Muzeum Figur Woskowych we Władysławowie - odwiedź tę atrakcję!

2021-02-26 15:20:37

Choćbyśmy bardzo chcieli i się starali, nie spotkamy wszystkich interesujących nas ludzi, idoli, gwiazd filmowego czy muzycznego świata, sportowców, czy historycznych bohaterów. To może i smutna wiadomość dla niektórych, ale jest też ta pozytywna.

Okazuje się bowiem, że jest jednak sposób, by stanąć do zdjęcia z Jennifer Lopez czy przystojnym Bradem Pittem, a nasze dzieci, jeśli się nie boją, mogą z bliska przyjrzeć się Gargamelowi czy księżniczce Fionie. Jak to możliwe? Wszystko to znajdziemy w jednym miejscu, czyli Muzeum Figur Woskowych we Władysławowie.

Rodzinna rozrywka w gronie sław

Ktokolwiek miał ten zaszczyt stać kiedyś w pobliżu kogoś sławnego i na dodatek podziwianego przez nas, ten wie jakie to ekscytującego odczucie. Niezależnie od wieku, w Muzeum Figur Woskowych każdy znajdzie coś, a raczej kogoś dla siebie i będzie mógł doświadczyć, choć namiastki tego uczucia. A co najważniejsze, nie musimy tropić różnych gwiazd po świecie, bo wszystkich znajdziemy w jednym miejscu. Bruce Lee może tam zmierzyć się z bohaterami Avengers, a zaraz obok Michael Jackson i Lady Gaga w swoich najbardziej pamiętnych strojach i tanecznych pozach. Możemy posiedzieć też na ławce, którą dzielić będzie z nami Forrest Gump albo pomoc trzymać miotłę nieustraszonemu Harry’emu Potterowi. Fani sportu sfotografują się z Robertem Lewandowskim lub Messim. Możemy też poczuć się jak w Londynie, śmiejąc się razem z niepowtarzalnym Jasiem Fasolą lub przyjrzeć się z bliska eleganckiemu Morganowi Freemanowi.

Wszystkie figury okraszone są odpowiednim, nawiązującym tematycznie do postaci tłem. Jack Sparrow stoi wśród karaibskich palm, Bruce Willis w otoczeniu płonących wieżowców, a piłkarze oczywiście na murawie. Dzieci oprócz niebieskich smerfów, spotkają bohaterów Epoki Lodowcowej, Shreka czy strachliwego psiaka Scooby-Doo i zapewne z każdym zechcą uśmiechnąć się do zdjęcia. Zdecydowanie warto to miejsce odwiedzić choć raz, przyjeżdżając do Władysławowa, ale są i tacy, którzy zaglądają tu częściej, bo jak wiemy, idole z wiekiem się zmieniają. W opiniach turystów niektóre figury są wprost nie do odróżnienia od prawdziwych osób.

Muzeum Figur Woskowych we Władysławowie

Obiekt mieści się przy ul. Hallera 1, czyli jednej z głównych ulic we Władysławowie. Zlokalizowanych jest tam jeszcze kilka innych atrakcji miasta, np. Muzeum Motyli, co pozwala na łatwą i wygodną komunikację między obiektami, jeśli w planie mamy dzień na zwiedzanie. Dość blisko zlokalizowany jest też dworzec, co ułatwia dotarcie przyjezdnym z okolic. Muzeum można odwiedzać w sezonie letnim codziennie od 10 do 21. Poza sezonem czynne jest do 18:30. Jednak poza sezonem letnim otwarte jest jedynie w weekendy, przez co osoby, które przyjeżdżają do Władysławowa w innych miesiącach niż lipiec i sierpień mają mniejsze szanse na odwiedzenie tego miejsca. Cena biletu normalnego to 18 zł, a ulgowego 15. Można zakupić też bilety rodzinne w cenie 45-50 zł (w zależności od liczby pociech), a także zniżki na bilety grupowe, jeśli zbierzemy się minimum 15-osobowym zespołem. To idealne miejsce na spędzenie czasu, gdy słońce na plaży stanie się już zbyt męczące, albo zdarzy się deszczowy dzień, a dzieci nieustannie łakną atrakcji. A do tego przez chwilę poczujemy się jak na oscarowej gali, o czym skrycie marzymy.

Może nie od razu musimy wystąpić w sukni balowej i garniturze, choć taki strój zdecydowanie będzie pasował na czerwony dywan, na którym stoi wiele woskowych gwiazd filmowych w muzeum. Jak prawdziwi turyści wpadający na sławne osoby, możemy wyglądać normalnie, co uczyni nasze zdjęcia tym bardziej naturalnymi. Muzeum Figur Woskowych we Władysławowie to bardzo fajny sposób na spędzenie czasu całą rodziną i okazja do zrobienia sobie pamiątkowych zdjęć, które przez lata będą wywoływać uśmiech na twarzy.
 

Pełną ofertę naszych apartamentów we Władysławowie możesz zobaczyć kilkając tutaj

Poznaj nasze apartamenty w Władysławowie

Podobne artykuły

Władysławowo plaża i molo - co zastaniemy? Czego się spodziewać?

2020-11-30 10:26:48
Mamy zwyczaj wielbić rzeczy, które są największe, najdłuższe, najbardziej okazałe. Jakby chcąc nie chcąc ciągle odbywał się jakiś ranking w naszych głowach czy świecie zewnętrznym, który narzuca nam reguły gry. Bywa to męczące, ale też sprawia, że nie doceniamy świata rzeczy mniejszych. Molo to obiekt nadmorski, który jest wizytówką miejscowości, do której przynależy. Oczekujemy zatem od niego czegoś wyjątkowego.
Więcej

Władysławowo we wrześniu - co robić po sezonie we Władysławowie? TOP3 atrakcje!

2020-09-21 10:51:46
Władysławowo to miasto, które można porównać do dobrej restauracji. Pamiętamy, że od zawsze tam była, przyciągała ludzi, ale z czasem spowszedniała i skupiała tylko stałych bywalców nielubiących zmian. Wtedy pojawiał się nowy właściciel lub menadżer, wprowadzał powiew świeżości. Restauracja niby ta sama, a jednak inna. Znajdą się tu stare miejsca dla wieloletnich fanów i nowe atrakcje dla tych, którzy dopiero zaczynają swoją podróż po tym mieście. Również Władysławowo we wrześniu ma do zaoferowania coś dla spóźnionych turystów.
Więcej

Fajne wczasy we Władysławowie? Sprawdź plan urlopu we Władysławowie!

2020-06-24 07:36:52
Władysławowo jest miejscowością położoną nad Morzem Bałtyckim, zaraz przy mierzei helskiej. Samo umiejscowienie miasta oferuje sporo atrakcji – można oddać się tutaj sportom morskim, plażowaniu czy spacerom wzdłuż plaży. Atrakcje we Władysławowie - co warto zobaczyć?
Więcej

Romantyczny pobyt we Władysławowie - co warto wiedzieć? Jak zaplanować?

2020-05-19 12:10:14
Zachód słońca Władysławowo - romantyczny pobyt we Władysławowie
Władysławowo znajduje się u nasady mierzei helskiej, więc jest idealnym miejscem, by zatrzymać się tam na dłużej. Półwysep Helski to niezwykła w skali europejskiej mierzeja ciągnąca się przez 35 kilometrów. Nadmorskie widoki w sezonie letnim są idealny miejscem na romantyczny pobyt. Jak go zaplanować?
Więcej

Co robić we Władysławowie, gdy pada deszcz?

2019-08-01 09:14:55
Morze we Władysławowie
Władysławowo to miejscowość położona u nasady mierzei helskiej. Sprawia to, że — aby dostać się na słynny półwysep — należy przez nią przejechać. Chyba że wybieramy się na przykład tramwajem wodnym lub samolotem z Trójmiasta.
Więcej