Jastarnia plaża i molo — co zastaniemy? Czego się spodziewać?

2019-07-01 11:21:49

Mierzeja helska ciągnie się od Władysławowa do Helu, a w jej sercu usytuowana jest miejscowość o nazwie Jastarnia. Pomimo że sam fakt położenia owego miasta na Półwyspie Helskim jest już wystarczającą atrakcją, aby co roku tłumy turystów wybierały się tam na wakacje, skorzystać tam można również z bardziej zorganizowanych atrakcji. Są takie odpowiednie dla rodzin z dziećmi, jak i wypadów z przyjaciółmi. Ale po kolei.

Molo w Jastarni.

Zabytki i muzea

W Jastarni warto odwiedzić takie historyczne miejsca jak skansen fortyfikacji z 1939 r., torpedownie i bunkry. Jeśli lubimy zwiedzać muzea, wstąpmy do Chaty Rybackiej, gdzie zobaczyć można narzędzia rybackie używane między piętnastym a dziewiętnastym wiekiem. Ciekawostką jest najniższa w Polsce Latarnia Morska, która znajduje się właśnie w Jastarni. Liczy sobie 13 metrów. Będąc w Jastarni, nie sposób nie przejść się po molo, które wychodzi na Morze Bałtyckie.

Zabawy i sporty nad morzem

Oczywiście wybierając się nad morze, chcemy skorzystać jak najwięcej z plaż i wody, których w naszej miejscowości zapewne nie doświadczamy. Długie plaże wzdłuż linii brzegowej to najpopularniejsza atrakcja każdego nadbałtyckiego miasta. Na plażach korzystać można z wolnostojących zjeżdżalni wodnych, są tam również miejsca do grania w siatkówkę plażową. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby porzucać sobie w wodzie piłką plażową, opalać się, budować zamki z piasku lub unosić się na wodzie na dmuchanym leżaku. Można także wynająć motorówkę, skuter lub popłynąć w rejs statkiem wycieczkowym. Oprócz tego bardzo popularne są sporty wodne, takie jak windsurfing czy kitesurfing (sprawdź także: Jak zacząć kitesurfingiem?). Jeśli nigdy nie próbowaliśmy swoich sił w tej kwestii, być może przełamiemy się i pójdziemy na parę lekcji. Dlaczego nie?

Atrakcje dla dzieci (i nie tylko)

Na terenie Jastarni oprócz tego znajduje się wiele innych atrakcji, szczególnie tych z myślą o dzieciach. Wymienione atrakcje są czynne w sezonie wakacyjnym. Mamy Lunapark Ludvik czy plac zabaw Summer Kids, gdzie znajdują się nie huśtawki i drabinki, ale rowerki, trampoliny i zamki dmuchane. Dla dzieci, które nigdy nie tracą energii, powstał park linowy TarzanPark z sześcioma trasami do wyboru. Są nawet takie dostosowane dla najmniejszych dzieci oraz takie bez górnego ograniczenia – nawet dorosły może spróbować swoich sił. Na molo natomiast organizowane są warsztaty i zabawy dla dzieci w bawialni „Rozumkowo”. Oprócz tego można odwiedzić kino 6D, jeśli nigdy jeszcze nie było nam dane tego doświadczyć. W kinie można przed chwilę odpocząć od upału i złapać oddech, nie tylko z dziećmi. Kino 6D charakteryzuje się obrazem 3D, a także doznaniami dotykowymi i węchowymi.

Przelot prywatnym samolotem nad Jastarnią.

Przeczytaj również: Atrakcje dla dzieci w Jastarni - gdzie warto zabrać swoje pociechy?

Pozostałe atrakcje

Jedną z ciekawszych atrakcji są przeloty prywatnym samolotem. Na małym lotnisku z Jastarni organizowane są przeloty widokowe nad Półwyspem. Ceny są dosyć spore, ale w końcu jest to lot prywatnym samolotem. Dzieci z pewnością będą podekscytowane, niejeden dorosły zresztą zapewne też. Do samolotu mogą wejść trzy osoby, a lot trwa około piętnastu minut.

Warto wspomnieć jeszcze o pysznym jedzeniu, jakie można dostać w Jastarni. Restauracje dbają o to, aby produkty były świeże i regionalne. Szczególnie warto zajrzeć do miejsc, gdzie dostaniemy tradycyjne, kaszubskie potrawy i zasmakujemy dobrze przyrządzoną, świeżą rybę z ostatniego połowu.

Trudno pominąć jeszcze jedną wyjątkową cechę nadmorskich miejscowości – jod. Wakacje nad morzem to nie tylko świetna zabawa i wyrwanie się z dusznego miasta, ale także dbanie o zdrowie. Największe ilości jodu w powietrzu utrzymują się od jesieni do wiosny, więc Jastarnię odwiedzić można także poza sezonem. Ceny wtedy są niższe, a apartamenty w Jastarni stoją szerokim otworem przez cały rok. Krajobrazy nad Bałtykiem zachwycają niezależnie od pory roku, a wybierając się w innym momencie niż wszyscy, możemy nawet mieć całą plażę dla siebie. Jest wtedy mniej atrakcji, ale więcej zdecydowanie spokoju, a o to przecież chodzi, aby w czasie urlopu odpocząć.

 

Poznaj nasze apartamenty w Jastarnii

Podobne artykuły

Jastarnia 2022 - jak zaplanować urlop? Gdzie zjeść? Co wiedzieć?

2022-06-29 13:02:01
Jastarnia już więcej sławy niż ma nie potrzebuje. Wychodzi naprzeciw wszystkim swoim fanom, oferując bogatą bazę noclegową, od kwater, przez pensjonaty, apartamenty, hotele, po w pełni wyposażone domki.
Więcej

Jastarnia - gdzie zjeść poza sezonem?

2022-04-01 09:32:50
Sezon turystyczny w Jastarni rozpoczyna się w maju i trwa do końca września. Jednakże, warto odwiedzić to miasto również poza sezonem – na przykład wczesną wiosną, późną jesienią, czy nawet zimą. Wtedy jest tam znacznie mniej turystów i dlatego też niektóre lokale gastronomiczne zawieszają swoją działalność. Istnieje jednak kilka punktów, które oferują pyszne, lokalne jedzenie przez cały rok.
Więcej

Hel -> Jastarnia - ile kilometrów, czym i jak dojechać?

2022-03-30 15:12:52
Odległość między Helem a Jastarnią wynosi 13,5 kilometra. Trasę między tymi dwoma popularnymi miejscowościami nadmorskimi można pokonać na cztery sposoby.
Więcej

Gdańsk -> Jastarnia - ile kilometrów, czym i jak dojechać?

2022-03-30 15:04:27
Odległość między Gdańskiem a Jastarnią zależy od wybranej trasy i środka transportu. Jeśli wybierzemy jazdę samochodem, mamy do wyboru trzy trasy.
Więcej

Warszawa -> Jastarnia - ile kilometrów, czym i jak dojechać?

2022-03-29 14:39:56
Odległość między Warszawą a Jastarnią zależy od wybranej trasy i środka transportu. Jeśli wybierzemy jazdę samochodem, mamy do wyboru trzy trasy.
Więcej