innej beczki – przejażdżki na kucykach. Znajduje się tutaj największy w Polsce plac zabaw dla dzieci, który naprawdę potrafi zaimponować. Dzieci bawią się tutaj fantastycznie.

ALFA TarzanPark – park linowy

Park linowy to miejsce, w którym mogą się bawić zarówno dzieci, jak i dorośli. Ogółem we Władysławowie znajduje się osiem tras, z których można korzystać w zależności od osiągniętego wzrostu. Dorośli mogą sprawdzić swoje umiejętności, na przykład wybierając się trasą czarną.

Windsurfing na morzu we Władysławowie

Sporty wodne

Oczywiście w sezonie wakacyjnym bardzo popularne są wszelakie czynności powiązane z morzem. Można więc skorzystać z pogody i pouczyć się jakiegoś sportu wodnego, na przykład windsurfingu. Jeśli dzieci są jeszcze na to za małe, można także udać się w rejs statkiem lub motorówką.

Na nieudaną pogodę

Jeśli pogoda nie sprzyja korzystaniu ze standardowych atrakcji nadmorskiej miejscowości, można wybrać się do kompleksu basenów wraz ze zjeżdżalniami w COS Cetniewo. Oprócz tego w wysokiej wieży na ulicy Hallera znajdują się dwa muzea, które mogą zainteresować dorosłych i dzieci. To Muzeum Motyli oraz Muzeum Iluzji. Te drugie szczególnie dzieci uwielbiają. Można tam nie tylko obejrzeć się w krzywym zwierciadle, ale również pobawić się wieloma innymi ciekawymi urządzeniami, dzięki którym można badać własną percepcję.

Przeczytaj również: Gdzie zjeść we Władysławowie? Podpowiadamy!

Pozostałe atrakcje

Z pozostałych atrakcji warto wymienić między innymi wesołe miasteczko z kołem widokowym oraz tor gokartowy, gdzie można brać udział w wyścigach. Można wynająć gokarta dwuosobowego, na przykład dla taty z synem. Oprócz tego organizowanych jest sporo wydarzeń, na przykład letnie kino, kino 7D czy spektakle dla dzieci. Jedno jest pewne – dzieciaki na pewno nie będą się tutaj nudzić.

Klasyczną nadmorską atrakcją są oczywiście zabawy na plaży. Dzieciom czasem niewiele potrzeba – wiaderko, grabki, kilka foremek. Można całą rodziną zbudować razem imponujący zamek z piasku albo wspólnie porzucać piłką plażową. Chłopcom z pewnością spodoba się bieganie z pistoletem na wodę za dziewczętami. Poza tym morze samo w sobie jest największą atrakcją, jaką można wymyślić. Spędzanie czasu w wodzie w upalny dzień, nauka pływania, wyruszenie w podróż pontonem – proste zabawy czasem są najlepsze. Szczególnie jeśli ma się dziecięcą wyobraźnię.

Poza miejscami płatnymi w mieście można korzystać również z dużej ilości ogólnodostępnych placów zabaw dla dzieci. Na terenie miasta znajdują się także dwa skate-parki. Jeśli nasze dziecko lubi jeździć na hulajnodze, deskorolce lub rolkach, być może chętnie uda się do takiego parku.

Władysławowo poza sezonem

Warto także wspomnieć o tym, że do nadmorskiej miejscowości warto zawitać także jesienią czy zimą. Wtedy w powietrzu znajduje się najwyższa zawartość jodu, który jest mikroelementem bardzo ważnym dla naszego organizmu. O jego zdrowotnych właściwościach słyszał niemal każdy. Szczególnie wycieczki nad morze polecane są osobom z niedoczynnością tarczycy i chorobą Hashimoto.

Oprócz tego poza sezonem tłumów jest mniej, dlatego apartamenty we Władysławowie obniżają swoje ceny, nie wspominając już o restauracjach. Dzięki podróży do Władysławowa poza okresem letnim oszczędzimy więc trochę pieniędzy, a przede wszystkim odnajdziemy spokój i ciszę, z której skorzysta zarówno nasz umysł, jak i ciało.

Poznaj nasze apartamenty

Podobne artykuły

Łeba czy Władysławowo? Podpowiadamy!

2023-02-15 14:21:52
Urlop nad Morzem Bałtyckim często rozpoczynamy, przeglądając informacje o pogodzie i plażach. Łeba to 10-kilometrowa linia brzegowa i rzeka Łeba dzielącą tę plażę na dwie części. Władysławowo to natomiast najpopularniejsze miejsce urlopowe wybierane przez Polaków. Zapewne zawdzięcza to jednej z najszerszych plaż na wybrzeżu i posiadaniu aż 5 strzeżonych plaż. Łeba i Władysławowo to jednak nie tylko plaże. Dlaczego warto wybrać się do tych kurortów?
Więcej

Władysławowo 2022 - jak zaplanować urlop? Gdzie zjeść? Co wiedzieć?

2022-06-29 12:48:18
Dlaczego Władysławowo rządzi? Ta niewielka miejscowość licząca ok.10 tys. mieszkańców położona jest u nasady Mierzei Helskiej. Ktokolwiek zmierza na cypel, ten z Władysławowem musi stanąć oko w oko, a ono hipnotyzuje, przyciąga i może sprawić, że dalej nie pojedziemy.
Więcej

Karwia -> Władysławowo – ile kilometrów, czym i jak dojechać?

2022-02-16 15:15:57
Karwia to miejscowość letniskowa oddalona od Władysławowa o 15 kilometrów, którą warto odwiedzić choćby ze względu na piaszczyste plaże czy zabytkowy kościół św. Antoniego Padewskiego.
Więcej

Władysławowo – gdzie zjeść poza sezonem?

2022-02-16 15:14:39
Sezon turystyczny we Władysławowie zaczyna się w maju i trwa do września. W tym okresie można liczyć na dobrą pogodę umożliwiającą kąpiele morskie i słoneczne, a także wycieczki po okolicy: piesze i rowerowe. Liczne atrakcje polskiego wybrzeża przyciągają rzesze turystów z kraju i zagranicy.
Więcej

Władysławowo -> Jastrzębia Góra – ile kilometrów, czym i jak dojechać?

2022-02-16 15:12:45
Władysławowo i Jastrzębia Góra to dwa najchętniej odwiedzane przez turystów miasta w powiecie puckim. Dzieli je jedynie 8 kilometrów. Trasę pomiędzy nimi można pokonać na trzy sposoby.
Więcej