Trasy rowerowe Władysławowo – poznaj najpopularniejsze ścieżki rowerowe!

2021-06-30 15:38:09

Rowery są wszędzie i nie ma co się temu dziwić, skoro ułatwiają miejskie życie i do tego dbają o naszą kondycję i zdrowie. Dla aktywnych stają się też towarzyszem wakacyjnych podróży.

Jadąc nad morze, coraz częściej nie tylko chcemy wylegiwać się na plaży i brodzić w morzu, ale zakładamy kask na głowę i wyruszamy zwiedzać okoliczne miejscowości i podziwiać niedostępną gdzie indziej przyrodę. Władysławowo, jak na nie przystało, zapewnia bardzo dużo atrakcji, w tym też ciekawe, łatwe i trudniejsze trasy rowerowe.

 

Poznaj nasze apartamenty na wynajem we Władysławowie

 

Może by tak popedałować? 

Jeśli już dotarliśmy nad morze z odległego południa i nagle odkrywamy, że rower się z nami nie zabrał, nie ma powodu do rozpaczy. Władysławowo zadbało o zapominalskich i oferuje wiele wypożyczalni rowerów i skuterów. Jakie trasy najlepiej wybrać na wycieczki rowerowe?

1.    Nadmorska ścieżka rowerowa wokół Zatoki Puckiej o długości 40 km. Prowadzi z Pucka przez Swarzewo, Władysławowo, Jastarnię do Juraty. Start jest zaledwie 9 km od Władysławowa. Na trasie z Pucka jedziemy wzdłuż linii brzegowej, przez port rybacki i promenadę żeglarską. W Swarzewie można zatrzymać się przy Sanktuarium Matki Boskiej Swarzewskiej czy Stanicy Wodnej OKSiT.

2.    Chętnie uczęszczana przez rowerzystów jest trasa Swarzewo – Krokowa. Swarzewo znajduje się zaledwie 5 km od Władysławowa, więc nie trzeba podjeżdżać żadnym innym środkiem komunikacji. Ścieżka prowadzi wzdłuż nasypu linii kolejowej, ale otoczona jest zielenią. Sama ścieżka jest utwardzona, co znacznie ułatwia jazdę i umożliwia oglądanie widoków. Wzdłuż trasy znajdują się ławki, na których można wypocząć.

3.    Niebieski szlak turystyczny to dobra trasa dla rodzin z dziećmi. Nie tylko jest w miarę krótka, bo ma długość 13 km, ale też jest bardzo ładna i ukazuje całe piękno tutejszej przyrody. Po drodze bowiem mija się bażynowy bór, Wydmę Lubiatowską, a na wysokości Lubiatowa i Kopalina trasa prowadzi brzegiem morza.

4.    Trasa przez Bielawskie Błota, czyli rezerwat przyrody, który po drodze też warto zwiedzić, bo znajduje się tu lęgowisko żurawia i łęczaka. Obszar zajmuje 700 ha i jest to jedno z największych bałtyckich torfowisk w Polsce. Trasa zaczyna się w Mechowie położonym 12 km od Władysławowa i prowadzi przez Starzyno do Jastrzębiej Góry.

5.    Trasa Pętla Karwieńska zaczynająca się w Dębkach prowadząca przez wieś Karwieńskie Błota, czyli jedną z ostatnich zachowanych osad typu holenderskiego, dzięki czemu została wpisana do rejestru zabytków.

6.    Trasa Władysławowo - Hel to najlepszy sposób na zwiedzenie Półwyspu Helskiego, bo autem latem raczej szybko utyka się tu w korku. Lasy, łąki i ulice – wszystko to na tej drodze prowadzącej przez Chałupy, Kuźnicę, Jastarnię i Juratę. Czas, w jakim przejedziemy tę trasę to ok. 3 godziny.

Od naszej wyobraźni zależy, jak urozmaicimy sobie rowerowe wypady. Noclegi, grill czy ognisko, morskie kąpiele, a może surfing po dotarciu na Hel? Jeśli jeszcze nie wiemy, przyjeżdżając do Władysławowa, na pewno znajdziemy odpowiedź, bo miasto zawsze natchnie i coś podpowie.
 

Poznaj nasze apartamenty w Władysławowie

Podobne artykuły

Karwia -> Władysławowo – ile kilometrów, czym i jak dojechać?

2022-02-16 15:15:57
Karwia to miejscowość letniskowa oddalona od Władysławowa o 15 kilometrów, którą warto odwiedzić choćby ze względu na piaszczyste plaże czy zabytkowy kościół św. Antoniego Padewskiego.
Więcej

Władysławowo – gdzie zjeść poza sezonem?

2022-02-16 15:14:39
Sezon turystyczny we Władysławowie zaczyna się w maju i trwa do września. W tym okresie można liczyć na dobrą pogodę umożliwiającą kąpiele morskie i słoneczne, a także wycieczki po okolicy: piesze i rowerowe. Liczne atrakcje polskiego wybrzeża przyciągają rzesze turystów z kraju i zagranicy.
Więcej

Władysławowo -> Jastrzębia Góra – ile kilometrów, czym i jak dojechać?

2022-02-16 15:12:45
Władysławowo i Jastrzębia Góra to dwa najchętniej odwiedzane przez turystów miasta w powiecie puckim. Dzieli je jedynie 8 kilometrów. Trasę pomiędzy nimi można pokonać na trzy sposoby.
Więcej

Czy we Władysławowie jest molo?

2022-02-16 15:08:41
Władysławowo może pochwalić się nowoczesnym portem, który jest jedną z największych atrakcji turystycznych w mieście.
Więcej

Warszawa -> Władysławowo – ile kilometrów, czym i jak dojechać?

2022-02-16 15:03:13
Odległość między Warszawą a Władysławowem zależy od wybranej trasy i środka transportu. Jeśli wybierzemy samochód, mamy do wyboru dwie opcje.
Więcej