Wieża widokowa we Władysławowie - dlaczego warto się na nią wybrać?

2021-05-31 10:27:39

Jak się czuje księżniczka zamknięta w wieży i dlaczego tak często chce z niej uciekać? Może jest samotna, a może przekorna wobec kontrolującej matki? Być może jednak odpowiedzią jest sam widok, jaki z tej wieży ma. Wieże widokowe mają to do siebie, że czasem chciałoby się na nich zamieszkać.

Wieża we Władysławowie to często odwiedzana atrakcja w czasie wakacji i nie tylko. Daje ona możliwość podziwiania jednocześnie wszystkiego, co w tym mieście nas przyciąga.

Nie wielkość się liczy

Może wieża we Władysławowie to nie  Burdż Chalifa w Dubaju, który mierzy 828 metry i jest obecnie najwyższym budynkiem świata. Księżniczka na tej wieży jednak szybko odkryje bezkres pustyni otaczającej miasto, a do tego częsty smog może ja zniechęcić. Nasza nadmorska księżniczka w Domu Rybaka, bo tam mieści się wieża, może i będzie maksymalnie na 63 metrach wysokości, ale zobaczy znacznie więcej.

Wieża powstała w XX wieku na przełomie lat 1953 – 1956. Pierwotnie budynek nazywał się "popielówka" od ówczesnego ministra żeglugi Mieczysława Popiela, który był pomysłodawcą tej budowli. Początkowo mieścił się tam hotel rybacki skupiający aż 150 miejsc do spania. Dom Rybaka to znaczące miejsce w mieście, bo mieści się w nim Urząd Miasta we Władysławowie. Oprócz tego znajduje się tu też inna chętnie odwiedzana atrakcja, jaką jest Muzeum Motyli. Jest to zatem idealny obiekt do zwiedzania, gdy zastanie nas chłodniejszy lub deszczowy dzień we Władysławowie, bo w jednym miejscu jest kilka atrakcji. Jakie widoki czekają na nas z wieży widokowej we Władysławowie?

Wieża widokowa – widok z tej ziemi 

Wieża mieści się przy ul. Hallera, niedaleko portu. Składa się z dwóch tarasów, jednego na wysokości 45 m i drugiego na wysokości 63 metrów. Ten ostatni zwany jest kulą, która ma postać takiego jakby akwarium. Jest tu zdecydowanie cieplej niż na niższym tarasie. Z obu jednak można podziwiać otaczający krajobraz w postaci Morza Bałtyckiego, Półwyspu Helskiego, portu rybackiego. Dostrzeżemy też Zatokę Pucką, Przylądek Rozewie, ale też całą panoramę miasta z lunaparkiem i wielkim diabelskim młynem czy dworcem kolejowym. Warto również odwiedzić to miejsce zimową porą i porównać sobie widoki. 

 

Poznaj nasze apartamenty na wynajem we Władysławowie

 

Godziny otwarcia i ceny

Wieża widokowa we Władysławowie jest czynna przez cały rok, najdłużej w szczycie sezonu, czyli w lipcu i sierpniu. Możemy ją wtedy odwiedzać codziennie w godzinach między 10:00 a 21:00. W czerwcu i wrześniu na taras widokowy możemy wybrać się codziennie od 10:00 do 18:00. Poza sezonem letnim taras dolny jest czynny w dni robocze w godzinach pracy Centrum Kultury. Ceny biletów to 11 zł za bilet normalny, a za ulgowy zapłacimy 6 zł. 

W odróżnieniu od księżniczki w miejskim smogu pooddychamy tu rześkim, świeżym powietrzem pełnym jodu. Dzieci będą miały dodatkową atrakcję w postaci liczenia schodów prowadzących na szczyt. Trudno wyobrazić sobie pobyt we Władysławowie bez odwiedzenia tego miejsca.

Poznaj nasze apartamenty w Władysławowie

Podobne artykuły

Motylarnia w porcie Władysławowo — ciekawostki i historia

2024-03-28 13:57:27
Sezon planowania wakacyjnych wyjazdów zbliża się wielkimi krokami i coraz częściej zastanawiamy się, gdzie wybrać się tym razem. Jeżeli nastawiamy się na wypoczynek nad Morzem Bałtyckim, to zapewne w pierwszej kolejności analizujemy, co nas czeka w najbardziej popularnych kurortach. Jednym z nich jest Władysławowo, a atrakcji w nim nie zabraknie. Zalicza się do nich motylarnia w porcie.
Więcej

Kawiarnie we Władysławowie — gdzie warto zajrzeć? Podpowiadamy

2024-03-28 13:55:25
Władysławowo jest malowniczą nadmorską miejscowością, która przyciąga turystów przez cały rok. Chociaż największy tłok jest tutaj latem, to i w innych porach roku przyjezdnych nie brakuje. Zachętą może być na przykład chęć oddychania powietrzem nasyconym jodem. Niezależnie od tego, kiedy wybierzemy się nad morze, będziemy chcieli zjeść smaczny obiad lub podwieczorek, a lokali nie brakuje. Jakie kawiarnie we Władysławowie cieszą się największą popularnością?
Więcej

Aleja Gwiazd Sportu we Władysławowie — historia i ciekawostki

2024-02-28 12:31:05
Kiedy planujemy wakacje nad morzem, to poza tym, że spędzimy większość czasu na plaży, warto zapoznać się z tym, jakie inne atrakcje będą w okolicy. Jednym z kurortów, który od zawsze cieszy się popularnością, jest Władysławowo. Decydując się na pobyt w tej miejscowości, nie będziemy narzekać na nudę. Jednym z miejsc, jakie powinniśmy odwiedzić, jest Aleja Gwiazd Sportu, z której słynie Władysławowo.
Więcej

Apartamenty z widokiem na morze we Władysławowie

2023-11-14 16:14:19
Morze przyciąga przez cały rok. Jego bezkres, skrywana potęga, a zarazem spokój działają jak magnes. Chociaż najczęściej o morzu myśli się pod kątem letniego wypoczynku, to sprawdza się także jesienią, czy zimą. Wśród polskich nadmorskich miejscowości jest kilka takich, które cieszą się szczególną popularnością. Zalicza się do nich Władysławowo. Apartamenty z widokiem na morze we Władysławowie cieszą się ogromnym powodzeniem, co nie jest bezpodstawne.
Więcej

Apartamenty dla wymagających we Władysławowie

2023-11-14 16:01:10
Polskie morze przyciąga jak magnes. Na Wybrzeżu nie brakuje malowniczych miejscowości, w których można wypocząć i spędzić niezapomniane wakacje. Do takich miast bez zwątpienia należy Władysławowo. Zachęca piaszczystymi plażami i licznymi atrakcjami turystycznymi. Przez cały rok przyjeżdżają do niego rzesze turystów. A co jeśli chcemy czegoś więcej? Być może mamy zamiar czerpać pełnymi garściami z tego, co oferuje wybrzeże, a przy tym chcemy uniknąć tłumów? Wtedy apartament VIP we Władysławowie jest znakomitą propozycją.
Więcej