Co robić w Jastarni gdy pada deszcz?

2022-03-31 12:42:04

Gdy pogoda w Jastarni nie dopisuje, jest kilka atrakcji, na które warto zwrócić uwagę. Jednym z najbardziej charakterystycznych punktów jest najniższa latarnia morska na wybrzeżu.

Najlepsze miejsca w Jastarni gdy pada deszcz!

Wybudowana została w 1950 roku i mierzy 13,3 metra wysokości. Znajduje się ona w lasku nad morzem, do którego możemy dojść na piechotę lub dojechać rowerem. Drugim ciekawym miejscem jest Chata Rybacka – zabytkowy obiekt pełniący funkcję muzeum, który mieści się w centrum Jastarni. Wewnątrz znajduje się wystawa sprzętu rybackiego, który pochodzi z okresu od XV do XX wieku oraz sprzętów gospodarstwa domowego charakterystycznych dla regionu. W jej sąsiedztwie znajduje się też Kościół Nawiedzenia NMP. Wybudowano go w 1932 roku z czerwonej cegły, w stylu neobarokowym. Wewnątrz znajduje się ambona w kształcie łodzi rybackiej. Pozostałe elementy wystroju również utrzymane są w kolorystyce morskiej. Ponadto, warto wybrać się też do Muzeum Pod Strzechą, w którym możemy zobaczyć dawne sprzęty do połowu ryb i starą rybacką izbę. W Jastarni znajduje się też zakład szkutniczy, w którym dawniej remontowano łodzie rybackie.

 

Poznaj nasze apartamenty na wynajem w Jastarni

 

 

Poznaj nasze apartamenty w Jastarnii

Podobne artykuły

Jastarnia 2022 - jak zaplanować urlop? Gdzie zjeść? Co wiedzieć?

2022-06-29 13:02:01
Jastarnia już więcej sławy niż ma nie potrzebuje. Wychodzi naprzeciw wszystkim swoim fanom, oferując bogatą bazę noclegową, od kwater, przez pensjonaty, apartamenty, hotele, po w pełni wyposażone domki.
Więcej

Jastarnia - gdzie zjeść poza sezonem?

2022-04-01 09:32:50
Sezon turystyczny w Jastarni rozpoczyna się w maju i trwa do końca września. Jednakże, warto odwiedzić to miasto również poza sezonem – na przykład wczesną wiosną, późną jesienią, czy nawet zimą. Wtedy jest tam znacznie mniej turystów i dlatego też niektóre lokale gastronomiczne zawieszają swoją działalność. Istnieje jednak kilka punktów, które oferują pyszne, lokalne jedzenie przez cały rok.
Więcej

Hel -> Jastarnia - ile kilometrów, czym i jak dojechać?

2022-03-30 15:12:52
Odległość między Helem a Jastarnią wynosi 13,5 kilometra. Trasę między tymi dwoma popularnymi miejscowościami nadmorskimi można pokonać na cztery sposoby.
Więcej

Gdańsk -> Jastarnia - ile kilometrów, czym i jak dojechać?

2022-03-30 15:04:27
Odległość między Gdańskiem a Jastarnią zależy od wybranej trasy i środka transportu. Jeśli wybierzemy jazdę samochodem, mamy do wyboru trzy trasy.
Więcej

Warszawa -> Jastarnia - ile kilometrów, czym i jak dojechać?

2022-03-29 14:39:56
Odległość między Warszawą a Jastarnią zależy od wybranej trasy i środka transportu. Jeśli wybierzemy jazdę samochodem, mamy do wyboru trzy trasy.
Więcej