Trasy rowerowe Władysławowo – poznaj najpopularniejsze ścieżki rowerowe!

2021-06-30 15:38:09

Rowery są wszędzie i nie ma co się temu dziwić, skoro ułatwiają miejskie życie i do tego dbają o naszą kondycję i zdrowie. Dla aktywnych stają się też towarzyszem wakacyjnych podróży.

Jadąc nad morze, coraz częściej nie tylko chcemy wylegiwać się na plaży i brodzić w morzu, ale zakładamy kask na głowę i wyruszamy zwiedzać okoliczne miejscowości i podziwiać niedostępną gdzie indziej przyrodę. Władysławowo, jak na nie przystało, zapewnia bardzo dużo atrakcji, w tym też ciekawe, łatwe i trudniejsze trasy rowerowe.

 

Poznaj nasze apartamenty na wynajem we Władysławowie

 

Może by tak popedałować? 

Jeśli już dotarliśmy nad morze z odległego południa i nagle odkrywamy, że rower się z nami nie zabrał, nie ma powodu do rozpaczy. Władysławowo zadbało o zapominalskich i oferuje wiele wypożyczalni rowerów i skuterów. Jakie trasy najlepiej wybrać na wycieczki rowerowe?

1.    Nadmorska ścieżka rowerowa wokół Zatoki Puckiej o długości 40 km. Prowadzi z Pucka przez Swarzewo, Władysławowo, Jastarnię do Juraty. Start jest zaledwie 9 km od Władysławowa. Na trasie z Pucka jedziemy wzdłuż linii brzegowej, przez port rybacki i promenadę żeglarską. W Swarzewie można zatrzymać się przy Sanktuarium Matki Boskiej Swarzewskiej czy Stanicy Wodnej OKSiT.

2.    Chętnie uczęszczana przez rowerzystów jest trasa Swarzewo – Krokowa. Swarzewo znajduje się zaledwie 5 km od Władysławowa, więc nie trzeba podjeżdżać żadnym innym środkiem komunikacji. Ścieżka prowadzi wzdłuż nasypu linii kolejowej, ale otoczona jest zielenią. Sama ścieżka jest utwardzona, co znacznie ułatwia jazdę i umożliwia oglądanie widoków. Wzdłuż trasy znajdują się ławki, na których można wypocząć.

3.    Niebieski szlak turystyczny to dobra trasa dla rodzin z dziećmi. Nie tylko jest w miarę krótka, bo ma długość 13 km, ale też jest bardzo ładna i ukazuje całe piękno tutejszej przyrody. Po drodze bowiem mija się bażynowy bór, Wydmę Lubiatowską, a na wysokości Lubiatowa i Kopalina trasa prowadzi brzegiem morza.

4.    Trasa przez Bielawskie Błota, czyli rezerwat przyrody, który po drodze też warto zwiedzić, bo znajduje się tu lęgowisko żurawia i łęczaka. Obszar zajmuje 700 ha i jest to jedno z największych bałtyckich torfowisk w Polsce. Trasa zaczyna się w Mechowie położonym 12 km od Władysławowa i prowadzi przez Starzyno do Jastrzębiej Góry.

5.    Trasa Pętla Karwieńska zaczynająca się w Dębkach prowadząca przez wieś Karwieńskie Błota, czyli jedną z ostatnich zachowanych osad typu holenderskiego, dzięki czemu została wpisana do rejestru zabytków.

6.    Trasa Władysławowo - Hel to najlepszy sposób na zwiedzenie Półwyspu Helskiego, bo autem latem raczej szybko utyka się tu w korku. Lasy, łąki i ulice – wszystko to na tej drodze prowadzącej przez Chałupy, Kuźnicę, Jastarnię i Juratę. Czas, w jakim przejedziemy tę trasę to ok. 3 godziny.

Od naszej wyobraźni zależy, jak urozmaicimy sobie rowerowe wypady. Noclegi, grill czy ognisko, morskie kąpiele, a może surfing po dotarciu na Hel? Jeśli jeszcze nie wiemy, przyjeżdżając do Władysławowa, na pewno znajdziemy odpowiedź, bo miasto zawsze natchnie i coś podpowie.
 

Poznaj nasze apartamenty w Władysławowie

Podobne artykuły

Motylarnia w porcie Władysławowo — ciekawostki i historia

2024-03-28 13:57:27
Sezon planowania wakacyjnych wyjazdów zbliża się wielkimi krokami i coraz częściej zastanawiamy się, gdzie wybrać się tym razem. Jeżeli nastawiamy się na wypoczynek nad Morzem Bałtyckim, to zapewne w pierwszej kolejności analizujemy, co nas czeka w najbardziej popularnych kurortach. Jednym z nich jest Władysławowo, a atrakcji w nim nie zabraknie. Zalicza się do nich motylarnia w porcie.
Więcej

Kawiarnie we Władysławowie — gdzie warto zajrzeć? Podpowiadamy

2024-03-28 13:55:25
Władysławowo jest malowniczą nadmorską miejscowością, która przyciąga turystów przez cały rok. Chociaż największy tłok jest tutaj latem, to i w innych porach roku przyjezdnych nie brakuje. Zachętą może być na przykład chęć oddychania powietrzem nasyconym jodem. Niezależnie od tego, kiedy wybierzemy się nad morze, będziemy chcieli zjeść smaczny obiad lub podwieczorek, a lokali nie brakuje. Jakie kawiarnie we Władysławowie cieszą się największą popularnością?
Więcej

Aleja Gwiazd Sportu we Władysławowie — historia i ciekawostki

2024-02-28 12:31:05
Kiedy planujemy wakacje nad morzem, to poza tym, że spędzimy większość czasu na plaży, warto zapoznać się z tym, jakie inne atrakcje będą w okolicy. Jednym z kurortów, który od zawsze cieszy się popularnością, jest Władysławowo. Decydując się na pobyt w tej miejscowości, nie będziemy narzekać na nudę. Jednym z miejsc, jakie powinniśmy odwiedzić, jest Aleja Gwiazd Sportu, z której słynie Władysławowo.
Więcej

Apartamenty z widokiem na morze we Władysławowie

2023-11-14 16:14:19
Morze przyciąga przez cały rok. Jego bezkres, skrywana potęga, a zarazem spokój działają jak magnes. Chociaż najczęściej o morzu myśli się pod kątem letniego wypoczynku, to sprawdza się także jesienią, czy zimą. Wśród polskich nadmorskich miejscowości jest kilka takich, które cieszą się szczególną popularnością. Zalicza się do nich Władysławowo. Apartamenty z widokiem na morze we Władysławowie cieszą się ogromnym powodzeniem, co nie jest bezpodstawne.
Więcej

Apartamenty dla wymagających we Władysławowie

2023-11-14 16:01:10
Polskie morze przyciąga jak magnes. Na Wybrzeżu nie brakuje malowniczych miejscowości, w których można wypocząć i spędzić niezapomniane wakacje. Do takich miast bez zwątpienia należy Władysławowo. Zachęca piaszczystymi plażami i licznymi atrakcjami turystycznymi. Przez cały rok przyjeżdżają do niego rzesze turystów. A co jeśli chcemy czegoś więcej? Być może mamy zamiar czerpać pełnymi garściami z tego, co oferuje wybrzeże, a przy tym chcemy uniknąć tłumów? Wtedy apartament VIP we Władysławowie jest znakomitą propozycją.
Więcej