Poznaj szkoły kitesurfingu działające w Jastarni!

2021-11-05 13:49:20

Czas, kiedy chodzenie było dla nas zagadką, jest dla każdego dorosłego zatarty w pamięci. Nauczyliśmy się chodzić, bo to wpisane jest w nasz naturalny rozwój. Latanie już nie jest, a wręcz jest niezgodne z naszą naturą. Sam ten fakt dla wielu osób stanowi zachętę do udowadniania, że niemożliwe jednak można przekuć w możliwe.

Faktem jest, że latanie w jakiejkolwiek dostępnej dla człowieka formie nie przyjdzie samo. Wymaga żmudnej pracy, nauki i doświadczenia. Z pomocą przychodzą szkoły, w których profesjonalni instruktorzy dbają o to, by nauka była jak najkrótsza i najbardziej efektywna. Gdzie uczyć się kitesurfingu? 

Kitesurfing Jastarnia - blueapart.pl

Jastarnia – specjalista od latawców

Polska ma to szczęście, że daje możliwość do nauki tego sportu. Jastarnia i ogólnie Półwysep Helski słyną z rozległych na kilka kilometrów od brzegu płytkich wód i piaszczystego dna pozbawionego zagrażających obiektów fauny i flory. Kitesurfing  właśnie tego potrzebuje, bo początki nauki, podobnie jak w przypadku surfingu czy windsurfingu wiążą się z częstym wpadaniem do wody. Płytka woda również szybko się nagrzewa, dzięki czemu nie będzie to dla ciała początkującego kursanta takim szokiem. Gdy już wiemy, że chcemy, czas pomyśleć o terminie. Sezon nauki w Jastarni trwa 5 miesięcy, czyli od maja do października, jednak niektórzy chętnie korzystają z lekcji już w kwietniu czy dopiero w październiku, bo choć wodą chłodniejsza, to na wodzie panuje mniejszy tłok, a tym samym większe pole manewru. Szkół kitesurfingu w Jastarni jest sporo i w sezonie bywa naprawdę tłoczno. Jakie szkoły kitesurfingu działają w Jastarni?

Surfpoint od lat w Jastarni

Nie tylko w Jastarni, bo szkoła zdołała już otworzyć swoje oddziały w Juracie i na Helu. Organizuje kursy dla początkujących, dla dzieci, ale też kursy instruktorskie. Na miejscu możemy liczyć na wypożyczalnię pełnego sprzętu i odzieży, więc nie musimy martwić się o zaopatrzenie. O wszystkim zostaniemy poinstruowani, a z pomocą specjalistów dobrany nam zostanie odpowiedni sprzęt. Instruktorzy to specjaliści z wieloletnim doświadczeniem i przede wszystkim z pasją. Szkoła może się poszczycić kursantami, którzy obecnie zdobywają mistrzostwa Polski i Świata. Niezależnie od płci, wszystkie dzieci są mile widziane. Oczywiście pod warunkiem osiągnięcia wieku 8-9 lat. Kitesurfing wymaga opanowania techniki, a dzieci z odpowiednio rozwiniętą koordynacją ruchową są bez problemu w stanie tę technikę opanować.

Surf Szkoła – tuż przy molo w Jastarni

Szkoła oferuje kilkupoziomowe kursy kitesurfingu, dzięki czemu można dobrać kurs odpowiedni pod swoje potrzeby i poziom, jaki chce się osiągnąć. Po zakończeniu kursu otrzymuje się międzynarodowy certyfikat potwierdzający zdobyte umiejętności. Dla początkujących szkoła rekomenduje minimum 12 lub 16-godzinny kurs. Szkoła szkoli też na różnych poziomach zaawansowania, oferując np. kurs freestyle, na desce kierunkowej lub na desce z foilem. W ofercie są również kursy na instruktora kitesurfingu.

Easy surf – nie tylko Jastarnia, nie tylko Polska

Dla tych, których ciągnie nie tylko kitesurfing,  ale i świat, dobrym pomysłem będzie kontakt ze szkołą, która nie tylko ma swoje filie w Grecji w Zatoce Keros i kurorcie El Gouna niedaleko Hurgady w Egipcie, ale też organizuje surferskie wyjazdy grupowe w różnych rejonach świata. Szkoła oferuje również kursy na różnych poziomach zaawansowania oraz dla dzieci najlepiej w wieku min.10 lat. Szkoła wychodzi też naprzeciw sytuacjom, gdy aura jest niewystarczająco wietrzna dla latawca oferując kurs kite&wind. Dzięki temu można wykorzystać czas lżejszego wiatru na naukę windsurfingu. W dni zupełnie bezwietrzne natomiast można spróbować  wakeboardingu. W ten sposób można uczyć się obu sportów naraz i nie stracić żadnego dnia niezależnie od pogody.

Surferownia – nauka jest prosta

Według instruktorów, ale też kursantów kitesurfingu nauka tego sportu jest o wiele łatwiejsza, niż się wydaje. Pod warunkiem posiadania dobrego instruktora i odpowiednio dobranego sprzętu. Szkoła zapewnia swoim kursantom transport łodzią motorowodną na odpowiednie wody, płytkie i z dala od tłocznych miejsc. Cena kursu zawiera wypożyczenie sprzętu, odzieży, ale też ubezpieczenie na wypadek ewentualnych kontuzji. Zajęcia są indywidualnie dostosowywane do kursanta, jego możliwości, wytrzymałości w wodzie, której temperatura w Bałtyku może być różna. Wykupienie kursu w Surferowni gwarantuje możliwość jego wykorzystania w ciągu dwóch pełnych sezonów. Dzięki temu niezależnie od warunków pogodowych czy życiowych wydarzeń opłacony kurs nam nie przepadnie.

Nie musi być trudno. Wystarczy zaopatrzyć się w czas i dobre nastawienie, by nie zniechęcić się trudnymi początkami. Pamiętajmy, że lekcje indywidualne będą bardziej efektywne, gdy zaczynamy naukę od podstaw. Mamy wtedy instruktora na wyłączność. Na kolejnych etapach nauki zajęcia grupowe przyniosą nie tylko równie dobre rezultaty, co i sporą dawkę dobrej zabawy. Zawsze warto też zainteresować się ofertą innych kursów, które wymienione wyżej szkoły mają.

 

Zdobądź jeszcze więcej wiedzy o kitesurfingu i zapoznaj się z naszym cyklem artykułów:

Jak zacząć kitesurfingiem?

Gdzie na kitesurfing w Polsce?

Poznaj szkoły kitesurfingu działające w Jastarni!

Jak dobrać sprzęt do kitesurfingu?

Jak dobrać deskę do kitesurfingu?

Jaki latwiec do kitesurfingu?

 

Poznaj nasze apartamenty w Jastarnii

Podobne artykuły

Jurata czy Jastarnia? Podpowiadamy!

2021-07-27 10:44:18
Mamy taki zwyczaj, że ciągle stawiamy się przed wyborami. Ryba czy mięso, lody czy tort, morze czy góry. Może czasem jest to konieczne, ale wiele jest takich sytuacji, gdy wcale nie musimy wybierać. Wakacje wydają się właśnie takim czasem, w którym wybory moglibyśmy ograniczyć do minimum i czerpać z życia garściami.
Więcej

Atrakcje w Jastarni - poznaj TOP10 atrakcji w Jastarni!

2020-08-25 14:26:45
Mówi się, że mężczyźni są z Marsa, a kobiety z Wenus. Tak samo duże są różnice między miastami na Pomorzu. Czy Jastarnia jest bardziej z Marsa, czy z Wenus? Jakby się przyjrzeć mapie to widać na niej, że jest ona częścią półwyspu helskiego, a jego powstanie można trochę porównać do powstania Ewy z żebra Adama. Czy zatem Jastarnia to bardziej kobieta? Jakie atrakcje w Jastarni warto umieścić na swojej liście?
Więcej

Fajne wczasy w Jastarni? Sprawdź plan urlopu w Jastarni!

2020-06-23 15:32:45
Jastarnia to jedna z większych miejscowości znajdujących się na Półwyspie Helskim, choć nadal dosyć małych rozmiarów. To miasteczko o powierzchni zaledwie 4 km2, jednak trzeba zwrócić uwagę na fakt, że ograniczają je rozmiary samej mierzei helskiej, która liczy sobie 35 kilometrów długości i do 3 kilometrów w najszerszym miejscu.
Więcej

Romantyczny pobyt w Jastarni - co warto wiedzieć? Jak zaplanować?

2020-04-27 11:58:30
Romantyczny pobyt w Jastarni
Wypad nad morze z ukochaną osobą może zamienić się w romantyczny, pełen uniesień pobyt, jeśli odpowiednio się go zaplanuje. Jastarnia jest jednym z najczęściej wybieranych miejsc na półwyspie Helskim na romantyczne podróże. Nieustanna bliskość morza, szum fal, piaszczyste plaże, pełne smaku restauracje, wieczorne spacery po molo, luksusowe, romantyczne apartamenty – to wszystko sprawia, że pobyt w Jastarni może stać się niezapomnianym.
Więcej