Ocean Park we Władysławowie - dlaczego warto wybrać się do tego oceanarium?

2021-01-04 14:40:04

Świat podwodny jest nam raczej obcy. Poza tym, że niektórzy z nas lubią nurkować, to jednak jest to bardzo ograniczony kontakt z tym środowiskiem. Dzieci natomiast mają to do siebie, że interesują się wszystkim, a im bardziej niedostępne aspekty życia, tym lepiej. Jako że nie da się urządzić im podwodnego zwiedzania w sensie dosłownym, powstały wodne parki rozrywki na lądzie. Jeden z nich mamy dość blisko, bo we Władysławowie.

Co kryje wodą? 

Ocean Park we Władysławowie to dodatkowa atrakcja nad Morzem Bałtyckim, które już samo w sobie jest atrakcją, szczególnie letnią porą. Co ma nam do zaoferowania ten park?  To obiekt zajmujący 20 ha powierzchni i jest wyjątkowo ekscytujący, zwłaszcza dla dzieci. Dla rodziców może mniej, ale ucieszy ich zapewne fakt, że dzieci będą miały intensywnie zajęty dzień. Jednak czeka tam na nie nie tylko zabawa, ale cała masa nowej wiedzy. Można dość blisko zaznajomić się z żyjącymi pod wodą ssakami i rybami. Wprawdzie nie są one żywe, gdyż są to ich modele, ale wykonane w naturalnych rozmiarach. Spotkamy tu nawet ogromnego wieloryba tryskającego wodą. Oprócz tego ośmiornice, żółwie, delfiny, orki, foki i znacznie więcej.

O wszystkich gatunkach podwodnych stworzeń możemy wiele dowiedzieć się, zwiedzając Park z przewodnikiem. To osoba, która w przystępny dla dzieci sposób opowie o życiu wszystkich stworzeń. Znajdziemy także akwaria z żywymi okazami ryb egzotycznych, a od zeszłego roku również papugarnię, w której ponad 100 gatunków papug lata między głowami zwiedzających. Na terenie parku usytuowana jest też Wioska Rybacka prezentującą zarówno akcesoria do połowu ryb, jak i nawet chaty rybackie.

Do dzieci przez zabawę

Dzięki nowoczesnym technologiom zastosowanym w Ocean Parku dzieci mają możliwość udania się w wirtualną podwodną podróż, ubierając specjalne gogle Oculus Rift. Oprócz tego odbywa się interaktywne show edukacyjne, które umożliwia rozmowę i zabawę z wesołym animowanym wielorybem Błękitkiem, który poopowiada o podwodnym życiu. Nawet dorośli mogą dowiedzieć się czegoś zaskakującego. Dzieci chętnie też przechodzą multimedialnym tunelem z rekinami. A jako wisienka na torcie dla zmęczonych już przyswajaniem nowej wiedzy dziecięcych umysłów, będzie największy na Pomorzu plac zabaw. 
Tam dzieci mogą odreagować, a rodzice w spokoju posiedzieć i być może również ułożyć sobie nową wiedzę w głowach. Na placu zabaw znajduje się wszystko od zjeżdżalni i huśtawek, przez trampoliny i ścianki wspinaczkowe, po przejażdżki na kucyku. Tym wszystkim zajmą się dzieci na tyle długo, że zdążymy na chwilę o nich zapomnieć. W wakacyjnym okresie odbywają się tu również koncerty, działa salon gier i lunapark. Dobra opcja na spędzenie deszczowego dnia, który czasem nas zastaje w wakacje nad morzem.

Ocean Park – cennik

Park otwarty jest w godzinach od 10 do 18. Zważywszy na wielość atrakcji, wydaje się to wystarczające, by dziecko zdołało jeszcze dojechać do miejsca, w którym mieszkamy i zasnąć tuż po przekroczeniu jego progu. To daje nam jeszcze spory kawałek wieczoru dla siebie. Bilety do Ocean Parku nie przekraczają zdrowego rozsądku. Dla osoby dorosłej jest to cena 39 zł, a dla osoby od 3 do 18 r.ż. 29 zł. Dzieci poniżej 3 roku życia mają darmowy wstęp. Dodatkowo obowiązuje zniżka w wysokości 10% dla rodzin wielodzietnych  oraz zniżka dla dużych grup (powyżej 20 osób). Tu jednak należy pamiętać o wcześniejszej rezerwacji wejścia, min. 3 godziny przed przyjazdem.

Czy można nie odwiedzić Ocean Parku, spędzając urlop z dzieckiem we Władysławowie? Można, tylko dlaczego? To doskonała atrakcja dla dzieci, chwilowe oderwanie od plażowania, odpoczynek od ciągłej ekspozycji na słońce. Dodatkowo to spory zastrzyk nowej wiedzy, która nawet podczas wakacji warto przemycać. Park można odwiedzać o każdej porze roku.

Pełną ofertę naszych apartamentów we Władysławowie możesz zobaczyć kilkając tutaj

Poznaj nasze apartamenty w Władysławowie

Podobne artykuły

Władysławowo plaża i molo - co zastaniemy? Czego się spodziewać?

2020-11-30 10:26:48
Mamy zwyczaj wielbić rzeczy, które są największe, najdłuższe, najbardziej okazałe. Jakby chcąc nie chcąc ciągle odbywał się jakiś ranking w naszych głowach czy świecie zewnętrznym, który narzuca nam reguły gry. Bywa to męczące, ale też sprawia, że nie doceniamy świata rzeczy mniejszych. Molo to obiekt nadmorski, który jest wizytówką miejscowości, do której przynależy. Oczekujemy zatem od niego czegoś wyjątkowego.
Więcej

Władysławowo we wrześniu - co robić po sezonie we Władysławowie? TOP3 atrakcje!

2020-09-21 10:51:46
Władysławowo to miasto, które można porównać do dobrej restauracji. Pamiętamy, że od zawsze tam była, przyciągała ludzi, ale z czasem spowszedniała i skupiała tylko stałych bywalców nielubiących zmian. Wtedy pojawiał się nowy właściciel lub menadżer, wprowadzał powiew świeżości. Restauracja niby ta sama, a jednak inna. Znajdą się tu stare miejsca dla wieloletnich fanów i nowe atrakcje dla tych, którzy dopiero zaczynają swoją podróż po tym mieście. Również Władysławowo we wrześniu ma do zaoferowania coś dla spóźnionych turystów.
Więcej

Fajne wczasy we Władysławowie? Sprawdź plan urlopu we Władysławowie!

2020-06-24 07:36:52
Władysławowo jest miejscowością położoną nad Morzem Bałtyckim, zaraz przy mierzei helskiej. Samo umiejscowienie miasta oferuje sporo atrakcji – można oddać się tutaj sportom morskim, plażowaniu czy spacerom wzdłuż plaży. Atrakcje we Władysławowie - co warto zobaczyć?
Więcej

Romantyczny pobyt we Władysławowie - co warto wiedzieć? Jak zaplanować?

2020-05-19 12:10:14
Zachód słońca Władysławowo - romantyczny pobyt we Władysławowie
Władysławowo znajduje się u nasady mierzei helskiej, więc jest idealnym miejscem, by zatrzymać się tam na dłużej. Półwysep Helski to niezwykła w skali europejskiej mierzeja ciągnąca się przez 35 kilometrów. Nadmorskie widoki w sezonie letnim są idealny miejscem na romantyczny pobyt. Jak go zaplanować?
Więcej

Co robić we Władysławowie, gdy pada deszcz?

2019-08-01 09:14:55
Morze we Władysławowie
Władysławowo to miejscowość położona u nasady mierzei helskiej. Sprawia to, że — aby dostać się na słynny półwysep — należy przez nią przejechać. Chyba że wybieramy się na przykład tramwajem wodnym lub samolotem z Trójmiasta.
Więcej