Jak dojechać z Gdańska na Hel? Poznaj możliwości!

2021-07-27 11:28:22

Droga wojewódzka nr 216, 101 km i prawie 2 godziny autem przy dobrych warunkach na drodze. Latem te zdarzają się rzadko, ale trasa sama w sobie prosta. Wszystko jasne, na pewno dojedziemy, szczególnie jeśli samochód mamy z klimatyzacją. Tylko czy na pewno tylko o to nam chodzi? Czy może w czasie wakacji chcielibyśmy pozwolić sobie na nieco więcej szaleństwa? Bo na tym nie koniec opcji. Jak jeszcze można dojechać z Gdańska na Hel?

Nikt nie mówił, że ma być łatwo

Można też skusić się na 6-godzinną podróż rowerem. Połączenie nowych i odnowionych już istniejących dróg wokół Zatoki Gdańskiej zachęca do wyprawy, którą najlepiej zacząć na Helu, by następnie Mierzeją Helską dotrzeć do Pucka. Po drodze możemy zwiedzić tradycyjne dla wiosek rybackich zabudowy i doświadczyć walorów przyrody w postaci parabolicznych wydm czy piaszczystych szerokich plaż. Na trasie miniemy Jastarnię, Chałupy czy Władysławowo. Jeśli do tej pory nie zgłodnieliśmy, w Pucku można zjeść drugie śniadanie na promenadzie z widokiem na Zatokę, by potem wyruszyć w kierunku Gdyni. Można to zrobić, przejeżdżając przez Rewę, Pierwoszyno i Kosakowo. W Gdyni kierujemy się na Gdańsk, jadąc już głównymi trójmiejskimi trasami. Brzmi szybko, ale szybko nie jest, jednak zdecydowanie ciekawie i u kresu z satysfakcją.

A może by tak tramwajem?

Da się? Tak, pod warunkiem, że wodnym, który kursuje już od początku maja i będzie do końca września. Podróż trwa 2 godziny i pozwala podziwiać Zatokę Gdańską. Cena biletu to 100 zł w obie strony za osobę dorosłą i 80 zł za bilet ulgowy. W wakacje tramwaj kursuje codziennie. Tramwajowych tras pomiędzy nadmorskimi kurortami jest kilka podobnie jak i kilka statków do wyboru. Niektóre są szybsze, inne wolniejsze, zależy czy się nam spieszy. Rejsy obsługiwane są przez Żeglugę Gdańską i płynie się katamaranami. Taka podróż pozwala nie tylko na piękne widoki, ale też oszczędność czasu szczególnie w okresie wakacyjnym kiedy droga na Hel z Trójmiasta jest zatłoczona. Czy to już koniec opcji podróży?

Co na to kolej?

Około 3-godzinną podróż zaproponują nam Polskie Koleje Państwowe, jako dodatkową trasę z Gdańska na Hel. Poza sezonem dziennie na Hel z Gdańska startuje ok. 7 połączeń, podczas gdy w sezonie liczba ta skacze do ponad 20. Zarówno PKP InterCity, Polregio, jak i Arriva oferują ciekawe połączenia na tej trasie. Najtańsze podróże zapewniają Przewozy Regionalne, czyli Polregio, bo za bilet na Hel zapłacimy ok. 20 zł. Z Arrivą dojedziemy najszybciej, ale też najdrożej, bo bilet kosztuje ponad 30 zł. Podróż pociągiem to zawsze atrakcja dla dzieci, a dla nas odpoczynek związany z brakiem prowadzenia auta. Dodatkowo nie narażamy się na wielogodzinne korki w przypadku wybrania jednak opcji samochodowej.

Jak dojechać z Gdańska na Hel to zatem pytanie, na które nie ma jednej odpowiedzi. Inaczej możemy chcieć podróżować w zależności od pogody, nastroju czy potrzeby przeżycia mniejszej lub większej przygody. Tak czy inaczej, podróżować możemy nie raz i opcje wybierać różne.

Poznaj nasze apartamenty

Podobne artykuły

Jak powstał Półwysep Helski?

2021-07-27 10:53:58
Mówi się o nim kosa ze względu na kształt, jaki przyjął. Półwysep Helski jest w gruncie rzeczy mierzącą 35 km Mierzeją Helską, która od 1978 r. należy do Nadmorskiego Parku Krajobrazowego. Jego szerokość w najwęższym miejscu wynosi trochę ponad 100 m, w najszerszym 3 km.
Więcej

Co robić w Jastarni gdy pada deszcz? Podpowiadamy!

2021-07-27 10:48:57
Jak morze to i deszcz. Taka nasza rzeczywistość od lat, że gwarancji słonecznej pogody nad Bałtykiem nikt nam nie da. A to przecież dla plaży i słońca tam głównie jedziemy. Jednak miejscowości nadmorskie dobrze wiedzą, jak jest i wychodzą z różnymi ofertami na niepogodę dla swoich turystów.
Więcej

Jurata czy Jastarnia? Podpowiadamy!

2021-07-27 10:44:18
Mamy taki zwyczaj, że ciągle stawiamy się przed wyborami. Ryba czy mięso, lody czy tort, morze czy góry. Może czasem jest to konieczne, ale wiele jest takich sytuacji, gdy wcale nie musimy wybierać. Wakacje wydają się właśnie takim czasem, w którym wybory moglibyśmy ograniczyć do minimum i czerpać z życia garściami.
Więcej

Dmuchane zabawki do wody – trendy na 2021 rok

2021-07-27 10:37:19
Dmuchane zabawki do wody
Zoo, safari czy dżungla? Co wybieramy na tegoroczne wakacje? Jeśli zaskoczeni tymi opcjami, odpowiadamy, że przecież nad Bałtyk jedziemy, to czas poznać prawdę. W tym roku nad morzem i innymi wodnymi akwenami spotkamy wiele dzikich zwierząt, co więcej, jadąc z dziećmi, warto samemu się w nie zaopatrzyć.
Więcej