Dom Do Góry Nogami we Władysławowie - odwiedź tę atrakcję!

2021-02-01 10:42:28

Czy w dzisiejszych czasach dom do góry nogami może nas zaskoczyć? Właśnie minął rok 2020, w którym wydaje się, że wszystko stanęło na głowie. Może właśnie dlatego warto odwiedzić tę atrakcję i uznać ją za symbol nowych czasów, które już nigdy nie będą takie, jak dawniej. Domek Do Góry Nogami we Władysławowie to przede wszystkim atrakcja dla dzieci, które lubią nieoczywiste przygody.

Wszystko na opak

Dzisiejsza rzeczywistość zdominowana jest przez pandemię i niekoniecznie myślimy o urlopach czy wakacjach. Trochę ze strachu, trochę dlatego, że czasem nie ma gdzie pojechać. Te czasy obok pandemii zdominowane są przez chaos i zagubienie. Z tego wynika masa nie do końca racjonalnych decyzji polegających na wyliczaniu centymetrów, jakie mają nas dzielić na ulicach, czy konieczności noszenia maseczek tam, gdzie nikogo nie ma. Akty organów rządowych są wydawane i zmieniane po chwili, nawet prawnikom trudno być na bieżąco. Jak więc być czegokolwiek pewnym? Skąd wiadomo, w jakiej rzeczywistości obudzimy się jutro? Może z podłogą w miejscu sufitu? Taki świat może być jednak ciekawy dla dzieci, których nie dziwi, że żaba jest królem, lew nie dość, że mówi, to jeszcze kumpluje się z zebrą, a mamuty nadal żyją i mają się dobrze. Wyjazd do domku stojącego do góry nogami nie będzie więc dla dziecka niczym dziwnym, dla nas chyba już też nie. Może również będzie to okazja, żeby to był też dla wszystkich wyjazd wesoły.

Domek Do Góry Nogami we Władysławowie

Morze jest jednym z naszych ulubionych kierunków wakacyjnych, więc niewiele zastanawiamy się nad atrakcjami poza plażą, gdy tam jedziemy. Liczy się komfortowy nocleg w niewielkiej odległości od plaży, a jadąc z dziećmi jeszcze cały zestaw piaskowych akcesoriów. Pytania rodzą się w naszej głowie, gdy albo spotkamy się z niepogodą, albo przypieczemy sobie plecy na słońcu i od plaży zechcemy odpocząć. Tylko jak to zrobić z żądnymi przygód dziećmi? Władysławowo to miejscowość, która od lat przyciąga turystów, można więc powiedzieć, że wie dobrze, z jakimi kłopotami może im przyjść się mierzyć.

Oferuje sporo atrakcji dla najmłodszych, ale i tych większych. Domek Do Góry Nogami to jedna z opcji. Znajduje się on w pobliżu Alei Gwiazd Sportu przy Ośrodku Przygotowań Olimpijskich. Domek stoi na dachu i wszystko w nim jest odwrotnie. Wchodzi się do niego oknem znajdującym się pod dachem, który w tym układzie jest na poziomie ziemi, podczas gdy drzwi są nad naszymi głowami. W środku rozpoczynamy zwiedzanie, chodząc po suficie i oglądamy meble, zadzierając głowy do góry, bo te przecież są na podłodze, czyli nad nami. Schodami wchodzimy do góry, znaczy się na parter. Tam bliżej możemy przyjrzeć się meblom na suficie, czyli podłodze. Okna serwują nam niezły zawrót głowy, gdyż są one lekko przekrzywione. Ten efekt bardzo podoba się dzieciom. To fajna atrakcja zarówno na słoneczny, jak i deszczowy dzień.

Dom Do Góry Nogami  - cennik

Żeby zwiedzić domek, nie trzeba zakładać żadnych wygórowanych kosztów. Dla Dzieci do lat 3 obiekt jest darmowy, dla pociech starszych, do 12 r.ż. cena za wstęp wynosi 9 zł. Dorośli jeśli nie chcą doświadczać zaburzeń błędnika, mogą poczekać na zewnątrz, a jeśli pokusa zajrzenia będzie silniejsza, muszą za swój bilet zapłacić 11 zł. Choć dla niektórych tatusiów pokusą może być przejście się w tym czasie wspomnianą Aleją Gwiazd Sportu. Dla każdego coś miłego się znajdzie.

Czasem w obliczu absurdu czy bezradności najlepszym mechanizmem obronnym jest dobre poczucie humoru. Na wiele spraw przestaliśmy mieć wpływ, a może nigdy nie mieliśmy, ograniczona jest dotychczasowa swoboda, co do pewnego stopnia jest oczywiste, jednak w pewnym momencie przestaje. Poczucia sprawczości, póki co nie odzyskamy, ale poczucie humoru mieć możemy zawsze. Domek Do Góry Nogami we Władysławowie może nam taką chwilę relaksu i śmiechu zagwarantować.
 

Pełną ofertę naszych apartamentów we Władysławowie możesz zobaczyć kilkając tutaj

Poznaj nasze apartamenty w Władysławowie

Podobne artykuły

Władysławowo plaża i molo - co zastaniemy? Czego się spodziewać?

2020-11-30 10:26:48
Mamy zwyczaj wielbić rzeczy, które są największe, najdłuższe, najbardziej okazałe. Jakby chcąc nie chcąc ciągle odbywał się jakiś ranking w naszych głowach czy świecie zewnętrznym, który narzuca nam reguły gry. Bywa to męczące, ale też sprawia, że nie doceniamy świata rzeczy mniejszych. Molo to obiekt nadmorski, który jest wizytówką miejscowości, do której przynależy. Oczekujemy zatem od niego czegoś wyjątkowego.
Więcej

Władysławowo we wrześniu - co robić po sezonie we Władysławowie? TOP3 atrakcje!

2020-09-21 10:51:46
Władysławowo to miasto, które można porównać do dobrej restauracji. Pamiętamy, że od zawsze tam była, przyciągała ludzi, ale z czasem spowszedniała i skupiała tylko stałych bywalców nielubiących zmian. Wtedy pojawiał się nowy właściciel lub menadżer, wprowadzał powiew świeżości. Restauracja niby ta sama, a jednak inna. Znajdą się tu stare miejsca dla wieloletnich fanów i nowe atrakcje dla tych, którzy dopiero zaczynają swoją podróż po tym mieście. Również Władysławowo we wrześniu ma do zaoferowania coś dla spóźnionych turystów.
Więcej

Fajne wczasy we Władysławowie? Sprawdź plan urlopu we Władysławowie!

2020-06-24 07:36:52
Władysławowo jest miejscowością położoną nad Morzem Bałtyckim, zaraz przy mierzei helskiej. Samo umiejscowienie miasta oferuje sporo atrakcji – można oddać się tutaj sportom morskim, plażowaniu czy spacerom wzdłuż plaży. Atrakcje we Władysławowie - co warto zobaczyć?
Więcej

Romantyczny pobyt we Władysławowie - co warto wiedzieć? Jak zaplanować?

2020-05-19 12:10:14
Zachód słońca Władysławowo - romantyczny pobyt we Władysławowie
Władysławowo znajduje się u nasady mierzei helskiej, więc jest idealnym miejscem, by zatrzymać się tam na dłużej. Półwysep Helski to niezwykła w skali europejskiej mierzeja ciągnąca się przez 35 kilometrów. Nadmorskie widoki w sezonie letnim są idealny miejscem na romantyczny pobyt. Jak go zaplanować?
Więcej

Co robić we Władysławowie, gdy pada deszcz?

2019-08-01 09:14:55
Morze we Władysławowie
Władysławowo to miejscowość położona u nasady mierzei helskiej. Sprawia to, że — aby dostać się na słynny półwysep — należy przez nią przejechać. Chyba że wybieramy się na przykład tramwajem wodnym lub samolotem z Trójmiasta.
Więcej