Baseny we Władysławowie i okolicach – który wybrać?

2021-05-31 10:02:06

Jak pływają żabki, delfinki, pieski czy motylki? Od tych stworzeń zaczerpnęliśmy style pływackie jednak wciąż nie mamy płetw, ani nie osiągamy 50 km/h, czy bez oprzyrządowania nie schodzimy pod wodą na głębokość 260 metrów, jak potrafią delfiny. Co mamy, czego one nie mają? Baseny z podgrzewaną wodą, regulowanym dnem i często towarzyszącą strefa spa, co dla nas ludzi jest wygodą, do jakiej dążymy. 

W wakacje z reguły szukamy wodnych akwenów, dlatego ciągnie nas nad morze czy jezioro. Dobrze jednak mieć pod ręką też basen, by w razie niepogody kontynuować wakacje.

Władysławowo w wodzie skąpane

Morze nie zaskoczy nikogo we Władysławowie, co niezmiernie doceniamy, tym bardziej w pakiecie z rozległą i czystą plażą. Jednak bywa, że nasze dzieci sprawiają wrażenie, jakby z natury były mniej ludźmi, a bardziej delfinami właśnie i dzień bez wody na wakacjach to dzień stracony. Czasem też chcielibyśmy właśnie nauczyć naszą pociechę pływać, a fale morskie i temperatura wody w Bałtyku temu nie sprzyja. Wtedy poszukujemy innych rozwiązań. Gdzie wtedy najlepiej się udać we Władysławowie lub okolicach?

Baseny we Władysławowie

Dla zapalonych pływaków atrakcyjny będzie kryty basen Aquarius zlokalizowany w Centralnym Ośrodku Sportu Cetniewo. To nowoczesny kompleks przystosowany do rozgrywania zawodów, ale oprócz tego jest tam taż basen rekreacyjny, jacuzzi, zjeżdżalnia wodna i sauny. Jeśli natomiast marzy się nam taki luksus, by mieszkać w miejscu, gdzie basen mamy do dyspozycji, Władysławowo oferuje sporo hoteli o bardzo dobrym standardzie i bogatą ofertą strefy Spa & Wellness. Jednak przeważnie, jeśli jedziemy z dziećmi, szukamy czegoś, co najbardziej odpowie na ich potrzeby, a tak też jest z basenem, że jak znajdujemy taki dla dzieci, to z reguły i sami jesteśmy zadowoleni.

 

Poznaj nasze apartamenty na wynajem we Władysławowie

 

Basen dla rodzin z dziećmi we Władysławowie 

Zaledwie 25 km od Władysławowa w Redzie znajdziemy idealny obiekt w postaci Aquaparku. Największą jego atrakcją są rekiny, choć może wydawać się to zaskakujące. Najpierw wchodzimy do paszczy rekina, z której zjeżdża się 60-metrowym oszklonym tunelem w otoczeniu pływających w akwarium rekinów. Dzieci zachwyca się też aquaspinnerem, czyli obrotową zjeżdżalnią. Dla najmłodszych jest tu zatoka piratów ze zjeżdżalniami i wodnymi armatkami oraz basen zamek z atrakcjami. Zjeżdżalnie, leniwa rzeka czy wulkaniczne jacuzzi to tylko nieliczne z innych możliwości, którymi można się tutaj zająć. Idealny sposób na spędzenie aktywnego dnia. Nieco dalej, bo w Sopocie znajdziemy kolejny Aquapark z kilkoma basenami, zjeżdżalniami, a do tego leżanki z hydromasażem, groty z wodospadami i dzika rzeka. Miejsce to jest odpowiednie dla dzieci w każdym wieku. Dla najmłodszych znajdzie się tu wodny plac zabaw i sezonowy basen zewnętrzny. W Sopocie w Aquaparku do dyspozycji jest też całoroczny basen zewnętrzny z podgrzewaną wodą.

Wychodzi na to, że jeśli ktoś w wodzie czuje się jak ryba, a co najmniej żaba, wakacje we Władysławowie może mieć zagwarantowane w takim właśnie środowisku. Niezależnie od pogody, znajdziemy w okolicy jakieś kąpielisko, a dodatkowe atrakcje dostępne w aquaparkach sprawią, że dzieci będą tam chciały wracać bez umiaru.
 

Poznaj nasze apartamenty w Władysławowie

Podobne artykuły

Władysławowo plaża i molo - co zastaniemy? Czego się spodziewać?

2020-11-30 10:26:48
Mamy zwyczaj wielbić rzeczy, które są największe, najdłuższe, najbardziej okazałe. Jakby chcąc nie chcąc ciągle odbywał się jakiś ranking w naszych głowach czy świecie zewnętrznym, który narzuca nam reguły gry. Bywa to męczące, ale też sprawia, że nie doceniamy świata rzeczy mniejszych. Molo to obiekt nadmorski, który jest wizytówką miejscowości, do której przynależy. Oczekujemy zatem od niego czegoś wyjątkowego.
Więcej

Władysławowo we wrześniu - co robić po sezonie we Władysławowie? TOP3 atrakcje!

2020-09-21 10:51:46
Władysławowo to miasto, które można porównać do dobrej restauracji. Pamiętamy, że od zawsze tam była, przyciągała ludzi, ale z czasem spowszedniała i skupiała tylko stałych bywalców nielubiących zmian. Wtedy pojawiał się nowy właściciel lub menadżer, wprowadzał powiew świeżości. Restauracja niby ta sama, a jednak inna. Znajdą się tu stare miejsca dla wieloletnich fanów i nowe atrakcje dla tych, którzy dopiero zaczynają swoją podróż po tym mieście. Również Władysławowo we wrześniu ma do zaoferowania coś dla spóźnionych turystów.
Więcej

Fajne wczasy we Władysławowie? Sprawdź plan urlopu we Władysławowie!

2020-06-24 07:36:52
Władysławowo jest miejscowością położoną nad Morzem Bałtyckim, zaraz przy mierzei helskiej. Samo umiejscowienie miasta oferuje sporo atrakcji – można oddać się tutaj sportom morskim, plażowaniu czy spacerom wzdłuż plaży. Atrakcje we Władysławowie - co warto zobaczyć?
Więcej

Romantyczny pobyt we Władysławowie - co warto wiedzieć? Jak zaplanować?

2020-05-19 12:10:14
Zachód słońca Władysławowo - romantyczny pobyt we Władysławowie
Władysławowo znajduje się u nasady mierzei helskiej, więc jest idealnym miejscem, by zatrzymać się tam na dłużej. Półwysep Helski to niezwykła w skali europejskiej mierzeja ciągnąca się przez 35 kilometrów. Nadmorskie widoki w sezonie letnim są idealny miejscem na romantyczny pobyt. Jak go zaplanować?
Więcej

Co robić we Władysławowie, gdy pada deszcz?

2019-08-01 09:14:55
Morze we Władysławowie
Władysławowo to miejscowość położona u nasady mierzei helskiej. Sprawia to, że — aby dostać się na słynny półwysep — należy przez nią przejechać. Chyba że wybieramy się na przykład tramwajem wodnym lub samolotem z Trójmiasta.
Więcej