Gdzie na windsurfing w Polsce? Dlaczego Półwysep Helski?

2020-02-12 11:30:26

Słoneczna kalifornijska plaża to wymarzone miejsce dla każdego pasjonata windsurfingu. To tam są najlepsze fale, odpowiedni wiatr i pogoda sprzyjająca wodnym szaleństwom… Kalifornia ma jednak pewną podstawową wadę - jest stanowczo za daleko, a wyjazd jest kosztowny i wymaga niemałej gotówki. Na szczęście, aby móc surfować wcale nie musisz lecieć w daleką i kosztowną podróż! Zwijaj żagiel, łap za deskę i leć na Hel!

Windsurfing – dla kogo?

Windsurfing znamy w Polsce już od dawna. Coraz częściej słyszymy też o rodakach, którzy odnoszą w tej dyscyplinie międzynarodowe sukcesy. Pływanie na desce staje się coraz bardziej popularne i coraz więcej osób chciałoby spróbować w sporcie swoich sił. Nic nie stoi na przeszkodzie! Żeby pływać rekreacyjnie, wystarczy trochę chęci! Windsurfing szybko wciąga! A jeśli złapiesz bakcyla, nie będziesz mógł już wyobrazić sobie urlopu bez żagla i deski!

Windsurfing nie jest trudny i nie wymaga żadnych szczególnych uzdolnień ani predyspozycji. Wystarczy skorzystać z kilku profesjonalnych lekcji, aby nauczyć się zachować równowagę, zapamiętać kilka podstawowych zasad i zacząć samodzielnie pływać. Surfować na desce może niemal każdy! Nawet dziecko sobie z tym poradzi. Warunki są tylko dwa - trzeba mieć trochę siły w rękach, aby utrzymać żagiel i sprawnie nim operować i należy po prostu umieć pływać. Deska jest śliska, czasem też trudno utrzymać równowagę, więc bardzo łatwo można spać do wody. Osoby nie umiejące pływać mogą mieć problemy z radzeniem sobie w takiej sytuacji.

Przeczytaj również: Co to jest windsurfing i jak zacząć z nim przygodę?

Gdzie na windsurfing w Polsce?

Nie ma w Europie drugiego takiego miejsca do windsurfingu jak Półwysep Helski! Uważa się, że to jeden z najlepszych akwenów, gdzie można uprawiać ten sport! Przybywają do nas pasjonaci windsurfingu z całej Europy, przez co bije on rekordy popularności! Półwysep Helski określa się mianem raju dla windsurferów, głównie ze względu na panujące tu doskonałe warunki naturalne do uprawiania sportów wodnych! Na Helu z łatwością złapiesz wiatr w żagle!

Windsurfing w Polsce? - Tylko Półwysep Helski!

Półwysep Helski jest ulubionym miejscem pasjonatów windsurfingu, przede wszystkim z uwagi na doskonałe warunki. Nad Bałtykiem wieje często i dość mocno -  i o to właśnie chodzi! Sprzyjający wiatr to najważniejszy i zarazem niezbędny czynnik, aby pływać na desce. Jednocześnie, fale na Bałtyku nie są zbyt wysokie, dzięki czemu nawet mniej doświadczeni sportowcy mogą bezpiecznie wykonywać wszelkie manewry. Oczywiście ocean zapewniłby o wiele większe fale, ale te z kolei, przeznaczone są raczej dla doświadczonych i bardziej zaawansowanych windsurferów.

Najlepsze miejsca do windsurfingu na Półwyspie Helskim

Gdzie na Półwyspie Helskim znajdziemy najlepsze miejsca do windsurfingu? Wszędzie! Na pewno warto wybrać się do Jastarnii, Juraty lub odwiedzić Hel. Wszystkie te miejsca są doskonale przygotowane na przybycie, zarówno doświadczonych, jak i początkujących sportowców. W każdej z tych miejscowości znajdziemy liczne kempingi, pensjonaty i pokoje gościnne, które co roku zajmują niemal sami surferzy!

Półwysep Helski to doskonałe miejsce do pływania na desce! Z jednej strony, jest bardzo bezpieczne dzięki rozległej płyciźnie. Z drugiej strony, surfowanie jest także niezwykle ekscytujące, dzięki mocnym i silnym wiatrom! Doświadczeni windsurferzy mogą więc wyszaleć się na otwartym morzu, a początkujący sportowcy, skierować się w stronę zatoki, gdzie panują najlepsze warunki do nauki. Poza tym, liczne wypożyczalnie sprzętu, szkółki windsurfingu, wykwalifikowani trenerzy i atrakcyjne ceny kursów, zachęcają do rozpoczęcia swojej przygody i spróbowania swoich sił w pływaniu na desce.

Ciepła woda, mała głębokość, silny wiatr i doskonałe fale, to jedne z wielu zalet, które każdego roku przyciągają na Hel tysiące miłośników windsurfingu. Nie można jednak zapomnieć o urzekającym i pięknym położeniu nadmorskich kurortów, z których można podziwiać statki na otwartym morzu i po aktywnym dniu, zrelaksować się na plaży. Jeśli lubisz aktywnie spędzać czas i preferujesz aktywne formy relaksu, windsurfing na pewno szybko stanie się Twoją pasją!

Poznaj nasze apartamenty

Podobne artykuły

Święta nad morzem – inspirujące pomysły na 2023

2023-11-30 14:54:54
Grudzień to miesiąc pełen magii i świątecznych przygotowań. Wkraczając w ten okołoświąteczny czas, jesteśmy pełni optymizmu i przyjemnych odczuć. Jednak szybko okazuje się, że jest mnóstwo rzeczy do zrobienia i kolejny rok czeka nas zmęczenie, gonitwa i wątpliwy odpoczynek. A może jednak nie? Wystarczy, że zdecydujemy się na to, by Boże Narodzenie spędzić poza domem. Święta nad morzem będą znakomitą propozycją. Dlaczego warto i gdzie dokładnie się wybrać?
Więcej

Gdzie nad morze z psem? Poradnik dla opiekuna pupila

2023-11-30 14:50:36
Na przestrzeni lat znacząco zmieniło się podejście wobec zwierząt domowych. Teraz dla większości właścicieli czworonogów pies jest integralną częścią rodziny, stał się jej członkiem, który towarzyszy podczas ważnych wydarzeń, wyjazdów i rodzinnych aktywności. Rośnie liczba osób, jakie z pupilem chcą jechać także na wakacje. Na szczęście miejsc przyjaznych zwierzętom z każdym rokiem przybywa. Gdzie możemy pojechać nad morze z psem bez obaw o trudności?
Więcej

Gdzie nad morze z dzieckiem? Podpowiadamy!

2023-11-30 14:44:59
Planowanie urlopu z dziećmi stanowi nie lada wyzwanie. Trzeba bardzo starannie wybrać miejsce, w którym będziemy wypoczywać, zaplanować atrakcje dla małych i dużych, a podczas pakowania przygotować się na każdą ewentualność. Co, jeśli nasze wakacje chcemy spędzić nad Bałtykiem? Gdzie nad morze z dzieckiem szczególnie warto się wybrać?
Więcej

Apartamenty z widokiem na morze we Władysławowie

2023-11-14 16:14:19
Morze przyciąga przez cały rok. Jego bezkres, skrywana potęga, a zarazem spokój działają jak magnes. Chociaż najczęściej o morzu myśli się pod kątem letniego wypoczynku, to sprawdza się także jesienią, czy zimą. Wśród polskich nadmorskich miejscowości jest kilka takich, które cieszą się szczególną popularnością. Zalicza się do nich Władysławowo. Apartamenty z widokiem na morze we Władysławowie cieszą się ogromnym powodzeniem, co nie jest bezpodstawne.
Więcej

Apartamenty z psem we Władysławowie

2023-11-14 16:07:12
Na przestrzeni lat zmieniało się podejście wobec czworonogów. Teraz dla zdecydowanej większości właścicieli psów zwierzak jest członkiem rodziny i towarzyszem. Kiedy jednak zbliżają się wakacje, pojawia się pytanie, co zrobić z pupilem? To trudny moment. Na szczęście jest coraz więcej miejsc noclegowych, w których psy są mile widziane. Czy planując wakacje we Władysławowie, da się znaleźć apartamenty, w jakich możemy być z psem?
Więcej