Smażalnie ryb we Władysławowie - poznaj naszą listę!

2021-05-31 10:24:08

Największą na świecie złowiona przez człowieka ryba ważyła 680 kg i był to tuńczyk błękitnopłetwy.  To również wyczyn dla każdego z wędkarza złapać 59-kilogramowego suma błękitnego mierzącego 145 cm. Ciekawe ile osób potrzeba, by zjeść takie ryby, może wystarczy na obiad dla całej restauracji? 


Nie wiemy, jakich rozmiarów ryby łowione są w Morzu Bałtyckim, które potem zjadamy w smażalniach. Jadąc do Władysławowa, oczekujemy przede wszystkim dobrych, a nie wielkich ryb. Dobrych i świeżych, bo nad morzem właśnie to chcemy jeść, jeśli nie codziennie, to prawie każdego dnia.

Władysławowo - najlepsze smażalnie

Nie jest łatwo zrobić ranking smażalni, a tych jest we Władysławowie bardzo wiele. Co więcej, w tych miejscach można liczyć na wysoki standard i świeżość produktów, a na tym najbardziej nam zależy. Co można powiedzieć o P.P.H. Fishmor Smażalni Ryb? Okazuje się, że całkiem sporo i ludzie chętnie wypowiadają się o tym lokalu, jako o miejscu, w którym można dostać niedostępne gdzie indziej ryby. Smażona, wędzona, na wynos świeża ryba, duże porcje i dodatki, które zawsze zachwycą klientów. Jedną z najbardziej polecanych potraw jest tu tatar z łososia.

Innym godnym polecenia lokalem jest smażalnia i wędzarnia Pikling. Tu polecane są ryby z pieca, a te wędzone możemy obserwować wiszące na stojaku. Do tego zawsze miła obsługa i atmosfera czynią potrawy jeszcze smaczniejszymi. Smażalnia Ryb Bosman to miejsce skromne, ale jedzenie jest rewelacyjne. Duży wybór ryb i dobra obsługa tym bardziej zachęcają do odwiedzin. Tawerna Klipper nie bez powodu określa się, jako najlepsza restauracja rybna we Władysławowie. Serwowane tu ryby są z własnego połowu. Tu zjemy też inne potrawy oraz owoce morza. Smażalnia i wędzarnia Krewetka to urokliwe miejsce, w którym zjemy świeże ryby, krewetki czy mule. Wszystko okraszone precyzyjnie dobranymi dodatkami. A co dla najmłodszych we Władysławowie? Przecież dzieci niekoniecznie muszą lubić smażona rybę.

 

Poznaj nasze apartamenty na wynajem we Władysławowie

 

Rybka od dziecka

Bar u Kojota to miejsce, w którym najmłodsi mogą zjeść zarówno delikatną smażoną solę lub flądrę, jak i nuggetsy z dorsza, a we wspomnianej już Tawernie Klipper znajdziemy też ryby gotowane na parze, co dla najmłodszych dzieci rozpoczynających dopiero przygodę ze stałymi pokarmami będzie zdecydowanie lepszą opcją niż ryba smażona lub wędzona. W niektórych restauracjach udogodnieniem jest możliwość zamówienia dla dziecka połowy porcji. 

Jak wiemy, nasze pociechy są nie do przewidzenia, jeśli chodzi o menu, dlatego zawsze dobrym kompromisem będzie miejsce, w którym można zjeść dobrą i świeżą rybę, ale w menu znajdziemy też inne potrawy, jak zupy czy spaghetti, które stanowią ważne miejsce na liście potraw zaspakajających dziecięce podniebienie. Skipper to miłe i przyjazne rodzinom z dziećmi miejsce, w którym obok bogatej oferty ryb smażonych i pieczonych, w karcie znajdziemy też dania mięsne, w tym filety z kurczaka, świeże surówki i zupy. Karta może nie za długa, ale gwarantująca świeżość produktów.

Jak widać, łatwo wymienić najlepsze smażalnie rybne we Władysławowie, ale trudniej je zróżnicować. Wszystkie bowiem oferują to, o co nam chodzi najbardziej, świeżość, przyjazną atmosferę, optymalne porcje, ale przede wszystkim morze na wyciągnięcie ręki.
 

Poznaj nasze apartamenty w Władysławowie

Podobne artykuły

Władysławowo 2022 - jak zaplanować urlop? Gdzie zjeść? Co wiedzieć?

2022-06-29 12:48:18
Dlaczego Władysławowo rządzi? Ta niewielka miejscowość licząca ok.10 tys. mieszkańców położona jest u nasady Mierzei Helskiej. Ktokolwiek zmierza na cypel, ten z Władysławowem musi stanąć oko w oko, a ono hipnotyzuje, przyciąga i może sprawić, że dalej nie pojedziemy.
Więcej

Karwia -> Władysławowo – ile kilometrów, czym i jak dojechać?

2022-02-16 15:15:57
Karwia to miejscowość letniskowa oddalona od Władysławowa o 15 kilometrów, którą warto odwiedzić choćby ze względu na piaszczyste plaże czy zabytkowy kościół św. Antoniego Padewskiego.
Więcej

Władysławowo – gdzie zjeść poza sezonem?

2022-02-16 15:14:39
Sezon turystyczny we Władysławowie zaczyna się w maju i trwa do września. W tym okresie można liczyć na dobrą pogodę umożliwiającą kąpiele morskie i słoneczne, a także wycieczki po okolicy: piesze i rowerowe. Liczne atrakcje polskiego wybrzeża przyciągają rzesze turystów z kraju i zagranicy.
Więcej

Władysławowo -> Jastrzębia Góra – ile kilometrów, czym i jak dojechać?

2022-02-16 15:12:45
Władysławowo i Jastrzębia Góra to dwa najchętniej odwiedzane przez turystów miasta w powiecie puckim. Dzieli je jedynie 8 kilometrów. Trasę pomiędzy nimi można pokonać na trzy sposoby.
Więcej

Czy we Władysławowie jest molo?

2022-02-16 15:08:41
Władysławowo może pochwalić się nowoczesnym portem, który jest jedną z największych atrakcji turystycznych w mieście.
Więcej