Dom Rybaka we Władysławowie - dlaczego warto zobaczyć tę atrakcję?

2021-06-30 15:28:03

Zgodnie z powiedzeniem, w domu jest najlepiej. Idąc tym tropem, możemy zapytać, czy tylko w tym naszym, czy być może w cudzych domach może być też dobrze?

Czy w Domu Rybaka po prostu mieszka rybak, czy jest to budowla skrywająca różne atrakcje, w której trzeba pokonać 264 schody? Gdzie się nimi dotrze? Będąc we Władysławowie, warto zajrzeć do tego wybudowanego w latach 50 XX wieku obiektu.

Dom z widokiem na morze

O takim domu marzy każdy. Hipotetyczny rybak na pewno nie obraziłby się, że w jego domu to nie on będzie dla nas najciekawszy. Początkowo budynek służył jako hotel dla rybaków, by z czasem wyewoluować w siedzibę Urzędu Miasta, wieże widokowe, wystawę rękodzieła kaszubskiego, wystawę fotograficzną prezentująca dzieje miasta czy Muzeum Motyli.

Dom Rybaka we Władysławowie

Kiedyś Dom Rybaka był mekką kultury i nauki dla ludzi morza, oddając do dyspozycji bibliotekę, salę kinową, fontanny i kawiarnię. Dziś może mniej okazały, ale wciąż przyciągający uwagę.

Coś dla każdego

Nim dotrzemy na tarasy widokowe, doświadczymy też zakręcenia z poplątaniem na Wystawie Magiczny Zawrót Głowy, która od 2012 r. istnieje w Domu Rybaka. Optyczne iluzje, zagadki, paradoksy wciągną nas na dłuższą chwilę i sprawią, że oderwiemy się od rzeczywistości. A potem dotrzemy na pierwszy taras widokowy, żeby odetchnąć i poczuć trochę przestrzeni, dzięki czemu nasza głowa i umysł wrócą do pierwotnej formy.

 

Poznaj nasze apartamenty na wynajem we Władysławowie

 

Dolny taras to aż 171 schodów do pokonania. Dla chcącego nic trudnego, ale dla niechcącego czy niemogącego jest tu również winda. Zobaczymy stamtąd nie tylko panoramę Władysławowa, ale też Zatokę Pucką, Przylądek Rozewie, Mierzeję Helską i właśnie Morze Bałtyckie, dla którego głównie docieramy do Władysławowa. Wyżej o kolejne 93 stopnie znajduje się drugi taras widokowy zwany Kulą. Mieści się on na 63 metrach n.p.m. Przy dobrej pogodzie i widoczności z tarasu można  zobaczyć nawet Gdynię. Ten taras jest niedostępny dla dzieci poniżej 4 roku życia.

Dom dostępny dla wszystkich

Rybak na tyle gościnny jest, że chętnie przyjmie w swych progach wszystkich. Dom Rybaka mieści się przy ulicy Hallera we Władysławowie. Otwarty jest codziennie w godzinach d 9 do 21 w sezonie letnim, w pozostałe miesiące można go odwiedzać do godziny 17 lub 18.

Dzieci do lat 4 na taras widokowy dolny zapraszane są bezpłatnie. Ceny pozostałych biletów za wejście na dolny taras to 7 zł za bilet ulgowy, 9,50 za normalny, a 6,50 za grupowy. Taras górny to przedział cenowy między 12 a 15 zł. Cena za górny taras obejmuje też wejście na dolny. Turyści do 18 r.ż. na górny taras mogą powędrować jedynie z kimś dorosłym. Ulica Hallera to miejsce również innych atrakcji miasta, np. Lunaparku Sowińskiego, więc jeśli Dom Rybaka to za mało, na pewno znajdziemy coś jeszcze dla siebie.

Dom Rybaka we Władysławowie to 9 pięter niespodzianek. Dla dzieci świetne miejsce na zabawę w chowanego, dla wszystkich okazja, by schować się przed nadmiernym skwarem i równie prawdopodobnym deszczem. Warto zajrzeć do tego domu, który stanowi serce gościnnego gospodarza – rybaka, jakim jest Władysławowo.
 

Poznaj nasze apartamenty w Władysławowie

Podobne artykuły

Latarnia morska w Rozewie — historia i ciekawostki

2024-06-03 15:30:48
Kiedy jedziemy nad morze, jedną z oczywistych atrakcji, jakie będziemy chcieli odwiedzić, jest pobliska latarnia morska. Latarnie przyciągają jak magnes i to nie tylko przez to, że oświetlają statkom drogę. Mają w sobie coś tajemniczego i symbolicznego. Jeżeli kierunkiem naszego wyjazdu jest Władysławowo, to budowlą, jaką musimy koniecznie zobaczyć, jest latarnia morska w Rozewie. Żeby wycieczka była jeszcze przyjemniejsza i klimatyczna, warto, byśmy o tym miejscu dowiedzieli się czegoś więcej. Czym zachwyci nas latarnia morska we Władysławowie?
Więcej

Historia Władysławowa, legendy i ciekawostki

2024-06-03 15:27:44
Władysławowo jest jednym z najchętniej odwiedzanych nadmorskich kurortów w Polsce. W każde lato przyciąga rzesze turystów nie tylko z naszego kraju. Kojarzy się z rozległą i piaszczystą plażą, ale jest przy tym miejscem bogatym pod względem historycznym. Znając ciekawostki i legendy na temat Władysławowa, będziemy mogli spojrzeć na to miasto z zupełnie nowej perspektywy.
Więcej

Motylarnia w porcie Władysławowo — ciekawostki i historia

2024-03-28 13:57:27
Sezon planowania wakacyjnych wyjazdów zbliża się wielkimi krokami i coraz częściej zastanawiamy się, gdzie wybrać się tym razem. Jeżeli nastawiamy się na wypoczynek nad Morzem Bałtyckim, to zapewne w pierwszej kolejności analizujemy, co nas czeka w najbardziej popularnych kurortach. Jednym z nich jest Władysławowo, a atrakcji w nim nie zabraknie. Zalicza się do nich motylarnia w porcie.
Więcej

Kawiarnie we Władysławowie — gdzie warto zajrzeć? Podpowiadamy

2024-03-28 13:55:25
Władysławowo jest malowniczą nadmorską miejscowością, która przyciąga turystów przez cały rok. Chociaż największy tłok jest tutaj latem, to i w innych porach roku przyjezdnych nie brakuje. Zachętą może być na przykład chęć oddychania powietrzem nasyconym jodem. Niezależnie od tego, kiedy wybierzemy się nad morze, będziemy chcieli zjeść smaczny obiad lub podwieczorek, a lokali nie brakuje. Jakie kawiarnie we Władysławowie cieszą się największą popularnością?
Więcej

Aleja Gwiazd Sportu we Władysławowie — historia i ciekawostki

2024-02-28 12:31:05
Kiedy planujemy wakacje nad morzem, to poza tym, że spędzimy większość czasu na plaży, warto zapoznać się z tym, jakie inne atrakcje będą w okolicy. Jednym z kurortów, który od zawsze cieszy się popularnością, jest Władysławowo. Decydując się na pobyt w tej miejscowości, nie będziemy narzekać na nudę. Jednym z miejsc, jakie powinniśmy odwiedzić, jest Aleja Gwiazd Sportu, z której słynie Władysławowo.
Więcej