Ocean Park we Władysławowie - dlaczego warto wybrać się do tego oceanarium?

2021-01-04 14:40:04

Świat podwodny jest nam raczej obcy. Poza tym, że niektórzy z nas lubią nurkować, to jednak jest to bardzo ograniczony kontakt z tym środowiskiem. Dzieci natomiast mają to do siebie, że interesują się wszystkim, a im bardziej niedostępne aspekty życia, tym lepiej. Jako że nie da się urządzić im podwodnego zwiedzania w sensie dosłownym, powstały wodne parki rozrywki na lądzie. Jeden z nich mamy dość blisko, bo we Władysławowie.

Co kryje wodą? 

Ocean Park we Władysławowie to dodatkowa atrakcja nad Morzem Bałtyckim, które już samo w sobie jest atrakcją, szczególnie letnią porą. Co ma nam do zaoferowania ten park?  To obiekt zajmujący 20 ha powierzchni i jest wyjątkowo ekscytujący, zwłaszcza dla dzieci. Dla rodziców może mniej, ale ucieszy ich zapewne fakt, że dzieci będą miały intensywnie zajęty dzień. Jednak czeka tam na nie nie tylko zabawa, ale cała masa nowej wiedzy. Można dość blisko zaznajomić się z żyjącymi pod wodą ssakami i rybami. Wprawdzie nie są one żywe, gdyż są to ich modele, ale wykonane w naturalnych rozmiarach. Spotkamy tu nawet ogromnego wieloryba tryskającego wodą. Oprócz tego ośmiornice, żółwie, delfiny, orki, foki i znacznie więcej.

O wszystkich gatunkach podwodnych stworzeń możemy wiele dowiedzieć się, zwiedzając Park z przewodnikiem. To osoba, która w przystępny dla dzieci sposób opowie o życiu wszystkich stworzeń. Znajdziemy także akwaria z żywymi okazami ryb egzotycznych, a od zeszłego roku również papugarnię, w której ponad 100 gatunków papug lata między głowami zwiedzających. Na terenie parku usytuowana jest też Wioska Rybacka prezentującą zarówno akcesoria do połowu ryb, jak i nawet chaty rybackie.

Do dzieci przez zabawę

Dzięki nowoczesnym technologiom zastosowanym w Ocean Parku dzieci mają możliwość udania się w wirtualną podwodną podróż, ubierając specjalne gogle Oculus Rift. Oprócz tego odbywa się interaktywne show edukacyjne, które umożliwia rozmowę i zabawę z wesołym animowanym wielorybem Błękitkiem, który poopowiada o podwodnym życiu. Nawet dorośli mogą dowiedzieć się czegoś zaskakującego. Dzieci chętnie też przechodzą multimedialnym tunelem z rekinami. A jako wisienka na torcie dla zmęczonych już przyswajaniem nowej wiedzy dziecięcych umysłów, będzie największy na Pomorzu plac zabaw. 
Tam dzieci mogą odreagować, a rodzice w spokoju posiedzieć i być może również ułożyć sobie nową wiedzę w głowach. Na placu zabaw znajduje się wszystko od zjeżdżalni i huśtawek, przez trampoliny i ścianki wspinaczkowe, po przejażdżki na kucyku. Tym wszystkim zajmą się dzieci na tyle długo, że zdążymy na chwilę o nich zapomnieć. W wakacyjnym okresie odbywają się tu również koncerty, działa salon gier i lunapark. Dobra opcja na spędzenie deszczowego dnia, który czasem nas zastaje w wakacje nad morzem.

Ocean Park – cennik

Park otwarty jest w godzinach od 10 do 18. Zważywszy na wielość atrakcji, wydaje się to wystarczające, by dziecko zdołało jeszcze dojechać do miejsca, w którym mieszkamy i zasnąć tuż po przekroczeniu jego progu. To daje nam jeszcze spory kawałek wieczoru dla siebie. Bilety do Ocean Parku nie przekraczają zdrowego rozsądku. Dla osoby dorosłej jest to cena 39 zł, a dla osoby od 3 do 18 r.ż. 29 zł. Dzieci poniżej 3 roku życia mają darmowy wstęp. Dodatkowo obowiązuje zniżka w wysokości 10% dla rodzin wielodzietnych  oraz zniżka dla dużych grup (powyżej 20 osób). Tu jednak należy pamiętać o wcześniejszej rezerwacji wejścia, min. 3 godziny przed przyjazdem.

Czy można nie odwiedzić Ocean Parku, spędzając urlop z dzieckiem we Władysławowie? Można, tylko dlaczego? To doskonała atrakcja dla dzieci, chwilowe oderwanie od plażowania, odpoczynek od ciągłej ekspozycji na słońce. Dodatkowo to spory zastrzyk nowej wiedzy, która nawet podczas wakacji warto przemycać. Park można odwiedzać o każdej porze roku.

Pełną ofertę naszych apartamentów we Władysławowie możesz zobaczyć kilkając tutaj

Poznaj nasze apartamenty w Władysławowie

Podobne artykuły

Apartamenty z widokiem na morze we Władysławowie

2023-11-14 16:14:19
Morze przyciąga przez cały rok. Jego bezkres, skrywana potęga, a zarazem spokój działają jak magnes. Chociaż najczęściej o morzu myśli się pod kątem letniego wypoczynku, to sprawdza się także jesienią, czy zimą. Wśród polskich nadmorskich miejscowości jest kilka takich, które cieszą się szczególną popularnością. Zalicza się do nich Władysławowo. Apartamenty z widokiem na morze we Władysławowie cieszą się ogromnym powodzeniem, co nie jest bezpodstawne.
Więcej

Apartamenty dla wymagających we Władysławowie

2023-11-14 16:01:10
Polskie morze przyciąga jak magnes. Na Wybrzeżu nie brakuje malowniczych miejscowości, w których można wypocząć i spędzić niezapomniane wakacje. Do takich miast bez zwątpienia należy Władysławowo. Zachęca piaszczystymi plażami i licznymi atrakcjami turystycznymi. Przez cały rok przyjeżdżają do niego rzesze turystów. A co jeśli chcemy czegoś więcej? Być może mamy zamiar czerpać pełnymi garściami z tego, co oferuje wybrzeże, a przy tym chcemy uniknąć tłumów? Wtedy apartament VIP we Władysławowie jest znakomitą propozycją.
Więcej

Łeba czy Władysławowo? Podpowiadamy!

2023-02-15 14:21:52
Urlop nad Morzem Bałtyckim często rozpoczynamy, przeglądając informacje o pogodzie i plażach. Łeba to 10-kilometrowa linia brzegowa i rzeka Łeba dzielącą tę plażę na dwie części. Władysławowo to natomiast najpopularniejsze miejsce urlopowe wybierane przez Polaków. Zapewne zawdzięcza to jednej z najszerszych plaż na wybrzeżu i posiadaniu aż 5 strzeżonych plaż. Łeba i Władysławowo to jednak nie tylko plaże. Dlaczego warto wybrać się do tych kurortów?
Więcej

Jastrzębia Góra czy Władysławowo? Podpowiadamy!

2023-02-15 14:00:35
Jastrzębia Góra czy Władysławowo
Jak w góry, to… tylko nad morze do Jastrzębiej Góry. Jak nad ocean, to do Władysławowa! Brzmi nieco abstrakcyjnie? W Jastrzębiej Górze znajduje się najdalej wysunięty na północ punkt w Polsce. Miejscowość swoje wyjątkowe piękno zawdzięcza nadmorskim klifom. We Władysławowie w sezonie dużo się dzieje. Kurort zawdzięcza swoją popularność wyjątkowej plaży i licznym atrakcjom. Co warto wiedzieć o tych miejscowościach?
Więcej

Władysławowo 2022 - jak zaplanować urlop? Gdzie zjeść? Co wiedzieć?

2022-06-29 12:48:18
Dlaczego Władysławowo rządzi? Ta niewielka miejscowość licząca ok.10 tys. mieszkańców położona jest u nasady Mierzei Helskiej. Ktokolwiek zmierza na cypel, ten z Władysławowem musi stanąć oko w oko, a ono hipnotyzuje, przyciąga i może sprawić, że dalej nie pojedziemy.
Więcej