Dom Do Góry Nogami we Władysławowie - odwiedź tę atrakcję!

2021-02-01 10:42:28

Czy w dzisiejszych czasach dom do góry nogami może nas zaskoczyć? Właśnie minął rok 2020, w którym wydaje się, że wszystko stanęło na głowie. Może właśnie dlatego warto odwiedzić tę atrakcję i uznać ją za symbol nowych czasów, które już nigdy nie będą takie, jak dawniej. Domek Do Góry Nogami we Władysławowie to przede wszystkim atrakcja dla dzieci, które lubią nieoczywiste przygody.

Wszystko na opak

Dzisiejsza rzeczywistość zdominowana jest przez pandemię i niekoniecznie myślimy o urlopach czy wakacjach. Trochę ze strachu, trochę dlatego, że czasem nie ma gdzie pojechać. Te czasy obok pandemii zdominowane są przez chaos i zagubienie. Z tego wynika masa nie do końca racjonalnych decyzji polegających na wyliczaniu centymetrów, jakie mają nas dzielić na ulicach, czy konieczności noszenia maseczek tam, gdzie nikogo nie ma. Akty organów rządowych są wydawane i zmieniane po chwili, nawet prawnikom trudno być na bieżąco. Jak więc być czegokolwiek pewnym? Skąd wiadomo, w jakiej rzeczywistości obudzimy się jutro? Może z podłogą w miejscu sufitu? Taki świat może być jednak ciekawy dla dzieci, których nie dziwi, że żaba jest królem, lew nie dość, że mówi, to jeszcze kumpluje się z zebrą, a mamuty nadal żyją i mają się dobrze. Wyjazd do domku stojącego do góry nogami nie będzie więc dla dziecka niczym dziwnym, dla nas chyba już też nie. Może również będzie to okazja, żeby to był też dla wszystkich wyjazd wesoły.

Domek Do Góry Nogami we Władysławowie

Morze jest jednym z naszych ulubionych kierunków wakacyjnych, więc niewiele zastanawiamy się nad atrakcjami poza plażą, gdy tam jedziemy. Liczy się komfortowy nocleg w niewielkiej odległości od plaży, a jadąc z dziećmi jeszcze cały zestaw piaskowych akcesoriów. Pytania rodzą się w naszej głowie, gdy albo spotkamy się z niepogodą, albo przypieczemy sobie plecy na słońcu i od plaży zechcemy odpocząć. Tylko jak to zrobić z żądnymi przygód dziećmi? Władysławowo to miejscowość, która od lat przyciąga turystów, można więc powiedzieć, że wie dobrze, z jakimi kłopotami może im przyjść się mierzyć.

Oferuje sporo atrakcji dla najmłodszych, ale i tych większych. Domek Do Góry Nogami to jedna z opcji. Znajduje się on w pobliżu Alei Gwiazd Sportu przy Ośrodku Przygotowań Olimpijskich. Domek stoi na dachu i wszystko w nim jest odwrotnie. Wchodzi się do niego oknem znajdującym się pod dachem, który w tym układzie jest na poziomie ziemi, podczas gdy drzwi są nad naszymi głowami. W środku rozpoczynamy zwiedzanie, chodząc po suficie i oglądamy meble, zadzierając głowy do góry, bo te przecież są na podłodze, czyli nad nami. Schodami wchodzimy do góry, znaczy się na parter. Tam bliżej możemy przyjrzeć się meblom na suficie, czyli podłodze. Okna serwują nam niezły zawrót głowy, gdyż są one lekko przekrzywione. Ten efekt bardzo podoba się dzieciom. To fajna atrakcja zarówno na słoneczny, jak i deszczowy dzień.

Dom Do Góry Nogami  - cennik

Żeby zwiedzić domek, nie trzeba zakładać żadnych wygórowanych kosztów. Dla Dzieci do lat 3 obiekt jest darmowy, dla pociech starszych, do 12 r.ż. cena za wstęp wynosi 9 zł. Dorośli jeśli nie chcą doświadczać zaburzeń błędnika, mogą poczekać na zewnątrz, a jeśli pokusa zajrzenia będzie silniejsza, muszą za swój bilet zapłacić 11 zł. Choć dla niektórych tatusiów pokusą może być przejście się w tym czasie wspomnianą Aleją Gwiazd Sportu. Dla każdego coś miłego się znajdzie.

Czasem w obliczu absurdu czy bezradności najlepszym mechanizmem obronnym jest dobre poczucie humoru. Na wiele spraw przestaliśmy mieć wpływ, a może nigdy nie mieliśmy, ograniczona jest dotychczasowa swoboda, co do pewnego stopnia jest oczywiste, jednak w pewnym momencie przestaje. Poczucia sprawczości, póki co nie odzyskamy, ale poczucie humoru mieć możemy zawsze. Domek Do Góry Nogami we Władysławowie może nam taką chwilę relaksu i śmiechu zagwarantować.
 

Pełną ofertę naszych apartamentów we Władysławowie możesz zobaczyć kilkając tutaj

Poznaj nasze apartamenty w Władysławowie

Podobne artykuły

Latarnia morska w Rozewie — historia i ciekawostki

2024-06-03 15:30:48
Kiedy jedziemy nad morze, jedną z oczywistych atrakcji, jakie będziemy chcieli odwiedzić, jest pobliska latarnia morska. Latarnie przyciągają jak magnes i to nie tylko przez to, że oświetlają statkom drogę. Mają w sobie coś tajemniczego i symbolicznego. Jeżeli kierunkiem naszego wyjazdu jest Władysławowo, to budowlą, jaką musimy koniecznie zobaczyć, jest latarnia morska w Rozewie. Żeby wycieczka była jeszcze przyjemniejsza i klimatyczna, warto, byśmy o tym miejscu dowiedzieli się czegoś więcej. Czym zachwyci nas latarnia morska we Władysławowie?
Więcej

Historia Władysławowa, legendy i ciekawostki

2024-06-03 15:27:44
Władysławowo jest jednym z najchętniej odwiedzanych nadmorskich kurortów w Polsce. W każde lato przyciąga rzesze turystów nie tylko z naszego kraju. Kojarzy się z rozległą i piaszczystą plażą, ale jest przy tym miejscem bogatym pod względem historycznym. Znając ciekawostki i legendy na temat Władysławowa, będziemy mogli spojrzeć na to miasto z zupełnie nowej perspektywy.
Więcej

Motylarnia w porcie Władysławowo — ciekawostki i historia

2024-03-28 13:57:27
Sezon planowania wakacyjnych wyjazdów zbliża się wielkimi krokami i coraz częściej zastanawiamy się, gdzie wybrać się tym razem. Jeżeli nastawiamy się na wypoczynek nad Morzem Bałtyckim, to zapewne w pierwszej kolejności analizujemy, co nas czeka w najbardziej popularnych kurortach. Jednym z nich jest Władysławowo, a atrakcji w nim nie zabraknie. Zalicza się do nich motylarnia w porcie.
Więcej

Kawiarnie we Władysławowie — gdzie warto zajrzeć? Podpowiadamy

2024-03-28 13:55:25
Władysławowo jest malowniczą nadmorską miejscowością, która przyciąga turystów przez cały rok. Chociaż największy tłok jest tutaj latem, to i w innych porach roku przyjezdnych nie brakuje. Zachętą może być na przykład chęć oddychania powietrzem nasyconym jodem. Niezależnie od tego, kiedy wybierzemy się nad morze, będziemy chcieli zjeść smaczny obiad lub podwieczorek, a lokali nie brakuje. Jakie kawiarnie we Władysławowie cieszą się największą popularnością?
Więcej

Aleja Gwiazd Sportu we Władysławowie — historia i ciekawostki

2024-02-28 12:31:05
Kiedy planujemy wakacje nad morzem, to poza tym, że spędzimy większość czasu na plaży, warto zapoznać się z tym, jakie inne atrakcje będą w okolicy. Jednym z kurortów, który od zawsze cieszy się popularnością, jest Władysławowo. Decydując się na pobyt w tej miejscowości, nie będziemy narzekać na nudę. Jednym z miejsc, jakie powinniśmy odwiedzić, jest Aleja Gwiazd Sportu, z której słynie Władysławowo.
Więcej