Poznaj szkoły kitesurfingu działające w Jastarni!

2021-11-05 13:49:20

Czas, kiedy chodzenie było dla nas zagadką, jest dla każdego dorosłego zatarty w pamięci. Nauczyliśmy się chodzić, bo to wpisane jest w nasz naturalny rozwój. Latanie już nie jest, a wręcz jest niezgodne z naszą naturą. Sam ten fakt dla wielu osób stanowi zachętę do udowadniania, że niemożliwe jednak można przekuć w możliwe.

Faktem jest, że latanie w jakiejkolwiek dostępnej dla człowieka formie nie przyjdzie samo. Wymaga żmudnej pracy, nauki i doświadczenia. Z pomocą przychodzą szkoły, w których profesjonalni instruktorzy dbają o to, by nauka była jak najkrótsza i najbardziej efektywna. Gdzie uczyć się kitesurfingu? 

Kitesurfing Jastarnia - blueapart.pl

Jastarnia – specjalista od latawców

Polska ma to szczęście, że daje możliwość do nauki tego sportu. Jastarnia i ogólnie Półwysep Helski słyną z rozległych na kilka kilometrów od brzegu płytkich wód i piaszczystego dna pozbawionego zagrażających obiektów fauny i flory. Kitesurfing  właśnie tego potrzebuje, bo początki nauki, podobnie jak w przypadku surfingu czy windsurfingu wiążą się z częstym wpadaniem do wody. Płytka woda również szybko się nagrzewa, dzięki czemu nie będzie to dla ciała początkującego kursanta takim szokiem. Gdy już wiemy, że chcemy, czas pomyśleć o terminie. Sezon nauki w Jastarni trwa 5 miesięcy, czyli od maja do października, jednak niektórzy chętnie korzystają z lekcji już w kwietniu czy dopiero w październiku, bo choć wodą chłodniejsza, to na wodzie panuje mniejszy tłok, a tym samym większe pole manewru. Szkół kitesurfingu w Jastarni jest sporo i w sezonie bywa naprawdę tłoczno. Jakie szkoły kitesurfingu działają w Jastarni?

Surfpoint od lat w Jastarni

Nie tylko w Jastarni, bo szkoła zdołała już otworzyć swoje oddziały w Juracie i na Helu. Organizuje kursy dla początkujących, dla dzieci, ale też kursy instruktorskie. Na miejscu możemy liczyć na wypożyczalnię pełnego sprzętu i odzieży, więc nie musimy martwić się o zaopatrzenie. O wszystkim zostaniemy poinstruowani, a z pomocą specjalistów dobrany nam zostanie odpowiedni sprzęt. Instruktorzy to specjaliści z wieloletnim doświadczeniem i przede wszystkim z pasją. Szkoła może się poszczycić kursantami, którzy obecnie zdobywają mistrzostwa Polski i Świata. Niezależnie od płci, wszystkie dzieci są mile widziane. Oczywiście pod warunkiem osiągnięcia wieku 8-9 lat. Kitesurfing wymaga opanowania techniki, a dzieci z odpowiednio rozwiniętą koordynacją ruchową są bez problemu w stanie tę technikę opanować.

Surf Szkoła – tuż przy molo w Jastarni

Szkoła oferuje kilkupoziomowe kursy kitesurfingu, dzięki czemu można dobrać kurs odpowiedni pod swoje potrzeby i poziom, jaki chce się osiągnąć. Po zakończeniu kursu otrzymuje się międzynarodowy certyfikat potwierdzający zdobyte umiejętności. Dla początkujących szkoła rekomenduje minimum 12 lub 16-godzinny kurs. Szkoła szkoli też na różnych poziomach zaawansowania, oferując np. kurs freestyle, na desce kierunkowej lub na desce z foilem. W ofercie są również kursy na instruktora kitesurfingu.

Easy surf – nie tylko Jastarnia, nie tylko Polska

Dla tych, których ciągnie nie tylko kitesurfing,  ale i świat, dobrym pomysłem będzie kontakt ze szkołą, która nie tylko ma swoje filie w Grecji w Zatoce Keros i kurorcie El Gouna niedaleko Hurgady w Egipcie, ale też organizuje surferskie wyjazdy grupowe w różnych rejonach świata. Szkoła oferuje również kursy na różnych poziomach zaawansowania oraz dla dzieci najlepiej w wieku min.10 lat. Szkoła wychodzi też naprzeciw sytuacjom, gdy aura jest niewystarczająco wietrzna dla latawca oferując kurs kite&wind. Dzięki temu można wykorzystać czas lżejszego wiatru na naukę windsurfingu. W dni zupełnie bezwietrzne natomiast można spróbować  wakeboardingu. W ten sposób można uczyć się obu sportów naraz i nie stracić żadnego dnia niezależnie od pogody.

Surferownia – nauka jest prosta

Według instruktorów, ale też kursantów kitesurfingu nauka tego sportu jest o wiele łatwiejsza, niż się wydaje. Pod warunkiem posiadania dobrego instruktora i odpowiednio dobranego sprzętu. Szkoła zapewnia swoim kursantom transport łodzią motorowodną na odpowiednie wody, płytkie i z dala od tłocznych miejsc. Cena kursu zawiera wypożyczenie sprzętu, odzieży, ale też ubezpieczenie na wypadek ewentualnych kontuzji. Zajęcia są indywidualnie dostosowywane do kursanta, jego możliwości, wytrzymałości w wodzie, której temperatura w Bałtyku może być różna. Wykupienie kursu w Surferowni gwarantuje możliwość jego wykorzystania w ciągu dwóch pełnych sezonów. Dzięki temu niezależnie od warunków pogodowych czy życiowych wydarzeń opłacony kurs nam nie przepadnie.

Nie musi być trudno. Wystarczy zaopatrzyć się w czas i dobre nastawienie, by nie zniechęcić się trudnymi początkami. Pamiętajmy, że lekcje indywidualne będą bardziej efektywne, gdy zaczynamy naukę od podstaw. Mamy wtedy instruktora na wyłączność. Na kolejnych etapach nauki zajęcia grupowe przyniosą nie tylko równie dobre rezultaty, co i sporą dawkę dobrej zabawy. Zawsze warto też zainteresować się ofertą innych kursów, które wymienione wyżej szkoły mają.

 

Zdobądź jeszcze więcej wiedzy o kitesurfingu i zapoznaj się z naszym cyklem artykułów:

Jak zacząć kitesurfingiem?

Gdzie na kitesurfing w Polsce?

Poznaj szkoły kitesurfingu działające w Jastarni!

Jak dobrać sprzęt do kitesurfingu?

Jak dobrać deskę do kitesurfingu?

Jaki latwiec do kitesurfingu?

Jak dobrać trapez do kitesurfingu?

Jaka pianka do kitesurfingu?

Jaka kamizelka do kitesurfingu?

Ile kosztuje kurs kitesurfingu?

Jaki wiatr na kitesurfing?

Poznaj nasze apartamenty w Jastarnii

Podobne artykuły

Latarnia morska w Jastarni — historia i ciekawostki

2024-02-28 12:32:49
Jeśli prześledzimy rankingi na najpiękniejsze miejscowości nad polskim morzem, to niemal zawsze w czołówce pojawiają się kurorty Półwyspu Helskiego, w tym Jastarnia. Słynie przede wszystkim z wyjątkowo pięknych plaż, ale oprócz tego warto odwiedzić tamtejszą latarnię morską.
Więcej

Apartament Prezydencki w Juracie — historia i ciekawostki

2023-04-28 13:25:40
Apartament Prezydencki w Juracie — historia i ciekawostki Jurata niegdyś była częścią miasta Jastarnia. Od kilku lat już nie jest, za to stała się osadą nadmorską. Jednak przez lata zdążyła zgromadzić niebagatelną historię, na tyle ciekawą, że niejeden kurort jej nie dorównuje. Jurata jako kurort przez lata przyciągała państwowe elity. Być może zwieńczeniem tego faktu było powstanie w latach 60. Ośrodka Wypoczynkowego Urzędu Rady Ministrów „Mewa”. Co to za miejsce i jaką historię skrywa?
Więcej

Dom Zdrojowy w Jastarni na Wielkanoc

2023-04-05 11:20:28
Jastarnia choć niewielka, miała i ma swoje wielkie tradycje. Prażnica, czyli jajecznica na boczku, to słynne kaszubskie śniadanie wielkanocne, a smaganie gałązkami agrestu w Wielki Piątek symbolizowało pokutę. Obecnie tradycje kaszubskie stały się podobne do tych w całym kraju, jednak przybywając do Jastarni, by spędzić Wielkanoc, możemy liczyć na nieco inny klimat świętowania. Duże prawdopodobieństwo jest, że  poranek wielkanocny zacznie Bãblowanié. Usłyszymy je również w Domu Zdrojowym. Co to takiego?
Więcej

Zacne apartamenty w Jastarni – ranking

2023-03-31 11:21:49
Istnieją takie regiony w Polsce, które wraz z nadejściem cieplejszych miesięcy, przyrastają w liczbę turystów. Regiony nadmorskie, a szczególnie Półwysep Helski należą do czołówki takich miejsc. Jednak napływ turystów nie oznacza, że tamtejsze miejscowości się rozrastają. Jastarnia od lat cieszy się ogromną popularnością w sezonie urlopowym, ale jej powierzchnia niezmiennie zajmuje 4,31 km2. Dlatego miejsca noclegowe rozchodzą się jak świeże bułeczki.
Więcej

Dom Zdrojowy Jastarnia – historia

2023-03-31 10:20:14
Opowieści o domach często emanują tajemnicą. Domy z historią nas przyciągają, bo mają w sobie coś magicznego. Dom Zdrojowy w Jastarni przetrwał wojnę, a obecne zmiany i rozbudowa wciąż nawiązują do czasów, gdy sam Jan Kiepura raczył gości koncertami. Obecna imponująca forma hotelu wciąż nawiązuje do historii nie tylko samego hotelu, ale też całej miejscowości. Jaki jest dzisiejszy Dom Zdrojowy w Jastarni?
Więcej