Baseny we Władysławowie i okolicach – który wybrać?

2021-05-31 10:02:06

Jak pływają żabki, delfinki, pieski czy motylki? Od tych stworzeń zaczerpnęliśmy style pływackie jednak wciąż nie mamy płetw, ani nie osiągamy 50 km/h, czy bez oprzyrządowania nie schodzimy pod wodą na głębokość 260 metrów, jak potrafią delfiny. Co mamy, czego one nie mają? Baseny z podgrzewaną wodą, regulowanym dnem i często towarzyszącą strefa spa, co dla nas ludzi jest wygodą, do jakiej dążymy. 

W wakacje z reguły szukamy wodnych akwenów, dlatego ciągnie nas nad morze czy jezioro. Dobrze jednak mieć pod ręką też basen, by w razie niepogody kontynuować wakacje.

Władysławowo w wodzie skąpane

Morze nie zaskoczy nikogo we Władysławowie, co niezmiernie doceniamy, tym bardziej w pakiecie z rozległą i czystą plażą. Jednak bywa, że nasze dzieci sprawiają wrażenie, jakby z natury były mniej ludźmi, a bardziej delfinami właśnie i dzień bez wody na wakacjach to dzień stracony. Czasem też chcielibyśmy właśnie nauczyć naszą pociechę pływać, a fale morskie i temperatura wody w Bałtyku temu nie sprzyja. Wtedy poszukujemy innych rozwiązań. Gdzie wtedy najlepiej się udać we Władysławowie lub okolicach?

Baseny we Władysławowie

Dla zapalonych pływaków atrakcyjny będzie kryty basen Aquarius zlokalizowany w Centralnym Ośrodku Sportu Cetniewo. To nowoczesny kompleks przystosowany do rozgrywania zawodów, ale oprócz tego jest tam taż basen rekreacyjny, jacuzzi, zjeżdżalnia wodna i sauny. Jeśli natomiast marzy się nam taki luksus, by mieszkać w miejscu, gdzie basen mamy do dyspozycji, Władysławowo oferuje sporo hoteli o bardzo dobrym standardzie i bogatą ofertą strefy Spa & Wellness. Jednak przeważnie, jeśli jedziemy z dziećmi, szukamy czegoś, co najbardziej odpowie na ich potrzeby, a tak też jest z basenem, że jak znajdujemy taki dla dzieci, to z reguły i sami jesteśmy zadowoleni.

 

Poznaj nasze apartamenty na wynajem we Władysławowie

 

Basen dla rodzin z dziećmi we Władysławowie 

Zaledwie 25 km od Władysławowa w Redzie znajdziemy idealny obiekt w postaci Aquaparku. Największą jego atrakcją są rekiny, choć może wydawać się to zaskakujące. Najpierw wchodzimy do paszczy rekina, z której zjeżdża się 60-metrowym oszklonym tunelem w otoczeniu pływających w akwarium rekinów. Dzieci zachwyca się też aquaspinnerem, czyli obrotową zjeżdżalnią. Dla najmłodszych jest tu zatoka piratów ze zjeżdżalniami i wodnymi armatkami oraz basen zamek z atrakcjami. Zjeżdżalnie, leniwa rzeka czy wulkaniczne jacuzzi to tylko nieliczne z innych możliwości, którymi można się tutaj zająć. Idealny sposób na spędzenie aktywnego dnia. Nieco dalej, bo w Sopocie znajdziemy kolejny Aquapark z kilkoma basenami, zjeżdżalniami, a do tego leżanki z hydromasażem, groty z wodospadami i dzika rzeka. Miejsce to jest odpowiednie dla dzieci w każdym wieku. Dla najmłodszych znajdzie się tu wodny plac zabaw i sezonowy basen zewnętrzny. W Sopocie w Aquaparku do dyspozycji jest też całoroczny basen zewnętrzny z podgrzewaną wodą.

Wychodzi na to, że jeśli ktoś w wodzie czuje się jak ryba, a co najmniej żaba, wakacje we Władysławowie może mieć zagwarantowane w takim właśnie środowisku. Niezależnie od pogody, znajdziemy w okolicy jakieś kąpielisko, a dodatkowe atrakcje dostępne w aquaparkach sprawią, że dzieci będą tam chciały wracać bez umiaru.
 

Poznaj nasze apartamenty w Władysławowie

Podobne artykuły

Władysławowo 2022 - jak zaplanować urlop? Gdzie zjeść? Co wiedzieć?

2022-06-29 12:48:18
Dlaczego Władysławowo rządzi? Ta niewielka miejscowość licząca ok.10 tys. mieszkańców położona jest u nasady Mierzei Helskiej. Ktokolwiek zmierza na cypel, ten z Władysławowem musi stanąć oko w oko, a ono hipnotyzuje, przyciąga i może sprawić, że dalej nie pojedziemy.
Więcej

Karwia -> Władysławowo – ile kilometrów, czym i jak dojechać?

2022-02-16 15:15:57
Karwia to miejscowość letniskowa oddalona od Władysławowa o 15 kilometrów, którą warto odwiedzić choćby ze względu na piaszczyste plaże czy zabytkowy kościół św. Antoniego Padewskiego.
Więcej

Władysławowo – gdzie zjeść poza sezonem?

2022-02-16 15:14:39
Sezon turystyczny we Władysławowie zaczyna się w maju i trwa do września. W tym okresie można liczyć na dobrą pogodę umożliwiającą kąpiele morskie i słoneczne, a także wycieczki po okolicy: piesze i rowerowe. Liczne atrakcje polskiego wybrzeża przyciągają rzesze turystów z kraju i zagranicy.
Więcej

Władysławowo -> Jastrzębia Góra – ile kilometrów, czym i jak dojechać?

2022-02-16 15:12:45
Władysławowo i Jastrzębia Góra to dwa najchętniej odwiedzane przez turystów miasta w powiecie puckim. Dzieli je jedynie 8 kilometrów. Trasę pomiędzy nimi można pokonać na trzy sposoby.
Więcej

Czy we Władysławowie jest molo?

2022-02-16 15:08:41
Władysławowo może pochwalić się nowoczesnym portem, który jest jedną z największych atrakcji turystycznych w mieście.
Więcej