Gdzie na windsurfing w Polsce? Dlaczego Półwysep Helski?

2020-02-12 11:30:26

Słoneczna kalifornijska plaża to wymarzone miejsce dla każdego pasjonata windsurfingu. To tam są najlepsze fale, odpowiedni wiatr i pogoda sprzyjająca wodnym szaleństwom… Kalifornia ma jednak pewną podstawową wadę - jest stanowczo za daleko, a wyjazd jest kosztowny i wymaga niemałej gotówki. Na szczęście, aby móc surfować wcale nie musisz lecieć w daleką i kosztowną podróż! Zwijaj żagiel, łap za deskę i leć na Hel!

Windsurfing – dla kogo?

Windsurfing znamy w Polsce już od dawna. Coraz częściej słyszymy też o rodakach, którzy odnoszą w tej dyscyplinie międzynarodowe sukcesy. Pływanie na desce staje się coraz bardziej popularne i coraz więcej osób chciałoby spróbować w sporcie swoich sił. Nic nie stoi na przeszkodzie! Żeby pływać rekreacyjnie, wystarczy trochę chęci! Windsurfing szybko wciąga! A jeśli złapiesz bakcyla, nie będziesz mógł już wyobrazić sobie urlopu bez żagla i deski!

Windsurfing nie jest trudny i nie wymaga żadnych szczególnych uzdolnień ani predyspozycji. Wystarczy skorzystać z kilku profesjonalnych lekcji, aby nauczyć się zachować równowagę, zapamiętać kilka podstawowych zasad i zacząć samodzielnie pływać. Surfować na desce może niemal każdy! Nawet dziecko sobie z tym poradzi. Warunki są tylko dwa - trzeba mieć trochę siły w rękach, aby utrzymać żagiel i sprawnie nim operować i należy po prostu umieć pływać. Deska jest śliska, czasem też trudno utrzymać równowagę, więc bardzo łatwo można spać do wody. Osoby nie umiejące pływać mogą mieć problemy z radzeniem sobie w takiej sytuacji.

Przeczytaj również: Co to jest windsurfing i jak zacząć z nim przygodę?

Gdzie na windsurfing w Polsce?

Nie ma w Europie drugiego takiego miejsca do windsurfingu jak Półwysep Helski! Uważa się, że to jeden z najlepszych akwenów, gdzie można uprawiać ten sport! Przybywają do nas pasjonaci windsurfingu z całej Europy, przez co bije on rekordy popularności! Półwysep Helski określa się mianem raju dla windsurferów, głównie ze względu na panujące tu doskonałe warunki naturalne do uprawiania sportów wodnych! Na Helu z łatwością złapiesz wiatr w żagle!

Windsurfing w Polsce? - Tylko Półwysep Helski!

Półwysep Helski jest ulubionym miejscem pasjonatów windsurfingu, przede wszystkim z uwagi na doskonałe warunki. Nad Bałtykiem wieje często i dość mocno -  i o to właśnie chodzi! Sprzyjający wiatr to najważniejszy i zarazem niezbędny czynnik, aby pływać na desce. Jednocześnie, fale na Bałtyku nie są zbyt wysokie, dzięki czemu nawet mniej doświadczeni sportowcy mogą bezpiecznie wykonywać wszelkie manewry. Oczywiście ocean zapewniłby o wiele większe fale, ale te z kolei, przeznaczone są raczej dla doświadczonych i bardziej zaawansowanych windsurferów.

Najlepsze miejsca do windsurfingu na Półwyspie Helskim

Gdzie na Półwyspie Helskim znajdziemy najlepsze miejsca do windsurfingu? Wszędzie! Na pewno warto wybrać się do Jastarnii, Juraty lub odwiedzić Hel. Wszystkie te miejsca są doskonale przygotowane na przybycie, zarówno doświadczonych, jak i początkujących sportowców. W każdej z tych miejscowości znajdziemy liczne kempingi, pensjonaty i pokoje gościnne, które co roku zajmują niemal sami surferzy!

Półwysep Helski to doskonałe miejsce do pływania na desce! Z jednej strony, jest bardzo bezpieczne dzięki rozległej płyciźnie. Z drugiej strony, surfowanie jest także niezwykle ekscytujące, dzięki mocnym i silnym wiatrom! Doświadczeni windsurferzy mogą więc wyszaleć się na otwartym morzu, a początkujący sportowcy, skierować się w stronę zatoki, gdzie panują najlepsze warunki do nauki. Poza tym, liczne wypożyczalnie sprzętu, szkółki windsurfingu, wykwalifikowani trenerzy i atrakcyjne ceny kursów, zachęcają do rozpoczęcia swojej przygody i spróbowania swoich sił w pływaniu na desce.

Ciepła woda, mała głębokość, silny wiatr i doskonałe fale, to jedne z wielu zalet, które każdego roku przyciągają na Hel tysiące miłośników windsurfingu. Nie można jednak zapomnieć o urzekającym i pięknym położeniu nadmorskich kurortów, z których można podziwiać statki na otwartym morzu i po aktywnym dniu, zrelaksować się na plaży. Jeśli lubisz aktywnie spędzać czas i preferujesz aktywne formy relaksu, windsurfing na pewno szybko stanie się Twoją pasją!

Poznaj nasze apartamenty

Podobne artykuły

Jak dobrać deskę do kitesurfingu?

2021-11-05 14:02:56
Wybór pojazdu w dzisiejszych czasach nie należy do łatwych. Samochody i rowery to produkty, których rynek rozrósł się w szybkim tempie, co oznacza, że nasza decyzja musi opierać się na wielu zmiennych. Nie inaczej jest z deskami do kitesurfingu, choć osobom niezainteresowanym tym sportem mogłoby się wydawać, że deska to deska.
Więcej

Jaki latawiec do kitesurfingu?

2021-11-05 14:00:26
Latawiec, czyli listewki i bibuły to do tej pory jedno z zadań szkolnych naszych dzieci nieoficjalnie wykonywane przez rodziców. Jednak na niebie takich latawców już raczej nie ujrzymy. Za to im bardziej zbliżamy się nad morze, szczególnie w okolice Helu, tym więcej kolorowych latawców nowej generacji zobaczymy i to nad samą wodą.
Więcej

Poznaj szkoły kitesurfingu działające w Jastarni!

2021-11-05 13:49:20
Czas, kiedy chodzenie było dla nas zagadką, jest dla każdego dorosłego zatarty w pamięci. Nauczyliśmy się chodzić, bo to wpisane jest w nasz naturalny rozwój. Latanie już nie jest, a wręcz jest niezgodne z naszą naturą. Sam ten fakt dla wielu osób stanowi zachętę do udowadniania, że niemożliwe jednak można przekuć w możliwe.
Więcej

Jak dojechać z Gdańska na Hel? Poznaj możliwości!

2021-07-27 11:28:22
Droga wojewódzka nr 216, 101 km i prawie 2 godziny autem przy dobrych warunkach na drodze. Latem te zdarzają się rzadko, ale trasa sama w sobie prosta. Wszystko jasne, na pewno dojedziemy, szczególnie jeśli samochód mamy z klimatyzacją. Tylko czy na pewno tylko o to nam chodzi? Czy może w czasie wakacji chcielibyśmy pozwolić sobie na nieco więcej szaleństwa? Bo na tym nie koniec opcji. Jak jeszcze można dojechać z Gdańska na Hel?
Więcej

Jak powstał Półwysep Helski?

2021-07-27 10:53:58
Mówi się o nim kosa ze względu na kształt, jaki przyjął. Półwysep Helski jest w gruncie rzeczy mierzącą 35 km Mierzeją Helską, która od 1978 r. należy do Nadmorskiego Parku Krajobrazowego. Jego szerokość w najwęższym miejscu wynosi trochę ponad 100 m, w najszerszym 3 km.
Więcej