Władysławowo we wrześniu - co robić po sezonie we Władysławowie? TOP3 atrakcje!

2020-09-21 10:51:46

Władysławowo to miasto, które można porównać do dobrej restauracji. Pamiętamy, że od zawsze tam była, przyciągała ludzi, ale z czasem spowszedniała i skupiała tylko stałych bywalców nielubiących zmian. Wtedy pojawiał się nowy właściciel lub menadżer, wprowadzał powiew świeżości. Restauracja niby ta sama, a jednak inna. Znajdą się tu stare miejsca dla wieloletnich fanów i nowe atrakcje dla tych, którzy dopiero zaczynają swoją podróż po tym mieście. Również Władysławowo we wrześniu ma do zaoferowania coś dla spóźnionych turystów.

Władysławowo czeka w porcie

Można powiedzieć, że Władysławowo we wrześniu wręcz czeka na turystów. Po upalnych zbiorach opalenizny, pogubionych klapek i wiaderek, chciałoby dać odpocząć przeforsowanej plaży i przesunąć centrum życia w nieco inne miejsca. Trochę jak kucharz, który stworzył wyszukane menu i odczuwa niedosyt, bo goście ciągle zamawiają jedną potrawę. Pragnie zachęcić do spróbowania nowego. A ma do czego zachęcać. Przede wszystkim port morski, który jest jednym z największych na Pomorzu.

Pod względem przetwórstwa rybnego czy obsługi i wyposażenia rybackich kutrów na pewno przoduje. Zachodni falochron portu stanowi doskonałą ścieżkę spacerową. Takie trochę nietypowe molo. Poza tym port do października zrzesza całą masę jachtów, które cumują tam w celach uzupełnienia zaopatrzenia czy paliwa. Zapewnia to niepowtarzalny widok w postaci tak wielu pływających domów w jednym miejscu oraz duże rzesze turystów je zamieszkujących.

Dla pragnących wrażeń 

Ocean park jest obowiązkowym punktem, gdy odwiedzamy Władysławowo we wrześniu  nie tylko dla rodzin z dziećmi, ale jako rozrywka dla każdego. Tu zobaczymy zarówno prawdziwe morskie okazy z całego świata, jak i realistyczne modele ryb i zwierząt wykonane w skali 1:1. Do tego możemy obejrzeć multimedialne prezentacje informujące o tym jak wygląda życie w wodnych głębinach, a także możemy odbyć wirtualny spacer po dnie oceanu dzięki symulatorowi. Znajdziemy tam też wystawy artystyczne tematycznie związane z morskim i oceanicznym klimatem.

Wszystkie atrakcje dla dzieci zostały opisane szczegółowo tutaj: Atrakcje dla dzieci we Władysławowie

To dobry pomysł na spędzenie wrześniowego, deszczowego dnia we Władysławowie. Oczywiście miejsce przystosowane dla dzieci, z placem zabaw i seansem z mówiącym wielorybem, czy zdalnie sterowanymi autami. Nie nastawiajmy się jednak na obiekt w stylu oceanarium, bo wtedy możemy się rozczarować. Zapewni jednak wiedzę dla ciekawskich, zabawę dla niecierpliwych i posiłek dla głodnych. Niczym w restauracji z prawdziwego zdarzenia, każdy znajdzie coś dla siebie, może jeść w swoim tempie i wyjść nasyconym, ale nie przejedzonym.

Z motylem w tle

Turyści spragnieni piękna i estetyki ucieszą się wycieczką do Muzeum Motyli. To miły relaks dla całej rodziny stanowiący oderwanie od codziennych morskich atrakcji. Znajdziemy tam aż 8 tys. okazów zgromadzonych przez prywatnych zbieraczy i pasjonatów. Zobaczymy tu  pająki ptaszniki, patyczki, chrząszcze, a nawet skorpiony, pluskwiaki czy jadowite skolopendry. I jeszcze więcej różnych gatunków z całego świata. Każdy ciekawy świata znajdzie tu dla siebie coś, bo to nie tylko okazy motyli, ale również to, co z nimi związane, czyli np. biżuteria, ceramika, znaczki.

Wszystkie atrakcje zostały opisane szczegółowo tutaj: Atrakcje we Władysławowie - co warto zobaczyć?

Dodatkową atrakcją jest siedziba muzeum, która znajduje się w Domu Rybaka. Jest to największy budynek we Władysławowie wybudowany w latach 50. Znajduje się tam Urząd Miasta, ale też restauracja. Natomiast usytuowana tam również wysoka baszta z powodzeniem służy, jako wieża widokowa, z której możemy podziwiać panoramę miasta, zatokę pucką, przylądek Rozewie, Półwysep Helski i oczywiście morze.
Niewątpliwie widać, że Władysławowo we wrześniu ugości nas dobrze. Atrakcji jest sporo, zatem nudzić się nie będziemy, ale oprócz tego ten hojny gospodarz uraczy nas zdrowym klimatem, rezerwatem przyrody, morską bryzą, dobrymi warunkami do relaksu, jak i intensywniejszego sportu. Czego chcieć więcej? Może tylko tego, żeby było bliżej, przynajmniej dla niektórych. Chyba, że planujemy dłuższy pobyt, wtedy rozgościć się możemy w jednym z luksusowych apartamentów.

Pełną ofertę naszych apartamentów we Władysławowie możesz zobaczyć na stronie www.blueapart.pl/apartamenty/wladyslawowo.

 

Poznaj nasze apartamenty w Władysławowie

Podobne artykuły

Karwia -> Władysławowo – ile kilometrów, czym i jak dojechać?

2022-02-16 15:15:57
Karwia to miejscowość letniskowa oddalona od Władysławowa o 15 kilometrów, którą warto odwiedzić choćby ze względu na piaszczyste plaże czy zabytkowy kościół św. Antoniego Padewskiego.
Więcej

Władysławowo – gdzie zjeść poza sezonem?

2022-02-16 15:14:39
Sezon turystyczny we Władysławowie zaczyna się w maju i trwa do września. W tym okresie można liczyć na dobrą pogodę umożliwiającą kąpiele morskie i słoneczne, a także wycieczki po okolicy: piesze i rowerowe. Liczne atrakcje polskiego wybrzeża przyciągają rzesze turystów z kraju i zagranicy.
Więcej

Władysławowo -> Jastrzębia Góra – ile kilometrów, czym i jak dojechać?

2022-02-16 15:12:45
Władysławowo i Jastrzębia Góra to dwa najchętniej odwiedzane przez turystów miasta w powiecie puckim. Dzieli je jedynie 8 kilometrów. Trasę pomiędzy nimi można pokonać na trzy sposoby.
Więcej

Czy we Władysławowie jest molo?

2022-02-16 15:08:41
Władysławowo może pochwalić się nowoczesnym portem, który jest jedną z największych atrakcji turystycznych w mieście.
Więcej

Warszawa -> Władysławowo – ile kilometrów, czym i jak dojechać?

2022-02-16 15:03:13
Odległość między Warszawą a Władysławowem zależy od wybranej trasy i środka transportu. Jeśli wybierzemy samochód, mamy do wyboru dwie opcje.
Więcej