Dmuchane zabawki do wody – trendy na 2021 rok

2021-07-27 10:37:19

Zoo, safari czy dżungla? Co wybieramy na tegoroczne wakacje? Jeśli zaskoczeni tymi opcjami, odpowiadamy, że przecież nad Bałtyk jedziemy, to czas poznać prawdę. W tym roku nad morzem i innymi wodnymi akwenami spotkamy wiele dzikich zwierząt, co więcej, jadąc z dziećmi, warto samemu się w nie zaopatrzyć.

W przeciwnym razie żalom i pretensjom może nie być końca do tego stopnia, że jeszcze  zatęsknimy za prawdziwą dżunglą. Jadąc w tym roku nad morze, jezioro czy basen jak zawsze trzeba rozważyć, jakie zabawki zabrać, a przede wszystkim należy zrobić rozeznanie w zabawkach dmuchanych, które stały się dominującym trendem wakacyjnym.

Co nowego dmuchanego?

Dmuchane akcesoria plażowe nie od dziś są modzie. Pływające materace to od lat nadmorski standard, jednak czasy się zmieniły, a rynek nieustannie rozwija. Obecnie pomysłom producentów właściwie nie ma końca, a jeśli jeszcze do tego doda się dobrą jakość wykonania, wygodę, bezpieczeństwo i ekscytacje najmłodszych, to trudno wyobrazić sobie, że ominiemy dmuchane zabawki szerokim łukiem. Robiąc rozeznanie, szybko zauważymy, że dmuchane zabawki są dostosowane do wieku dzieci. Dmuchane kółka czy rękawki znajdziemy w różnych rozmiarach, ale też zabawki tego typu mają różny stopień skomplikowania i zabezpieczeń.

Przeczytaj również: Akcesoria plażowe i zabawki do wody – trendy na 2021 rok - w co warto się zaopatrzyć?

Starsze dziecko lubujące się w skokach na fale, chętnie wybierze płaskiego dmuchanego rekina, z którego łatwo spaść do wody – bo na tym cała zabawa polega. Młodsze dzieci lub te mniej odważne wolałyby raczej ponton w postaci papugi, w którym siedzi się stabilnie i jeszcze jest się czego trzymać. Co jeszcze oprócz wieku czy pływackich umiejętności wpływa na wybór dmuchanych zabawek?

Dmuchane zabawki do wody – jest w czym wybierać

To już nie czasy, gdy w nadmorskich sklepikach do wyboru był tylko jeden rodzaj materaca, kółka i rękawki, co najwyżej zdarzył się jakiś pontonik z głową łabędzia. Teraz wybór jest tak duży, że czymś trzeba się kierować, by trafić w punkt. Okazuje się, że nawet płeć może mieć znaczenie, bo produktów dedykowanych dla dziewczynek i chłopców też nie brakuje. Pływający dmuchany skuter wodny, motor czy auto znacznie częściej wybierany będzie przez chłopców, podczas gdy dziewczynki wolą dmuchane konie, jednorożce, kolorowe lody — materace czy ciastka — pontony. Choć oczywiście trzeba zaznaczyć, że reguły tu nie ma, to jednak kolorystyka ma tutaj czasem decydujące znaczenie przy wyborze. Postacie z bajek czy zwierzątka sprawdzą się w przypadku wszystkich dzieci, szczególnie tych mających swoich idoli bajkowych.

Nie tylko kaczuszki i rybki

Są takie zwierzątka, które w naturalny sposób kojarzą się z wodą. Nie dziwi więc nikogo kółko do pływania z głową kaczki, zestaw pływających rybek czy mini ponton z głową krokodyla. Jednak producenci zabawek dmuchanych starają się nadążyć za wyobraźnią dzieci, a nie trzymać schematycznego myślenia nas, dorosłych. I tu okazuje się, że w wodzie z powodzeniem poradzi sobie zebra i lew, które na dodatek wcale nie muszą być w zażartym konflikcie. Małpy, żyrafy, węże to jak najlepsi pływacy.
Pływający fotel w kształcie misia sprawdzi się również na lądzie, jako siedzisko na piasku czy przy basenie. Furorę może również zrobić kolorowy dmuchany paw wyspa, na którego rozłożony ogon można się wdrapać i robić skoki do wody. Jakie jeszcze zwierzęta spotkać możemy na tegorocznych wakacjach? Dmuchany tukan ponton czy bujaczek dmuchany dla najmłodszych w formie smoka lub dinozaura, nie powinny nikogo zaskoczyć. Po prostu wszystkie zwierzęta kochają wodę, jeśli nasze dzieci chcą, by tak było. Co jeszcze do wody na wakacje?

Czego chcieć więcej dla dobrej zabawy? 

Dmuchane zabawki do wody to nie tylko te, na których można pływać czy, które tę czynność ułatwiają. Dmuchane worki treningowe to w tym sezonie hit. Czy delfinowi albo tygrysowi się to spodoba, czy nie, naszemu dziecku rzuty na niedającego się powalić zwierza na pewno. Zabawkę się najpierw dmucha, a następnie do zamieszczonego na dole zbiornika nalewa się wody, dzięki czemu ile razy by się jej nie przewróciło, to ona wróci do swojego pierwotnego położenia. Dużą popularnością cieszy się też w tym roku dmuchany kosz do gry w koszykówkę. Wprawdzie nie do końca nadaje się do zabawy, gdy fale na morzu są duże, ale na spokojne wody już jak najbardziej. Dla najmłodszych atrakcyjny jest kojec dmuchany z piłeczkami. Do kojca nalewa się wody i dziecko może się bawić tuż obok nas siedzących na suchym lądzie. Daszek w kojcu przy okazji zabezpiecza przed słońcem.

Rodzic już się nie wykręci, że dziecko za małe albo się boi czy nie lubi. Nastały takie czasy, że dla każdego jest coś atrakcyjnego. Jakby głębiej się przyjrzeć, to obecne dmuchane zabawki równie dobrze sprawdzą się dla dorosłych. Dmuchany stojak z obręczami napełniany wodą do gry w frisbee to świetny sposób na aktywność dla całej rodziny i alternatywa dla leżakowania. Warto więc trochę poluzować swoje schematy i dmuchane zabawki wybrać też pod swoje potrzeby, bo dorośli to też takie trochę dzieci, szczególnie na wakacjach.

Poznaj nasze apartamenty

Podobne artykuły

Jak dojechać z Gdańska na Hel? Poznaj możliwości!

2021-07-27 11:28:22
Droga wojewódzka nr 216, 101 km i prawie 2 godziny autem przy dobrych warunkach na drodze. Latem te zdarzają się rzadko, ale trasa sama w sobie prosta. Wszystko jasne, na pewno dojedziemy, szczególnie jeśli samochód mamy z klimatyzacją. Tylko czy na pewno tylko o to nam chodzi? Czy może w czasie wakacji chcielibyśmy pozwolić sobie na nieco więcej szaleństwa? Bo na tym nie koniec opcji. Jak jeszcze można dojechać z Gdańska na Hel?
Więcej

Jak powstał Półwysep Helski?

2021-07-27 10:53:58
Mówi się o nim kosa ze względu na kształt, jaki przyjął. Półwysep Helski jest w gruncie rzeczy mierzącą 35 km Mierzeją Helską, która od 1978 r. należy do Nadmorskiego Parku Krajobrazowego. Jego szerokość w najwęższym miejscu wynosi trochę ponad 100 m, w najszerszym 3 km.
Więcej

Co robić w Jastarni gdy pada deszcz? Podpowiadamy!

2021-07-27 10:48:57
Jak morze to i deszcz. Taka nasza rzeczywistość od lat, że gwarancji słonecznej pogody nad Bałtykiem nikt nam nie da. A to przecież dla plaży i słońca tam głównie jedziemy. Jednak miejscowości nadmorskie dobrze wiedzą, jak jest i wychodzą z różnymi ofertami na niepogodę dla swoich turystów.
Więcej

Jurata czy Jastarnia? Podpowiadamy!

2021-07-27 10:44:18
Mamy taki zwyczaj, że ciągle stawiamy się przed wyborami. Ryba czy mięso, lody czy tort, morze czy góry. Może czasem jest to konieczne, ale wiele jest takich sytuacji, gdy wcale nie musimy wybierać. Wakacje wydają się właśnie takim czasem, w którym wybory moglibyśmy ograniczyć do minimum i czerpać z życia garściami.
Więcej