Labirynt w polu kukurydzy we Władysławowie – poznaj tę atrakcję!

2021-06-30 15:35:03

Wielbiciele kina wiedzą, że labirynty raczej nie kojarzą się za dobrze. Ciemność, magia i zawsze ktoś o niewiadomych intencjach za plecami.

Jednocześnie pociąg do ekstremalnych doświadczeń i adrenaliny jest w niektórych z nas tak duży, że filmowe wspomnienia nie odstraszają, a wręcz zachęcają, by samemu spróbować. Co nas pociąga w labiryntach? Labirynt w polu kukurydzy we Władysławowie jest jeszcze bardziej pociągający, gdy czytamy dane, że 2000 osób już w nim zabłądziło, a 12 nigdy nie odnalazło drogi. Brzmi złowieszczo?

Po co nam labirynt?

Amerykanka Lauren Artress w latach 80. zaczęła badać labirynty, jako wzór dla całej ludzkości, symbol ścieżki życia od narodzin do śmierci. Obecny jest we wszystkich kulturach i jego przechodzenie ma metaforyczne znaczenie związane z dotarciem do rozwiązania swojego problemu, poznania siebie.

Labirynt w polu kukurydzy

To, co się tam odkryje, drogą powrotną z labiryntu wynosimy na zewnątrz, by życiu nadać nową jakość. Można powiedzieć, że to taka regeneracja życia. Labirynty wykorzystywane są w terapii, pomagają kształtować zdolności przestrzenne, koncentrację, logiczne myślenie.

Szczypta grozy i dużo dobrej zabawy

Z tej perspektywy, można powiedzieć, że nie dziwi motyw wykorzystywany w filmach, że w labiryncie coś goni. Gdy mierzymy się ze swoją psychiką, trudnymi do rozwiązania sprawami, zawsze musimy się zetknąć ze swoimi strachami. Zatem te filmowe wrogie potwory to nic innego, jak symbole naszych wewnętrznych prześladujących lęków.

 

Poznaj nasze apartamenty na wynajem we Władysławowie

 

Jednak w tym poważnym tonie nie zapominajmy, że labirynty to też dobra zabawa, łamigłówka, której rozwiązanie pozwala nam poczuć satysfakcję z sukcesu. Labirynt w polu kukurydzy we Władysławowie zapewnia każdemu to, po co przyszedł.

W labiryncie różnych spraw

Skoro już po coś przyszliśmy, to wchodzimy. A ma to miejsce w Swarzewie, czyli 3 km od Władysławowa. Labirynt ma aż 2,5 ha i składa się z gęsto wysianego kukurydzianego żywopłotu o wysokości 3 m. Łączna długość ścieżek to 3,5 km. Na takiej drodze sporo może się wydarzyć. Spotkają nas zagadki, ukryte zwierzątka, drewniane konstrukcje, a nawet helikopter i statek ufo. Nie zabraknie tu też różnych modeli samolotów.

Atrakcje dla dzieci i dorosłych

W labiryncie zadbano też o atrakcje dla dzieci. Z radością skorzystają z towarzystwa podjadających trawę kóz czy będą się wspinać na dmuchany zamek, żeby zjechać ze zjeżdżalni. Dla tych sporo starszych, obok labiryntu znajduje się monster truck, którym można się przejechać. Niestety tylko w roli pasażera.

Dla wielbicieli motoryzacji mimo wszystko jest to wyjątkowa okazja, by poszaleć. Co ważne, atrakcje, podobnie jak mapa labiryntu, zmieniają się tu co roku. Może to być zatem atrakcja odkrywana co roku od nowa. Wejście do labiryntu to 25 zł za bilet ulgowy dla dzieci do 15 r.ż. i 35 zł dla wszystkich pozostałych. Przy grupie, w której jest przynajmniej 15 dzieci, można kupić bilet grupowy w cenie 19 zł od osoby. Dzieci do lat 3 wchodzą bezpłatnie i udogodnieniem tu jest także możliwość wjechania do labiryntu wózkiem dziecięcym.

Jak widać, nie w każdym labiryncie musi być złowieszczo, a magia może być całkiem pozytywna. Czy przyjeżdżamy dla zabawy, czy na duchową wędrówkę, albo żeby przekraczać swoje ograniczeniami? Wszystko to można tu osiągnąć. A jeśli  jednak chcemy się trochę bać, wtedy warto dowiedzieć się o nocne wejście do labiryntu. Takie atrakcje są w labiryncie organizowane i to w klimacie prawdziwego horroru.
 

Poznaj nasze apartamenty w Władysławowie

Podobne artykuły

Władysławowo plaża i molo - co zastaniemy? Czego się spodziewać?

2020-11-30 10:26:48
Mamy zwyczaj wielbić rzeczy, które są największe, najdłuższe, najbardziej okazałe. Jakby chcąc nie chcąc ciągle odbywał się jakiś ranking w naszych głowach czy świecie zewnętrznym, który narzuca nam reguły gry. Bywa to męczące, ale też sprawia, że nie doceniamy świata rzeczy mniejszych. Molo to obiekt nadmorski, który jest wizytówką miejscowości, do której przynależy. Oczekujemy zatem od niego czegoś wyjątkowego.
Więcej

Władysławowo we wrześniu - co robić po sezonie we Władysławowie? TOP3 atrakcje!

2020-09-21 10:51:46
Władysławowo to miasto, które można porównać do dobrej restauracji. Pamiętamy, że od zawsze tam była, przyciągała ludzi, ale z czasem spowszedniała i skupiała tylko stałych bywalców nielubiących zmian. Wtedy pojawiał się nowy właściciel lub menadżer, wprowadzał powiew świeżości. Restauracja niby ta sama, a jednak inna. Znajdą się tu stare miejsca dla wieloletnich fanów i nowe atrakcje dla tych, którzy dopiero zaczynają swoją podróż po tym mieście. Również Władysławowo we wrześniu ma do zaoferowania coś dla spóźnionych turystów.
Więcej

Fajne wczasy we Władysławowie? Sprawdź plan urlopu we Władysławowie!

2020-06-24 07:36:52
Władysławowo jest miejscowością położoną nad Morzem Bałtyckim, zaraz przy mierzei helskiej. Samo umiejscowienie miasta oferuje sporo atrakcji – można oddać się tutaj sportom morskim, plażowaniu czy spacerom wzdłuż plaży. Atrakcje we Władysławowie - co warto zobaczyć?
Więcej

Romantyczny pobyt we Władysławowie - co warto wiedzieć? Jak zaplanować?

2020-05-19 12:10:14
Zachód słońca Władysławowo - romantyczny pobyt we Władysławowie
Władysławowo znajduje się u nasady mierzei helskiej, więc jest idealnym miejscem, by zatrzymać się tam na dłużej. Półwysep Helski to niezwykła w skali europejskiej mierzeja ciągnąca się przez 35 kilometrów. Nadmorskie widoki w sezonie letnim są idealny miejscem na romantyczny pobyt. Jak go zaplanować?
Więcej

Co robić we Władysławowie, gdy pada deszcz?

2019-08-01 09:14:55
Morze we Władysławowie
Władysławowo to miejscowość położona u nasady mierzei helskiej. Sprawia to, że — aby dostać się na słynny półwysep — należy przez nią przejechać. Chyba że wybieramy się na przykład tramwajem wodnym lub samolotem z Trójmiasta.
Więcej