Co powinno znaleźć się w apteczce wakacyjnej?

2019-10-04 13:23:26

Wybierając się na wakacje, można zapomnieć w nadmiarze emocji o tym, aby zabrać ze sobą podręczną apteczkę. O lekach, które przyjmuje się stale, raczej się pamięta, ale o doraźnych środkach bywa, że nie.

Jeśli wybieramy się na wakacje z rodziną, istnieje wysokie prawdopodobieństwo, że przyda się więcej preparatów. Żeby wymienić kilka to na przykład leki przeciwbólowe, przeciwalergiczne, na chorobę lokomocyjną, środki dezynfekujące i inne.

Leki przyjmowane stale

To coś, o czym zawsze trzeba pamiętać. Najczęściej leki przyjmowane na przewlekłe choroby są wydawane na receptę. Jeśli więc udamy się w podróż bez nich, może być naprawdę spory problem, aby w trasie się w nie zaopatrzyć. Jeśli zostało nam leków niewiele, koniecznie przed wyjazdem udajmy się do naszego lekarza po kolejną receptę. Trzeba zabezpieczyć się przed taką ewentualnością, że zabraknie nam leków w kryzysowej sytuacji.

Przeczytaj również: Co zabrać nad morze na tydzień?

Leki doraźne

Worek - wakacyjna apteczka - blueapart.plJak zostało wspomniane, warto do apteczki spakować leki przeciwbólowe, przeciwalergiczne, przeciwgorączkowe czy przeciwzapalne. Nie oznacza to od razu, że trzeba brać ze sobą worek lekarstw, ale tych kilka opakowań nie powinno zabierać szczególnie dużo miejsca w naszych torbach i walizkach podróżnych. Na pewno zabieramy ze sobą więcej rzeczy, które mogą okazać się nieprzydatne, aby mieć je "w razie czego". Dlatego nie lekceważmy naszej apteczki. Jeśli jedziemy w podróż z dziećmi, takie leki mogą okazać się niezwykle pomocne. Cierpienie dzieci i brak czynnej apteki, gdy będziemy pośrodku niczego, może naprawdę zepsuć wakacje. W przypadku zabierania się w dłuższą podróż z dziećmi koniecznie zabierzmy ze sobą środki na chorobę lokomocyjną. 

Przeczytaj również: Co zabrać na wakacje nad Bałtykiem? Lista rzeczy na wyjazd wakacyjny!

Inne preparaty

Warto zabrać ze sobą małą buteleczkę środka dezynfekującego na rany, w razie, gdyby ktoś się skaleczył. Bandaż może okazałby się pewną przesadą, ale plastry warto ze sobą wziąć. Nie tylko te do naklejania na niewielkie skaleczenia, ale także na przykład plastry na obtarte stopy. Jeśli planujemy dużo spacerów, mogą okazać się wybawieniem.

Do innych preparatów należą odstraszacze kleszczy i komarów, a także kremy i balsamy z filtrem do opalania. Są to produkty, które uchronią nas od negatywnego wpływu czynników zewnętrznych. Chrońmy swoją skórę i zdrowie. Powrót z wakacji po ugryzieniu kleszcza może nie być zbyt wesoły.

Przeczytaj również: Wakacje z niemowlakiem - co zabrać?

Dodatkowe kwestie

Pakując apteczkę wakacyjną, zwracajmy baczną uwagę na terminy ważności i warunki przechowywania leków. Zabranie ze sobą w podróż leków przeterminowanych bądź zepsutych ze względu na złe warunki, mija się z celem.Tabletki i owoce

Pamiętajmy także o zabraniu ze sobą ulotek. Choć w dzisiejszych czasach ma się wrażenie, że dostęp do każdej informacji jest na wyciągnięcie ręki dzięki magii internetu, znajdują się jeszcze miejsca, gdzie nie można złapać zasięgu. Szczególnie jeśli wybieramy się na wakacje gdzieś, gdzie czekać nas ma cisza i spokój, z dala od zgiełku miasta i innych turystów. Informacje o dawkowaniu i działaniach niepożądanych są bardzo ważne, a taka wiedza może okazać się nieoceniona.

Poznaj nasze apartamenty

Podobne artykuły

Jurata 2022 - jak zaplanować urlop? Gdzie zjeść? Co wiedzieć?

2022-06-29 12:28:42
Wakacje nad Bałtykiem każdy planuje inaczej. Niektórzy już z kilkumiesięcznym wyprzedzeniem przeglądają strony internetowe w poszukiwaniu atrakcji zapewniających optymalne wykorzystanie czasu.
Więcej

Jurata czy Jastarnia? Podpowiadamy!

2021-07-27 10:44:18
Mamy taki zwyczaj, że ciągle stawiamy się przed wyborami. Ryba czy mięso, lody czy tort, morze czy góry. Może czasem jest to konieczne, ale wiele jest takich sytuacji, gdy wcale nie musimy wybierać. Wakacje wydają się właśnie takim czasem, w którym wybory moglibyśmy ograniczyć do minimum i czerpać z życia garściami.
Więcej

Dmuchane zabawki do wody – trendy na 2021 rok

2021-07-27 10:37:19
Dmuchane zabawki do wody
Zoo, safari czy dżungla? Co wybieramy na tegoroczne wakacje? Jeśli zaskoczeni tymi opcjami, odpowiadamy, że przecież nad Bałtyk jedziemy, to czas poznać prawdę. W tym roku nad morzem i innymi wodnymi akwenami spotkamy wiele dzikich zwierząt, co więcej, jadąc z dziećmi, warto samemu się w nie zaopatrzyć.
Więcej

Atrakcje dla dzieci w Pucku? Nasz lista najciekawszych miejsc!

2021-05-31 09:02:46
Atrakcje dla dzieci w Pucku
Chociaż dużo mówi się o tym, że każdy dorosły posiada w sobie potencjał swojego wewnętrznego dziecka, raczej trudno nam sobie wyobrazić spędzenie wakacji w piaskownicy czy na huśtawce. Nasze dzieci jednak wcale nie widzą w tym nic dziwnego, co więcej plac zabaw z prawdziwego zdarzenia to ich świat, tam dzieje się najwięcej. Planując wakacje, mamy zatem dylemat, jak pogodzić nasze zapędy podróżnicze z potrzebami dzieci, które w dużym stopniu sprowadzają się do zabawy. 
Więcej

Co zabrać na wakacje z dzieckiem? Sprawdź naszą listę must-have!

2020-08-25 14:34:14
Alfabet, jak wiemy to pewien system i porządek. Dotyczy liter, których nauczenie się trochę nam zajmuje. Podróż z dzieckiem napawa niejedną matkę podobnym zawrotem głowy, jak właśnie wielu przedszkolaków stających twarzą w twarz z nauką literek. Warto zatem stworzyć sobie swój własny system pakowania w obliczu pytania co zabrać na wakacje z dzieckiem.
Więcej