Wieża widokowa we Władysławowie - dlaczego warto się na nią wybrać?

2021-05-31 10:27:39

Jak się czuje księżniczka zamknięta w wieży i dlaczego tak często chce z niej uciekać? Może jest samotna, a może przekorna wobec kontrolującej matki? Być może jednak odpowiedzią jest sam widok, jaki z tej wieży ma. Wieże widokowe mają to do siebie, że czasem chciałoby się na nich zamieszkać.

Wieża we Władysławowie to często odwiedzana atrakcja w czasie wakacji i nie tylko. Daje ona możliwość podziwiania jednocześnie wszystkiego, co w tym mieście nas przyciąga.

Nie wielkość się liczy

Może wieża we Władysławowie to nie  Burdż Chalifa w Dubaju, który mierzy 828 metry i jest obecnie najwyższym budynkiem świata. Księżniczka na tej wieży jednak szybko odkryje bezkres pustyni otaczającej miasto, a do tego częsty smog może ja zniechęcić. Nasza nadmorska księżniczka w Domu Rybaka, bo tam mieści się wieża, może i będzie maksymalnie na 63 metrach wysokości, ale zobaczy znacznie więcej.

Wieża powstała w XX wieku na przełomie lat 1953 – 1956. Pierwotnie budynek nazywał się "popielówka" od ówczesnego ministra żeglugi Mieczysława Popiela, który był pomysłodawcą tej budowli. Początkowo mieścił się tam hotel rybacki skupiający aż 150 miejsc do spania. Dom Rybaka to znaczące miejsce w mieście, bo mieści się w nim Urząd Miasta we Władysławowie. Oprócz tego znajduje się tu też inna chętnie odwiedzana atrakcja, jaką jest Muzeum Motyli. Jest to zatem idealny obiekt do zwiedzania, gdy zastanie nas chłodniejszy lub deszczowy dzień we Władysławowie, bo w jednym miejscu jest kilka atrakcji. Jakie widoki czekają na nas z wieży widokowej we Władysławowie?

Wieża widokowa – widok z tej ziemi 

Wieża mieści się przy ul. Hallera, niedaleko portu. Składa się z dwóch tarasów, jednego na wysokości 45 m i drugiego na wysokości 63 metrów. Ten ostatni zwany jest kulą, która ma postać takiego jakby akwarium. Jest tu zdecydowanie cieplej niż na niższym tarasie. Z obu jednak można podziwiać otaczający krajobraz w postaci Morza Bałtyckiego, Półwyspu Helskiego, portu rybackiego. Dostrzeżemy też Zatokę Pucką, Przylądek Rozewie, ale też całą panoramę miasta z lunaparkiem i wielkim diabelskim młynem czy dworcem kolejowym. Warto również odwiedzić to miejsce zimową porą i porównać sobie widoki. 

 

Poznaj nasze apartamenty na wynajem we Władysławowie

 

Godziny otwarcia i ceny

Wieża widokowa we Władysławowie jest czynna przez cały rok, najdłużej w szczycie sezonu, czyli w lipcu i sierpniu. Możemy ją wtedy odwiedzać codziennie w godzinach między 10:00 a 21:00. W czerwcu i wrześniu na taras widokowy możemy wybrać się codziennie od 10:00 do 18:00. Poza sezonem letnim taras dolny jest czynny w dni robocze w godzinach pracy Centrum Kultury. Ceny biletów to 11 zł za bilet normalny, a za ulgowy zapłacimy 6 zł. 

W odróżnieniu od księżniczki w miejskim smogu pooddychamy tu rześkim, świeżym powietrzem pełnym jodu. Dzieci będą miały dodatkową atrakcję w postaci liczenia schodów prowadzących na szczyt. Trudno wyobrazić sobie pobyt we Władysławowie bez odwiedzenia tego miejsca.

Poznaj nasze apartamenty w Władysławowie

Podobne artykuły

Władysławowo 2022 - jak zaplanować urlop? Gdzie zjeść? Co wiedzieć?

2022-06-29 12:48:18
Dlaczego Władysławowo rządzi? Ta niewielka miejscowość licząca ok.10 tys. mieszkańców położona jest u nasady Mierzei Helskiej. Ktokolwiek zmierza na cypel, ten z Władysławowem musi stanąć oko w oko, a ono hipnotyzuje, przyciąga i może sprawić, że dalej nie pojedziemy.
Więcej

Karwia -> Władysławowo – ile kilometrów, czym i jak dojechać?

2022-02-16 15:15:57
Karwia to miejscowość letniskowa oddalona od Władysławowa o 15 kilometrów, którą warto odwiedzić choćby ze względu na piaszczyste plaże czy zabytkowy kościół św. Antoniego Padewskiego.
Więcej

Władysławowo – gdzie zjeść poza sezonem?

2022-02-16 15:14:39
Sezon turystyczny we Władysławowie zaczyna się w maju i trwa do września. W tym okresie można liczyć na dobrą pogodę umożliwiającą kąpiele morskie i słoneczne, a także wycieczki po okolicy: piesze i rowerowe. Liczne atrakcje polskiego wybrzeża przyciągają rzesze turystów z kraju i zagranicy.
Więcej

Władysławowo -> Jastrzębia Góra – ile kilometrów, czym i jak dojechać?

2022-02-16 15:12:45
Władysławowo i Jastrzębia Góra to dwa najchętniej odwiedzane przez turystów miasta w powiecie puckim. Dzieli je jedynie 8 kilometrów. Trasę pomiędzy nimi można pokonać na trzy sposoby.
Więcej

Czy we Władysławowie jest molo?

2022-02-16 15:08:41
Władysławowo może pochwalić się nowoczesnym portem, który jest jedną z największych atrakcji turystycznych w mieście.
Więcej