Plaża i molo w Pucku - co zastaniemy? Czego się spodziewać?

2021-04-30 14:59:22

Jeślibyśmy się chwilę zastanowili, każdy wymieniłby jakieś uciążliwości związane z pobytem na plaży - brud, szkło, które może wbić się w bosą stopę, wrzeszczące nad głowami mewy i wiatr urywający głowę. A mimo to uwielbiamy plażę, leżenie na ciepłym piasku i słuchanie morza. Jednak każda plaża jest inna, jaką spotkamy, wybierając się do Pucka i czy przypadnie nam go gustu?

Plaża królową wakacji

Plażę kochamy, choć może różnie, nie wszyscy bowiem lubią wylegiwanie się na słońcu i wielu z nas naprawdę przeszkadzają tłumy w sezonie. Ale spacery o poranku czy po zmroku albo wypad rowerem na odległe od miast wyludnione plaże już będą upragnioną atrakcją. Na pewno inne wymagania i oczekiwania od plaży będą miały rodziny z dziećmi, a inne grupy swawolnej młodzieży. W plaży oferowanej przez bałtyckie brzegi odnajdzie się każdy, bo nasze plaże są jak dobre mamy, myślą o wszystkich w równym stopniu. Dlatego niezależnie czy oczekujemy plażowych dyskotek, czy zacisznych miejsc do uprawiania jogi, znajdziemy miejsce idealne. Wystarczy zrobić swoje własne rozeznanie.

Ponoć tylko 30 % wszystkich brzegów morskich na świecie stanowią plaże piaszczyste. W Polsce na całym odcinku wybrzeża, który zajmuje aż 500 km, stanowią znaczną większość, czego zazdroszczą nam inne kraje, nie tylko te bez dostępu do morza. Rankingów polskich plaż nie brakuje, jednak tak naprawdę, jeśli się samemu nie sprawdzi, trudno wyrobić sobie opinię. Poza tym pamiętajmy, że zapewne najczęściej oceniane są te miejsca, które znajdują się w najbardziej dostępnych lokalizacjach, odwiedza je wielu turystów i również wielu ocenia. Jednak nie jest to miarodajne, gdy weźmiemy pod uwagę plaże mniej dostępne, tym samym mniej tłoczne, na których przecież niektórym z nas właśnie zależy. Zostawmy więc rankingi i sprawdźmy, co do zaoferowania ma plaża w Pucku nieznajdująca się wprawdzie bezpośrednio przy otwartym morzu, ale jednak bardzo atrakcyjna, bo zalet puckiej plaży jest co najmniej kilka.

 

Poznaj nasze apartamenty na wynajem w Pucku 

Ciepła woda i bezpieczeństwo

Z racji wspomnianego już położenia Pucka woda w tamtejszych kąpieliskach jest cieplejsza nawet o kilka stopni niż w innych miejscowościach nadmorskich. Ten fakt będzie zaletą dla zmarzluchów, ale też dla dzieci, które dopiero zaznajamiają się z wodą inna niż ta w wannie. Tym drugim również sprzyja brak dużych fal, które często zniechęcają do nauki pływania nawet dorosłych. Zatoka jest też płytsza i można się przechadzać z nogami zanurzonymi po kolana nawet kilkadziesiąt metrów od brzegu. Generalnie plaże w Pucku można podzielić na dwie, pierwsza to tzw. zielona. Jest miejscem, które znane jest z plenerowych imprez, koncertów, atrakcji sportowych i imprez dla rodzin z dziećmi. Jak sugeruje nazwa, plaża ta jest porośnięta trawą, w odróżnieniu od drugiej plaży piaszczystej. Co istotne, ta piaszczysta jest plażą strzeżona z charakterystycznymi budkami ratowników. Dociera się na nią dwoma zejściami prosto z wydm i lasu. Atrakcją Pucka niewątpliwie jest molo i usytuowana tam restauracja. Plaża znajduje się bezpośrednio przy nim, stąd zawsze można coś zjeść, podczas całodniowego pobytu. Do dyspozycji plażowiczów są też toalety i przebieralnie. Możemy też spodziewać się wypożyczalni leżaków. Zatoka Pucka przyciąga wielbicieli kitesurfingu, co może stanowić doskonałą okazję do nauki tego sportu, a nawet jeśli nie, to samo przypatrywanie się wyczynom sportowców z latawcami może stanowić ciekawą atrakcję.

Puck jest wyjątkowo urokliwym miastem, innym niż słynne kurorty nadmorskie. W sezonie na puckiej plaży można liczyć na atrakcje i zabawy dla dzieci. Jednak przede wszystkim, jak wynika z opinii turystów, na plaży spotykamy się z czystością i zadbaniem terenu, a to coś, na czym zależy wszystkim.

Poznaj nasze apartamenty w Pucku

Podobne artykuły

Atrakcje dla dzieci w Pucku? Nasz lista najciekawszych miejsc!

2021-05-31 09:02:46
Atrakcje dla dzieci w Pucku
Chociaż dużo mówi się o tym, że każdy dorosły posiada w sobie potencjał swojego wewnętrznego dziecka, raczej trudno nam sobie wyobrazić spędzenie wakacji w piaskownicy czy na huśtawce. Nasze dzieci jednak wcale nie widzą w tym nic dziwnego, co więcej plac zabaw z prawdziwego zdarzenia to ich świat, tam dzieje się najwięcej. Planując wakacje, mamy zatem dylemat, jak pogodzić nasze zapędy podróżnicze z potrzebami dzieci, które w dużym stopniu sprowadzają się do zabawy. 
Więcej

Gdzie zjeść w Pucku? TOP10 restauracji w Pucku!

2021-04-30 14:53:18
Jedzenie pełni o wiele więcej funkcji niż dostarczenie nam substancji potrzebnych do przeżycia. Dla jednych jest pocieszeniem, dla innym sposobem na redukcję stresu i napięć, a czasem formą kontroli i reżimu. Przede wszystkim jednak lubimy jeść i to w towarzystwie, wiec można powiedzieć, że to również sposób na budowanie relacji interpersonalnych. 
Więcej

Co warto zobaczyć w Pucku?

2019-08-27 09:30:10
Morze i plaża w Pucku.
Puck to nadmorska miejscowość położona między Rewą a Władysławowem, od tego ostatniego miasta oddalona zaledwie o 10 kilometrów. Jak wiadomo, z Władysławowa jest już rzut kamieniem od słynnego Półwyspu Helskiego.
Więcej

Trasy rowerowe na Półwyspie Helskim, czyli dodatkowa atrakcja nie tylko dla aktywnych

2019-05-08 09:17:30
Trasa rowerowa na Półwyspie Helskim.
Szlak rowerowy na trasie Puck-Władysławowo-Hel w większej części przebiega przez mierzeję helską. Liczy on w sumie 45 kilometrów, z czego ponad 30 kilometrów stanowi przejazd Półwyspem Helskim. Jest to piękna, łagodna trasa prowadząca przez lasy i specjalnie wyznaczone dla rowerów drogi. W sporej części rowerzyści mają dostęp do przyjemnych widoków morza i plaż.
Więcej