Wieża widokowa we Władysławowie - dlaczego warto się na nią wybrać?

2021-05-31 10:27:39

Jak się czuje księżniczka zamknięta w wieży i dlaczego tak często chce z niej uciekać? Może jest samotna, a może przekorna wobec kontrolującej matki?  Być może jednak odpowiedzią jest sam widok, jaki z tej wieży ma. Wieże widokowe mają to do siebie, że czasem chciałoby się na nich zamieszkać. 

Wieża we Władysławowie to często odwiedzana atrakcja w czasie wakacji i nie tylko. Daje ona możliwość podziwiania jednocześnie wszystkiego, co w tym mieście nas przyciąga.

Nie wielkość się liczy

Może wieża we Władysławowie to nie  Burdż Chalifa w Dubaju, który mierzy 828 metry i jest obecnie najwyższym budynkiem świata. Księżniczka na tej wieży jednak szybko odkryje bezkres pustyni otaczającej miasto, a do tego częsty smog może ja zniechęcić. Nasza nadmorska księżniczka w Domu Rybaka, bo tam mieści się wieża, może i będzie maksymalnie na 63 metrach wysokości, ale zobaczy znacznie więcej.

Wieża powstała w XX wieku na przełomie lat 1953 – 1956. Pierwotnie budynek nazywał się "popielówka" od ówczesnego ministra żeglugi Mieczysława Popiela, który był pomysłodawcą tej budowli. Początkowo mieścił się tam hotel rybacki skupiający aż 150 miejsc do spania. Dom Rybaka to znaczące miejsce w mieście, bo mieści się w nim Urząd Miasta we Władysławowie. Oprócz tego znajduje się tu też inna chętnie odwiedzana atrakcja, jaką jest Muzeum Motyli. Jest to zatem idealny obiekt do zwiedzania, gdy zastanie nas chłodniejszy lub deszczowy dzień we Władysławowie, bo w jednym miejscu jest kilka atrakcji. Jakie widoki czekają na nas z wieży widokowej we Władysławowie?

Wieża widokowa – widok z tej ziemi 

Wieża mieści się przy ul. Hallera, niedaleko portu. Składa się z dwóch tarasów, jednego na wysokości 45 m i drugiego na wysokości 63 metrów. Ten ostatni zwany jest kulą, która ma postać takiego jakby akwarium. Jest tu zdecydowanie cieplej niż na niższym tarasie. Z obu jednak można podziwiać otaczający krajobraz w postaci Morza Bałtyckiego, Półwyspu Helskiego, portu rybackiego. Dostrzeżemy też Zatokę Pucką, Przylądek Rozewie, ale też całą panoramę miasta z lunaparkiem i wielkim diabelskim młynem czy dworcem kolejowym. Warto również odwiedzić to miejsce zimową porą i porównać sobie widoki. 

 

Poznaj nasze apartamenty na wynajem we Władysławowie

 

Godziny otwarcia i ceny

Wieża widokowa we Władysławowie jest czynna przez cały rok, najdłużej w szczycie sezonu, czyli w lipcu i sierpniu. Możemy ją wtedy odwiedzać w godzinach między 9 a 21. Od listopada do lutego otwarta jest od 10 do 16, a w marcu, kwietniu i październiku o godzinę dłużej, bo do 17. W pozostałe miesiące od 10 do 18. Ceny biletów na taras dolny to 9,50 za bilet normalny, a za ulgowy zapłacimy 7 zł. Dzieci do lat 4 wchodzą za darmo, a bilet grupowy to 6,5 zł od osoby. Taras górny jest nieco droższy, bo bilet normalny to kwota rzędu 15 zł, a za ulgowy i grupowy zapłacimy 12 zł.
W odróżnieniu od księżniczki w miejskim smogu pooddychamy tu rześkim, świeżym powietrzem pełnym jodu. Dzieci będą miały dodatkową atrakcję w postaci liczenia schodów prowadzących na szczyt. Trudno wyobrazić sobie pobyt we Władysławowie bez odwiedzenia tego miejsca.
 

Poznaj nasze apartamenty w Władysławowie

Podobne artykuły

Władysławowo plaża i molo - co zastaniemy? Czego się spodziewać?

2020-11-30 10:26:48
Mamy zwyczaj wielbić rzeczy, które są największe, najdłuższe, najbardziej okazałe. Jakby chcąc nie chcąc ciągle odbywał się jakiś ranking w naszych głowach czy świecie zewnętrznym, który narzuca nam reguły gry. Bywa to męczące, ale też sprawia, że nie doceniamy świata rzeczy mniejszych. Molo to obiekt nadmorski, który jest wizytówką miejscowości, do której przynależy. Oczekujemy zatem od niego czegoś wyjątkowego.
Więcej

Władysławowo we wrześniu - co robić po sezonie we Władysławowie? TOP3 atrakcje!

2020-09-21 10:51:46
Władysławowo to miasto, które można porównać do dobrej restauracji. Pamiętamy, że od zawsze tam była, przyciągała ludzi, ale z czasem spowszedniała i skupiała tylko stałych bywalców nielubiących zmian. Wtedy pojawiał się nowy właściciel lub menadżer, wprowadzał powiew świeżości. Restauracja niby ta sama, a jednak inna. Znajdą się tu stare miejsca dla wieloletnich fanów i nowe atrakcje dla tych, którzy dopiero zaczynają swoją podróż po tym mieście. Również Władysławowo we wrześniu ma do zaoferowania coś dla spóźnionych turystów.
Więcej

Fajne wczasy we Władysławowie? Sprawdź plan urlopu we Władysławowie!

2020-06-24 07:36:52
Władysławowo jest miejscowością położoną nad Morzem Bałtyckim, zaraz przy mierzei helskiej. Samo umiejscowienie miasta oferuje sporo atrakcji – można oddać się tutaj sportom morskim, plażowaniu czy spacerom wzdłuż plaży. Atrakcje we Władysławowie - co warto zobaczyć?
Więcej

Romantyczny pobyt we Władysławowie - co warto wiedzieć? Jak zaplanować?

2020-05-19 12:10:14
Zachód słońca Władysławowo - romantyczny pobyt we Władysławowie
Władysławowo znajduje się u nasady mierzei helskiej, więc jest idealnym miejscem, by zatrzymać się tam na dłużej. Półwysep Helski to niezwykła w skali europejskiej mierzeja ciągnąca się przez 35 kilometrów. Nadmorskie widoki w sezonie letnim są idealny miejscem na romantyczny pobyt. Jak go zaplanować?
Więcej

Co robić we Władysławowie, gdy pada deszcz?

2019-08-01 09:14:55
Morze we Władysławowie
Władysławowo to miejscowość położona u nasady mierzei helskiej. Sprawia to, że — aby dostać się na słynny półwysep — należy przez nią przejechać. Chyba że wybieramy się na przykład tramwajem wodnym lub samolotem z Trójmiasta.
Więcej