Trasy rowerowe Władysławowo – poznaj najpopularniejsze ścieżki rowerowe!

2021-06-30 15:38:09

Rowery są wszędzie i nie ma co się temu dziwić, skoro ułatwiają miejskie życie i do tego dbają o naszą kondycję i zdrowie. Dla aktywnych stają się też towarzyszem wakacyjnych podróży.

Jadąc nad morze, coraz częściej nie tylko chcemy wylegiwać się na plaży i brodzić w morzu, ale zakładamy kask na głowę i wyruszamy zwiedzać okoliczne miejscowości i podziwiać niedostępną gdzie indziej przyrodę. Władysławowo, jak na nie przystało, zapewnia bardzo dużo atrakcji, w tym też ciekawe, łatwe i trudniejsze trasy rowerowe.

 

Poznaj nasze apartamenty na wynajem we Władysławowie

 

Może by tak popedałować? 

Jeśli już dotarliśmy nad morze z odległego południa i nagle odkrywamy, że rower się z nami nie zabrał, nie ma powodu do rozpaczy. Władysławowo zadbało o zapominalskich i oferuje wiele wypożyczalni rowerów i skuterów. Jakie trasy najlepiej wybrać na wycieczki rowerowe?

1.    Nadmorska ścieżka rowerowa wokół Zatoki Puckiej o długości 40 km. Prowadzi z Pucka przez Swarzewo, Władysławowo, Jastarnię do Juraty. Start jest zaledwie 9 km od Władysławowa. Na trasie z Pucka jedziemy wzdłuż linii brzegowej, przez port rybacki i promenadę żeglarską. W Swarzewie można zatrzymać się przy Sanktuarium Matki Boskiej Swarzewskiej czy Stanicy Wodnej OKSiT.

2.    Chętnie uczęszczana przez rowerzystów jest trasa Swarzewo – Krokowa. Swarzewo znajduje się zaledwie 5 km od Władysławowa, więc nie trzeba podjeżdżać żadnym innym środkiem komunikacji. Ścieżka prowadzi wzdłuż nasypu linii kolejowej, ale otoczona jest zielenią. Sama ścieżka jest utwardzona, co znacznie ułatwia jazdę i umożliwia oglądanie widoków. Wzdłuż trasy znajdują się ławki, na których można wypocząć.

3.    Niebieski szlak turystyczny to dobra trasa dla rodzin z dziećmi. Nie tylko jest w miarę krótka, bo ma długość 13 km, ale też jest bardzo ładna i ukazuje całe piękno tutejszej przyrody. Po drodze bowiem mija się bażynowy bór, Wydmę Lubiatowską, a na wysokości Lubiatowa i Kopalina trasa prowadzi brzegiem morza.

4.    Trasa przez Bielawskie Błota, czyli rezerwat przyrody, który po drodze też warto zwiedzić, bo znajduje się tu lęgowisko żurawia i łęczaka. Obszar zajmuje 700 ha i jest to jedno z największych bałtyckich torfowisk w Polsce. Trasa zaczyna się w Mechowie położonym 12 km od Władysławowa i prowadzi przez Starzyno do Jastrzębiej Góry.

5.    Trasa Pętla Karwieńska zaczynająca się w Dębkach prowadząca przez wieś Karwieńskie Błota, czyli jedną z ostatnich zachowanych osad typu holenderskiego, dzięki czemu została wpisana do rejestru zabytków.

6.    Trasa Władysławowo - Hel to najlepszy sposób na zwiedzenie Półwyspu Helskiego, bo autem latem raczej szybko utyka się tu w korku. Lasy, łąki i ulice – wszystko to na tej drodze prowadzącej przez Chałupy, Kuźnicę, Jastarnię i Juratę. Czas, w jakim przejedziemy tę trasę to ok. 3 godziny.

Od naszej wyobraźni zależy, jak urozmaicimy sobie rowerowe wypady. Noclegi, grill czy ognisko, morskie kąpiele, a może surfing po dotarciu na Hel? Jeśli jeszcze nie wiemy, przyjeżdżając do Władysławowa, na pewno znajdziemy odpowiedź, bo miasto zawsze natchnie i coś podpowie.
 

Poznaj nasze apartamenty w Władysławowie

Podobne artykuły

Władysławowo plaża i molo - co zastaniemy? Czego się spodziewać?

2020-11-30 10:26:48
Mamy zwyczaj wielbić rzeczy, które są największe, najdłuższe, najbardziej okazałe. Jakby chcąc nie chcąc ciągle odbywał się jakiś ranking w naszych głowach czy świecie zewnętrznym, który narzuca nam reguły gry. Bywa to męczące, ale też sprawia, że nie doceniamy świata rzeczy mniejszych. Molo to obiekt nadmorski, który jest wizytówką miejscowości, do której przynależy. Oczekujemy zatem od niego czegoś wyjątkowego.
Więcej

Władysławowo we wrześniu - co robić po sezonie we Władysławowie? TOP3 atrakcje!

2020-09-21 10:51:46
Władysławowo to miasto, które można porównać do dobrej restauracji. Pamiętamy, że od zawsze tam była, przyciągała ludzi, ale z czasem spowszedniała i skupiała tylko stałych bywalców nielubiących zmian. Wtedy pojawiał się nowy właściciel lub menadżer, wprowadzał powiew świeżości. Restauracja niby ta sama, a jednak inna. Znajdą się tu stare miejsca dla wieloletnich fanów i nowe atrakcje dla tych, którzy dopiero zaczynają swoją podróż po tym mieście. Również Władysławowo we wrześniu ma do zaoferowania coś dla spóźnionych turystów.
Więcej

Fajne wczasy we Władysławowie? Sprawdź plan urlopu we Władysławowie!

2020-06-24 07:36:52
Władysławowo jest miejscowością położoną nad Morzem Bałtyckim, zaraz przy mierzei helskiej. Samo umiejscowienie miasta oferuje sporo atrakcji – można oddać się tutaj sportom morskim, plażowaniu czy spacerom wzdłuż plaży. Atrakcje we Władysławowie - co warto zobaczyć?
Więcej

Romantyczny pobyt we Władysławowie - co warto wiedzieć? Jak zaplanować?

2020-05-19 12:10:14
Zachód słońca Władysławowo - romantyczny pobyt we Władysławowie
Władysławowo znajduje się u nasady mierzei helskiej, więc jest idealnym miejscem, by zatrzymać się tam na dłużej. Półwysep Helski to niezwykła w skali europejskiej mierzeja ciągnąca się przez 35 kilometrów. Nadmorskie widoki w sezonie letnim są idealny miejscem na romantyczny pobyt. Jak go zaplanować?
Więcej

Co robić we Władysławowie, gdy pada deszcz?

2019-08-01 09:14:55
Morze we Władysławowie
Władysławowo to miejscowość położona u nasady mierzei helskiej. Sprawia to, że — aby dostać się na słynny półwysep — należy przez nią przejechać. Chyba że wybieramy się na przykład tramwajem wodnym lub samolotem z Trójmiasta.
Więcej