Labirynt w polu kukurydzy we Władysławowie – poznaj tę atrakcję!

2021-06-30 15:35:03

Wielbiciele kina wiedzą, że labirynty raczej nie kojarzą się za dobrze. Ciemność, magia i zawsze ktoś o niewiadomych intencjach za plecami.

Jednocześnie pociąg do ekstremalnych doświadczeń i adrenaliny jest w niektórych z nas tak duży, że filmowe wspomnienia nie odstraszają, a wręcz zachęcają, by samemu spróbować. Co nas pociąga w labiryntach? Labirynt w polu kukurydzy we Władysławowie jest jeszcze bardziej pociągający, gdy czytamy dane, że 2000 osób już w nim zabłądziło, a 12 nigdy nie odnalazło drogi. Brzmi złowieszczo?

Po co nam labirynt?

Amerykanka Lauren Artress w latach 80. zaczęła badać labirynty, jako wzór dla całej ludzkości, symbol ścieżki życia od narodzin do śmierci. Obecny jest we wszystkich kulturach i jego przechodzenie ma metaforyczne znaczenie związane z dotarciem do rozwiązania swojego problemu, poznania siebie.

Labirynt w polu kukurydzy

To, co się tam odkryje, drogą powrotną z labiryntu wynosimy na zewnątrz, by życiu nadać nową jakość. Można powiedzieć, że to taka regeneracja życia. Labirynty wykorzystywane są w terapii, pomagają kształtować zdolności przestrzenne, koncentrację, logiczne myślenie.

Szczypta grozy i dużo dobrej zabawy

Z tej perspektywy, można powiedzieć, że nie dziwi motyw wykorzystywany w filmach, że w labiryncie coś goni. Gdy mierzymy się ze swoją psychiką, trudnymi do rozwiązania sprawami, zawsze musimy się zetknąć ze swoimi strachami. Zatem te filmowe wrogie potwory to nic innego, jak symbole naszych wewnętrznych prześladujących lęków.

 

Poznaj nasze apartamenty na wynajem we Władysławowie

 

Jednak w tym poważnym tonie nie zapominajmy, że labirynty to też dobra zabawa, łamigłówka, której rozwiązanie pozwala nam poczuć satysfakcję z sukcesu. Labirynt w polu kukurydzy we Władysławowie zapewnia każdemu to, po co przyszedł.

W labiryncie różnych spraw

Skoro już po coś przyszliśmy, to wchodzimy. A ma to miejsce w Swarzewie, czyli 3 km od Władysławowa. Labirynt ma aż 2,5 ha i składa się z gęsto wysianego kukurydzianego żywopłotu o wysokości 3 m. Łączna długość ścieżek to 3,5 km. Na takiej drodze sporo może się wydarzyć. Spotkają nas zagadki, ukryte zwierzątka, drewniane konstrukcje, a nawet helikopter i statek ufo. Nie zabraknie tu też różnych modeli samolotów.

Atrakcje dla dzieci i dorosłych

W labiryncie zadbano też o atrakcje dla dzieci. Z radością skorzystają z towarzystwa podjadających trawę kóz czy będą się wspinać na dmuchany zamek, żeby zjechać ze zjeżdżalni. Dla tych sporo starszych, obok labiryntu znajduje się monster truck, którym można się przejechać. Niestety tylko w roli pasażera.

Dla wielbicieli motoryzacji mimo wszystko jest to wyjątkowa okazja, by poszaleć. Co ważne, atrakcje, podobnie jak mapa labiryntu, zmieniają się tu co roku. Może to być zatem atrakcja odkrywana co roku od nowa. Wejście do labiryntu to 25 zł za bilet ulgowy dla dzieci do 15 r.ż. i 35 zł dla wszystkich pozostałych. Przy grupie, w której jest przynajmniej 15 dzieci, można kupić bilet grupowy w cenie 19 zł od osoby. Dzieci do lat 3 wchodzą bezpłatnie i udogodnieniem tu jest także możliwość wjechania do labiryntu wózkiem dziecięcym.

Jak widać, nie w każdym labiryncie musi być złowieszczo, a magia może być całkiem pozytywna. Czy przyjeżdżamy dla zabawy, czy na duchową wędrówkę, albo żeby przekraczać swoje ograniczeniami? Wszystko to można tu osiągnąć. A jeśli  jednak chcemy się trochę bać, wtedy warto dowiedzieć się o nocne wejście do labiryntu. Takie atrakcje są w labiryncie organizowane i to w klimacie prawdziwego horroru.
 

Poznaj nasze apartamenty wWładysławowie

Podobne artykuły

Latarnia morska w Rozewie — historia i ciekawostki

2024-06-03 15:30:48
Kiedy jedziemy nad morze, jedną z oczywistych atrakcji, jakie będziemy chcieli odwiedzić, jest pobliska latarnia morska. Latarnie przyciągają jak magnes i to nie tylko przez to, że oświetlają statkom drogę. Mają w sobie coś tajemniczego i symbolicznego. Jeżeli kierunkiem naszego wyjazdu jest Władysławowo, to budowlą, jaką musimy koniecznie zobaczyć, jest latarnia morska w Rozewie. Żeby wycieczka była jeszcze przyjemniejsza i klimatyczna, warto, byśmy o tym miejscu dowiedzieli się czegoś więcej. Czym zachwyci nas latarnia morska we Władysławowie?
Więcej

Historia Władysławowa, legendy i ciekawostki

2024-06-03 15:27:44
Władysławowo jest jednym z najchętniej odwiedzanych nadmorskich kurortów w Polsce. W każde lato przyciąga rzesze turystów nie tylko z naszego kraju. Kojarzy się z rozległą i piaszczystą plażą, ale jest przy tym miejscem bogatym pod względem historycznym. Znając ciekawostki i legendy na temat Władysławowa, będziemy mogli spojrzeć na to miasto z zupełnie nowej perspektywy.
Więcej

Motylarnia w porcie Władysławowo — ciekawostki i historia

2024-03-28 13:57:27
Sezon planowania wakacyjnych wyjazdów zbliża się wielkimi krokami i coraz częściej zastanawiamy się, gdzie wybrać się tym razem. Jeżeli nastawiamy się na wypoczynek nad Morzem Bałtyckim, to zapewne w pierwszej kolejności analizujemy, co nas czeka w najbardziej popularnych kurortach. Jednym z nich jest Władysławowo, a atrakcji w nim nie zabraknie. Zalicza się do nich motylarnia w porcie.
Więcej

Kawiarnie we Władysławowie — gdzie warto zajrzeć? Podpowiadamy

2024-03-28 13:55:25
Władysławowo jest malowniczą nadmorską miejscowością, która przyciąga turystów przez cały rok. Chociaż największy tłok jest tutaj latem, to i w innych porach roku przyjezdnych nie brakuje. Zachętą może być na przykład chęć oddychania powietrzem nasyconym jodem. Niezależnie od tego, kiedy wybierzemy się nad morze, będziemy chcieli zjeść smaczny obiad lub podwieczorek, a lokali nie brakuje. Jakie kawiarnie we Władysławowie cieszą się największą popularnością?
Więcej

Aleja Gwiazd Sportu we Władysławowie — historia i ciekawostki

2024-02-28 12:31:05
Kiedy planujemy wakacje nad morzem, to poza tym, że spędzimy większość czasu na plaży, warto zapoznać się z tym, jakie inne atrakcje będą w okolicy. Jednym z kurortów, który od zawsze cieszy się popularnością, jest Władysławowo. Decydując się na pobyt w tej miejscowości, nie będziemy narzekać na nudę. Jednym z miejsc, jakie powinniśmy odwiedzić, jest Aleja Gwiazd Sportu, z której słynie Władysławowo.
Więcej