Jak dojechać z Gdańska na Hel? Poznaj możliwości!

2021-07-27 11:28:22

Droga wojewódzka nr 216, 101 km i prawie 2 godziny autem przy dobrych warunkach na drodze. Latem te zdarzają się rzadko, ale trasa sama w sobie prosta. Wszystko jasne, na pewno dojedziemy, szczególnie jeśli samochód mamy z klimatyzacją. Tylko czy na pewno tylko o to nam chodzi? Czy może w czasie wakacji chcielibyśmy pozwolić sobie na nieco więcej szaleństwa? Bo na tym nie koniec opcji. Jak jeszcze można dojechać z Gdańska na Hel?

Nikt nie mówił, że ma być łatwo

Można też skusić się na 6-godzinną podróż rowerem. Połączenie nowych i odnowionych już istniejących dróg wokół Zatoki Gdańskiej zachęca do wyprawy, którą najlepiej zacząć na Helu, by następnie Mierzeją Helską dotrzeć do Pucka. Po drodze możemy zwiedzić tradycyjne dla wiosek rybackich zabudowy i doświadczyć walorów przyrody w postaci parabolicznych wydm czy piaszczystych szerokich plaż. Na trasie miniemy Jastarnię, Chałupy czy Władysławowo. Jeśli do tej pory nie zgłodnieliśmy, w Pucku można zjeść drugie śniadanie na promenadzie z widokiem na Zatokę, by potem wyruszyć w kierunku Gdyni. Można to zrobić, przejeżdżając przez Rewę, Pierwoszyno i Kosakowo. W Gdyni kierujemy się na Gdańsk, jadąc już głównymi trójmiejskimi trasami. Brzmi szybko, ale szybko nie jest, jednak zdecydowanie ciekawie i u kresu z satysfakcją.

A może by tak tramwajem?

Da się? Tak, pod warunkiem, że wodnym, który kursuje już od początku maja i będzie do końca września. Podróż trwa 2 godziny i pozwala podziwiać Zatokę Gdańską. Cena biletu to 100 zł w obie strony za osobę dorosłą i 80 zł za bilet ulgowy. W wakacje tramwaj kursuje codziennie. Tramwajowych tras pomiędzy nadmorskimi kurortami jest kilka podobnie jak i kilka statków do wyboru. Niektóre są szybsze, inne wolniejsze, zależy czy się nam spieszy. Rejsy obsługiwane są przez Żeglugę Gdańską i płynie się katamaranami. Taka podróż pozwala nie tylko na piękne widoki, ale też oszczędność czasu szczególnie w okresie wakacyjnym kiedy droga na Hel z Trójmiasta jest zatłoczona. Czy to już koniec opcji podróży?

Co na to kolej?

Około 3-godzinną podróż zaproponują nam Polskie Koleje Państwowe, jako dodatkową trasę z Gdańska na Hel. Poza sezonem dziennie na Hel z Gdańska startuje ok. 7 połączeń, podczas gdy w sezonie liczba ta skacze do ponad 20. Zarówno PKP InterCity, Polregio, jak i Arriva oferują ciekawe połączenia na tej trasie. Najtańsze podróże zapewniają Przewozy Regionalne, czyli Polregio, bo za bilet na Hel zapłacimy ok. 20 zł. Z Arrivą dojedziemy najszybciej, ale też najdrożej, bo bilet kosztuje ponad 30 zł. Podróż pociągiem to zawsze atrakcja dla dzieci, a dla nas odpoczynek związany z brakiem prowadzenia auta. Dodatkowo nie narażamy się na wielogodzinne korki w przypadku wybrania jednak opcji samochodowej.

Jak dojechać z Gdańska na Hel to zatem pytanie, na które nie ma jednej odpowiedzi. Inaczej możemy chcieć podróżować w zależności od pogody, nastroju czy potrzeby przeżycia mniejszej lub większej przygody. Tak czy inaczej, podróżować możemy nie raz i opcje wybierać różne.

Poznaj nasze apartamenty

Podobne artykuły

Od kiedy zaczyna się sezon na morsowanie?

2021-12-30 06:50:36
Królem być każdy czasem by chciał. Poza tym, że możemy królować w swoim życiu, wiemy, że w dosłownym wydaniu bycie królem dane jest niewielu. Inaczej jest z morsem, który zwany jest królem arktycznym. Po tytuł króla możemy sięgać, zostając właśnie morsem. Sezon tegoroczny już  trwa, więc pozostaje tylko poszukać akwenu oraz dobrego towarzystwa. Do tego porządna czapka i do dzieła.
Więcej

Dlaczego podczas morsowania powinniśmy trzymać ręce w górze?

2021-12-30 06:48:08
Zalety trzymania nóg do góry znane są większości z nas, szczególnie tym, którym doskwiera opuchlizna nóg. Poprawa krążenia, rozluźnienie mięśni, odpoczynek dla kręgosłupa to efekty przyjmowania tej pozycji chociaż przez 20 minut dziennie. Trzymanie rąk do góry nie ma już tylu walorów.
Więcej

Ile kosztuje kurs kitesurfingu i czego się na nim nauczysz?

2021-12-29 14:37:19
Jak odzyskać deskę na wodzie lub awaryjnie złożyć latawiec? Jaki kierunek i siła wiatru sprzyjają nauce kitesurfingu? Jak dobrać sprzęt odpowiedni dla siebie? Tego wszystkiego i znacznie więcej dowiemy się w trakcie szkolenia kitesurfingu. W tym sporcie nie można ominąć nauki z profesjonalistami, bo sami nie jesteśmy w stanie wszystkiego opanować. Nie jest to sport tani, w kwestii ceny kompletu oprzyrządowania, ale też opłaty, jaką ponosimy za kursy, dojazdy i noclegi. Z jakimi kosztami mamy tu do czynienia? Z jaką wiedzą i umiejętnościami po szkoleniu zostaniemy?
Więcej

Jaki wiatr na kitesurfing i co trzeba o nim wiedzieć?

2021-12-29 14:35:39
Dla większości z nas jak wieje to wieje, a jak nie to nie. Zupełnie inaczej sprawa się ma dla zapalonych kitesurferów, którzy przemierzają cała Polskę, by dotrzeć na Półwysep Helski i kilka godzin dziennie spędzać na wodzie.
Więcej

Jak dobrać trapez do kitesurfingu?

2021-12-03 12:17:34
Przychodzi taki moment, gdy już wiemy, że kitesurfing to nasz sport. Trochę już umiemy dzięki kursom krajowym lub zagranicznym, a sprzęt stał się bardziej obeznany dzięki wypożyczalniom w szkołach kitesurfingu. Zaczynamy rozglądać się za swoim własnym oprzyrządowaniem, które do tanich nie należy, ale krok po kroku, można go kompletować.
Więcej