Dom Rybaka we Władysławowie - dlaczego warto zobaczyć tę atrakcję?

2021-06-30 15:28:03

Zgodnie z powiedzeniem, w domu jest najlepiej. Idąc tym tropem, możemy zapytać, czy tylko w tym naszym, czy być może w cudzych domach może być też dobrze?

Czy w Domu Rybaka po prostu mieszka rybak, czy jest to budowla skrywająca różne atrakcje, w której trzeba pokonać 264 schody? Gdzie się nimi dotrze? Będąc we Władysławowie, warto zajrzeć do tego wybudowanego w latach 50 XX wieku obiektu.

Dom z widokiem na morze

O takim domu marzy każdy. Hipotetyczny rybak na pewno nie obraziłby się, że w jego domu to nie on będzie dla nas najciekawszy. Początkowo budynek służył jako hotel dla rybaków, by z czasem wyewoluować w siedzibę Urzędu Miasta, wieże widokowe, wystawę rękodzieła kaszubskiego, wystawę fotograficzną prezentująca dzieje miasta czy Muzeum Motyli.

Dom Rybaka we Władysławowie

Kiedyś Dom Rybaka był mekką kultury i nauki dla ludzi morza, oddając do dyspozycji bibliotekę, salę kinową, fontanny i kawiarnię. Dziś może mniej okazały, ale wciąż przyciągający uwagę.

Coś dla każdego

Nim dotrzemy na tarasy widokowe, doświadczymy też zakręcenia z poplątaniem na Wystawie Magiczny Zawrót Głowy, która od 2012 r. istnieje w Domu Rybaka. Optyczne iluzje, zagadki, paradoksy wciągną nas na dłuższą chwilę i sprawią, że oderwiemy się od rzeczywistości. A potem dotrzemy na pierwszy taras widokowy, żeby odetchnąć i poczuć trochę przestrzeni, dzięki czemu nasza głowa i umysł wrócą do pierwotnej formy.

 

Poznaj nasze apartamenty na wynajem we Władysławowie

 

Dolny taras to aż 171 schodów do pokonania. Dla chcącego nic trudnego, ale dla niechcącego czy niemogącego jest tu również winda. Zobaczymy stamtąd nie tylko panoramę Władysławowa, ale też Zatokę Pucką, Przylądek Rozewie, Mierzeję Helską i właśnie Morze Bałtyckie, dla którego głównie docieramy do Władysławowa. Wyżej o kolejne 93 stopnie znajduje się drugi taras widokowy zwany Kulą. Mieści się on na 63 metrach n.p.m. Przy dobrej pogodzie i widoczności z tarasu można  zobaczyć nawet Gdynię. Ten taras jest niedostępny dla dzieci poniżej 4 roku życia.

Dom dostępny dla wszystkich

Rybak na tyle gościnny jest, że chętnie przyjmie w swych progach wszystkich. Dom Rybaka mieści się przy ulicy Hallera we Władysławowie. Otwarty jest codziennie w godzinach d 9 do 21 w sezonie letnim, w pozostałe miesiące można go odwiedzać do godziny 17 lub 18.

Dzieci do lat 4 na taras widokowy dolny zapraszane są bezpłatnie. Ceny pozostałych biletów za wejście na dolny taras to 7 zł za bilet ulgowy, 9,50 za normalny, a 6,50 za grupowy. Taras górny to przedział cenowy między 12 a 15 zł. Cena za górny taras obejmuje też wejście na dolny. Turyści do 18 r.ż. na górny taras mogą powędrować jedynie z kimś dorosłym. Ulica Hallera to miejsce również innych atrakcji miasta, np. Lunaparku Sowińskiego, więc jeśli Dom Rybaka to za mało, na pewno znajdziemy coś jeszcze dla siebie.

Dom Rybaka we Władysławowie to 9 pięter niespodzianek. Dla dzieci świetne miejsce na zabawę w chowanego, dla wszystkich okazja, by schować się przed nadmiernym skwarem i równie prawdopodobnym deszczem. Warto zajrzeć do tego domu, który stanowi serce gościnnego gospodarza – rybaka, jakim jest Władysławowo.
 

Poznaj nasze apartamenty w Władysławowie

Podobne artykuły

Karwia -> Władysławowo – ile kilometrów, czym i jak dojechać?

2022-02-16 15:15:57
Karwia to miejscowość letniskowa oddalona od Władysławowa o 15 kilometrów, którą warto odwiedzić choćby ze względu na piaszczyste plaże czy zabytkowy kościół św. Antoniego Padewskiego.
Więcej

Władysławowo – gdzie zjeść poza sezonem?

2022-02-16 15:14:39
Sezon turystyczny we Władysławowie zaczyna się w maju i trwa do września. W tym okresie można liczyć na dobrą pogodę umożliwiającą kąpiele morskie i słoneczne, a także wycieczki po okolicy: piesze i rowerowe. Liczne atrakcje polskiego wybrzeża przyciągają rzesze turystów z kraju i zagranicy.
Więcej

Władysławowo -> Jastrzębia Góra – ile kilometrów, czym i jak dojechać?

2022-02-16 15:12:45
Władysławowo i Jastrzębia Góra to dwa najchętniej odwiedzane przez turystów miasta w powiecie puckim. Dzieli je jedynie 8 kilometrów. Trasę pomiędzy nimi można pokonać na trzy sposoby.
Więcej

Czy we Władysławowie jest molo?

2022-02-16 15:08:41
Władysławowo może pochwalić się nowoczesnym portem, który jest jedną z największych atrakcji turystycznych w mieście.
Więcej

Warszawa -> Władysławowo – ile kilometrów, czym i jak dojechać?

2022-02-16 15:03:13
Odległość między Warszawą a Władysławowem zależy od wybranej trasy i środka transportu. Jeśli wybierzemy samochód, mamy do wyboru dwie opcje.
Więcej