Władysławowo we wrześniu - co robić po sezonie we Władysławowie? TOP3 atrakcje!

2020-09-21 10:51:46

Władysławowo to miasto, które można porównać do dobrej restauracji. Pamiętamy, że od zawsze tam była, przyciągała ludzi, ale z czasem spowszedniała i skupiała tylko stałych bywalców nielubiących zmian. Wtedy pojawiał się nowy właściciel lub menadżer, wprowadzał powiew świeżości. Restauracja niby ta sama, a jednak inna. Znajdą się tu stare miejsca dla wieloletnich fanów i nowe atrakcje dla tych, którzy dopiero zaczynają swoją podróż po tym mieście. Również Władysławowo we wrześniu ma do zaoferowania coś dla spóźnionych turystów.

Władysławowo czeka w porcie

Można powiedzieć, że Władysławowo we wrześniu wręcz czeka na turystów. Po upalnych zbiorach opalenizny, pogubionych klapek i wiaderek, chciałoby dać odpocząć przeforsowanej plaży i przesunąć centrum życia w nieco inne miejsca. Trochę jak kucharz, który stworzył wyszukane menu i odczuwa niedosyt, bo goście ciągle zamawiają jedną potrawę. Pragnie zachęcić do spróbowania nowego. A ma do czego zachęcać. Przede wszystkim port morski, który jest jednym z największych na Pomorzu.

Pod względem przetwórstwa rybnego czy obsługi i wyposażenia rybackich kutrów na pewno przoduje. Zachodni falochron portu stanowi doskonałą ścieżkę spacerową. Takie trochę nietypowe molo. Poza tym port do października zrzesza całą masę jachtów, które cumują tam w celach uzupełnienia zaopatrzenia czy paliwa. Zapewnia to niepowtarzalny widok w postaci tak wielu pływających domów w jednym miejscu oraz duże rzesze turystów je zamieszkujących.

Dla pragnących wrażeń 

Ocean park jest obowiązkowym punktem, gdy odwiedzamy Władysławowo we wrześniu  nie tylko dla rodzin z dziećmi, ale jako rozrywka dla każdego. Tu zobaczymy zarówno prawdziwe morskie okazy z całego świata, jak i realistyczne modele ryb i zwierząt wykonane w skali 1:1. Do tego możemy obejrzeć multimedialne prezentacje informujące o tym jak wygląda życie w wodnych głębinach, a także możemy odbyć wirtualny spacer po dnie oceanu dzięki symulatorowi. Znajdziemy tam też wystawy artystyczne tematycznie związane z morskim i oceanicznym klimatem.

Wszystkie atrakcje dla dzieci zostały opisane szczegółowo tutaj: Atrakcje dla dzieci we Władysławowie

To dobry pomysł na spędzenie wrześniowego, deszczowego dnia we Władysławowie. Oczywiście miejsce przystosowane dla dzieci, z placem zabaw i seansem z mówiącym wielorybem, czy zdalnie sterowanymi autami. Nie nastawiajmy się jednak na obiekt w stylu oceanarium, bo wtedy możemy się rozczarować. Zapewni jednak wiedzę dla ciekawskich, zabawę dla niecierpliwych i posiłek dla głodnych. Niczym w restauracji z prawdziwego zdarzenia, każdy znajdzie coś dla siebie, może jeść w swoim tempie i wyjść nasyconym, ale nie przejedzonym.

Z motylem w tle

Turyści spragnieni piękna i estetyki ucieszą się wycieczką do Muzeum Motyli. To miły relaks dla całej rodziny stanowiący oderwanie od codziennych morskich atrakcji. Znajdziemy tam aż 8 tys. okazów zgromadzonych przez prywatnych zbieraczy i pasjonatów. Zobaczymy tu  pająki ptaszniki, patyczki, chrząszcze, a nawet skorpiony, pluskwiaki czy jadowite skolopendry. I jeszcze więcej różnych gatunków z całego świata. Każdy ciekawy świata znajdzie tu dla siebie coś, bo to nie tylko okazy motyli, ale również to, co z nimi związane, czyli np. biżuteria, ceramika, znaczki.

Wszystkie atrakcje zostały opisane szczegółowo tutaj: Atrakcje we Władysławowie - co warto zobaczyć?

Dodatkową atrakcją jest siedziba muzeum, która znajduje się w Domu Rybaka. Jest to największy budynek we Władysławowie wybudowany w latach 50. Znajduje się tam Urząd Miasta, ale też restauracja. Natomiast usytuowana tam również wysoka baszta z powodzeniem służy, jako wieża widokowa, z której możemy podziwiać panoramę miasta, zatokę pucką, przylądek Rozewie, Półwysep Helski i oczywiście morze.
Niewątpliwie widać, że Władysławowo we wrześniu ugości nas dobrze. Atrakcji jest sporo, zatem nudzić się nie będziemy, ale oprócz tego ten hojny gospodarz uraczy nas zdrowym klimatem, rezerwatem przyrody, morską bryzą, dobrymi warunkami do relaksu, jak i intensywniejszego sportu. Czego chcieć więcej? Może tylko tego, żeby było bliżej, przynajmniej dla niektórych. Chyba, że planujemy dłuższy pobyt, wtedy rozgościć się możemy w jednym z luksusowych apartamentów.

Pełną ofertę naszych apartamentów we Władysławowie możesz zobaczyć na stronie www.blueapart.pl/apartamenty/wladyslawowo.

 

Poznaj nasze apartamenty w Władysławowie

Podobne artykuły

Władysławowo plaża i molo - co zastaniemy? Czego się spodziewać?

2020-11-30 10:26:48
Mamy zwyczaj wielbić rzeczy, które są największe, najdłuższe, najbardziej okazałe. Jakby chcąc nie chcąc ciągle odbywał się jakiś ranking w naszych głowach czy świecie zewnętrznym, który narzuca nam reguły gry. Bywa to męczące, ale też sprawia, że nie doceniamy świata rzeczy mniejszych. Molo to obiekt nadmorski, który jest wizytówką miejscowości, do której przynależy. Oczekujemy zatem od niego czegoś wyjątkowego.
Więcej

Fajne wczasy we Władysławowie? Sprawdź plan urlopu we Władysławowie!

2020-06-24 07:36:52
Władysławowo jest miejscowością położoną nad Morzem Bałtyckim, zaraz przy mierzei helskiej. Samo umiejscowienie miasta oferuje sporo atrakcji – można oddać się tutaj sportom morskim, plażowaniu czy spacerom wzdłuż plaży. Atrakcje we Władysławowie - co warto zobaczyć?
Więcej

Romantyczny pobyt we Władysławowie - co warto wiedzieć? Jak zaplanować?

2020-05-19 12:10:14
Zachód słońca Władysławowo - romantyczny pobyt we Władysławowie
Władysławowo znajduje się u nasady mierzei helskiej, więc jest idealnym miejscem, by zatrzymać się tam na dłużej. Półwysep Helski to niezwykła w skali europejskiej mierzeja ciągnąca się przez 35 kilometrów. Nadmorskie widoki w sezonie letnim są idealny miejscem na romantyczny pobyt. Jak go zaplanować?
Więcej

Co robić we Władysławowie, gdy pada deszcz?

2019-08-01 09:14:55
Morze we Władysławowie
Władysławowo to miejscowość położona u nasady mierzei helskiej. Sprawia to, że — aby dostać się na słynny półwysep — należy przez nią przejechać. Chyba że wybieramy się na przykład tramwajem wodnym lub samolotem z Trójmiasta.
Więcej