Co powinno znaleźć się w apteczce wakacyjnej?

2019-10-04 13:23:26

Wybierając się na wakacje, można zapomnieć w nadmiarze emocji o tym, aby zabrać ze sobą podręczną apteczkę. O lekach, które przyjmuje się stale, raczej się pamięta, ale o doraźnych środkach bywa, że nie.

Jeśli wybieramy się na wakacje z rodziną, istnieje wysokie prawdopodobieństwo, że przyda się więcej preparatów. Żeby wymienić kilka to na przykład leki przeciwbólowe, przeciwalergiczne, na chorobę lokomocyjną, środki dezynfekujące i inne.

Leki przyjmowane stale

To coś, o czym zawsze trzeba pamiętać. Najczęściej leki przyjmowane na przewlekłe choroby są wydawane na receptę. Jeśli więc udamy się w podróż bez nich, może być naprawdę spory problem, aby w trasie się w nie zaopatrzyć. Jeśli zostało nam leków niewiele, koniecznie przed wyjazdem udajmy się do naszego lekarza po kolejną receptę. Trzeba zabezpieczyć się przed taką ewentualnością, że zabraknie nam leków w kryzysowej sytuacji.

Przeczytaj również: Co zabrać nad morze na tydzień?

Leki doraźne

Worek - wakacyjna apteczka - blueapart.plJak zostało wspomniane, warto do apteczki spakować leki przeciwbólowe, przeciwalergiczne, przeciwgorączkowe czy przeciwzapalne. Nie oznacza to od razu, że trzeba brać ze sobą worek lekarstw, ale tych kilka opakowań nie powinno zabierać szczególnie dużo miejsca w naszych torbach i walizkach podróżnych. Na pewno zabieramy ze sobą więcej rzeczy, które mogą okazać się nieprzydatne, aby mieć je "w razie czego". Dlatego nie lekceważmy naszej apteczki. Jeśli jedziemy w podróż z dziećmi, takie leki mogą okazać się niezwykle pomocne. Cierpienie dzieci i brak czynnej apteki, gdy będziemy pośrodku niczego, może naprawdę zepsuć wakacje. W przypadku zabierania się w dłuższą podróż z dziećmi koniecznie zabierzmy ze sobą środki na chorobę lokomocyjną. 

Przeczytaj również: Co zabrać na wakacje nad Bałtykiem? Lista rzeczy na wyjazd wakacyjny!

Inne preparaty

Warto zabrać ze sobą małą buteleczkę środka dezynfekującego na rany, w razie, gdyby ktoś się skaleczył. Bandaż może okazałby się pewną przesadą, ale plastry warto ze sobą wziąć. Nie tylko te do naklejania na niewielkie skaleczenia, ale także na przykład plastry na obtarte stopy. Jeśli planujemy dużo spacerów, mogą okazać się wybawieniem.

Do innych preparatów należą odstraszacze kleszczy i komarów, a także kremy i balsamy z filtrem do opalania. Są to produkty, które uchronią nas od negatywnego wpływu czynników zewnętrznych. Chrońmy swoją skórę i zdrowie. Powrót z wakacji po ugryzieniu kleszcza może nie być zbyt wesoły.

Przeczytaj również: Wakacje z niemowlakiem - co zabrać?

Dodatkowe kwestie

Pakując apteczkę wakacyjną, zwracajmy baczną uwagę na terminy ważności i warunki przechowywania leków. Zabranie ze sobą w podróż leków przeterminowanych bądź zepsutych ze względu na złe warunki, mija się z celem.Tabletki i owoce

Pamiętajmy także o zabraniu ze sobą ulotek. Choć w dzisiejszych czasach ma się wrażenie, że dostęp do każdej informacji jest na wyciągnięcie ręki dzięki magii internetu, znajdują się jeszcze miejsca, gdzie nie można złapać zasięgu. Szczególnie jeśli wybieramy się na wakacje gdzieś, gdzie czekać nas ma cisza i spokój, z dala od zgiełku miasta i innych turystów. Informacje o dawkowaniu i działaniach niepożądanych są bardzo ważne, a taka wiedza może okazać się nieoceniona.

Poznaj nasze apartamenty

Podobne artykuły

Gdzie nad morze z psem? Poradnik dla opiekuna pupila

2023-11-30 14:50:36
Na przestrzeni lat znacząco zmieniło się podejście wobec zwierząt domowych. Teraz dla większości właścicieli czworonogów pies jest integralną częścią rodziny, stał się jej członkiem, który towarzyszy podczas ważnych wydarzeń, wyjazdów i rodzinnych aktywności. Rośnie liczba osób, jakie z pupilem chcą jechać także na wakacje. Na szczęście miejsc przyjaznych zwierzętom z każdym rokiem przybywa. Gdzie możemy pojechać nad morze z psem bez obaw o trudności?
Więcej

Gdzie nad morze z dzieckiem? Podpowiadamy!

2023-11-30 14:44:59
Planowanie urlopu z dziećmi stanowi nie lada wyzwanie. Trzeba bardzo starannie wybrać miejsce, w którym będziemy wypoczywać, zaplanować atrakcje dla małych i dużych, a podczas pakowania przygotować się na każdą ewentualność. Co, jeśli nasze wakacje chcemy spędzić nad Bałtykiem? Gdzie nad morze z dzieckiem szczególnie warto się wybrać?
Więcej

Apartamenty z psem we Władysławowie

2023-11-14 16:07:12
Na przestrzeni lat zmieniało się podejście wobec czworonogów. Teraz dla zdecydowanej większości właścicieli psów zwierzak jest członkiem rodziny i towarzyszem. Kiedy jednak zbliżają się wakacje, pojawia się pytanie, co zrobić z pupilem? To trudny moment. Na szczęście jest coraz więcej miejsc noclegowych, w których psy są mile widziane. Czy planując wakacje we Władysławowie, da się znaleźć apartamenty, w jakich możemy być z psem?
Więcej

Apartamenty dla wymagających we Władysławowie

2023-11-14 16:01:10
Polskie morze przyciąga jak magnes. Na Wybrzeżu nie brakuje malowniczych miejscowości, w których można wypocząć i spędzić niezapomniane wakacje. Do takich miast bez zwątpienia należy Władysławowo. Zachęca piaszczystymi plażami i licznymi atrakcjami turystycznymi. Przez cały rok przyjeżdżają do niego rzesze turystów. A co jeśli chcemy czegoś więcej? Być może mamy zamiar czerpać pełnymi garściami z tego, co oferuje wybrzeże, a przy tym chcemy uniknąć tłumów? Wtedy apartament VIP we Władysławowie jest znakomitą propozycją.
Więcej

Co to jest apartament typu suite? Turystyczny poradnik

2023-09-06 13:23:23
Wyjeżdżając na wakacje, bardzo starannie wybieramy miejsce, w którym będziemy nocować. Szukamy obiektu, jaki zapewni komfort i będzie dobrze wyposażone. Kiedy będziemy przeglądać bazę noclegową, możemy natrafić na określenie „apartament typu suite”. Z czym się wiąże, czego się spodziewać i gdzie można takowe miejsce znaleźć?
Więcej