Jak dojechać z Gdańska na Hel? Poznaj możliwości!

2021-07-27 11:28:22

Droga wojewódzka nr 216, 101 km i prawie 2 godziny autem przy dobrych warunkach na drodze. Latem te zdarzają się rzadko, ale trasa sama w sobie prosta. Wszystko jasne, na pewno dojedziemy, szczególnie jeśli samochód mamy z klimatyzacją. Tylko czy na pewno tylko o to nam chodzi? Czy może w czasie wakacji chcielibyśmy pozwolić sobie na nieco więcej szaleństwa? Bo na tym nie koniec opcji. Jak jeszcze można dojechać z Gdańska na Hel?

Nikt nie mówił, że ma być łatwo

Można też skusić się na 6-godzinną podróż rowerem. Połączenie nowych i odnowionych już istniejących dróg wokół Zatoki Gdańskiej zachęca do wyprawy, którą najlepiej zacząć na Helu, by następnie Mierzeją Helską dotrzeć do Pucka. Po drodze możemy zwiedzić tradycyjne dla wiosek rybackich zabudowy i doświadczyć walorów przyrody w postaci parabolicznych wydm czy piaszczystych szerokich plaż. Na trasie miniemy Jastarnię, Chałupy czy Władysławowo. Jeśli do tej pory nie zgłodnieliśmy, w Pucku można zjeść drugie śniadanie na promenadzie z widokiem na Zatokę, by potem wyruszyć w kierunku Gdyni. Można to zrobić, przejeżdżając przez Rewę, Pierwoszyno i Kosakowo. W Gdyni kierujemy się na Gdańsk, jadąc już głównymi trójmiejskimi trasami. Brzmi szybko, ale szybko nie jest, jednak zdecydowanie ciekawie i u kresu z satysfakcją.

A może by tak tramwajem?

Da się? Tak, pod warunkiem, że wodnym, który kursuje już od początku maja i będzie do końca września. Podróż trwa 2 godziny i pozwala podziwiać Zatokę Gdańską. Cena biletu to 100 zł w obie strony za osobę dorosłą i 80 zł za bilet ulgowy. W wakacje tramwaj kursuje codziennie. Tramwajowych tras pomiędzy nadmorskimi kurortami jest kilka podobnie jak i kilka statków do wyboru. Niektóre są szybsze, inne wolniejsze, zależy czy się nam spieszy. Rejsy obsługiwane są przez Żeglugę Gdańską i płynie się katamaranami. Taka podróż pozwala nie tylko na piękne widoki, ale też oszczędność czasu szczególnie w okresie wakacyjnym kiedy droga na Hel z Trójmiasta jest zatłoczona. Czy to już koniec opcji podróży?

Co na to kolej?

Około 3-godzinną podróż zaproponują nam Polskie Koleje Państwowe, jako dodatkową trasę z Gdańska na Hel. Poza sezonem dziennie na Hel z Gdańska startuje ok. 7 połączeń, podczas gdy w sezonie liczba ta skacze do ponad 20. Zarówno PKP InterCity, Polregio, jak i Arriva oferują ciekawe połączenia na tej trasie. Najtańsze podróże zapewniają Przewozy Regionalne, czyli Polregio, bo za bilet na Hel zapłacimy ok. 20 zł. Z Arrivą dojedziemy najszybciej, ale też najdrożej, bo bilet kosztuje ponad 30 zł. Podróż pociągiem to zawsze atrakcja dla dzieci, a dla nas odpoczynek związany z brakiem prowadzenia auta. Dodatkowo nie narażamy się na wielogodzinne korki w przypadku wybrania jednak opcji samochodowej.

Jak dojechać z Gdańska na Hel to zatem pytanie, na które nie ma jednej odpowiedzi. Inaczej możemy chcieć podróżować w zależności od pogody, nastroju czy potrzeby przeżycia mniejszej lub większej przygody. Tak czy inaczej, podróżować możemy nie raz i opcje wybierać różne.

Poznaj nasze apartamenty

Podobne artykuły

Pałac w Krokowej — historia pomorskiej perły architektury

2024-06-03 15:34:34
Podczas planowania wakacji nad morzem myślimy przede wszystkim o prażącym słońcu i plaży. Jednak okolice polskiego wybrzeża są atrakcyjne nie tylko przez dostęp do morza. Wystarczy trochę się rozejrzeć, a znajdziemy mnóstwo innych atrakcji i interesujące obiekty historyczne. Przykładem jest pałac w Krokowej. Gdyby mury tej okazałej budowli potrafiły mówić, mogłoby opowiedzieć wielowiekową historię.
Więcej

Latarnia morska w Rozewie — historia i ciekawostki

2024-06-03 15:30:48
Kiedy jedziemy nad morze, jedną z oczywistych atrakcji, jakie będziemy chcieli odwiedzić, jest pobliska latarnia morska. Latarnie przyciągają jak magnes i to nie tylko przez to, że oświetlają statkom drogę. Mają w sobie coś tajemniczego i symbolicznego. Jeżeli kierunkiem naszego wyjazdu jest Władysławowo, to budowlą, jaką musimy koniecznie zobaczyć, jest latarnia morska w Rozewie. Żeby wycieczka była jeszcze przyjemniejsza i klimatyczna, warto, byśmy o tym miejscu dowiedzieli się czegoś więcej. Czym zachwyci nas latarnia morska we Władysławowie?
Więcej

Historia Władysławowa, legendy i ciekawostki

2024-06-03 15:27:44
Władysławowo jest jednym z najchętniej odwiedzanych nadmorskich kurortów w Polsce. W każde lato przyciąga rzesze turystów nie tylko z naszego kraju. Kojarzy się z rozległą i piaszczystą plażą, ale jest przy tym miejscem bogatym pod względem historycznym. Znając ciekawostki i legendy na temat Władysławowa, będziemy mogli spojrzeć na to miasto z zupełnie nowej perspektywy.
Więcej

Półwysep Helski — loty widokowe — gdzie i jak latać?

2024-04-30 11:46:12
Półwysep Helski to wysunięty na północ kraniec Polski zachwycający unikatową przyrodą i widokami. W sezonie letnim przyciąga całe rzesze turystów nie tylko z Polski, którzy z chęcią odpoczywają wśród lasów i wydm. To bez zwątpienia jeden z urokliwych regionów, jakie warto podziwiać nie tylko z ziemi. Chcąc przeżyć niezapomniane wrażenia, możemy przejrzeć ofertę na loty widokowe. To coś w sam raz dla lubiących powiew adrenaliny.
Więcej

Groty Mechowskie — historia i przydatne informacje

2024-04-30 11:44:23
Kiedy będziemy na Pomorzu Gdańskim, nie skupiajmy się jedynie na największych kurortach polskiego wybrzeża. Przyjrzyjmy się ich najbliższej okolicy, bo jest mnóstwo miejsc, jakie warto odwiedzić, a znajdują się trochę na uboczu. Wśród tych szczególnie polecanych wymienia się Groty Mechowskie, które zlokalizowane są w położonej 10 km od Pucka wsi Mechowo. Zaliczają się one do najpiękniejszych zabytków przyrodniczych na Pomorzu Gdańskim. Co warto wiedzieć o tym miejscu, zanim wybierzemy się na wycieczkę?
Więcej