Labirynt w polu kukurydzy we Władysławowie – poznaj tę atrakcję!

2021-06-30 15:35:03

Wielbiciele kina wiedzą, że labirynty raczej nie kojarzą się za dobrze. Ciemność, magia i zawsze ktoś o niewiadomych intencjach za plecami.

Jednocześnie pociąg do ekstremalnych doświadczeń i adrenaliny jest w niektórych z nas tak duży, że filmowe wspomnienia nie odstraszają, a wręcz zachęcają, by samemu spróbować. Co nas pociąga w labiryntach? Labirynt w polu kukurydzy we Władysławowie jest jeszcze bardziej pociągający, gdy czytamy dane, że 2000 osób już w nim zabłądziło, a 12 nigdy nie odnalazło drogi. Brzmi złowieszczo?

Po co nam labirynt?

Amerykanka Lauren Artress w latach 80. zaczęła badać labirynty, jako wzór dla całej ludzkości, symbol ścieżki życia od narodzin do śmierci. Obecny jest we wszystkich kulturach i jego przechodzenie ma metaforyczne znaczenie związane z dotarciem do rozwiązania swojego problemu, poznania siebie.

Labirynt w polu kukurydzy

To, co się tam odkryje, drogą powrotną z labiryntu wynosimy na zewnątrz, by życiu nadać nową jakość. Można powiedzieć, że to taka regeneracja życia. Labirynty wykorzystywane są w terapii, pomagają kształtować zdolności przestrzenne, koncentrację, logiczne myślenie.

Szczypta grozy i dużo dobrej zabawy

Z tej perspektywy, można powiedzieć, że nie dziwi motyw wykorzystywany w filmach, że w labiryncie coś goni. Gdy mierzymy się ze swoją psychiką, trudnymi do rozwiązania sprawami, zawsze musimy się zetknąć ze swoimi strachami. Zatem te filmowe wrogie potwory to nic innego, jak symbole naszych wewnętrznych prześladujących lęków.

 

Poznaj nasze apartamenty na wynajem we Władysławowie

 

Jednak w tym poważnym tonie nie zapominajmy, że labirynty to też dobra zabawa, łamigłówka, której rozwiązanie pozwala nam poczuć satysfakcję z sukcesu. Labirynt w polu kukurydzy we Władysławowie zapewnia każdemu to, po co przyszedł.

W labiryncie różnych spraw

Skoro już po coś przyszliśmy, to wchodzimy. A ma to miejsce w Swarzewie, czyli 3 km od Władysławowa. Labirynt ma aż 2,5 ha i składa się z gęsto wysianego kukurydzianego żywopłotu o wysokości 3 m. Łączna długość ścieżek to 3,5 km. Na takiej drodze sporo może się wydarzyć. Spotkają nas zagadki, ukryte zwierzątka, drewniane konstrukcje, a nawet helikopter i statek ufo. Nie zabraknie tu też różnych modeli samolotów.

Atrakcje dla dzieci i dorosłych

W labiryncie zadbano też o atrakcje dla dzieci. Z radością skorzystają z towarzystwa podjadających trawę kóz czy będą się wspinać na dmuchany zamek, żeby zjechać ze zjeżdżalni. Dla tych sporo starszych, obok labiryntu znajduje się monster truck, którym można się przejechać. Niestety tylko w roli pasażera.

Dla wielbicieli motoryzacji mimo wszystko jest to wyjątkowa okazja, by poszaleć. Co ważne, atrakcje, podobnie jak mapa labiryntu, zmieniają się tu co roku. Może to być zatem atrakcja odkrywana co roku od nowa. Wejście do labiryntu to 25 zł za bilet ulgowy dla dzieci do 15 r.ż. i 35 zł dla wszystkich pozostałych. Przy grupie, w której jest przynajmniej 15 dzieci, można kupić bilet grupowy w cenie 19 zł od osoby. Dzieci do lat 3 wchodzą bezpłatnie i udogodnieniem tu jest także możliwość wjechania do labiryntu wózkiem dziecięcym.

Jak widać, nie w każdym labiryncie musi być złowieszczo, a magia może być całkiem pozytywna. Czy przyjeżdżamy dla zabawy, czy na duchową wędrówkę, albo żeby przekraczać swoje ograniczeniami? Wszystko to można tu osiągnąć. A jeśli  jednak chcemy się trochę bać, wtedy warto dowiedzieć się o nocne wejście do labiryntu. Takie atrakcje są w labiryncie organizowane i to w klimacie prawdziwego horroru.
 

Poznaj nasze apartamenty w Władysławowie

Podobne artykuły

Karwia -> Władysławowo – ile kilometrów, czym i jak dojechać?

2022-02-16 15:15:57
Karwia to miejscowość letniskowa oddalona od Władysławowa o 15 kilometrów, którą warto odwiedzić choćby ze względu na piaszczyste plaże czy zabytkowy kościół św. Antoniego Padewskiego.
Więcej

Władysławowo – gdzie zjeść poza sezonem?

2022-02-16 15:14:39
Sezon turystyczny we Władysławowie zaczyna się w maju i trwa do września. W tym okresie można liczyć na dobrą pogodę umożliwiającą kąpiele morskie i słoneczne, a także wycieczki po okolicy: piesze i rowerowe. Liczne atrakcje polskiego wybrzeża przyciągają rzesze turystów z kraju i zagranicy.
Więcej

Władysławowo -> Jastrzębia Góra – ile kilometrów, czym i jak dojechać?

2022-02-16 15:12:45
Władysławowo i Jastrzębia Góra to dwa najchętniej odwiedzane przez turystów miasta w powiecie puckim. Dzieli je jedynie 8 kilometrów. Trasę pomiędzy nimi można pokonać na trzy sposoby.
Więcej

Czy we Władysławowie jest molo?

2022-02-16 15:08:41
Władysławowo może pochwalić się nowoczesnym portem, który jest jedną z największych atrakcji turystycznych w mieście.
Więcej

Warszawa -> Władysławowo – ile kilometrów, czym i jak dojechać?

2022-02-16 15:03:13
Odległość między Warszawą a Władysławowem zależy od wybranej trasy i środka transportu. Jeśli wybierzemy samochód, mamy do wyboru dwie opcje.
Więcej