Władysławowo we wrześniu - co robić po sezonie we Władysławowie? TOP3 atrakcje!

2020-09-21 10:51:46

Władysławowo to miasto, które można porównać do dobrej restauracji. Pamiętamy, że od zawsze tam była, przyciągała ludzi, ale z czasem spowszedniała i skupiała tylko stałych bywalców nielubiących zmian. Wtedy pojawiał się nowy właściciel lub menadżer, wprowadzał powiew świeżości. Restauracja niby ta sama, a jednak inna. Znajdą się tu stare miejsca dla wieloletnich fanów i nowe atrakcje dla tych, którzy dopiero zaczynają swoją podróż po tym mieście. Również Władysławowo we wrześniu ma do zaoferowania coś dla spóźnionych turystów.

Władysławowo czeka w porcie

Można powiedzieć, że Władysławowo we wrześniu wręcz czeka na turystów. Po upalnych zbiorach opalenizny, pogubionych klapek i wiaderek, chciałoby dać odpocząć przeforsowanej plaży i przesunąć centrum życia w nieco inne miejsca. Trochę jak kucharz, który stworzył wyszukane menu i odczuwa niedosyt, bo goście ciągle zamawiają jedną potrawę. Pragnie zachęcić do spróbowania nowego. A ma do czego zachęcać. Przede wszystkim port morski, który jest jednym z największych na Pomorzu.

Pod względem przetwórstwa rybnego czy obsługi i wyposażenia rybackich kutrów na pewno przoduje. Zachodni falochron portu stanowi doskonałą ścieżkę spacerową. Takie trochę nietypowe molo. Poza tym port do października zrzesza całą masę jachtów, które cumują tam w celach uzupełnienia zaopatrzenia czy paliwa. Zapewnia to niepowtarzalny widok w postaci tak wielu pływających domów w jednym miejscu oraz duże rzesze turystów je zamieszkujących.

Dla pragnących wrażeń 

Ocean park jest obowiązkowym punktem, gdy odwiedzamy Władysławowo we wrześniu  nie tylko dla rodzin z dziećmi, ale jako rozrywka dla każdego. Tu zobaczymy zarówno prawdziwe morskie okazy z całego świata, jak i realistyczne modele ryb i zwierząt wykonane w skali 1:1. Do tego możemy obejrzeć multimedialne prezentacje informujące o tym jak wygląda życie w wodnych głębinach, a także możemy odbyć wirtualny spacer po dnie oceanu dzięki symulatorowi. Znajdziemy tam też wystawy artystyczne tematycznie związane z morskim i oceanicznym klimatem.

Wszystkie atrakcje dla dzieci zostały opisane szczegółowo tutaj: Atrakcje dla dzieci we Władysławowie

To dobry pomysł na spędzenie wrześniowego, deszczowego dnia we Władysławowie. Oczywiście miejsce przystosowane dla dzieci, z placem zabaw i seansem z mówiącym wielorybem, czy zdalnie sterowanymi autami. Nie nastawiajmy się jednak na obiekt w stylu oceanarium, bo wtedy możemy się rozczarować. Zapewni jednak wiedzę dla ciekawskich, zabawę dla niecierpliwych i posiłek dla głodnych. Niczym w restauracji z prawdziwego zdarzenia, każdy znajdzie coś dla siebie, może jeść w swoim tempie i wyjść nasyconym, ale nie przejedzonym.

Z motylem w tle

Turyści spragnieni piękna i estetyki ucieszą się wycieczką do Muzeum Motyli. To miły relaks dla całej rodziny stanowiący oderwanie od codziennych morskich atrakcji. Znajdziemy tam aż 8 tys. okazów zgromadzonych przez prywatnych zbieraczy i pasjonatów. Zobaczymy tu  pająki ptaszniki, patyczki, chrząszcze, a nawet skorpiony, pluskwiaki czy jadowite skolopendry. I jeszcze więcej różnych gatunków z całego świata. Każdy ciekawy świata znajdzie tu dla siebie coś, bo to nie tylko okazy motyli, ale również to, co z nimi związane, czyli np. biżuteria, ceramika, znaczki.

Wszystkie atrakcje zostały opisane szczegółowo tutaj: Atrakcje we Władysławowie - co warto zobaczyć?

Dodatkową atrakcją jest siedziba muzeum, która znajduje się w Domu Rybaka. Jest to największy budynek we Władysławowie wybudowany w latach 50. Znajduje się tam Urząd Miasta, ale też restauracja. Natomiast usytuowana tam również wysoka baszta z powodzeniem służy, jako wieża widokowa, z której możemy podziwiać panoramę miasta, zatokę pucką, przylądek Rozewie, Półwysep Helski i oczywiście morze.
Niewątpliwie widać, że Władysławowo we wrześniu ugości nas dobrze. Atrakcji jest sporo, zatem nudzić się nie będziemy, ale oprócz tego ten hojny gospodarz uraczy nas zdrowym klimatem, rezerwatem przyrody, morską bryzą, dobrymi warunkami do relaksu, jak i intensywniejszego sportu. Czego chcieć więcej? Może tylko tego, żeby było bliżej, przynajmniej dla niektórych. Chyba, że planujemy dłuższy pobyt, wtedy rozgościć się możemy w jednym z luksusowych apartamentów.

Pełną ofertę naszych apartamentów we Władysławowie możesz zobaczyć na stronie www.blueapart.pl/apartamenty/wladyslawowo.

 

Poznaj nasze apartamenty w Władysławowie

Podobne artykuły

Apartamenty z widokiem na morze we Władysławowie

2023-11-14 16:14:19
Morze przyciąga przez cały rok. Jego bezkres, skrywana potęga, a zarazem spokój działają jak magnes. Chociaż najczęściej o morzu myśli się pod kątem letniego wypoczynku, to sprawdza się także jesienią, czy zimą. Wśród polskich nadmorskich miejscowości jest kilka takich, które cieszą się szczególną popularnością. Zalicza się do nich Władysławowo. Apartamenty z widokiem na morze we Władysławowie cieszą się ogromnym powodzeniem, co nie jest bezpodstawne.
Więcej

Apartamenty dla wymagających we Władysławowie

2023-11-14 16:01:10
Polskie morze przyciąga jak magnes. Na Wybrzeżu nie brakuje malowniczych miejscowości, w których można wypocząć i spędzić niezapomniane wakacje. Do takich miast bez zwątpienia należy Władysławowo. Zachęca piaszczystymi plażami i licznymi atrakcjami turystycznymi. Przez cały rok przyjeżdżają do niego rzesze turystów. A co jeśli chcemy czegoś więcej? Być może mamy zamiar czerpać pełnymi garściami z tego, co oferuje wybrzeże, a przy tym chcemy uniknąć tłumów? Wtedy apartament VIP we Władysławowie jest znakomitą propozycją.
Więcej

Łeba czy Władysławowo? Podpowiadamy!

2023-02-15 14:21:52
Urlop nad Morzem Bałtyckim często rozpoczynamy, przeglądając informacje o pogodzie i plażach. Łeba to 10-kilometrowa linia brzegowa i rzeka Łeba dzielącą tę plażę na dwie części. Władysławowo to natomiast najpopularniejsze miejsce urlopowe wybierane przez Polaków. Zapewne zawdzięcza to jednej z najszerszych plaż na wybrzeżu i posiadaniu aż 5 strzeżonych plaż. Łeba i Władysławowo to jednak nie tylko plaże. Dlaczego warto wybrać się do tych kurortów?
Więcej

Jastrzębia Góra czy Władysławowo? Podpowiadamy!

2023-02-15 14:00:35
Jastrzębia Góra czy Władysławowo
Jak w góry, to… tylko nad morze do Jastrzębiej Góry. Jak nad ocean, to do Władysławowa! Brzmi nieco abstrakcyjnie? W Jastrzębiej Górze znajduje się najdalej wysunięty na północ punkt w Polsce. Miejscowość swoje wyjątkowe piękno zawdzięcza nadmorskim klifom. We Władysławowie w sezonie dużo się dzieje. Kurort zawdzięcza swoją popularność wyjątkowej plaży i licznym atrakcjom. Co warto wiedzieć o tych miejscowościach?
Więcej

Władysławowo 2022 - jak zaplanować urlop? Gdzie zjeść? Co wiedzieć?

2022-06-29 12:48:18
Dlaczego Władysławowo rządzi? Ta niewielka miejscowość licząca ok.10 tys. mieszkańców położona jest u nasady Mierzei Helskiej. Ktokolwiek zmierza na cypel, ten z Władysławowem musi stanąć oko w oko, a ono hipnotyzuje, przyciąga i może sprawić, że dalej nie pojedziemy.
Więcej