Labirynt w polu kukurydzy we Władysławowie – poznaj tę atrakcję!

2021-06-30 15:35:03

Wielbiciele kina wiedzą, że labirynty raczej nie kojarzą się za dobrze. Ciemność, magia i zawsze ktoś o niewiadomych intencjach za plecami.

Jednocześnie pociąg do ekstremalnych doświadczeń i adrenaliny jest w niektórych z nas tak duży, że filmowe wspomnienia nie odstraszają, a wręcz zachęcają, by samemu spróbować. Co nas pociąga w labiryntach? Labirynt w polu kukurydzy we Władysławowie jest jeszcze bardziej pociągający, gdy czytamy dane, że 2000 osób już w nim zabłądziło, a 12 nigdy nie odnalazło drogi. Brzmi złowieszczo?

Po co nam labirynt?

Amerykanka Lauren Artress w latach 80. zaczęła badać labirynty, jako wzór dla całej ludzkości, symbol ścieżki życia od narodzin do śmierci. Obecny jest we wszystkich kulturach i jego przechodzenie ma metaforyczne znaczenie związane z dotarciem do rozwiązania swojego problemu, poznania siebie.

Labirynt w polu kukurydzy

To, co się tam odkryje, drogą powrotną z labiryntu wynosimy na zewnątrz, by życiu nadać nową jakość. Można powiedzieć, że to taka regeneracja życia. Labirynty wykorzystywane są w terapii, pomagają kształtować zdolności przestrzenne, koncentrację, logiczne myślenie.

Szczypta grozy i dużo dobrej zabawy

Z tej perspektywy, można powiedzieć, że nie dziwi motyw wykorzystywany w filmach, że w labiryncie coś goni. Gdy mierzymy się ze swoją psychiką, trudnymi do rozwiązania sprawami, zawsze musimy się zetknąć ze swoimi strachami. Zatem te filmowe wrogie potwory to nic innego, jak symbole naszych wewnętrznych prześladujących lęków.

 

Poznaj nasze apartamenty na wynajem we Władysławowie

 

Jednak w tym poważnym tonie nie zapominajmy, że labirynty to też dobra zabawa, łamigłówka, której rozwiązanie pozwala nam poczuć satysfakcję z sukcesu. Labirynt w polu kukurydzy we Władysławowie zapewnia każdemu to, po co przyszedł.

W labiryncie różnych spraw

Skoro już po coś przyszliśmy, to wchodzimy. A ma to miejsce w Swarzewie, czyli 3 km od Władysławowa. Labirynt ma aż 2,5 ha i składa się z gęsto wysianego kukurydzianego żywopłotu o wysokości 3 m. Łączna długość ścieżek to 3,5 km. Na takiej drodze sporo może się wydarzyć. Spotkają nas zagadki, ukryte zwierzątka, drewniane konstrukcje, a nawet helikopter i statek ufo. Nie zabraknie tu też różnych modeli samolotów.

Atrakcje dla dzieci i dorosłych

W labiryncie zadbano też o atrakcje dla dzieci. Z radością skorzystają z towarzystwa podjadających trawę kóz czy będą się wspinać na dmuchany zamek, żeby zjechać ze zjeżdżalni. Dla tych sporo starszych, obok labiryntu znajduje się monster truck, którym można się przejechać. Niestety tylko w roli pasażera.

Dla wielbicieli motoryzacji mimo wszystko jest to wyjątkowa okazja, by poszaleć. Co ważne, atrakcje, podobnie jak mapa labiryntu, zmieniają się tu co roku. Może to być zatem atrakcja odkrywana co roku od nowa. Wejście do labiryntu to 25 zł za bilet ulgowy dla dzieci do 15 r.ż. i 35 zł dla wszystkich pozostałych. Przy grupie, w której jest przynajmniej 15 dzieci, można kupić bilet grupowy w cenie 19 zł od osoby. Dzieci do lat 3 wchodzą bezpłatnie i udogodnieniem tu jest także możliwość wjechania do labiryntu wózkiem dziecięcym.

Jak widać, nie w każdym labiryncie musi być złowieszczo, a magia może być całkiem pozytywna. Czy przyjeżdżamy dla zabawy, czy na duchową wędrówkę, albo żeby przekraczać swoje ograniczeniami? Wszystko to można tu osiągnąć. A jeśli  jednak chcemy się trochę bać, wtedy warto dowiedzieć się o nocne wejście do labiryntu. Takie atrakcje są w labiryncie organizowane i to w klimacie prawdziwego horroru.
 

Poznaj nasze apartamenty w Władysławowie

Podobne artykuły

Apartamenty z widokiem na morze we Władysławowie

2023-11-14 16:14:19
Morze przyciąga przez cały rok. Jego bezkres, skrywana potęga, a zarazem spokój działają jak magnes. Chociaż najczęściej o morzu myśli się pod kątem letniego wypoczynku, to sprawdza się także jesienią, czy zimą. Wśród polskich nadmorskich miejscowości jest kilka takich, które cieszą się szczególną popularnością. Zalicza się do nich Władysławowo. Apartamenty z widokiem na morze we Władysławowie cieszą się ogromnym powodzeniem, co nie jest bezpodstawne.
Więcej

Apartamenty dla wymagających we Władysławowie

2023-11-14 16:01:10
Polskie morze przyciąga jak magnes. Na Wybrzeżu nie brakuje malowniczych miejscowości, w których można wypocząć i spędzić niezapomniane wakacje. Do takich miast bez zwątpienia należy Władysławowo. Zachęca piaszczystymi plażami i licznymi atrakcjami turystycznymi. Przez cały rok przyjeżdżają do niego rzesze turystów. A co jeśli chcemy czegoś więcej? Być może mamy zamiar czerpać pełnymi garściami z tego, co oferuje wybrzeże, a przy tym chcemy uniknąć tłumów? Wtedy apartament VIP we Władysławowie jest znakomitą propozycją.
Więcej

Łeba czy Władysławowo? Podpowiadamy!

2023-02-15 14:21:52
Urlop nad Morzem Bałtyckim często rozpoczynamy, przeglądając informacje o pogodzie i plażach. Łeba to 10-kilometrowa linia brzegowa i rzeka Łeba dzielącą tę plażę na dwie części. Władysławowo to natomiast najpopularniejsze miejsce urlopowe wybierane przez Polaków. Zapewne zawdzięcza to jednej z najszerszych plaż na wybrzeżu i posiadaniu aż 5 strzeżonych plaż. Łeba i Władysławowo to jednak nie tylko plaże. Dlaczego warto wybrać się do tych kurortów?
Więcej

Jastrzębia Góra czy Władysławowo? Podpowiadamy!

2023-02-15 14:00:35
Jastrzębia Góra czy Władysławowo
Jak w góry, to… tylko nad morze do Jastrzębiej Góry. Jak nad ocean, to do Władysławowa! Brzmi nieco abstrakcyjnie? W Jastrzębiej Górze znajduje się najdalej wysunięty na północ punkt w Polsce. Miejscowość swoje wyjątkowe piękno zawdzięcza nadmorskim klifom. We Władysławowie w sezonie dużo się dzieje. Kurort zawdzięcza swoją popularność wyjątkowej plaży i licznym atrakcjom. Co warto wiedzieć o tych miejscowościach?
Więcej

Władysławowo 2022 - jak zaplanować urlop? Gdzie zjeść? Co wiedzieć?

2022-06-29 12:48:18
Dlaczego Władysławowo rządzi? Ta niewielka miejscowość licząca ok.10 tys. mieszkańców położona jest u nasady Mierzei Helskiej. Ktokolwiek zmierza na cypel, ten z Władysławowem musi stanąć oko w oko, a ono hipnotyzuje, przyciąga i może sprawić, że dalej nie pojedziemy.
Więcej