Lunapark Sowiński we Władysławowie - dlaczego warto wybrać tę atrakcję?

2021-01-04 14:51:44

Ten, kto oglądał film „Kraina cudów”, dobrze wie, co jest spełnieniem marzeń każdego dziecka. Nie wszystkie dzieci mają taką wyobraźnię, by tworzyć wręcz niemożliwe, bo przeczące prawom grawitacji urządzenia, jak ośmioletnia June, główna bohaterka. Jednak każdy chciałby w takim miejscu się znaleźć i zatopić w magiczny świat. Lunapark Sowiński we Władysławowie stanowi wspaniałą propozycję dla spragnionych emocji.

Niezapomniane wrażenia w ofercie dla każdego 

Przede wszystkim trzeba powiedzieć, że tak jak kraina cudów, tak Lunapark Sowiński jest miejscem dla każdego niezależnie od wieku. To wspaniały sposób na dobrą zabawę i relaks. Znajdziemy tu diabelski młyn, czy lubianą przez rodziny z dziećmi karuzelę Jaguar. Dla miłośników silniejszych emocji znajdzie się półkilometrowa kolejka górska Tajfun, albo określana jako ekstremalna, karuzela Condor czy Extreme. To jednak nie wszystko, można bowiem trochę się przestraszyć w Zamku Grozy lub wręcz odwrotnie, pośmiać w Gabinecie Krzywych Luster. Szalony domek zapewni chwilę z wątpienia dla naszego błędnika, a wodne przejażdżki łabędziami chwilę odpoczynku między tymi intensywnymi atrakcjami. Miłośnicy szybkiej jazdy znajdą tu tor gokartowy, pasjonaci bajek mogą bez końca fotografować się z bohaterami Epoki Lodowcowej czy z Pingwinami z Madagaskaru. Dodatkowo są park linowy, plac zabaw czy karuzele dla najmłodszych. Kadra lunaparku jest dobrze wykwalifikowana, możemy więc czuć się pewnie, jeśli chodzi o bezpieczeństwo dzieci.

Lunapark Sowińskiego we Władysławowie

Jak to się zaczęło? 

Kraina cudów powstawała stopniowo przez większość dzieciństwa małej June, która przy pomocy mamy i rozwijającej się wyobraźni, tworzyła coraz to ciekawsze urządzenia do zabawy. Można powiedzieć, że to taki ich rodzinny interes, podobnie jak ten założony przez Waldemara Sowińskiego. Sowiński Lunapark powstał za jego sprawą w 1997 roku, jako stacjonarne wesołe miasteczko we Władysławowie. Jest jednym z sześciu takich obiektów w kraju, więc to dość oblegana atrakcja, szczególnie letnią porą, kiedy turystów w tym mieście przybywa. Gdy powstał zajmował powierzchnię 2h, która obecnie się podwoiła. Nim dorósł do kilkudziesięciu atrakcji, stała już na nim wspomniana wcześniej kolejka Tajfun, która do tej pory jest tam jedną z ulubionych atrakcji turystów. Z czasem powstawało coraz więcej ciekawych obiektów. W 2018 r. powstała wysoka karuzela łańcuchowa, a także kolejka elektryczna Kaczusie. Lunapark jest przepięknie oświetlony, a dodatkową atrakcję stanowi Młyn Widokowy, z którego można podziwiać Zatokę Pucką oraz morze.

Lunapark Sowiński — cennik

Lunapark Sowiński otwarty jest od maja do połowy września. W miesiącach najbardziej tłocznych, czyli w lipcu i sierpniu otwarty jest w godzinach od 11 do 23, w pozostałych miesiącach od 11 do 19. W roku 2021 Lunapark Sowiński będzie otwarty od 29.04. Zamknięcie sezonu przewiduje się na 10 września. Dzieci, w tym mała June, nie interesują się tak przyziemnymi rzeczami, jak ceny. Nie dowiemy się zatem, jakie ceny miałyby atrakcje w Krainie cudów. Lunapark Sowiński jednak kosztuje. Wstęp wprawdzie nie jest płatny, natomiast płaci się za poszczególne atrakcje. Przedział cenowy w roku 2020 wynosił między 8 a 16 zł. Jedna atrakcja jest droższa, to Booster z dwoma gondolami mieszczący łącznie 8 pasażerów. Kosztuje on 32 zł od osoby. Condor czy Extreme są w cenie 16 zł.

Dlaczego warto odwiedzić Park Sowiński? Można i sobie i dzieciom pozwolić na upust energii i szaleństwo, które będzie oderwaniem od codzienności nawet tej wakacyjnej, kiedy głównie spędzamy czas na piasku i w słońcu. Dla dorosłych to dobry sposób, by na chwilę poczuć się jak dziecko i nie myśleć tylko o obowiązkach. Gastronomia na terenie Lunaparku pozwoli nam też nie zawracać sobie głowy zabieraniem wyżywienia.

Pełną ofertę naszych apartamentów we Władysławowie możesz zobaczyć kilkając tutaj

Poznaj nasze apartamenty wWładysławowie

Podobne artykuły

Latarnia morska w Rozewie — historia i ciekawostki

2024-06-03 15:30:48
Kiedy jedziemy nad morze, jedną z oczywistych atrakcji, jakie będziemy chcieli odwiedzić, jest pobliska latarnia morska. Latarnie przyciągają jak magnes i to nie tylko przez to, że oświetlają statkom drogę. Mają w sobie coś tajemniczego i symbolicznego. Jeżeli kierunkiem naszego wyjazdu jest Władysławowo, to budowlą, jaką musimy koniecznie zobaczyć, jest latarnia morska w Rozewie. Żeby wycieczka była jeszcze przyjemniejsza i klimatyczna, warto, byśmy o tym miejscu dowiedzieli się czegoś więcej. Czym zachwyci nas latarnia morska we Władysławowie?
Więcej

Historia Władysławowa, legendy i ciekawostki

2024-06-03 15:27:44
Władysławowo jest jednym z najchętniej odwiedzanych nadmorskich kurortów w Polsce. W każde lato przyciąga rzesze turystów nie tylko z naszego kraju. Kojarzy się z rozległą i piaszczystą plażą, ale jest przy tym miejscem bogatym pod względem historycznym. Znając ciekawostki i legendy na temat Władysławowa, będziemy mogli spojrzeć na to miasto z zupełnie nowej perspektywy.
Więcej

Motylarnia w porcie Władysławowo — ciekawostki i historia

2024-03-28 13:57:27
Sezon planowania wakacyjnych wyjazdów zbliża się wielkimi krokami i coraz częściej zastanawiamy się, gdzie wybrać się tym razem. Jeżeli nastawiamy się na wypoczynek nad Morzem Bałtyckim, to zapewne w pierwszej kolejności analizujemy, co nas czeka w najbardziej popularnych kurortach. Jednym z nich jest Władysławowo, a atrakcji w nim nie zabraknie. Zalicza się do nich motylarnia w porcie.
Więcej

Kawiarnie we Władysławowie — gdzie warto zajrzeć? Podpowiadamy

2024-03-28 13:55:25
Władysławowo jest malowniczą nadmorską miejscowością, która przyciąga turystów przez cały rok. Chociaż największy tłok jest tutaj latem, to i w innych porach roku przyjezdnych nie brakuje. Zachętą może być na przykład chęć oddychania powietrzem nasyconym jodem. Niezależnie od tego, kiedy wybierzemy się nad morze, będziemy chcieli zjeść smaczny obiad lub podwieczorek, a lokali nie brakuje. Jakie kawiarnie we Władysławowie cieszą się największą popularnością?
Więcej

Aleja Gwiazd Sportu we Władysławowie — historia i ciekawostki

2024-02-28 12:31:05
Kiedy planujemy wakacje nad morzem, to poza tym, że spędzimy większość czasu na plaży, warto zapoznać się z tym, jakie inne atrakcje będą w okolicy. Jednym z kurortów, który od zawsze cieszy się popularnością, jest Władysławowo. Decydując się na pobyt w tej miejscowości, nie będziemy narzekać na nudę. Jednym z miejsc, jakie powinniśmy odwiedzić, jest Aleja Gwiazd Sportu, z której słynie Władysławowo.
Więcej