Gdzie zjeść w Pucku? TOP10 restauracji w Pucku!

2021-04-30 14:53:18

Jedzenie pełni o wiele więcej funkcji niż dostarczenie nam substancji potrzebnych do przeżycia. Dla jednych jest pocieszeniem, dla innym sposobem na redukcję stresu i napięć, a czasem formą kontroli i reżimu. Przede wszystkim jednak lubimy jeść i to w towarzystwie, wiec można powiedzieć, że to również sposób na budowanie relacji interpersonalnych. 


Gdy jesteśmy na wakacjach, jedzenie często stanowi ważny punkt programu. Zachęca nas do niego wtedy poznawanie nowych smaków w różnych rejonach świata czy kraju, albo po prostu fakt, że choć przez chwilę sami nie musimy gotować, tylko ktoś to zrobi za nas. A teraz załóżmy, że wybieramy się do Pucka. Gdzie zjeść w tym mieście?

Co lubimy jeść na Kaszubach?

Z reguły im bliżej morza, tym chętniej sięgamy po ryby. Przesiąknięty nimi jest cały nadmorski region, a świadomość ich dostępności od ręki, a tym samym świeżości, sprawia, że głodni jesteśmy częściej niż w domu. Smażalnie ryb zatem to podstawa. Poza rybami i słynnym śledziem po kaszubsku tamtejsza kuchnia to też mięsa i mączne potrawy. Nawet zupy obfitują w duże ilości mięsa, np. czernina, dziadówka. Kaszuby to też grzyby i kapusta robiona na rozmaite sposoby. Placek po kaszubsku, czy słynne ruchanki kaszubskie to tradycyjne mączne potrawy, których nie sposób nie spróbować. Jednak, jako bywalcy różnych regionów świata, możemy pałać zamiłowaniem do innych kuchni i również nad morzem chcieć ich zakosztować w jak najlepszym wydaniu. Gdzie zatem zjeść w samym Pucku, by się nie rozczarować i chcieć wrócić?

Najlepsza gastronomia w Pucku – 10 miejsc godnych polecenia


1.    Mąka i Woda Pierogarnia – to pierogi na wszelakie sposoby, od tradycyjnych ruskich, po pierogi na słodko ze śliwkami, a nawet pierogi po tajsku czy po meksykańsku. W pierogarni zjemy też naleśniki i makarony. Wszystko świeże i najwyższej jakości.
2.    Restauracja Pod Złotym Lwem – to kuchnia polska i europejska, w której najedzą się również wegetarianie. Zjemy tu tatara z wołowiny i z łososia. Obok dań rybnych, w menu znajdziemy też krewetki i kalmary. Jest też coś dla dzieci.
3.    Strand Tawerna Restauracja Rybna – to restauracja mieszcząca się przy porcie z widokiem na zatokę, w której uraczymy pysznej pasty z makreli na powitanie i w oczekiwaniu na danie główne. Zjemy tu ryby na różne sposoby, na przykład sandacza z czarną soczewicą, ale też dania mięsne, z grilla, zupy.
4.    U Bosmana – to miejsce, które powinni odwiedzić wielbiciele owoców morza. Znajdziemy tu też świeże ryby i chwalone przez wielu desery w postaci pysznych ciast.
5.    Nadmorska Restauracja – ryba i zupa godne polecenia, jednak jeśli już ryby najedliśmy się wystarczająco, to tu możemy zjeść również pizzę prosto z opalanego drewnem pieca. Restauracja przy molo z widokiem na zatokę dodatkowo zachęca do rozgoszczenia się.
6.    Bar Pomorza – GDY-50 – to miejsce usytuowane w porcie, gdzie zjemy ryby, przekąski i zupy rybne i poczujemy się jak na prawdziwym rybackim kutrze.
7.    Restauracja Na Molo – to kuchnia polska, europejska, ale też owoce morza, zjemy tu rosół na gęsinie, ale też zupę rakową z chipsami z białej rzodkwi. A dla wielbicieli kuchni regionalnej znajdzie się zylc ze śledzi lub z pstrąga. Atrakcją oczywiście będzie samo molo, na którym restauracja zgodnie z nazwą jest usytuowana.
8.    Restauracja Nordowi Mol – tu znajdziemy pierogi z gęsiny i dzika, plińce, placek po kaszubsku i polędwiczki nadziewane po kaszubsku. Kto ciekawy, co to za potrawy i jak smakują, musi tu koniecznie zajrzeć.
9.    Restauracja Beka – tu niektórzy zachwalają stek, inni rosół, a jeszcze inni zupę chrzanową z dorszem. Dania kuchni polskiej zachęcają wyglądem i świeżością.
10.    Willa Puck Cafe – na deser kawiarnia, herbaciarnia i pyszne desery w jednym. Rzekomo najlepsza kawa w mieście, a z torcikiem bezowym do spółki zachęca do częstych powrotów. Ciasta codziennie pieczone gwarantują świeżość.

Deser to również dobre gofry, bez których podobnie, jak bez ryby, pobyt nad morzem nie może być uznany za zaliczony. Turyści z różnych regionów kraju i świata mają możliwość spróbowania w Pucku bardzo urozmaiconej kuchni i wydaje się, że w tak bogatej gastronomicznej ofercie każdy znajdzie coś dla siebie.
 

 

Poznaj nasze apartamenty na wynajem w Pucku 

Poznaj nasze apartamenty w Pucku

Podobne artykuły

Groty Mechowskie — historia i przydatne informacje

2024-04-30 11:44:23
Kiedy będziemy na Pomorzu Gdańskim, nie skupiajmy się jedynie na największych kurortach polskiego wybrzeża. Przyjrzyjmy się ich najbliższej okolicy, bo jest mnóstwo miejsc, jakie warto odwiedzić, a znajdują się trochę na uboczu. Wśród tych szczególnie polecanych wymienia się Groty Mechowskie, które zlokalizowane są w położonej 10 km od Pucka wsi Mechowo. Zaliczają się one do najpiękniejszych zabytków przyrodniczych na Pomorzu Gdańskim. Co warto wiedzieć o tym miejscu, zanim wybierzemy się na wycieczkę?
Więcej

Muzeum Ziemi Puckiej — co musisz o nim wiedzieć?

2022-09-05 08:43:46
Historia Pucka sięga wczesnego średniowiecza, a jego chętnie odwiedzany port rybacki to najstarszy port słowiański nad Bałtykiem. Często odwiedzamy to miejsce w wakacyjnym czasie, zapominając jednak o historycznych i kulturowych aspektach tego miasta.
Więcej

Zatoka Pucka – co musisz o niej wiedzieć?

2022-09-05 08:25:17
Jest i ona, piękna, ciepła, otwarta na wszystkich i bezpieczna. Zatoka Pucka, choć nieustannie przez turystów oblegana, pozostaje piękna i młoda, jakby dopiero co odkryta.
Więcej

Puck 2022 - jak zaplanować urlop? Gdzie zjeść? Co wiedzieć?

2022-08-08 14:44:47
Województwo pomorskie na urlopowy plan zawsze brzmi dobrze, choć jednocześnie wielu z nas myśli tu głównie o codziennych posiadówkach na plaży za parawanem, rybie na obiad i gofrach w międzyczasie. To wszystko może być cała prawda, ale nie musi, szczególnie kiedy mowa o Pucku.
Więcej

Pierścień Zatoki Puckiej — jesteś w Mechelinkach? To wsiadaj na rower!

2022-06-02 12:13:23
Sport to zdrowie, wszyscy to wiemy, nie jest to nowe odkrycie. Jednak nie wszystkie sporty mają to do siebie, że można je połączyć z pięknym widokiem. Rowerzyści jednak o tym wiedzą i co więcej, potrafią to robić. Dlatego jest ich tak wielu na Pomorzu.
Więcej