Jak dojechać z Gdańska na Hel? Poznaj możliwości!

2021-07-27 11:28:22

Droga wojewódzka nr 216, 101 km i prawie 2 godziny autem przy dobrych warunkach na drodze. Latem te zdarzają się rzadko, ale trasa sama w sobie prosta. Wszystko jasne, na pewno dojedziemy, szczególnie jeśli samochód mamy z klimatyzacją. Tylko czy na pewno tylko o to nam chodzi? Czy może w czasie wakacji chcielibyśmy pozwolić sobie na nieco więcej szaleństwa? Bo na tym nie koniec opcji. Jak jeszcze można dojechać z Gdańska na Hel?

Nikt nie mówił, że ma być łatwo

Można też skusić się na 6-godzinną podróż rowerem. Połączenie nowych i odnowionych już istniejących dróg wokół Zatoki Gdańskiej zachęca do wyprawy, którą najlepiej zacząć na Helu, by następnie Mierzeją Helską dotrzeć do Pucka. Po drodze możemy zwiedzić tradycyjne dla wiosek rybackich zabudowy i doświadczyć walorów przyrody w postaci parabolicznych wydm czy piaszczystych szerokich plaż. Na trasie miniemy Jastarnię, Chałupy czy Władysławowo. Jeśli do tej pory nie zgłodnieliśmy, w Pucku można zjeść drugie śniadanie na promenadzie z widokiem na Zatokę, by potem wyruszyć w kierunku Gdyni. Można to zrobić, przejeżdżając przez Rewę, Pierwoszyno i Kosakowo. W Gdyni kierujemy się na Gdańsk, jadąc już głównymi trójmiejskimi trasami. Brzmi szybko, ale szybko nie jest, jednak zdecydowanie ciekawie i u kresu z satysfakcją.

A może by tak tramwajem?

Da się? Tak, pod warunkiem, że wodnym, który kursuje już od początku maja i będzie do końca września. Podróż trwa 2 godziny i pozwala podziwiać Zatokę Gdańską. Cena biletu to 100 zł w obie strony za osobę dorosłą i 80 zł za bilet ulgowy. W wakacje tramwaj kursuje codziennie. Tramwajowych tras pomiędzy nadmorskimi kurortami jest kilka podobnie jak i kilka statków do wyboru. Niektóre są szybsze, inne wolniejsze, zależy czy się nam spieszy. Rejsy obsługiwane są przez Żeglugę Gdańską i płynie się katamaranami. Taka podróż pozwala nie tylko na piękne widoki, ale też oszczędność czasu szczególnie w okresie wakacyjnym kiedy droga na Hel z Trójmiasta jest zatłoczona. Czy to już koniec opcji podróży?

Co na to kolej?

Około 3-godzinną podróż zaproponują nam Polskie Koleje Państwowe, jako dodatkową trasę z Gdańska na Hel. Poza sezonem dziennie na Hel z Gdańska startuje ok. 7 połączeń, podczas gdy w sezonie liczba ta skacze do ponad 20. Zarówno PKP InterCity, Polregio, jak i Arriva oferują ciekawe połączenia na tej trasie. Najtańsze podróże zapewniają Przewozy Regionalne, czyli Polregio, bo za bilet na Hel zapłacimy ok. 20 zł. Z Arrivą dojedziemy najszybciej, ale też najdrożej, bo bilet kosztuje ponad 30 zł. Podróż pociągiem to zawsze atrakcja dla dzieci, a dla nas odpoczynek związany z brakiem prowadzenia auta. Dodatkowo nie narażamy się na wielogodzinne korki w przypadku wybrania jednak opcji samochodowej.

Jak dojechać z Gdańska na Hel to zatem pytanie, na które nie ma jednej odpowiedzi. Inaczej możemy chcieć podróżować w zależności od pogody, nastroju czy potrzeby przeżycia mniejszej lub większej przygody. Tak czy inaczej, podróżować możemy nie raz i opcje wybierać różne.

Poznaj nasze apartamenty

Podobne artykuły

Puck 2022 - jak zaplanować urlop? Gdzie zjeść? Co wiedzieć?

2022-08-08 14:44:47
Województwo pomorskie na urlopowy plan zawsze brzmi dobrze, choć jednocześnie wielu z nas myśli tu głównie o codziennych posiadówkach na plaży za parawanem, rybie na obiad i gofrach w międzyczasie. To wszystko może być cała prawda, ale nie musi, szczególnie kiedy mowa o Pucku.
Więcej

Mechelinki 2022 - jak zaplanować urlop? Gdzie zjeść? Co wiedzieć?

2022-08-08 14:28:33
Mechelinki są jak perełki. Nie tylko brzmią perliście, ale też stanowią perełkę wybrzeża bałtyckiego, granicząc z Gdynią, a jednocześnie pozostając ostoją ciszy i spokoju. Często turyści z Trójmiasta decydują się na noclegi w Mechelinkach właśnie dlatego, by utrzymać balans między miejskim zgiełkiem a wyciszeniem też potrzebnym w urlopowym planie.
Więcej

Dojazd z Gdyni do Mechelinek — jaką trasę wybrać?

2022-08-08 13:53:31
Wsiąść do pociągu byle jakiego nie będzie odpowiedzią w temacie dojazdu z Gdyni do Mechelinek. Obie miejscowości położone są na tyle blisko, że łączy je komunikacja miejska i to całkiem sprawna, w związku z czym pociągi są niepotrzebne.
Więcej

Jastarnia 2022 - jak zaplanować urlop? Gdzie zjeść? Co wiedzieć?

2022-06-29 13:02:01
Jastarnia już więcej sławy niż ma nie potrzebuje. Wychodzi naprzeciw wszystkim swoim fanom, oferując bogatą bazę noclegową, od kwater, przez pensjonaty, apartamenty, hotele, po w pełni wyposażone domki.
Więcej

Władysławowo 2022 - jak zaplanować urlop? Gdzie zjeść? Co wiedzieć?

2022-06-29 12:48:18
Dlaczego Władysławowo rządzi? Ta niewielka miejscowość licząca ok.10 tys. mieszkańców położona jest u nasady Mierzei Helskiej. Ktokolwiek zmierza na cypel, ten z Władysławowem musi stanąć oko w oko, a ono hipnotyzuje, przyciąga i może sprawić, że dalej nie pojedziemy.
Więcej