Jak dojechać z Gdańska na Hel? Poznaj możliwości!

2021-07-27 11:28:22

Droga wojewódzka nr 216, 101 km i prawie 2 godziny autem przy dobrych warunkach na drodze. Latem te zdarzają się rzadko, ale trasa sama w sobie prosta. Wszystko jasne, na pewno dojedziemy, szczególnie jeśli samochód mamy z klimatyzacją. Tylko czy na pewno tylko o to nam chodzi? Czy może w czasie wakacji chcielibyśmy pozwolić sobie na nieco więcej szaleństwa? Bo na tym nie koniec opcji. Jak jeszcze można dojechać z Gdańska na Hel?

Nikt nie mówił, że ma być łatwo

Można też skusić się na 6-godzinną podróż rowerem. Połączenie nowych i odnowionych już istniejących dróg wokół Zatoki Gdańskiej zachęca do wyprawy, którą najlepiej zacząć na Helu, by następnie Mierzeją Helską dotrzeć do Pucka. Po drodze możemy zwiedzić tradycyjne dla wiosek rybackich zabudowy i doświadczyć walorów przyrody w postaci parabolicznych wydm czy piaszczystych szerokich plaż. Na trasie miniemy Jastarnię, Chałupy czy Władysławowo. Jeśli do tej pory nie zgłodnieliśmy, w Pucku można zjeść drugie śniadanie na promenadzie z widokiem na Zatokę, by potem wyruszyć w kierunku Gdyni. Można to zrobić, przejeżdżając przez Rewę, Pierwoszyno i Kosakowo. W Gdyni kierujemy się na Gdańsk, jadąc już głównymi trójmiejskimi trasami. Brzmi szybko, ale szybko nie jest, jednak zdecydowanie ciekawie i u kresu z satysfakcją.

A może by tak tramwajem?

Da się? Tak, pod warunkiem, że wodnym, który kursuje już od początku maja i będzie do końca września. Podróż trwa 2 godziny i pozwala podziwiać Zatokę Gdańską. Cena biletu to 100 zł w obie strony za osobę dorosłą i 80 zł za bilet ulgowy. W wakacje tramwaj kursuje codziennie. Tramwajowych tras pomiędzy nadmorskimi kurortami jest kilka podobnie jak i kilka statków do wyboru. Niektóre są szybsze, inne wolniejsze, zależy czy się nam spieszy. Rejsy obsługiwane są przez Żeglugę Gdańską i płynie się katamaranami. Taka podróż pozwala nie tylko na piękne widoki, ale też oszczędność czasu szczególnie w okresie wakacyjnym kiedy droga na Hel z Trójmiasta jest zatłoczona. Czy to już koniec opcji podróży?

Co na to kolej?

Około 3-godzinną podróż zaproponują nam Polskie Koleje Państwowe, jako dodatkową trasę z Gdańska na Hel. Poza sezonem dziennie na Hel z Gdańska startuje ok. 7 połączeń, podczas gdy w sezonie liczba ta skacze do ponad 20. Zarówno PKP InterCity, Polregio, jak i Arriva oferują ciekawe połączenia na tej trasie. Najtańsze podróże zapewniają Przewozy Regionalne, czyli Polregio, bo za bilet na Hel zapłacimy ok. 20 zł. Z Arrivą dojedziemy najszybciej, ale też najdrożej, bo bilet kosztuje ponad 30 zł. Podróż pociągiem to zawsze atrakcja dla dzieci, a dla nas odpoczynek związany z brakiem prowadzenia auta. Dodatkowo nie narażamy się na wielogodzinne korki w przypadku wybrania jednak opcji samochodowej.

Jak dojechać z Gdańska na Hel to zatem pytanie, na które nie ma jednej odpowiedzi. Inaczej możemy chcieć podróżować w zależności od pogody, nastroju czy potrzeby przeżycia mniejszej lub większej przygody. Tak czy inaczej, podróżować możemy nie raz i opcje wybierać różne.

Poznaj nasze apartamenty

Podobne artykuły

Święta nad morzem – inspirujące pomysły na 2023

2023-11-30 14:54:54
Grudzień to miesiąc pełen magii i świątecznych przygotowań. Wkraczając w ten okołoświąteczny czas, jesteśmy pełni optymizmu i przyjemnych odczuć. Jednak szybko okazuje się, że jest mnóstwo rzeczy do zrobienia i kolejny rok czeka nas zmęczenie, gonitwa i wątpliwy odpoczynek. A może jednak nie? Wystarczy, że zdecydujemy się na to, by Boże Narodzenie spędzić poza domem. Święta nad morzem będą znakomitą propozycją. Dlaczego warto i gdzie dokładnie się wybrać?
Więcej

Gdzie nad morze z psem? Poradnik dla opiekuna pupila

2023-11-30 14:50:36
Na przestrzeni lat znacząco zmieniło się podejście wobec zwierząt domowych. Teraz dla większości właścicieli czworonogów pies jest integralną częścią rodziny, stał się jej członkiem, który towarzyszy podczas ważnych wydarzeń, wyjazdów i rodzinnych aktywności. Rośnie liczba osób, jakie z pupilem chcą jechać także na wakacje. Na szczęście miejsc przyjaznych zwierzętom z każdym rokiem przybywa. Gdzie możemy pojechać nad morze z psem bez obaw o trudności?
Więcej

Gdzie nad morze z dzieckiem? Podpowiadamy!

2023-11-30 14:44:59
Planowanie urlopu z dziećmi stanowi nie lada wyzwanie. Trzeba bardzo starannie wybrać miejsce, w którym będziemy wypoczywać, zaplanować atrakcje dla małych i dużych, a podczas pakowania przygotować się na każdą ewentualność. Co, jeśli nasze wakacje chcemy spędzić nad Bałtykiem? Gdzie nad morze z dzieckiem szczególnie warto się wybrać?
Więcej

Apartamenty z widokiem na morze we Władysławowie

2023-11-14 16:14:19
Morze przyciąga przez cały rok. Jego bezkres, skrywana potęga, a zarazem spokój działają jak magnes. Chociaż najczęściej o morzu myśli się pod kątem letniego wypoczynku, to sprawdza się także jesienią, czy zimą. Wśród polskich nadmorskich miejscowości jest kilka takich, które cieszą się szczególną popularnością. Zalicza się do nich Władysławowo. Apartamenty z widokiem na morze we Władysławowie cieszą się ogromnym powodzeniem, co nie jest bezpodstawne.
Więcej

Apartamenty z psem we Władysławowie

2023-11-14 16:07:12
Na przestrzeni lat zmieniało się podejście wobec czworonogów. Teraz dla zdecydowanej większości właścicieli psów zwierzak jest członkiem rodziny i towarzyszem. Kiedy jednak zbliżają się wakacje, pojawia się pytanie, co zrobić z pupilem? To trudny moment. Na szczęście jest coraz więcej miejsc noclegowych, w których psy są mile widziane. Czy planując wakacje we Władysławowie, da się znaleźć apartamenty, w jakich możemy być z psem?
Więcej