Dom Rybaka we Władysławowie - dlaczego warto zobaczyć tę atrakcję?

2021-06-30 15:28:03

Zgodnie z powiedzeniem, w domu jest najlepiej. Idąc tym tropem, możemy zapytać, czy tylko w tym naszym, czy być może w cudzych domach może być też dobrze?

Czy w Domu Rybaka po prostu mieszka rybak, czy jest to budowla skrywająca różne atrakcje, w której trzeba pokonać 264 schody? Gdzie się nimi dotrze? Będąc we Władysławowie, warto zajrzeć do tego wybudowanego w latach 50 XX wieku obiektu.

Dom z widokiem na morze

O takim domu marzy każdy. Hipotetyczny rybak na pewno nie obraziłby się, że w jego domu to nie on będzie dla nas najciekawszy. Początkowo budynek służył jako hotel dla rybaków, by z czasem wyewoluować w siedzibę Urzędu Miasta, wieże widokowe, wystawę rękodzieła kaszubskiego, wystawę fotograficzną prezentująca dzieje miasta czy Muzeum Motyli.

Dom Rybaka we Władysławowie

Kiedyś Dom Rybaka był mekką kultury i nauki dla ludzi morza, oddając do dyspozycji bibliotekę, salę kinową, fontanny i kawiarnię. Dziś może mniej okazały, ale wciąż przyciągający uwagę.

Coś dla każdego

Nim dotrzemy na tarasy widokowe, doświadczymy też zakręcenia z poplątaniem na Wystawie Magiczny Zawrót Głowy, która od 2012 r. istnieje w Domu Rybaka. Optyczne iluzje, zagadki, paradoksy wciągną nas na dłuższą chwilę i sprawią, że oderwiemy się od rzeczywistości. A potem dotrzemy na pierwszy taras widokowy, żeby odetchnąć i poczuć trochę przestrzeni, dzięki czemu nasza głowa i umysł wrócą do pierwotnej formy.

 

Poznaj nasze apartamenty na wynajem we Władysławowie

 

Dolny taras to aż 171 schodów do pokonania. Dla chcącego nic trudnego, ale dla niechcącego czy niemogącego jest tu również winda. Zobaczymy stamtąd nie tylko panoramę Władysławowa, ale też Zatokę Pucką, Przylądek Rozewie, Mierzeję Helską i właśnie Morze Bałtyckie, dla którego głównie docieramy do Władysławowa. Wyżej o kolejne 93 stopnie znajduje się drugi taras widokowy zwany Kulą. Mieści się on na 63 metrach n.p.m. Przy dobrej pogodzie i widoczności z tarasu można  zobaczyć nawet Gdynię. Ten taras jest niedostępny dla dzieci poniżej 4 roku życia.

Dom dostępny dla wszystkich

Rybak na tyle gościnny jest, że chętnie przyjmie w swych progach wszystkich. Dom Rybaka mieści się przy ulicy Hallera we Władysławowie. Otwarty jest codziennie w godzinach d 9 do 21 w sezonie letnim, w pozostałe miesiące można go odwiedzać do godziny 17 lub 18.

Dzieci do lat 4 na taras widokowy dolny zapraszane są bezpłatnie. Ceny pozostałych biletów za wejście na dolny taras to 7 zł za bilet ulgowy, 9,50 za normalny, a 6,50 za grupowy. Taras górny to przedział cenowy między 12 a 15 zł. Cena za górny taras obejmuje też wejście na dolny. Turyści do 18 r.ż. na górny taras mogą powędrować jedynie z kimś dorosłym. Ulica Hallera to miejsce również innych atrakcji miasta, np. Lunaparku Sowińskiego, więc jeśli Dom Rybaka to za mało, na pewno znajdziemy coś jeszcze dla siebie.

Dom Rybaka we Władysławowie to 9 pięter niespodzianek. Dla dzieci świetne miejsce na zabawę w chowanego, dla wszystkich okazja, by schować się przed nadmiernym skwarem i równie prawdopodobnym deszczem. Warto zajrzeć do tego domu, który stanowi serce gościnnego gospodarza – rybaka, jakim jest Władysławowo.
 

Poznaj nasze apartamenty w Władysławowie

Podobne artykuły

Apartamenty z widokiem na morze we Władysławowie

2023-11-14 16:14:19
Morze przyciąga przez cały rok. Jego bezkres, skrywana potęga, a zarazem spokój działają jak magnes. Chociaż najczęściej o morzu myśli się pod kątem letniego wypoczynku, to sprawdza się także jesienią, czy zimą. Wśród polskich nadmorskich miejscowości jest kilka takich, które cieszą się szczególną popularnością. Zalicza się do nich Władysławowo. Apartamenty z widokiem na morze we Władysławowie cieszą się ogromnym powodzeniem, co nie jest bezpodstawne.
Więcej

Apartamenty dla wymagających we Władysławowie

2023-11-14 16:01:10
Polskie morze przyciąga jak magnes. Na Wybrzeżu nie brakuje malowniczych miejscowości, w których można wypocząć i spędzić niezapomniane wakacje. Do takich miast bez zwątpienia należy Władysławowo. Zachęca piaszczystymi plażami i licznymi atrakcjami turystycznymi. Przez cały rok przyjeżdżają do niego rzesze turystów. A co jeśli chcemy czegoś więcej? Być może mamy zamiar czerpać pełnymi garściami z tego, co oferuje wybrzeże, a przy tym chcemy uniknąć tłumów? Wtedy apartament VIP we Władysławowie jest znakomitą propozycją.
Więcej

Łeba czy Władysławowo? Podpowiadamy!

2023-02-15 14:21:52
Urlop nad Morzem Bałtyckim często rozpoczynamy, przeglądając informacje o pogodzie i plażach. Łeba to 10-kilometrowa linia brzegowa i rzeka Łeba dzielącą tę plażę na dwie części. Władysławowo to natomiast najpopularniejsze miejsce urlopowe wybierane przez Polaków. Zapewne zawdzięcza to jednej z najszerszych plaż na wybrzeżu i posiadaniu aż 5 strzeżonych plaż. Łeba i Władysławowo to jednak nie tylko plaże. Dlaczego warto wybrać się do tych kurortów?
Więcej

Jastrzębia Góra czy Władysławowo? Podpowiadamy!

2023-02-15 14:00:35
Jastrzębia Góra czy Władysławowo
Jak w góry, to… tylko nad morze do Jastrzębiej Góry. Jak nad ocean, to do Władysławowa! Brzmi nieco abstrakcyjnie? W Jastrzębiej Górze znajduje się najdalej wysunięty na północ punkt w Polsce. Miejscowość swoje wyjątkowe piękno zawdzięcza nadmorskim klifom. We Władysławowie w sezonie dużo się dzieje. Kurort zawdzięcza swoją popularność wyjątkowej plaży i licznym atrakcjom. Co warto wiedzieć o tych miejscowościach?
Więcej

Władysławowo 2022 - jak zaplanować urlop? Gdzie zjeść? Co wiedzieć?

2022-06-29 12:48:18
Dlaczego Władysławowo rządzi? Ta niewielka miejscowość licząca ok.10 tys. mieszkańców położona jest u nasady Mierzei Helskiej. Ktokolwiek zmierza na cypel, ten z Władysławowem musi stanąć oko w oko, a ono hipnotyzuje, przyciąga i może sprawić, że dalej nie pojedziemy.
Więcej