Fajne wczasy w Juracie? Sprawdź plan urlopu w Juracie!

2020-07-16 14:43:55

Jurata to malutka miejscowość położona na mierzei helskiej. To także świetne miejsce na wypoczynek. Cóż więcej potrzeba nad morzem ponad wygodny, luksusowy apartament blisko nadmorskiej plaży i szeroki wybór smacznych restauracji?

Fajne wczasy w Juracie a wybór apartamentu!

W Juracie za przestronny nowocześnie urządzony apartament zapłaci się około 250 złotych za dobę. Apartamentów w Juracie do wyboru jest wiele – znajdują się one przy ulicy Wojska Polskiego, Świętopełka, Kasztanowej, Ratibora oraz Mestwina. Wszystkie apartamenty znajdują się w bardzo bliskiej odległości od plaży i morza, a także restauracji w Juracie.

Najtańszy apartament znajduje się na ulicy Ratibora 63/7. Kosztuje zaledwie 180 złotych za dobę. Jednak najwspanialsze apartamenty znajdują się na ulicy Mestwina w Juracie. Ich ceny wahają się między 250 zł za dobę a 390 zł za dobę.

Jeśli wyjeżdża się nad morze całą gromadą, warto rozważyć zatrzymanie się w apartamencie Bursztynowa Zatoka B2 przy ulicy Mestwina. Ten przestronny apartament ma aż 120 m2 powierzchni. Apartament przystosowany jest, aby pomieścić aż sześć osób – w apartamencie są aż trzy sypialnie, a w każdej z nich znajduje się wyjście na osobny taras. Ogółem w tym miejscu naliczyć można aż cztery osobne tarasy. Oprócz tego gościa mają do dyspozycji w pełni wyposażoną kuchnię i przestronną łazienkę. Przestrzeń jest klimatyzowana.

Pełna oferta apartamentów w Juracie dostępna jest tutaj.

Atrakcje w Juracie

W samej Juracie nie znajdują się żadne porywające atrakcje – to bardzo spokojne miejsce, gdzie można oddać się długim spacerom i przebywaniu na plaży. Natomiast jeśli chodzi o dzieci, to poza typowymi atrakcjami nadmorskimi można skorzystać z animacji organizowanych w hotelach.

Więcej o atrakcjach dla dzieci znajdziesz w artykule www.BlueApart.pl/blog/32/atrakcje-dla-dzieci-w-juracie

Przez Półwysep Helski przebiegają tory kolejowe. Pociągiem można więc dotrzeć na sam cypel mierzei – do Helu – oraz do nasady mierzei – do Władysławowa. W obu tych miejscowościach, oddalonych od Juraty o zaledwie kilkanaście kilometrów, można oddać się wielu atrakcjom i zwiedzić ciekawe zabytki. Ze względu na niewielkie rozmiary mierzei (zaledwie 33 kilometry długości) nic nie stoi na przeszkodzie, aby z Juraty wyruszyć w trasę rowerem.

Główne atrakcje na Półwyspie Helskim

Podczas swoich podróży po Półwyspie Helskim, warto zwrócić uwagę na kilka najważniejszych punktów turystycznych:

  • na Helu znajduje się Fokarium,    
  • we Władysławowie znajduje się Ocean Park oraz Muzeum Iluzji,    
  • w Jastarni mieści się Chata Rybacka, a także organizowane są tam przeloty prywatnym samolotem.

W nadmorskich miejscowościach można oddać się sportom wodnym, a także udać się w rejs statkiem.
Więcej na temat atrakcji w okolicach Juraty znajdziesz w artykule www.BlueApart.pl/blog/17/atrakcje-w-juracie-5-najlepszych-atrakcji-dla-turystow

Najlepsze restauracje w Juracie

Pierwsze miejsca na naszej liście najlepszych restauracji w Juracie (www.BlueApart.pl/blog/34/jurata-restauracje-top10) zajmują nadmorskie bary, które słyną ze wspaniałego smaku, dużych porcji i przystępnych cen. Na pierwszym miejscu znajduje się Polinezja Pizza Bar, na drugim — Gastro Bar Jurata by Surf Bonjo, a na trzecim — Bistro Burta. Ze względu na charakter miasta bary te słyną z dań rybnych, jednak mięsożercy oraz wegetarianie także znajdą tam coś dla siebie.

Natomiast jeśli szuka się czegoś wykwintnego, warto zajrzeć do restauracji Silk&Spicy. W restauracji można zasmakować tradycyjnej kuchni orientalnej – tajskiej i japońskiej. Restauracja oferuje również kilka dań europejskich dla osób, które nie przepadają za egzotycznymi smakami.

Jurata – warto wiedzieć

Punkt apteczny znajduje się przy ulicy Wojska Polskiego (niedaleko PKP) w Juracie.

Szpital wojskowy z przychodnią SPZOZ znajduje się w Helu (ok. 10 km).

Przy ulicy ks. Gołębiowskiego 1 w Juracie położony jest Kościół Pw. Matki Boskiej Nieustającej Pomocy, który zaprasza na msze święte:

  • w poniedziałek, środę, piątek i sobotę o godzinie 19.00    
  • we wtorek i czwartek o godzinie 10.00    
  • w niedzielę w godzinach 10.00, 11.30, 15.00.
     

Poznaj nasze apartamenty wJuracie

Podobne artykuły

Apartament Prezydencki w Juracie — historia i ciekawostki

2023-04-28 13:25:40
Apartament Prezydencki w Juracie — historia i ciekawostki Jurata niegdyś była częścią miasta Jastarnia. Od kilku lat już nie jest, za to stała się osadą nadmorską. Jednak przez lata zdążyła zgromadzić niebagatelną historię, na tyle ciekawą, że niejeden kurort jej nie dorównuje. Jurata jako kurort przez lata przyciągała państwowe elity. Być może zwieńczeniem tego faktu było powstanie w latach 60. Ośrodka Wypoczynkowego Urzędu Rady Ministrów „Mewa”. Co to za miejsce i jaką historię skrywa?
Więcej

Jurata 2022 - jak zaplanować urlop? Gdzie zjeść? Co wiedzieć?

2022-06-29 12:28:42
Wakacje nad Bałtykiem każdy planuje inaczej. Niektórzy już z kilkumiesięcznym wyprzedzeniem przeglądają strony internetowe w poszukiwaniu atrakcji zapewniających optymalne wykorzystanie czasu.
Więcej

Warszawa -> Jurata - ile kilometrów, czym i jak dojechać?

2022-04-04 14:24:13
Odległość między Warszawą a Juratą zależy od wybranej trasy i środka transportu.
Więcej

Gdańsk -> Jurata - ile kilometrów, czym i jak dojechać?

2022-04-04 14:13:38
Odległość między Gdańskiem a Juratą zależy od wybranej trasy i środka transportu.
Więcej

Gdynia -> Jurata - ile kilometrów, czym i jak dojechać?

2022-04-04 14:00:56
Odległość między Gdynią a Juratą zależy od wybranej trasy i środka transportu.
Więcej