Plaża i molo w Pucku - co zastaniemy? Czego się spodziewać?

2021-04-30 14:59:22

Jeślibyśmy się chwilę zastanowili, każdy wymieniłby jakieś uciążliwości związane z pobytem na plaży - brud, szkło, które może wbić się w bosą stopę, wrzeszczące nad głowami mewy i wiatr urywający głowę. A mimo to uwielbiamy plażę, leżenie na ciepłym piasku i słuchanie morza. Jednak każda plaża jest inna, jaką spotkamy, wybierając się do Pucka i czy przypadnie nam go gustu?

Plaża królową wakacji

Plażę kochamy, choć może różnie, nie wszyscy bowiem lubią wylegiwanie się na słońcu i wielu z nas naprawdę przeszkadzają tłumy w sezonie. Ale spacery o poranku czy po zmroku albo wypad rowerem na odległe od miast wyludnione plaże już będą upragnioną atrakcją. Na pewno inne wymagania i oczekiwania od plaży będą miały rodziny z dziećmi, a inne grupy swawolnej młodzieży. W plaży oferowanej przez bałtyckie brzegi odnajdzie się każdy, bo nasze plaże są jak dobre mamy, myślą o wszystkich w równym stopniu. Dlatego niezależnie czy oczekujemy plażowych dyskotek, czy zacisznych miejsc do uprawiania jogi, znajdziemy miejsce idealne. Wystarczy zrobić swoje własne rozeznanie.

Ponoć tylko 30 % wszystkich brzegów morskich na świecie stanowią plaże piaszczyste. W Polsce na całym odcinku wybrzeża, który zajmuje aż 500 km, stanowią znaczną większość, czego zazdroszczą nam inne kraje, nie tylko te bez dostępu do morza. Rankingów polskich plaż nie brakuje, jednak tak naprawdę, jeśli się samemu nie sprawdzi, trudno wyrobić sobie opinię. Poza tym pamiętajmy, że zapewne najczęściej oceniane są te miejsca, które znajdują się w najbardziej dostępnych lokalizacjach, odwiedza je wielu turystów i również wielu ocenia. Jednak nie jest to miarodajne, gdy weźmiemy pod uwagę plaże mniej dostępne, tym samym mniej tłoczne, na których przecież niektórym z nas właśnie zależy. Zostawmy więc rankingi i sprawdźmy, co do zaoferowania ma plaża w Pucku nieznajdująca się wprawdzie bezpośrednio przy otwartym morzu, ale jednak bardzo atrakcyjna, bo zalet puckiej plaży jest co najmniej kilka.

 

Poznaj nasze apartamenty na wynajem w Pucku 

Ciepła woda i bezpieczeństwo

Z racji wspomnianego już położenia Pucka woda w tamtejszych kąpieliskach jest cieplejsza nawet o kilka stopni niż w innych miejscowościach nadmorskich. Ten fakt będzie zaletą dla zmarzluchów, ale też dla dzieci, które dopiero zaznajamiają się z wodą inna niż ta w wannie. Tym drugim również sprzyja brak dużych fal, które często zniechęcają do nauki pływania nawet dorosłych. Zatoka jest też płytsza i można się przechadzać z nogami zanurzonymi po kolana nawet kilkadziesiąt metrów od brzegu. Generalnie plaże w Pucku można podzielić na dwie, pierwsza to tzw. zielona. Jest miejscem, które znane jest z plenerowych imprez, koncertów, atrakcji sportowych i imprez dla rodzin z dziećmi. Jak sugeruje nazwa, plaża ta jest porośnięta trawą, w odróżnieniu od drugiej plaży piaszczystej. Co istotne, ta piaszczysta jest plażą strzeżona z charakterystycznymi budkami ratowników. Dociera się na nią dwoma zejściami prosto z wydm i lasu. Atrakcją Pucka niewątpliwie jest molo i usytuowana tam restauracja. Plaża znajduje się bezpośrednio przy nim, stąd zawsze można coś zjeść, podczas całodniowego pobytu. Do dyspozycji plażowiczów są też toalety i przebieralnie. Możemy też spodziewać się wypożyczalni leżaków. Zatoka Pucka przyciąga wielbicieli kitesurfingu, co może stanowić doskonałą okazję do nauki tego sportu, a nawet jeśli nie, to samo przypatrywanie się wyczynom sportowców z latawcami może stanowić ciekawą atrakcję.

Puck jest wyjątkowo urokliwym miastem, innym niż słynne kurorty nadmorskie. W sezonie na puckiej plaży można liczyć na atrakcje i zabawy dla dzieci. Jednak przede wszystkim, jak wynika z opinii turystów, na plaży spotykamy się z czystością i zadbaniem terenu, a to coś, na czym zależy wszystkim.

Poznaj nasze apartamenty w Pucku

Podobne artykuły

Muzeum Ziemi Puckiej — co musisz o nim wiedzieć?

2022-09-05 08:43:46
Historia Pucka sięga wczesnego średniowiecza, a jego chętnie odwiedzany port rybacki to najstarszy port słowiański nad Bałtykiem. Często odwiedzamy to miejsce w wakacyjnym czasie, zapominając jednak o historycznych i kulturowych aspektach tego miasta.
Więcej

Zatoka Pucka – co musisz o niej wiedzieć?

2022-09-05 08:25:17
Jest i ona, piękna, ciepła, otwarta na wszystkich i bezpieczna. Zatoka Pucka, choć nieustannie przez turystów oblegana, pozostaje piękna i młoda, jakby dopiero co odkryta.
Więcej

Puck 2022 - jak zaplanować urlop? Gdzie zjeść? Co wiedzieć?

2022-08-08 14:44:47
Województwo pomorskie na urlopowy plan zawsze brzmi dobrze, choć jednocześnie wielu z nas myśli tu głównie o codziennych posiadówkach na plaży za parawanem, rybie na obiad i gofrach w międzyczasie. To wszystko może być cała prawda, ale nie musi, szczególnie kiedy mowa o Pucku.
Więcej

Pierścień Zatoki Puckiej — jesteś w Mechelinkach? To wsiadaj na rower!

2022-06-02 12:13:23
Sport to zdrowie, wszyscy to wiemy, nie jest to nowe odkrycie. Jednak nie wszystkie sporty mają to do siebie, że można je połączyć z pięknym widokiem. Rowerzyści jednak o tym wiedzą i co więcej, potrafią to robić. Dlatego jest ich tak wielu na Pomorzu.
Więcej

Atrakcje Mechelinki - czyli co warto zobaczyć?

2022-04-29 10:28:07
Klif nad samym morzem, przystań rybacka, szeroka i niemal pusta plaża, tawerny ze świeżą rybą, urokliwe molo i cisza. Wakacyjne marzenie nie do spełnienia w sezonie? Nic bardziej mylnego, bo istnieją takie zakątki w naszym kraju, które niczym lekarstwo na wszelkie bolączki mają to wszystko w ofercie. Jednym z nich jest wieś Mechelinki usytuowana na Kaszubach w powiecie puckim.
Więcej