Co powinno znaleźć się w apteczce wakacyjnej?

2019-10-04 13:23:26

Wybierając się na wakacje, można zapomnieć w nadmiarze emocji o tym, aby zabrać ze sobą podręczną apteczkę. O lekach, które przyjmuje się stale, raczej się pamięta, ale o doraźnych środkach bywa, że nie.

Jeśli wybieramy się na wakacje z rodziną, istnieje wysokie prawdopodobieństwo, że przyda się więcej preparatów. Żeby wymienić kilka to na przykład leki przeciwbólowe, przeciwalergiczne, na chorobę lokomocyjną, środki dezynfekujące i inne.

Leki przyjmowane stale

To coś, o czym zawsze trzeba pamiętać. Najczęściej leki przyjmowane na przewlekłe choroby są wydawane na receptę. Jeśli więc udamy się w podróż bez nich, może być naprawdę spory problem, aby w trasie się w nie zaopatrzyć. Jeśli zostało nam leków niewiele, koniecznie przed wyjazdem udajmy się do naszego lekarza po kolejną receptę. Trzeba zabezpieczyć się przed taką ewentualnością, że zabraknie nam leków w kryzysowej sytuacji.

Przeczytaj również: Co zabrać nad morze na tydzień?

Leki doraźne

Worek - wakacyjna apteczka - blueapart.plJak zostało wspomniane, warto do apteczki spakować leki przeciwbólowe, przeciwalergiczne, przeciwgorączkowe czy przeciwzapalne. Nie oznacza to od razu, że trzeba brać ze sobą worek lekarstw, ale tych kilka opakowań nie powinno zabierać szczególnie dużo miejsca w naszych torbach i walizkach podróżnych. Na pewno zabieramy ze sobą więcej rzeczy, które mogą okazać się nieprzydatne, aby mieć je "w razie czego". Dlatego nie lekceważmy naszej apteczki. Jeśli jedziemy w podróż z dziećmi, takie leki mogą okazać się niezwykle pomocne. Cierpienie dzieci i brak czynnej apteki, gdy będziemy pośrodku niczego, może naprawdę zepsuć wakacje. W przypadku zabierania się w dłuższą podróż z dziećmi koniecznie zabierzmy ze sobą środki na chorobę lokomocyjną. 

Przeczytaj również: Co zabrać na wakacje nad Bałtykiem? Lista rzeczy na wyjazd wakacyjny!

Inne preparaty

Warto zabrać ze sobą małą buteleczkę środka dezynfekującego na rany, w razie, gdyby ktoś się skaleczył. Bandaż może okazałby się pewną przesadą, ale plastry warto ze sobą wziąć. Nie tylko te do naklejania na niewielkie skaleczenia, ale także na przykład plastry na obtarte stopy. Jeśli planujemy dużo spacerów, mogą okazać się wybawieniem.

Do innych preparatów należą odstraszacze kleszczy i komarów, a także kremy i balsamy z filtrem do opalania. Są to produkty, które uchronią nas od negatywnego wpływu czynników zewnętrznych. Chrońmy swoją skórę i zdrowie. Powrót z wakacji po ugryzieniu kleszcza może nie być zbyt wesoły.

Przeczytaj również: Wakacje z niemowlakiem - co zabrać?

Dodatkowe kwestie

Pakując apteczkę wakacyjną, zwracajmy baczną uwagę na terminy ważności i warunki przechowywania leków. Zabranie ze sobą w podróż leków przeterminowanych bądź zepsutych ze względu na złe warunki, mija się z celem.Tabletki i owoce

Pamiętajmy także o zabraniu ze sobą ulotek. Choć w dzisiejszych czasach ma się wrażenie, że dostęp do każdej informacji jest na wyciągnięcie ręki dzięki magii internetu, znajdują się jeszcze miejsca, gdzie nie można złapać zasięgu. Szczególnie jeśli wybieramy się na wakacje gdzieś, gdzie czekać nas ma cisza i spokój, z dala od zgiełku miasta i innych turystów. Informacje o dawkowaniu i działaniach niepożądanych są bardzo ważne, a taka wiedza może okazać się nieoceniona.

Poznaj nasze apartamenty

Podobne artykuły

Gdzie wypożyczyć rower we Władysławowie? Wycieczki i atrakcje

2024-04-30 11:42:22
Każdego roku Władysławo odwiedzają setki turystów nie tylko z Polski. Bajeczne nadmorskie widoki i duża różnorodność atrakcji przyciągają jak magnes niezależnie od zainteresowań. W wiele interesujących miejsc można dojechać rowerem. I wcale nie trzeba zabierać go z sobą na wakacje. Wystarczy, że odwiedzimy wypożyczalnię rowerów we Władysławowie. Gdzie takową znajdziemy i z jakim kosztem musimy się liczyć, chcąc wynająć rower?
Więcej

Osada Sławutowo we Władysławowie — historia i ciekawostki

2024-03-28 13:59:51
Większość z nas wakacje kojarzy z pobytem nad morzem. I nic w tym dziwnego, bo szum morskich fal, lekka bryza i ciepłe promienie słońca działają wyjątkowo regenerująco na organizm. Trudno jednak cały dzień spędzać tylko na plaży. Dlatego też warto poszukać, czy w okolicy naszego miejsca noclegowego nie ma dodatkowych atrakcji. Jedną z tych, o których możemy pomyśleć, będąc w pobliżu Półwyspu Helskiego, jest osada Sławutowo. To wyjątkowy punkt na mapie Polski, w którym możemy bliżej poznać historię kulturę naszych przodków. Co warto wiedzieć o tym miejscu, zanim pojedziemy na wycieczkę?
Więcej

Aleja Gwiazd Sportu we Władysławowie — historia i ciekawostki

2024-02-28 12:31:05
Kiedy planujemy wakacje nad morzem, to poza tym, że spędzimy większość czasu na plaży, warto zapoznać się z tym, jakie inne atrakcje będą w okolicy. Jednym z kurortów, który od zawsze cieszy się popularnością, jest Władysławowo. Decydując się na pobyt w tej miejscowości, nie będziemy narzekać na nudę. Jednym z miejsc, jakie powinniśmy odwiedzić, jest Aleja Gwiazd Sportu, z której słynie Władysławowo.
Więcej

W jakie miejsce pojechać z niemowlakiem nad morzem?

2024-02-06 12:04:25
Wakacje z niemowlakiem mogą być przygodą, ale i wyzwaniem. Wyjątkowo starannie musimy się do takiego wyjazdu przygotować. Dotyczy to zarówno przemyślanego wyboru miejsca, jak i przygotowania wszystkiego, co ze sobą zabierzemy. O czym trzeba pamiętać i gdzie nad polskie może z niemowlakiem warto się wybrać?
Więcej

Gdzie nad morze z psem? Poradnik dla opiekuna pupila

2023-11-30 14:50:36
Na przestrzeni lat znacząco zmieniło się podejście wobec zwierząt domowych. Teraz dla większości właścicieli czworonogów pies jest integralną częścią rodziny, stał się jej członkiem, który towarzyszy podczas ważnych wydarzeń, wyjazdów i rodzinnych aktywności. Rośnie liczba osób, jakie z pupilem chcą jechać także na wakacje. Na szczęście miejsc przyjaznych zwierzętom z każdym rokiem przybywa. Gdzie możemy pojechać nad morze z psem bez obaw o trudności?
Więcej