Dom Rybaka we Władysławowie - dlaczego warto zobaczyć tę atrakcję?

2021-06-30 15:28:03

Zgodnie z powiedzeniem, w domu jest najlepiej. Idąc tym tropem, możemy zapytać, czy tylko w tym naszym, czy być może w cudzych domach może być też dobrze?

Czy w Domu Rybaka po prostu mieszka rybak, czy jest to budowla skrywająca różne atrakcje, w której trzeba pokonać 264 schody? Gdzie się nimi dotrze? Będąc we Władysławowie, warto zajrzeć do tego wybudowanego w latach 50 XX wieku obiektu.

Dom z widokiem na morze

O takim domu marzy każdy. Hipotetyczny rybak na pewno nie obraziłby się, że w jego domu to nie on będzie dla nas najciekawszy. Początkowo budynek służył jako hotel dla rybaków, by z czasem wyewoluować w siedzibę Urzędu Miasta, wieże widokowe, wystawę rękodzieła kaszubskiego, wystawę fotograficzną prezentująca dzieje miasta czy Muzeum Motyli.

Dom Rybaka we Władysławowie

Kiedyś Dom Rybaka był mekką kultury i nauki dla ludzi morza, oddając do dyspozycji bibliotekę, salę kinową, fontanny i kawiarnię. Dziś może mniej okazały, ale wciąż przyciągający uwagę.

Coś dla każdego

Nim dotrzemy na tarasy widokowe, doświadczymy też zakręcenia z poplątaniem na Wystawie Magiczny Zawrót Głowy, która od 2012 r. istnieje w Domu Rybaka. Optyczne iluzje, zagadki, paradoksy wciągną nas na dłuższą chwilę i sprawią, że oderwiemy się od rzeczywistości. A potem dotrzemy na pierwszy taras widokowy, żeby odetchnąć i poczuć trochę przestrzeni, dzięki czemu nasza głowa i umysł wrócą do pierwotnej formy.

 

Poznaj nasze apartamenty na wynajem we Władysławowie

 

Dolny taras to aż 171 schodów do pokonania. Dla chcącego nic trudnego, ale dla niechcącego czy niemogącego jest tu również winda. Zobaczymy stamtąd nie tylko panoramę Władysławowa, ale też Zatokę Pucką, Przylądek Rozewie, Mierzeję Helską i właśnie Morze Bałtyckie, dla którego głównie docieramy do Władysławowa. Wyżej o kolejne 93 stopnie znajduje się drugi taras widokowy zwany Kulą. Mieści się on na 63 metrach n.p.m. Przy dobrej pogodzie i widoczności z tarasu można  zobaczyć nawet Gdynię. Ten taras jest niedostępny dla dzieci poniżej 4 roku życia.

Dom dostępny dla wszystkich

Rybak na tyle gościnny jest, że chętnie przyjmie w swych progach wszystkich. Dom Rybaka mieści się przy ulicy Hallera we Władysławowie. Otwarty jest codziennie w godzinach d 9 do 21 w sezonie letnim, w pozostałe miesiące można go odwiedzać do godziny 17 lub 18.

Dzieci do lat 4 na taras widokowy dolny zapraszane są bezpłatnie. Ceny pozostałych biletów za wejście na dolny taras to 7 zł za bilet ulgowy, 9,50 za normalny, a 6,50 za grupowy. Taras górny to przedział cenowy między 12 a 15 zł. Cena za górny taras obejmuje też wejście na dolny. Turyści do 18 r.ż. na górny taras mogą powędrować jedynie z kimś dorosłym. Ulica Hallera to miejsce również innych atrakcji miasta, np. Lunaparku Sowińskiego, więc jeśli Dom Rybaka to za mało, na pewno znajdziemy coś jeszcze dla siebie.

Dom Rybaka we Władysławowie to 9 pięter niespodzianek. Dla dzieci świetne miejsce na zabawę w chowanego, dla wszystkich okazja, by schować się przed nadmiernym skwarem i równie prawdopodobnym deszczem. Warto zajrzeć do tego domu, który stanowi serce gościnnego gospodarza – rybaka, jakim jest Władysławowo.
 

Poznaj nasze apartamenty w Władysławowie

Podobne artykuły

Władysławowo plaża i molo - co zastaniemy? Czego się spodziewać?

2020-11-30 10:26:48
Mamy zwyczaj wielbić rzeczy, które są największe, najdłuższe, najbardziej okazałe. Jakby chcąc nie chcąc ciągle odbywał się jakiś ranking w naszych głowach czy świecie zewnętrznym, który narzuca nam reguły gry. Bywa to męczące, ale też sprawia, że nie doceniamy świata rzeczy mniejszych. Molo to obiekt nadmorski, który jest wizytówką miejscowości, do której przynależy. Oczekujemy zatem od niego czegoś wyjątkowego.
Więcej

Władysławowo we wrześniu - co robić po sezonie we Władysławowie? TOP3 atrakcje!

2020-09-21 10:51:46
Władysławowo to miasto, które można porównać do dobrej restauracji. Pamiętamy, że od zawsze tam była, przyciągała ludzi, ale z czasem spowszedniała i skupiała tylko stałych bywalców nielubiących zmian. Wtedy pojawiał się nowy właściciel lub menadżer, wprowadzał powiew świeżości. Restauracja niby ta sama, a jednak inna. Znajdą się tu stare miejsca dla wieloletnich fanów i nowe atrakcje dla tych, którzy dopiero zaczynają swoją podróż po tym mieście. Również Władysławowo we wrześniu ma do zaoferowania coś dla spóźnionych turystów.
Więcej

Fajne wczasy we Władysławowie? Sprawdź plan urlopu we Władysławowie!

2020-06-24 07:36:52
Władysławowo jest miejscowością położoną nad Morzem Bałtyckim, zaraz przy mierzei helskiej. Samo umiejscowienie miasta oferuje sporo atrakcji – można oddać się tutaj sportom morskim, plażowaniu czy spacerom wzdłuż plaży. Atrakcje we Władysławowie - co warto zobaczyć?
Więcej

Romantyczny pobyt we Władysławowie - co warto wiedzieć? Jak zaplanować?

2020-05-19 12:10:14
Zachód słońca Władysławowo - romantyczny pobyt we Władysławowie
Władysławowo znajduje się u nasady mierzei helskiej, więc jest idealnym miejscem, by zatrzymać się tam na dłużej. Półwysep Helski to niezwykła w skali europejskiej mierzeja ciągnąca się przez 35 kilometrów. Nadmorskie widoki w sezonie letnim są idealny miejscem na romantyczny pobyt. Jak go zaplanować?
Więcej

Co robić we Władysławowie, gdy pada deszcz?

2019-08-01 09:14:55
Morze we Władysławowie
Władysławowo to miejscowość położona u nasady mierzei helskiej. Sprawia to, że — aby dostać się na słynny półwysep — należy przez nią przejechać. Chyba że wybieramy się na przykład tramwajem wodnym lub samolotem z Trójmiasta.
Więcej