Muzeum Figur Woskowych we Władysławowie - odwiedź tę atrakcję!

2021-02-26 15:20:37

Choćbyśmy bardzo chcieli i się starali, nie spotkamy wszystkich interesujących nas ludzi, idoli, gwiazd filmowego czy muzycznego świata, sportowców, czy historycznych bohaterów. To może i smutna wiadomość dla niektórych, ale jest też ta pozytywna.

Okazuje się bowiem, że jest jednak sposób, by stanąć do zdjęcia z Jennifer Lopez czy przystojnym Bradem Pittem, a nasze dzieci, jeśli się nie boją, mogą z bliska przyjrzeć się Gargamelowi czy księżniczce Fionie. Jak to możliwe? Wszystko to znajdziemy w jednym miejscu, czyli Muzeum Figur Woskowych we Władysławowie.

Rodzinna rozrywka w gronie sław

Ktokolwiek miał ten zaszczyt stać kiedyś w pobliżu kogoś sławnego i na dodatek podziwianego przez nas, ten wie jakie to ekscytującego odczucie. Niezależnie od wieku, w Muzeum Figur Woskowych każdy znajdzie coś, a raczej kogoś dla siebie i będzie mógł doświadczyć, choć namiastki tego uczucia. A co najważniejsze, nie musimy tropić różnych gwiazd po świecie, bo wszystkich znajdziemy w jednym miejscu. Bruce Lee może tam zmierzyć się z bohaterami Avengers, a zaraz obok Michael Jackson i Lady Gaga w swoich najbardziej pamiętnych strojach i tanecznych pozach. Możemy posiedzieć też na ławce, którą dzielić będzie z nami Forrest Gump albo pomoc trzymać miotłę nieustraszonemu Harry’emu Potterowi. Fani sportu sfotografują się z Robertem Lewandowskim lub Messim. Możemy też poczuć się jak w Londynie, śmiejąc się razem z niepowtarzalnym Jasiem Fasolą lub przyjrzeć się z bliska eleganckiemu Morganowi Freemanowi.

Wszystkie figury okraszone są odpowiednim, nawiązującym tematycznie do postaci tłem. Jack Sparrow stoi wśród karaibskich palm, Bruce Willis w otoczeniu płonących wieżowców, a piłkarze oczywiście na murawie. Dzieci oprócz niebieskich smerfów, spotkają bohaterów Epoki Lodowcowej, Shreka czy strachliwego psiaka Scooby-Doo i zapewne z każdym zechcą uśmiechnąć się do zdjęcia. Zdecydowanie warto to miejsce odwiedzić choć raz, przyjeżdżając do Władysławowa, ale są i tacy, którzy zaglądają tu częściej, bo jak wiemy, idole z wiekiem się zmieniają. W opiniach turystów niektóre figury są wprost nie do odróżnienia od prawdziwych osób.

Muzeum Figur Woskowych we Władysławowie

Obiekt mieści się przy ul. Hallera 1, czyli jednej z głównych ulic we Władysławowie. Zlokalizowanych jest tam jeszcze kilka innych atrakcji miasta, np. Muzeum Motyli, co pozwala na łatwą i wygodną komunikację między obiektami, jeśli w planie mamy dzień na zwiedzanie. Dość blisko zlokalizowany jest też dworzec, co ułatwia dotarcie przyjezdnym z okolic. Muzeum można odwiedzać w sezonie letnim codziennie od 10 do 21. Poza sezonem czynne jest do 18:30. Jednak poza sezonem letnim otwarte jest jedynie w weekendy, przez co osoby, które przyjeżdżają do Władysławowa w innych miesiącach niż lipiec i sierpień mają mniejsze szanse na odwiedzenie tego miejsca. Cena biletu normalnego to 27 zł, a ulgowego 22. Można zakupić też bilety rodzinne w cenie 67-75 zł (w zależności od liczby pociech), a także zniżki na bilety grupowe, jeśli zbierzemy się minimum 15-osobowym zespołem. To idealne miejsce na spędzenie czasu, gdy słońce na plaży stanie się już zbyt męczące, albo zdarzy się deszczowy dzień, a dzieci nieustannie łakną atrakcji. A do tego przez chwilę poczujemy się jak na oscarowej gali, o czym skrycie marzymy.

Może nie od razu musimy wystąpić w sukni balowej i garniturze, choć taki strój zdecydowanie będzie pasował na czerwony dywan, na którym stoi wiele woskowych gwiazd filmowych w muzeum. Jak prawdziwi turyści wpadający na sławne osoby, możemy wyglądać normalnie, co uczyni nasze zdjęcia tym bardziej naturalnymi. Muzeum Figur Woskowych we Władysławowie to bardzo fajny sposób na spędzenie czasu całą rodziną i okazja do zrobienia sobie pamiątkowych zdjęć, które przez lata będą wywoływać uśmiech na twarzy.
 

Pełną ofertę naszych apartamentów we Władysławowie możesz zobaczyć kilkając tutaj

Poznaj nasze apartamenty w Władysławowie

Podobne artykuły

Apartamenty z widokiem na morze we Władysławowie

2023-11-14 16:14:19
Morze przyciąga przez cały rok. Jego bezkres, skrywana potęga, a zarazem spokój działają jak magnes. Chociaż najczęściej o morzu myśli się pod kątem letniego wypoczynku, to sprawdza się także jesienią, czy zimą. Wśród polskich nadmorskich miejscowości jest kilka takich, które cieszą się szczególną popularnością. Zalicza się do nich Władysławowo. Apartamenty z widokiem na morze we Władysławowie cieszą się ogromnym powodzeniem, co nie jest bezpodstawne.
Więcej

Apartamenty dla wymagających we Władysławowie

2023-11-14 16:01:10
Polskie morze przyciąga jak magnes. Na Wybrzeżu nie brakuje malowniczych miejscowości, w których można wypocząć i spędzić niezapomniane wakacje. Do takich miast bez zwątpienia należy Władysławowo. Zachęca piaszczystymi plażami i licznymi atrakcjami turystycznymi. Przez cały rok przyjeżdżają do niego rzesze turystów. A co jeśli chcemy czegoś więcej? Być może mamy zamiar czerpać pełnymi garściami z tego, co oferuje wybrzeże, a przy tym chcemy uniknąć tłumów? Wtedy apartament VIP we Władysławowie jest znakomitą propozycją.
Więcej

Łeba czy Władysławowo? Podpowiadamy!

2023-02-15 14:21:52
Urlop nad Morzem Bałtyckim często rozpoczynamy, przeglądając informacje o pogodzie i plażach. Łeba to 10-kilometrowa linia brzegowa i rzeka Łeba dzielącą tę plażę na dwie części. Władysławowo to natomiast najpopularniejsze miejsce urlopowe wybierane przez Polaków. Zapewne zawdzięcza to jednej z najszerszych plaż na wybrzeżu i posiadaniu aż 5 strzeżonych plaż. Łeba i Władysławowo to jednak nie tylko plaże. Dlaczego warto wybrać się do tych kurortów?
Więcej

Jastrzębia Góra czy Władysławowo? Podpowiadamy!

2023-02-15 14:00:35
Jastrzębia Góra czy Władysławowo
Jak w góry, to… tylko nad morze do Jastrzębiej Góry. Jak nad ocean, to do Władysławowa! Brzmi nieco abstrakcyjnie? W Jastrzębiej Górze znajduje się najdalej wysunięty na północ punkt w Polsce. Miejscowość swoje wyjątkowe piękno zawdzięcza nadmorskim klifom. We Władysławowie w sezonie dużo się dzieje. Kurort zawdzięcza swoją popularność wyjątkowej plaży i licznym atrakcjom. Co warto wiedzieć o tych miejscowościach?
Więcej

Władysławowo 2022 - jak zaplanować urlop? Gdzie zjeść? Co wiedzieć?

2022-06-29 12:48:18
Dlaczego Władysławowo rządzi? Ta niewielka miejscowość licząca ok.10 tys. mieszkańców położona jest u nasady Mierzei Helskiej. Ktokolwiek zmierza na cypel, ten z Władysławowem musi stanąć oko w oko, a ono hipnotyzuje, przyciąga i może sprawić, że dalej nie pojedziemy.
Więcej