Dmuchane zabawki do wody – trendy na 2021 rok

2021-07-27 10:37:19

Zoo, safari czy dżungla? Co wybieramy na tegoroczne wakacje? Jeśli zaskoczeni tymi opcjami, odpowiadamy, że przecież nad Bałtyk jedziemy, to czas poznać prawdę. W tym roku nad morzem i innymi wodnymi akwenami spotkamy wiele dzikich zwierząt, co więcej, jadąc z dziećmi, warto samemu się w nie zaopatrzyć.

W przeciwnym razie żalom i pretensjom może nie być końca do tego stopnia, że jeszcze  zatęsknimy za prawdziwą dżunglą. Jadąc w tym roku nad morze, jezioro czy basen jak zawsze trzeba rozważyć, jakie zabawki zabrać, a przede wszystkim należy zrobić rozeznanie w zabawkach dmuchanych, które stały się dominującym trendem wakacyjnym.

Co nowego dmuchanego?

Dmuchane akcesoria plażowe nie od dziś są modzie. Pływające materace to od lat nadmorski standard, jednak czasy się zmieniły, a rynek nieustannie rozwija. Obecnie pomysłom producentów właściwie nie ma końca, a jeśli jeszcze do tego doda się dobrą jakość wykonania, wygodę, bezpieczeństwo i ekscytacje najmłodszych, to trudno wyobrazić sobie, że ominiemy dmuchane zabawki szerokim łukiem. Robiąc rozeznanie, szybko zauważymy, że dmuchane zabawki są dostosowane do wieku dzieci. Dmuchane kółka czy rękawki znajdziemy w różnych rozmiarach, ale też zabawki tego typu mają różny stopień skomplikowania i zabezpieczeń.

Przeczytaj również: Akcesoria plażowe i zabawki do wody – trendy na 2021 rok - w co warto się zaopatrzyć?

Starsze dziecko lubujące się w skokach na fale, chętnie wybierze płaskiego dmuchanego rekina, z którego łatwo spaść do wody – bo na tym cała zabawa polega. Młodsze dzieci lub te mniej odważne wolałyby raczej ponton w postaci papugi, w którym siedzi się stabilnie i jeszcze jest się czego trzymać. Co jeszcze oprócz wieku czy pływackich umiejętności wpływa na wybór dmuchanych zabawek?

Dmuchane zabawki do wody – jest w czym wybierać

To już nie czasy, gdy w nadmorskich sklepikach do wyboru był tylko jeden rodzaj materaca, kółka i rękawki, co najwyżej zdarzył się jakiś pontonik z głową łabędzia. Teraz wybór jest tak duży, że czymś trzeba się kierować, by trafić w punkt. Okazuje się, że nawet płeć może mieć znaczenie, bo produktów dedykowanych dla dziewczynek i chłopców też nie brakuje. Pływający dmuchany skuter wodny, motor czy auto znacznie częściej wybierany będzie przez chłopców, podczas gdy dziewczynki wolą dmuchane konie, jednorożce, kolorowe lody — materace czy ciastka — pontony. Choć oczywiście trzeba zaznaczyć, że reguły tu nie ma, to jednak kolorystyka ma tutaj czasem decydujące znaczenie przy wyborze. Postacie z bajek czy zwierzątka sprawdzą się w przypadku wszystkich dzieci, szczególnie tych mających swoich idoli bajkowych.

Nie tylko kaczuszki i rybki

Są takie zwierzątka, które w naturalny sposób kojarzą się z wodą. Nie dziwi więc nikogo kółko do pływania z głową kaczki, zestaw pływających rybek czy mini ponton z głową krokodyla. Jednak producenci zabawek dmuchanych starają się nadążyć za wyobraźnią dzieci, a nie trzymać schematycznego myślenia nas, dorosłych. I tu okazuje się, że w wodzie z powodzeniem poradzi sobie zebra i lew, które na dodatek wcale nie muszą być w zażartym konflikcie. Małpy, żyrafy, węże to jak najlepsi pływacy.
Pływający fotel w kształcie misia sprawdzi się również na lądzie, jako siedzisko na piasku czy przy basenie. Furorę może również zrobić kolorowy dmuchany paw wyspa, na którego rozłożony ogon można się wdrapać i robić skoki do wody. Jakie jeszcze zwierzęta spotkać możemy na tegorocznych wakacjach? Dmuchany tukan ponton czy bujaczek dmuchany dla najmłodszych w formie smoka lub dinozaura, nie powinny nikogo zaskoczyć. Po prostu wszystkie zwierzęta kochają wodę, jeśli nasze dzieci chcą, by tak było. Co jeszcze do wody na wakacje?

Czego chcieć więcej dla dobrej zabawy? 

Dmuchane zabawki do wody to nie tylko te, na których można pływać czy, które tę czynność ułatwiają. Dmuchane worki treningowe to w tym sezonie hit. Czy delfinowi albo tygrysowi się to spodoba, czy nie, naszemu dziecku rzuty na niedającego się powalić zwierza na pewno. Zabawkę się najpierw dmucha, a następnie do zamieszczonego na dole zbiornika nalewa się wody, dzięki czemu ile razy by się jej nie przewróciło, to ona wróci do swojego pierwotnego położenia. Dużą popularnością cieszy się też w tym roku dmuchany kosz do gry w koszykówkę. Wprawdzie nie do końca nadaje się do zabawy, gdy fale na morzu są duże, ale na spokojne wody już jak najbardziej. Dla najmłodszych atrakcyjny jest kojec dmuchany z piłeczkami. Do kojca nalewa się wody i dziecko może się bawić tuż obok nas siedzących na suchym lądzie. Daszek w kojcu przy okazji zabezpiecza przed słońcem.

Rodzic już się nie wykręci, że dziecko za małe albo się boi czy nie lubi. Nastały takie czasy, że dla każdego jest coś atrakcyjnego. Jakby głębiej się przyjrzeć, to obecne dmuchane zabawki równie dobrze sprawdzą się dla dorosłych. Dmuchany stojak z obręczami napełniany wodą do gry w frisbee to świetny sposób na aktywność dla całej rodziny i alternatywa dla leżakowania. Warto więc trochę poluzować swoje schematy i dmuchane zabawki wybrać też pod swoje potrzeby, bo dorośli to też takie trochę dzieci, szczególnie na wakacjach.

Poznaj nasze apartamenty

Podobne artykuły

Od kiedy zaczyna się sezon na morsowanie?

2021-12-30 06:50:36
Królem być każdy czasem by chciał. Poza tym, że możemy królować w swoim życiu, wiemy, że w dosłownym wydaniu bycie królem dane jest niewielu. Inaczej jest z morsem, który zwany jest królem arktycznym. Po tytuł króla możemy sięgać, zostając właśnie morsem. Sezon tegoroczny już  trwa, więc pozostaje tylko poszukać akwenu oraz dobrego towarzystwa. Do tego porządna czapka i do dzieła.
Więcej

Dlaczego podczas morsowania powinniśmy trzymać ręce w górze?

2021-12-30 06:48:08
Zalety trzymania nóg do góry znane są większości z nas, szczególnie tym, którym doskwiera opuchlizna nóg. Poprawa krążenia, rozluźnienie mięśni, odpoczynek dla kręgosłupa to efekty przyjmowania tej pozycji chociaż przez 20 minut dziennie. Trzymanie rąk do góry nie ma już tylu walorów.
Więcej

Ile kosztuje kurs kitesurfingu i czego się na nim nauczysz?

2021-12-29 14:37:19
Jak odzyskać deskę na wodzie lub awaryjnie złożyć latawiec? Jaki kierunek i siła wiatru sprzyjają nauce kitesurfingu? Jak dobrać sprzęt odpowiedni dla siebie? Tego wszystkiego i znacznie więcej dowiemy się w trakcie szkolenia kitesurfingu. W tym sporcie nie można ominąć nauki z profesjonalistami, bo sami nie jesteśmy w stanie wszystkiego opanować. Nie jest to sport tani, w kwestii ceny kompletu oprzyrządowania, ale też opłaty, jaką ponosimy za kursy, dojazdy i noclegi. Z jakimi kosztami mamy tu do czynienia? Z jaką wiedzą i umiejętnościami po szkoleniu zostaniemy?
Więcej

Jaki wiatr na kitesurfing i co trzeba o nim wiedzieć?

2021-12-29 14:35:39
Dla większości z nas jak wieje to wieje, a jak nie to nie. Zupełnie inaczej sprawa się ma dla zapalonych kitesurferów, którzy przemierzają cała Polskę, by dotrzeć na Półwysep Helski i kilka godzin dziennie spędzać na wodzie.
Więcej

Jak dobrać trapez do kitesurfingu?

2021-12-03 12:17:34
Przychodzi taki moment, gdy już wiemy, że kitesurfing to nasz sport. Trochę już umiemy dzięki kursom krajowym lub zagranicznym, a sprzęt stał się bardziej obeznany dzięki wypożyczalniom w szkołach kitesurfingu. Zaczynamy rozglądać się za swoim własnym oprzyrządowaniem, które do tanich nie należy, ale krok po kroku, można go kompletować.
Więcej