Wesele na plaży nad morzem - jak zaplanować?

2020-09-21 11:03:52

Planowanie ślubu nie jest dla każdego. Rzeczywistość taka jak każda inna, nie wszystko przecież musimy lubić. Przechadzanie się za ślubnymi falbanami, bukietami czy próbne makijaże lub plecenie włosów niektórych odstrasza. Można pójść w stronę formalnego ślubu w USC, ale może jednak warto tak ważny dzień jakoś uczcić. Jeśli lubimy nieprzeciętne rozwiązania, a do tego nie stronimy od podróży, to może wesele na plaży będzie dla nas ciekawą propozycją.

Mówię „tak” 

Dlaczego? Wydaje się to opcja, w której możemy pozbyć się stresu do tego okraszona romantyzmem, morską bryzą, piaskiem pod stopami, uwodzącym zachodem słońca i kojącym szumem morza. Brzmi jak idealny, kilkuwarstwowy tort weselny, w którym nie przesadzamy z cukrem i zbędnymi ozdobami, a przyciągamy stonowanym smakiem i zapachem. W takich okolicznościach wszystko wydaje się łatwiejsze. Pogoda nad morzem wprawdzie ma to do siebie, że może zaskoczyć, ale dla chcącego nic trudnego i można znaleźć alternatywne rozwiązanie z zadaszeniem.

Wspomniana nieokrzesana pogoda w naturalny sposób uzasadnia wygodną sukienkę i fryzurę, które mogą być narażone na wiatr. Najważniejszą przecież zaletą wesela na plaży jest luz. Nie tylko panny młodej w kwestii ilości lakieru na głowie czy pana młodego i siły zacisku jego krawata. Również dla gości jest to sposobność na większą swobodę i chyba ogólnie u wszystkich wyzwala to większe przyzwolenie na błędy i niedociągnięcia niż impreza dopięta na ostatni guzik.

Jak zaplanować wesele nad morzem? 

Jakiś jednak plan musi być, bo trzeba skompletować dokumenty, a i znaleźć miejsce zaślubin i zgrać z terminem rezerwacji restauracji, która zapewnia nam catering. Jeśli na plaży, to wiadomo, że w lecie, bo październik czy listopad raczej mogą nie być przychylne naszym planom. Sama plaża dobrze, żeby nie była zaludniona, warto sprawdzić, do kogo należy, czy nie napotkamy na konkurencyjną imprezę. Gdy już wybierzemy miesiąc, poszukajmy takiego miejsca, które poza urokiem zagwarantuje nam elastyczność.

Restauracja, która zapewni nam kreatywną oprawę, wyszukane potrawy, ale też rozwiązanie na wypadek deszczu czy silnego wiatru będzie idealnym rozwiązaniem. Rezerwacja terminu w wybranym miejscu pociąga za sobą konieczność znalezienia miejsca zaślubin. Może to być kościół, ale równie dobrze USC, a może urzędnik zaszczyci nas swoją obecnością na plaży, co dla nas i dla gości będzie najwygodniejsze. Faktem jest, że formalności, bez których ani rusz.

Wszystko, co najlepsze 

Teraz sprawy, które wyrażają już bardziej nasz charakter, upodobania i potrzeby. Wesele na plaży niejedno ma przecież imię. Tu pojawiają się tematy kwiatów, kolorów, oprawy muzycznej, fotograficznej. A do tego kamerzysta, transport pary młodej i gości. Tu mamy pełne pole do popisu, wszystko zależy od naszej kreatywności i finansów. Może więc niekoniecznie ma być długo, bo czasem wydaje się, że wyznacznikiem sukcesu polskich wesel jest impreza trwająca do białego rana z dwoma dniami poprawin co najmniej. Ma być po naszemu, co może oznaczać przejażdżkę konną po plaży dla pary młodej z obiadem dla gości, imprezę na łodzi z fajerwerkami, a może dyskotekę z DJem dla dużej ilości osób.

Przecież możemy nie wynajmować fotografa, a poprosić gości o zdjęcia spontaniczne, kamerzysty możemy wcale nie uwzględniać, a muzyki nie lubić lub uznać za zbędną jeśli planujemy tylko obiad lub inny poczęstunek. Jeżeli jednak gości sprowadzamy z daleka, może nawet z zagranicy, będzie z naszej strony miłym i stosownym gestem zapewnienie noclegu i to nie byle jakiego. Jurata, Władysławowo czy Jastarnia to piękne lokalizacje na Pomorzu, które oferują luksusowe apartamenty spełniające najwyższe standardy w bardzo korzystnych cenach. Ułatwieniem może być możliwość rezerwacji online poprzez operatora wynajmu Blue Apart. Zapewnia gościom komfortowy pobyt i tym samym niezapomniane wspomnienia z naszego wesela.

Wesele na plaży często w głowach planującej ślub pary młodej wydaje się nieosiągalnym marzeniem, nad wyraz kosztownym i skomplikowanym w organizacji. Ciekawe, że łatwiejsza wydaje się nam impreza na 200 gości z pokazami filmów z dzieciństwa, konkursami, które nie podobają się nawet głównym bohaterom wieczoru, prezentem dla każdej obecnej osoby i pieczonym dzikiem wjeżdżającym na salę o północy.
 

Poznaj nasze apartamenty

Podobne artykuły

Port morski we Władysławowie – co musisz o nim wiedzieć?

2021-03-29 09:11:44
Port we Władysławowie to największy tego typu obiekt na bałtyckim brzegu. W 1936 r. rozpoczęła się jego budowa, a otwarcie nastąpiło 3 lata później.
Więcej

Aleja Gwiazd Sportu we Władysławowie - odwiedź tę atrakcję!

2021-03-29 09:08:30
Kim była Irena Szewińska raczej wie większość z nas, zapamiętując ją jako siedmiokrotną medalistkę igrzysk olimpijskich. Ciekawe czy równie znane są nazwiska Jacka Wszoła i Tadeusza Ślusarskiego. Jedno jest pewne, lekkoatletyka w 2000 roku wygrywała.
Więcej

Muzeum Figur Woskowych we Władysławowie - odwiedź tę atrakcję!

2021-02-26 15:20:37
Choćbyśmy bardzo chcieli i się starali, nie spotkamy wszystkich interesujących nas ludzi, idoli, gwiazd filmowego czy muzycznego świata, sportowców, czy historycznych bohaterów. To może i smutna wiadomość dla niektórych, ale jest też ta pozytywna.
Więcej

Dom Do Góry Nogami we Władysławowie - odwiedź tę atrakcję!

2021-02-01 10:42:28
Czy w dzisiejszych czasach dom do góry nogami może nas zaskoczyć? Właśnie minął rok 2020, w którym wydaje się, że wszystko stanęło na głowie. Może właśnie dlatego warto odwiedzić tę atrakcję i uznać ją za symbol nowych czasów, które już nigdy nie będą takie, jak dawniej. Domek Do Góry Nogami we Władysławowie to przede wszystkim atrakcja dla dzieci, które lubią nieoczywiste przygody.
Więcej

Pomysły na imprezę firmową nad morzem - poznaj nasze propozycje!

2021-02-01 10:29:57
Impreza firmowa to strata czasu. Zaskoczeni? Słusznie, bo tak deklaruje zaledwie 5% respondentów w badaniach Show Service Events Marketing. Dla 73% badanych pracowników takie inicjatywy są najlepszym sposobem na budowanie relacji między pracownikami. Powinna to być ważną wskazówką dla pracodawcy, któremu zależy na stałej i efektywnej współpracy zespołowej pracowników. Ale to nie koniec dobrodziejstw, jakie zdaniem pracowników wynikają z imprez czy wyjazdów integracyjnych. Poznaj nasze pomysły na imprezę firmową nad morzem!
Więcej