Smażalnie ryb we Władysławowie - poznaj naszą listę!

2021-05-31 10:24:08

Największą na świecie złowiona przez człowieka ryba ważyła 680 kg i był to tuńczyk błękitnopłetwy.  To również wyczyn dla każdego z wędkarza złapać 59-kilogramowego suma błękitnego mierzącego 145 cm. Ciekawe ile osób potrzeba, by zjeść takie ryby, może wystarczy na obiad dla całej restauracji? 


Nie wiemy, jakich rozmiarów ryby łowione są w Morzu Bałtyckim, które potem zjadamy w smażalniach. Jadąc do Władysławowa, oczekujemy przede wszystkim dobrych, a nie wielkich ryb. Dobrych i świeżych, bo nad morzem właśnie to chcemy jeść, jeśli nie codziennie, to prawie każdego dnia.

Władysławowo - najlepsze smażalnie

Nie jest łatwo zrobić ranking smażalni, a tych jest we Władysławowie bardzo wiele. Co więcej, w tych miejscach można liczyć na wysoki standard i świeżość produktów, a na tym najbardziej nam zależy. Co można powiedzieć o P.P.H. Fishmor Smażalni Ryb? Okazuje się, że całkiem sporo i ludzie chętnie wypowiadają się o tym lokalu, jako o miejscu, w którym można dostać niedostępne gdzie indziej ryby. Smażona, wędzona, na wynos świeża ryba, duże porcje i dodatki, które zawsze zachwycą klientów. Jedną z najbardziej polecanych potraw jest tu tatar z łososia.

Innym godnym polecenia lokalem jest smażalnia i wędzarnia Pikling. Tu polecane są ryby z pieca, a te wędzone możemy obserwować wiszące na stojaku. Do tego zawsze miła obsługa i atmosfera czynią potrawy jeszcze smaczniejszymi. Smażalnia Ryb Bosman to miejsce skromne, ale jedzenie jest rewelacyjne. Duży wybór ryb i dobra obsługa tym bardziej zachęcają do odwiedzin. Tawerna Klipper nie bez powodu określa się, jako najlepsza restauracja rybna we Władysławowie. Serwowane tu ryby są z własnego połowu. Tu zjemy też inne potrawy oraz owoce morza. Smażalnia i wędzarnia Krewetka to urokliwe miejsce, w którym zjemy świeże ryby, krewetki czy mule. Wszystko okraszone precyzyjnie dobranymi dodatkami. A co dla najmłodszych we Władysławowie? Przecież dzieci niekoniecznie muszą lubić smażona rybę.

 

Poznaj nasze apartamenty na wynajem we Władysławowie

 

Rybka od dziecka

Bar u Kojota to miejsce, w którym najmłodsi mogą zjeść zarówno delikatną smażoną solę lub flądrę, jak i nuggetsy z dorsza, a we wspomnianej już Tawernie Klipper znajdziemy też ryby gotowane na parze, co dla najmłodszych dzieci rozpoczynających dopiero przygodę ze stałymi pokarmami będzie zdecydowanie lepszą opcją niż ryba smażona lub wędzona. W niektórych restauracjach udogodnieniem jest możliwość zamówienia dla dziecka połowy porcji. 

Jak wiemy, nasze pociechy są nie do przewidzenia, jeśli chodzi o menu, dlatego zawsze dobrym kompromisem będzie miejsce, w którym można zjeść dobrą i świeżą rybę, ale w menu znajdziemy też inne potrawy, jak zupy czy spaghetti, które stanowią ważne miejsce na liście potraw zaspakajających dziecięce podniebienie. Skipper to miłe i przyjazne rodzinom z dziećmi miejsce, w którym obok bogatej oferty ryb smażonych i pieczonych, w karcie znajdziemy też dania mięsne, w tym filety z kurczaka, świeże surówki i zupy. Karta może nie za długa, ale gwarantująca świeżość produktów.

Jak widać, łatwo wymienić najlepsze smażalnie rybne we Władysławowie, ale trudniej je zróżnicować. Wszystkie bowiem oferują to, o co nam chodzi najbardziej, świeżość, przyjazną atmosferę, optymalne porcje, ale przede wszystkim morze na wyciągnięcie ręki.
 

Poznaj nasze apartamenty w Władysławowie

Podobne artykuły

Władysławowo plaża i molo - co zastaniemy? Czego się spodziewać?

2020-11-30 10:26:48
Mamy zwyczaj wielbić rzeczy, które są największe, najdłuższe, najbardziej okazałe. Jakby chcąc nie chcąc ciągle odbywał się jakiś ranking w naszych głowach czy świecie zewnętrznym, który narzuca nam reguły gry. Bywa to męczące, ale też sprawia, że nie doceniamy świata rzeczy mniejszych. Molo to obiekt nadmorski, który jest wizytówką miejscowości, do której przynależy. Oczekujemy zatem od niego czegoś wyjątkowego.
Więcej

Władysławowo we wrześniu - co robić po sezonie we Władysławowie? TOP3 atrakcje!

2020-09-21 10:51:46
Władysławowo to miasto, które można porównać do dobrej restauracji. Pamiętamy, że od zawsze tam była, przyciągała ludzi, ale z czasem spowszedniała i skupiała tylko stałych bywalców nielubiących zmian. Wtedy pojawiał się nowy właściciel lub menadżer, wprowadzał powiew świeżości. Restauracja niby ta sama, a jednak inna. Znajdą się tu stare miejsca dla wieloletnich fanów i nowe atrakcje dla tych, którzy dopiero zaczynają swoją podróż po tym mieście. Również Władysławowo we wrześniu ma do zaoferowania coś dla spóźnionych turystów.
Więcej

Fajne wczasy we Władysławowie? Sprawdź plan urlopu we Władysławowie!

2020-06-24 07:36:52
Władysławowo jest miejscowością położoną nad Morzem Bałtyckim, zaraz przy mierzei helskiej. Samo umiejscowienie miasta oferuje sporo atrakcji – można oddać się tutaj sportom morskim, plażowaniu czy spacerom wzdłuż plaży. Atrakcje we Władysławowie - co warto zobaczyć?
Więcej

Romantyczny pobyt we Władysławowie - co warto wiedzieć? Jak zaplanować?

2020-05-19 12:10:14
Zachód słońca Władysławowo - romantyczny pobyt we Władysławowie
Władysławowo znajduje się u nasady mierzei helskiej, więc jest idealnym miejscem, by zatrzymać się tam na dłużej. Półwysep Helski to niezwykła w skali europejskiej mierzeja ciągnąca się przez 35 kilometrów. Nadmorskie widoki w sezonie letnim są idealny miejscem na romantyczny pobyt. Jak go zaplanować?
Więcej

Co robić we Władysławowie, gdy pada deszcz?

2019-08-01 09:14:55
Morze we Władysławowie
Władysławowo to miejscowość położona u nasady mierzei helskiej. Sprawia to, że — aby dostać się na słynny półwysep — należy przez nią przejechać. Chyba że wybieramy się na przykład tramwajem wodnym lub samolotem z Trójmiasta.
Więcej