Fajne wczasy we Władysławowie? Sprawdź plan urlopu we Władysławowie!

2020-06-24 07:36:52

Władysławowo jest miejscowością położoną nad Morzem Bałtyckim, zaraz przy mierzei helskiej. Samo umiejscowienie miasta oferuje sporo atrakcji – można oddać się tutaj sportom morskim, plażowaniu czy spacerom wzdłuż plaży. Atrakcje we Władysławowie - co warto zobaczyć?

Półwysep Helski jest niezwykłym miejscem, które warto zwiedzić przynajmniej raz w życiu, a Władysławowo nadaje się idealnie na dłuższe wczasy nad morzem.

Władysławowo – jaki nocleg wybrać?

Chłapowo znajduje się zaledwie trzy kilometry od centrum Władysławowa i to właśnie tam znajdują się najlepsze apartamenty w okolicy. Mowa tutaj o Apartamentach na Klifie przy ulicy Stefana Żeromskiego, które zachwycają podróżnych przystępną ceną, dużą przestrzenią, nowoczesnym i stylowym wnętrzem, a także kompletnym wyposażeniem (w apartamentach znajdują się sprzęty AGD i RTV, w tym w pełni wyposażona kuchnia). Znajdują się w niedalekiej odległości od plaży.

Na szczególną uwagę zasługuje Apartament Na Klifie A3 nazywany Słonecznym Klifem. Ma on 40 m2, a w tym sypialnię, łazienkę, taras i otwarty salon z kuchnią. Apartament przystosowany jest do tego, aby mogło się w nim zatrzymać do pięciu osób. Poza wygodnym łóżkiem małżeńskim kanapa w salonie oraz fotel w sypialni są wyposażone w funkcję spania.

Pełną ofertę naszych apartamentów we Władysławowie możesz zobaczyć kilkając tutaj.

Władysławowo – jakie atrakcje oferuje miasto?

Oprócz typowych nadmorskich atrakcji (pływanie, motorówki, zjeżdżalnie wodne, rejsy statkiem, bungee, pontony, surfing i jego odmiany, itd.) pobyt we Władysławowie można wzbogacić jeszcze o zwiedzanie ciekawych punktów miasta. Miłośnicy historii z pewnością z chęcią odwiedzą Hallerówkę oraz Adiutantówkę. Stamtąd można udać się do usytuowanego nieopodal Muzeum Przyrodniczego. W Domu Rybaka, czyli najwyższym budynku we Władysławowie, mieszczą się natomiast: Muzeum Motyli oraz Muzeum Iluzji. Dla wielu ciekawe może okazać się także zwiedzanie Pracowni Bursztynu. Oczywiście w mieście w sezonie letnim odbywają się liczne koncerty, dyskoteki, imprezy, jarmarki i inne wydarzenia kulturalne.

Wszystkie atrakcje zostały opisane szczegółowo tutaj: Atrakcje we Władysławowie - co warto zobaczyć?
 

Władysławowo – jakie atrakcje dla dzieci?

We Władysławowie są dwie duże główne atrakcje dla dzieci oraz kilka pomniejszych. Do tych reprezentatywnych dla miasta należą: Ocean Park oraz park linowy ALFA TarzanPark. Ocean Park to miejsce, gdzie można podziwiać różne gatunki ryb, ssaków i ptaków, a także zapoznać się z zaprojektowanymi modelami zwierząt w skali 1:1. Natomiast TarzanPark oferuje wiele różnych tras linowych, co sprawia, że to świetna atrakcja nie tylko dla dzieci, ale także dla dorosłych.

Jeśli podczas pobytu nad morzem pogoda nie sprzyja, można wybrać się z dziećmi do ośrodka COS Cetniewo, który oferuje między innymi basen ze zjeżdżalniami wodnymi. Na terenie miasta znajduje się także kino, w tym kino oferujące doświadczenia w 7D. Jeśli tego będzie mało, można wybrać się na krótką wycieczkę parę kilometrów za miasto, do Swarzewa, gdzie znajduje się stadnina koni.

Wszystkie atrakcje dla dzieci zostały opisane szczegółowo tutaj: Atrakcje dla dzieci we Władysławowie – co warto zobaczyć?
 

Władysławowo – gdzie dobrze zjeść?

W naszym rankingu TOP10 restauracji we Władysławowie - czyli gdzie zjeść we Władysławowie na dwóch pierwszych miejscach znalazły się: restauracja „Klipper” („U Goli”) oraz restauracja „U Kojota”. Obie restauracje znajdują się niedaleko plaży i oferują niezwykle smaczne posiłki warte swojej ceny. Co roku zbierają bardzo pochlebne recenzje. Oczywiście ze względu na charakter i położenie miasta słyną one z potraw przyrządzanych ze świeżych ryb, jednak w menu znajdują się także inne pozycje. „Klipper” zachował dosyć skromne menu, jednak „U Kojota” można znaleźć nie tylko dania regionalne, ale także dania włoskie.

Władysławowo – co jeszcze warto wiedzieć?

Z pewnością dla wielu ważną informacją będą godziny działania ważnych placówek, jak na przykład kościołów, aptek czy punktów pomocy medycznej. Nie brak oczywiście i takich miejsc we Władysławowie.

Kościół Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny we Władysławowie – warto tam wstąpić nie tylko na mszę, ale także, aby podziwiać to miejsce jako zabytek architektury.

Msze w dni powszednie: 6:30, 7:00, 18:00    

Msze w niedziele i święta: godz. 6:30, 8:00, 9:30, 11.00, 12:30, 14.00, 18:00.    

Spowiedź możliwa w czasie każdej Mszy Świętej

Najbliższe pogotowie znajduje się w Pucku (około 13 km od Władysławowa), a szpital – w Wejherowie (około 33 kilometrów). Na miejscu można jednak skorzystać z dwóch niepublicznych przychodni. We Władysławowie funkcjonuje aż pięć aptek (z reguły czynne od rana do godziny 20.00), z czego jedna z nich jest czynna również w niedzielę. Oczywiście codziennie jedna z aptek pełni całodobowy dyżur.
 

Poznaj nasze apartamenty w Władysławowie

Podobne artykuły

Władysławowo plaża i molo - co zastaniemy? Czego się spodziewać?

2020-11-30 10:26:48
Mamy zwyczaj wielbić rzeczy, które są największe, najdłuższe, najbardziej okazałe. Jakby chcąc nie chcąc ciągle odbywał się jakiś ranking w naszych głowach czy świecie zewnętrznym, który narzuca nam reguły gry. Bywa to męczące, ale też sprawia, że nie doceniamy świata rzeczy mniejszych. Molo to obiekt nadmorski, który jest wizytówką miejscowości, do której przynależy. Oczekujemy zatem od niego czegoś wyjątkowego.
Więcej

Władysławowo we wrześniu - co robić po sezonie we Władysławowie? TOP3 atrakcje!

2020-09-21 10:51:46
Władysławowo to miasto, które można porównać do dobrej restauracji. Pamiętamy, że od zawsze tam była, przyciągała ludzi, ale z czasem spowszedniała i skupiała tylko stałych bywalców nielubiących zmian. Wtedy pojawiał się nowy właściciel lub menadżer, wprowadzał powiew świeżości. Restauracja niby ta sama, a jednak inna. Znajdą się tu stare miejsca dla wieloletnich fanów i nowe atrakcje dla tych, którzy dopiero zaczynają swoją podróż po tym mieście. Również Władysławowo we wrześniu ma do zaoferowania coś dla spóźnionych turystów.
Więcej

Romantyczny pobyt we Władysławowie - co warto wiedzieć? Jak zaplanować?

2020-05-19 12:10:14
Zachód słońca Władysławowo - romantyczny pobyt we Władysławowie
Władysławowo znajduje się u nasady mierzei helskiej, więc jest idealnym miejscem, by zatrzymać się tam na dłużej. Półwysep Helski to niezwykła w skali europejskiej mierzeja ciągnąca się przez 35 kilometrów. Nadmorskie widoki w sezonie letnim są idealny miejscem na romantyczny pobyt. Jak go zaplanować?
Więcej

Co robić we Władysławowie, gdy pada deszcz?

2019-08-01 09:14:55
Morze we Władysławowie
Władysławowo to miejscowość położona u nasady mierzei helskiej. Sprawia to, że — aby dostać się na słynny półwysep — należy przez nią przejechać. Chyba że wybieramy się na przykład tramwajem wodnym lub samolotem z Trójmiasta.
Więcej