Co warto zobaczyć w Pucku?

2019-08-27 09:30:10

Puck to nadmorska miejscowość położona między Rewą a Władysławowem, od tego ostatniego miasta oddalona zaledwie o 10 kilometrów. Jak wiadomo, z Władysławowa jest już rzut kamieniem od słynnego Półwyspu Helskiego.

jest co robić i oglądać. Wbrew pozorom miasteczko to oferuje całkiem sporo ciekawych widoków, i to nie tylko tych związanych z morzem. 

Morskie widoki 

Morze i plaża w Pucku.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Będąc w Pucku, na pewno przespacerujemy się wzdłuż brzegu Zatoki Puckiej. Czekają tam na nas dwa porty – jachtowy oraz rybacki – a także mola i oczywiście plaże, które są dosyć nietypowe, ponieważ znajdziemy tam więcej trawy niż piasku. Taka “dzikość” jednak wielu się podoba. Nie ogranicza to możliwości angażowania się w różne nadmorskie aktywności. Tak jak w każdej nadmorskiej miejscowości możemy oddać się sportom wodnym, na przykład windsurfingowi.  

Zabytki 

Zabytkami wartymi zobaczenia, jeśli spędzamy czas w Pucku, są kamienice mieszczańskie przy rynku, a także oczywiście sam rynek wraz z neogotyckim ratuszem. Nie obejdzie się bez podziwiania choćby z daleka gotyckiego Kościoła Św. Piotra i Pawła w Pucku, który stanowi najstarszy budynek w mieście.  

W Pucku znajdują się również pomniki. Najpopularniejszy z nich stoi w porcie rybackim przy ulicy Żeglarzy - Pomnik Zaślubin Polski z Morzem. Upamiętnia on patriotyczny akt zaślubin Polski z morzem, który został dokonany w lutym 1920 roku. Zaślubiny symbolizowało wrzucenie pierścienia do morza.

Nad brzegiem Zatoki Puckiej niedaleko Klifu punickiego znajdują się Głazy Dwunastu Apostołów. To pomnik przyrody nieożywionej, głazy zostały wypłukane przez fale sztormowe. Jeśli będziemy w pobliżu, można tam zajść. Najwyższy ma wysokość 1,7 metra. 

Muzea w Pucku

Najważniejsze muzea w Pucku to Muzeum Ziemi Puckiej i Muzeum Morskiego Dywizjonu Lotniczego. Ten pierwszy umiejscowiony jest w pobliżu puckiego rynku. Jego część znajduje się w dawnym szpitalu. Można zobaczyć tam zbiory historyczne, archeologiczne i etnograficzne. Muzeum Ziemi Puckiej to również mały skansen. 

Puck Projekt

Bardzo ciekawą pozycją na liście jest Bałtyckie Centrum Rzemiosła Artystycznego i Wzornictwa znane szerzej jako Puck Projekt. PuckGlas, manufaktura szkła — zwiedzanie huty i pracowni graficzno-introligatorskiej oraz szkła artystycznego, a także pokazy dmuchania szkła. Można wziąć tam udział w warsztatach z wykorzystaniem drewna i szkła wraz z przyjaciółmi i rodziną. W ramach projektu organizowane są także wystawy. 

Jaskinia w powiecie Puckim

Groty Mechowskie

Pomimo iż jaskinia nie znajduje się na terenie miasta Puck, ale w powiecie puckim, warto do niej zajrzeć. To jedna z nielicznych dostępnych do zwiedzania jaskiń tego typu w Europie Północnej ze względu na nietrwałość skalnych kolumn z piaskowca. Trasa turystyczna jest krótka, ale w Polsce zobaczy się nigdzie drugiej takiej.

Trasa rowerowa Puck-Hel 

Puck znajduje się niedaleko Helu. Jeśli lubimy aktywnie spędzać czas, możemy zdecydować się na podróż rowerem do tego nietypowego miejsca. Cała trasa wynosi około 45 kilometrów. Zaczyna się właśnie w Pucku, jedzie się kolejno przez Swarzewo, Władysławowo (skąd dostajemy się już na Półwysep Helski), Chałupy, Kuźnicę, Jastarnię i Juratę aż do Helu. Częściowo trasa rowerowa prowadzi przez lasy, a częściowo przez ścieżki, z których mamy widok na morze. Po drodze możemy zatrzymać się w którejkolwiek z miejscowości i skorzystać z atrakcji na miejscu. Zdecydowanie najwięcej oferuje ich Władysławowo, jest tam na przykład Ocean Park. Jeśli zmęczymy się podróżą, możemy skorzystać z pociągu. Przystanek kolejowy znajduje się w każdej miejscowości na Półwyspie Helskim. Istnieje także możliwość powrotu tramwajem wodnym do Trójmiasta.

Apartamenty w Pucku

Jeśli wybieramy się do Pucka na wakacje, z pewnością będziemy chcieli zarezerwować sobie jakiś nocleg. Nie trzeba się obawiać, w Pucku mamy do wyboru mnóstwo różnych apartamentów, domków do wynajęcia czy miejsc na camping. Warto jednak zarezerwować miejsce wcześniej, ponieważ w sezonie bywa, że miejsc brak.

 

Sprawdź ofertę apartamenty na wynajem w Pucku 

Poznaj nasze apartamenty wPucku

Podobne artykuły

Najlepsze plaże na Półwyspie Helskim — ranking top 10

2024-07-02 13:58:45
Półwysep Helski to najbardziej wysunięta na północ część Polski. Z jednej strony otaczają go wody Morza Bałtyckiego, z drugiej natomiast jest malownicza Zatoka Pucka. Piękne widoki i unikatowy mikroklimat przyciągają rzesze turystów. Ponadto Półwysep Helski słynie z wyjątkowo atrakcyjnych plaż. Dzisiaj przyjrzymy się tym, które oceniane są najwyżej.
Więcej

Groty Mechowskie — historia i przydatne informacje

2024-04-30 11:44:23
Kiedy będziemy na Pomorzu Gdańskim, nie skupiajmy się jedynie na największych kurortach polskiego wybrzeża. Przyjrzyjmy się ich najbliższej okolicy, bo jest mnóstwo miejsc, jakie warto odwiedzić, a znajdują się trochę na uboczu. Wśród tych szczególnie polecanych wymienia się Groty Mechowskie, które zlokalizowane są w położonej 10 km od Pucka wsi Mechowo. Zaliczają się one do najpiękniejszych zabytków przyrodniczych na Pomorzu Gdańskim. Co warto wiedzieć o tym miejscu, zanim wybierzemy się na wycieczkę?
Więcej

Muzeum Ziemi Puckiej — co musisz o nim wiedzieć?

2022-09-05 08:43:46
Historia Pucka sięga wczesnego średniowiecza, a jego chętnie odwiedzany port rybacki to najstarszy port słowiański nad Bałtykiem. Często odwiedzamy to miejsce w wakacyjnym czasie, zapominając jednak o historycznych i kulturowych aspektach tego miasta.
Więcej

Zatoka Pucka – co musisz o niej wiedzieć?

2022-09-05 08:25:17
Jest i ona, piękna, ciepła, otwarta na wszystkich i bezpieczna. Zatoka Pucka, choć nieustannie przez turystów oblegana, pozostaje piękna i młoda, jakby dopiero co odkryta.
Więcej

Puck 2022 - jak zaplanować urlop? Gdzie zjeść? Co wiedzieć?

2022-08-08 14:44:47
Województwo pomorskie na urlopowy plan zawsze brzmi dobrze, choć jednocześnie wielu z nas myśli tu głównie o codziennych posiadówkach na plaży za parawanem, rybie na obiad i gofrach w międzyczasie. To wszystko może być cała prawda, ale nie musi, szczególnie kiedy mowa o Pucku.
Więcej