Ocean Park we Władysławowie - dlaczego warto wybrać się do tego oceanarium?

2021-01-04 14:40:04

Świat podwodny jest nam raczej obcy. Poza tym, że niektórzy z nas lubią nurkować, to jednak jest to bardzo ograniczony kontakt z tym środowiskiem. Dzieci natomiast mają to do siebie, że interesują się wszystkim, a im bardziej niedostępne aspekty życia, tym lepiej. Jako że nie da się urządzić im podwodnego zwiedzania w sensie dosłownym, powstały wodne parki rozrywki na lądzie. Jeden z nich mamy dość blisko, bo we Władysławowie.

Co kryje wodą? 

Ocean Park we Władysławowie to dodatkowa atrakcja nad Morzem Bałtyckim, które już samo w sobie jest atrakcją, szczególnie letnią porą. Co ma nam do zaoferowania ten park?  To obiekt zajmujący 20 ha powierzchni i jest wyjątkowo ekscytujący, zwłaszcza dla dzieci. Dla rodziców może mniej, ale ucieszy ich zapewne fakt, że dzieci będą miały intensywnie zajęty dzień. Jednak czeka tam na nie nie tylko zabawa, ale cała masa nowej wiedzy. Można dość blisko zaznajomić się z żyjącymi pod wodą ssakami i rybami. Wprawdzie nie są one żywe, gdyż są to ich modele, ale wykonane w naturalnych rozmiarach. Spotkamy tu nawet ogromnego wieloryba tryskającego wodą. Oprócz tego ośmiornice, żółwie, delfiny, orki, foki i znacznie więcej.

O wszystkich gatunkach podwodnych stworzeń możemy wiele dowiedzieć się, zwiedzając Park z przewodnikiem. To osoba, która w przystępny dla dzieci sposób opowie o życiu wszystkich stworzeń. Znajdziemy także akwaria z żywymi okazami ryb egzotycznych, a od zeszłego roku również papugarnię, w której ponad 100 gatunków papug lata między głowami zwiedzających. Na terenie parku usytuowana jest też Wioska Rybacka prezentującą zarówno akcesoria do połowu ryb, jak i nawet chaty rybackie.

Do dzieci przez zabawę

Dzięki nowoczesnym technologiom zastosowanym w Ocean Parku dzieci mają możliwość udania się w wirtualną podwodną podróż, ubierając specjalne gogle Oculus Rift. Oprócz tego odbywa się interaktywne show edukacyjne, które umożliwia rozmowę i zabawę z wesołym animowanym wielorybem Błękitkiem, który poopowiada o podwodnym życiu. Nawet dorośli mogą dowiedzieć się czegoś zaskakującego. Dzieci chętnie też przechodzą multimedialnym tunelem z rekinami. A jako wisienka na torcie dla zmęczonych już przyswajaniem nowej wiedzy dziecięcych umysłów, będzie największy na Pomorzu plac zabaw. 
Tam dzieci mogą odreagować, a rodzice w spokoju posiedzieć i być może również ułożyć sobie nową wiedzę w głowach. Na placu zabaw znajduje się wszystko od zjeżdżalni i huśtawek, przez trampoliny i ścianki wspinaczkowe, po przejażdżki na kucyku. Tym wszystkim zajmą się dzieci na tyle długo, że zdążymy na chwilę o nich zapomnieć. W wakacyjnym okresie odbywają się tu również koncerty, działa salon gier i lunapark. Dobra opcja na spędzenie deszczowego dnia, który czasem nas zastaje w wakacje nad morzem.

Ocean Park – cennik

Park otwarty jest w godzinach od 10 do 18. Zważywszy na wielość atrakcji, wydaje się to wystarczające, by dziecko zdołało jeszcze dojechać do miejsca, w którym mieszkamy i zasnąć tuż po przekroczeniu jego progu. To daje nam jeszcze spory kawałek wieczoru dla siebie. Bilety do Ocean Parku nie przekraczają zdrowego rozsądku. Dla osoby dorosłej jest to cena 39 zł, a dla osoby od 3 do 18 r.ż. 29 zł. Dzieci poniżej 3 roku życia mają darmowy wstęp. Dodatkowo obowiązuje zniżka w wysokości 10% dla rodzin wielodzietnych  oraz zniżka dla dużych grup (powyżej 20 osób). Tu jednak należy pamiętać o wcześniejszej rezerwacji wejścia, min. 3 godziny przed przyjazdem.

Czy można nie odwiedzić Ocean Parku, spędzając urlop z dzieckiem we Władysławowie? Można, tylko dlaczego? To doskonała atrakcja dla dzieci, chwilowe oderwanie od plażowania, odpoczynek od ciągłej ekspozycji na słońce. Dodatkowo to spory zastrzyk nowej wiedzy, która nawet podczas wakacji warto przemycać. Park można odwiedzać o każdej porze roku.

Pełną ofertę naszych apartamentów we Władysławowie możesz zobaczyć kilkając tutaj

Poznaj nasze apartamenty w Władysławowie

Podobne artykuły

Latarnia morska w Rozewie — historia i ciekawostki

2024-06-03 15:30:48
Kiedy jedziemy nad morze, jedną z oczywistych atrakcji, jakie będziemy chcieli odwiedzić, jest pobliska latarnia morska. Latarnie przyciągają jak magnes i to nie tylko przez to, że oświetlają statkom drogę. Mają w sobie coś tajemniczego i symbolicznego. Jeżeli kierunkiem naszego wyjazdu jest Władysławowo, to budowlą, jaką musimy koniecznie zobaczyć, jest latarnia morska w Rozewie. Żeby wycieczka była jeszcze przyjemniejsza i klimatyczna, warto, byśmy o tym miejscu dowiedzieli się czegoś więcej. Czym zachwyci nas latarnia morska we Władysławowie?
Więcej

Historia Władysławowa, legendy i ciekawostki

2024-06-03 15:27:44
Władysławowo jest jednym z najchętniej odwiedzanych nadmorskich kurortów w Polsce. W każde lato przyciąga rzesze turystów nie tylko z naszego kraju. Kojarzy się z rozległą i piaszczystą plażą, ale jest przy tym miejscem bogatym pod względem historycznym. Znając ciekawostki i legendy na temat Władysławowa, będziemy mogli spojrzeć na to miasto z zupełnie nowej perspektywy.
Więcej

Motylarnia w porcie Władysławowo — ciekawostki i historia

2024-03-28 13:57:27
Sezon planowania wakacyjnych wyjazdów zbliża się wielkimi krokami i coraz częściej zastanawiamy się, gdzie wybrać się tym razem. Jeżeli nastawiamy się na wypoczynek nad Morzem Bałtyckim, to zapewne w pierwszej kolejności analizujemy, co nas czeka w najbardziej popularnych kurortach. Jednym z nich jest Władysławowo, a atrakcji w nim nie zabraknie. Zalicza się do nich motylarnia w porcie.
Więcej

Kawiarnie we Władysławowie — gdzie warto zajrzeć? Podpowiadamy

2024-03-28 13:55:25
Władysławowo jest malowniczą nadmorską miejscowością, która przyciąga turystów przez cały rok. Chociaż największy tłok jest tutaj latem, to i w innych porach roku przyjezdnych nie brakuje. Zachętą może być na przykład chęć oddychania powietrzem nasyconym jodem. Niezależnie od tego, kiedy wybierzemy się nad morze, będziemy chcieli zjeść smaczny obiad lub podwieczorek, a lokali nie brakuje. Jakie kawiarnie we Władysławowie cieszą się największą popularnością?
Więcej

Aleja Gwiazd Sportu we Władysławowie — historia i ciekawostki

2024-02-28 12:31:05
Kiedy planujemy wakacje nad morzem, to poza tym, że spędzimy większość czasu na plaży, warto zapoznać się z tym, jakie inne atrakcje będą w okolicy. Jednym z kurortów, który od zawsze cieszy się popularnością, jest Władysławowo. Decydując się na pobyt w tej miejscowości, nie będziemy narzekać na nudę. Jednym z miejsc, jakie powinniśmy odwiedzić, jest Aleja Gwiazd Sportu, z której słynie Władysławowo.
Więcej