Gdzie na windsurfing w Polsce? Dlaczego Półwysep Helski?

2020-02-12 11:30:26

Słoneczna kalifornijska plaża to wymarzone miejsce dla każdego pasjonata windsurfingu. To tam są najlepsze fale, odpowiedni wiatr i pogoda sprzyjająca wodnym szaleństwom… Kalifornia ma jednak pewną podstawową wadę - jest stanowczo za daleko, a wyjazd jest kosztowny i wymaga niemałej gotówki. Na szczęście, aby móc surfować wcale nie musisz lecieć w daleką i kosztowną podróż! Zwijaj żagiel, łap za deskę i leć na Hel!

Windsurfing – dla kogo?

Windsurfing znamy w Polsce już od dawna. Coraz częściej słyszymy też o rodakach, którzy odnoszą w tej dyscyplinie międzynarodowe sukcesy. Pływanie na desce staje się coraz bardziej popularne i coraz więcej osób chciałoby spróbować w sporcie swoich sił. Nic nie stoi na przeszkodzie! Żeby pływać rekreacyjnie, wystarczy trochę chęci! Windsurfing szybko wciąga! A jeśli złapiesz bakcyla, nie będziesz mógł już wyobrazić sobie urlopu bez żagla i deski!

Windsurfing nie jest trudny i nie wymaga żadnych szczególnych uzdolnień ani predyspozycji. Wystarczy skorzystać z kilku profesjonalnych lekcji, aby nauczyć się zachować równowagę, zapamiętać kilka podstawowych zasad i zacząć samodzielnie pływać. Surfować na desce może niemal każdy! Nawet dziecko sobie z tym poradzi. Warunki są tylko dwa - trzeba mieć trochę siły w rękach, aby utrzymać żagiel i sprawnie nim operować i należy po prostu umieć pływać. Deska jest śliska, czasem też trudno utrzymać równowagę, więc bardzo łatwo można spać do wody. Osoby nie umiejące pływać mogą mieć problemy z radzeniem sobie w takiej sytuacji.

Gdzie na windsurfing w Polsce?

Nie ma w Europie drugiego takiego miejsca do windsurfingu jak Półwysep Helski! Uważa się, że to jeden z najlepszych akwenów, gdzie można uprawiać ten sport! Przybywają do nas pasjonaci windsurfingu z całej Europy, przez co bije on rekordy popularności! Półwysep Helski określa się mianem raju dla windsurferów, głównie ze względu na panujące tu doskonałe warunki naturalne do uprawiania sportów wodnych! Na Helu z łatwością złapiesz wiatr w żagle!

Windsurfing w Polsce? - Tylko Półwysep Helski!

Półwysep Helski jest ulubionym miejscem pasjonatów windsurfingu, przede wszystkim z uwagi na doskonałe warunki. Nad Bałtykiem wieje często i dość mocno -  i o to właśnie chodzi! Sprzyjający wiatr to najważniejszy i zarazem niezbędny czynnik, aby pływać na desce. Jednocześnie, fale na Bałtyku nie są zbyt wysokie, dzięki czemu nawet mniej doświadczeni sportowcy mogą bezpiecznie wykonywać wszelkie manewry. Oczywiście ocean zapewniłby o wiele większe fale, ale te z kolei, przeznaczone są raczej dla doświadczonych i bardziej zaawansowanych windsurferów.

Najlepsze miejsca do windsurfingu na Półwyspie Helskim

Gdzie na Półwyspie Helskim znajdziemy najlepsze miejsca do windsurfingu? Wszędzie! Na pewno warto wybrać się do Jastarnii, Juraty lub odwiedzić Hel. Wszystkie te miejsca są doskonale przygotowane na przybycie, zarówno doświadczonych, jak i początkujących sportowców. W każdej z tych miejscowości znajdziemy liczne kempingi, pensjonaty i pokoje gościnne, które co roku zajmują niemal sami surferzy!

Półwysep Helski to doskonałe miejsce do pływania na desce! Z jednej strony, jest bardzo bezpieczne dzięki rozległej płyciźnie. Z drugiej strony, surfowanie jest także niezwykle ekscytujące, dzięki mocnym i silnym wiatrom! Doświadczeni windsurferzy mogą więc wyszaleć się na otwartym morzu, a początkujący sportowcy, skierować się w stronę zatoki, gdzie panują najlepsze warunki do nauki. Poza tym, liczne wypożyczalnie sprzętu, szkółki windsurfingu, wykwalifikowani trenerzy i atrakcyjne ceny kursów, zachęcają do rozpoczęcia swojej przygody i spróbowania swoich sił w pływaniu na desce.

Ciepła woda, mała głębokość, silny wiatr i doskonałe fale, to jedne z wielu zalet, które każdego roku przyciągają na Hel tysiące miłośników windsurfingu. Nie można jednak zapomnieć o urzekającym i pięknym położeniu nadmorskich kurortów, z których można podziwiać statki na otwartym morzu i po aktywnym dniu, zrelaksować się na plaży. Jeśli lubisz aktywnie spędzać czas i preferujesz aktywne formy relaksu, windsurfing na pewno szybko stanie się Twoją pasją!

Gdzie na windsurfing w Polsce? Dlaczego Półwysep Helski?

2020-02-12 11:30:26
Słoneczna kalifornijska plaża to wymarzone miejsce dla każdego pasjonata windsurfingu. To tam są najlepsze fale, odpowiedni wiatr i pogoda sprzyjająca wodnym szaleństwom… Kalifornia ma jednak pewną podstawową wadę - jest stanowczo za daleko, a wyjazd jest kosztowny i wymaga niemałej gotówki. Na szczęście, aby móc surfować wcale nie musisz lecieć w daleką i kosztowną podróż! Zwijaj żagiel, łap za deskę i leć na Hel!
Więcej

Co to jest windsurfing i jak zacząć z nim przygodę?

2019-12-12 09:08:38
profesjonalny windsurfer łapie wiatr w żagiel i trenuje na otwartym morzu
Windsurfing, znaliśmy do tej pory głównie z amerykańskich filmów i seriali, których akcja toczy się na wybrzeżach słonecznej Kalifornii. Jednak i w Polsce, cieszy się on ostatnio, coraz większą popularnością. Windsurfing to nie tylko sport, ale również świetna rozrywka, która dostarcza ogromnych wrażeń! Interesuje on przede wszystkim osoby, które nie lubią leżeć bezczynnie i wybierają aktywne formy relaksu.
Więcej

Jak dobrać sprzęt do kitesurfingu?

2019-11-04 13:33:51
Osoba uprawiająca kitesurfing - jak dobrać sprzęt do kitesurfingu - blueapart.pl
Kitesurfing to jeden z młodszych sportów wodnych, stanowiący połączenie wakeboardingu i windsurfingu. Rozpoczęcie przygody z tym sportem nie musi być wcale trudne, bo podstawowe zasady nie są skomplikowane, a na pewno jest to rewelacyjny sposób na skorzystanie z wodnych szaleństw i podniesienie poziomu adrenaliny. Ale jeśli chcemy czerpać jak najwięcej przyjemności, musimy mieć dobry sprzęt, tylko jaki?
Więcej

Restauracje we Władysławowie - czyli gdzie zjeść we Władysławowie?

2019-05-08 09:13:27
Restauracja we Władysławowie z widokiem na morze.
Władysławowo to miasto położone u nasady Półwyspu Helskiego. Aby podziwiać słynną mierzeję, trzeba przejechać właśnie przez teren tej pięknej miejscowości. Co roku wielu turystów zachęca do odwiedzenia Władysławowa wspaniała plaża o długości aż 24 kilometrów. To także popularne miejsce spotkań entuzjastów windsurfingu i innych sportów wodnych.
Więcej