Jastarnia plaża i molo — co zastaniemy? Czego się spodziewać?

2019-07-01 11:21:49

Mierzeja helska ciągnie się od Władysławowa do Helu, a w jej sercu usytuowana jest miejscowość o nazwie Jastarnia. Pomimo że sam fakt położenia owego miasta na Półwyspie Helskim jest już wystarczającą atrakcją, aby co roku tłumy turystów wybierały się tam na wakacje, skorzystać tam można również z bardziej zorganizowanych atrakcji. Są takie odpowiednie dla rodzin z dziećmi, jak i wypadów z przyjaciółmi. Ale po kolei.

Molo w Jastarni.

Zabytki i muzea

W Jastarni warto odwiedzić takie historyczne miejsca jak skansen fortyfikacji z 1939 r., torpedownie i bunkry. Jeśli lubimy zwiedzać muzea, wstąpmy do Chaty Rybackiej, gdzie zobaczyć można narzędzia rybackie używane między piętnastym a dziewiętnastym wiekiem. Ciekawostką jest najniższa w Polsce Latarnia Morska, która znajduje się właśnie w Jastarni. Liczy sobie 13 metrów. Będąc w Jastarni, nie sposób nie przejść się po molo, które wychodzi na Morze Bałtyckie.

Zabawy i sporty nad morzem

Oczywiście wybierając się nad morze, chcemy skorzystać jak najwięcej z plaż i wody, których w naszej miejscowości zapewne nie doświadczamy. Długie plaże wzdłuż linii brzegowej to najpopularniejsza atrakcja każdego nadbałtyckiego miasta. Na plażach korzystać można z wolnostojących zjeżdżalni wodnych, są tam również miejsca do grania w siatkówkę plażową. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby porzucać sobie w wodzie piłką plażową, opalać się, budować zamki z piasku lub unosić się na wodzie na dmuchanym leżaku. Można także wynająć motorówkę, skuter lub popłynąć w rejs statkiem wycieczkowym. Oprócz tego bardzo popularne są sporty wodne, takie jak windsurfing czy kitesurfing (sprawdź także: Jak zacząć kitesurfingiem?). Jeśli nigdy nie próbowaliśmy swoich sił w tej kwestii, być może przełamiemy się i pójdziemy na parę lekcji. Dlaczego nie?

Atrakcje dla dzieci (i nie tylko)

Na terenie Jastarni oprócz tego znajduje się wiele innych atrakcji, szczególnie tych z myślą o dzieciach. Wymienione atrakcje są czynne w sezonie wakacyjnym. Mamy Lunapark Ludvik czy plac zabaw Summer Kids, gdzie znajdują się nie huśtawki i drabinki, ale rowerki, trampoliny i zamki dmuchane. Dla dzieci, które nigdy nie tracą energii, powstał park linowy TarzanPark z sześcioma trasami do wyboru. Są nawet takie dostosowane dla najmniejszych dzieci oraz takie bez górnego ograniczenia – nawet dorosły może spróbować swoich sił. Na molo natomiast organizowane są warsztaty i zabawy dla dzieci w bawialni „Rozumkowo”. Oprócz tego można odwiedzić kino 6D, jeśli nigdy jeszcze nie było nam dane tego doświadczyć. W kinie można przed chwilę odpocząć od upału i złapać oddech, nie tylko z dziećmi. Kino 6D charakteryzuje się obrazem 3D, a także doznaniami dotykowymi i węchowymi.

Przelot prywatnym samolotem nad Jastarnią.

Przeczytaj również: Atrakcje dla dzieci w Jastarni - gdzie warto zabrać swoje pociechy?

Pozostałe atrakcje

Jedną z ciekawszych atrakcji są przeloty prywatnym samolotem. Na małym lotnisku z Jastarni organizowane są przeloty widokowe nad Półwyspem. Ceny są dosyć spore, ale w końcu jest to lot prywatnym samolotem. Dzieci z pewnością będą podekscytowane, niejeden dorosły zresztą zapewne też. Do samolotu mogą wejść trzy osoby, a lot trwa około piętnastu minut.

Warto wspomnieć jeszcze o pysznym jedzeniu, jakie można dostać w Jastarni. Restauracje dbają o to, aby produkty były świeże i regionalne. Szczególnie warto zajrzeć do miejsc, gdzie dostaniemy tradycyjne, kaszubskie potrawy i zasmakujemy dobrze przyrządzoną, świeżą rybę z ostatniego połowu.

Trudno pominąć jeszcze jedną wyjątkową cechę nadmorskich miejscowości – jod. Wakacje nad morzem to nie tylko świetna zabawa i wyrwanie się z dusznego miasta, ale także dbanie o zdrowie. Największe ilości jodu w powietrzu utrzymują się od jesieni do wiosny, więc Jastarnię odwiedzić można także poza sezonem. Ceny wtedy są niższe, a apartamenty w Jastarni stoją szerokim otworem przez cały rok. Krajobrazy nad Bałtykiem zachwycają niezależnie od pory roku, a wybierając się w innym momencie niż wszyscy, możemy nawet mieć całą plażę dla siebie. Jest wtedy mniej atrakcji, ale więcej zdecydowanie spokoju, a o to przecież chodzi, aby w czasie urlopu odpocząć.

 

Poznaj nasze apartamenty w Jastarnii

Podobne artykuły

Poznaj szkoły kitesurfingu działające w Jastarni!

2021-11-05 13:49:20
Czas, kiedy chodzenie było dla nas zagadką, jest dla każdego dorosłego zatarty w pamięci. Nauczyliśmy się chodzić, bo to wpisane jest w nasz naturalny rozwój. Latanie już nie jest, a wręcz jest niezgodne z naszą naturą. Sam ten fakt dla wielu osób stanowi zachętę do udowadniania, że niemożliwe jednak można przekuć w możliwe.
Więcej

Jurata czy Jastarnia? Podpowiadamy!

2021-07-27 10:44:18
Mamy taki zwyczaj, że ciągle stawiamy się przed wyborami. Ryba czy mięso, lody czy tort, morze czy góry. Może czasem jest to konieczne, ale wiele jest takich sytuacji, gdy wcale nie musimy wybierać. Wakacje wydają się właśnie takim czasem, w którym wybory moglibyśmy ograniczyć do minimum i czerpać z życia garściami.
Więcej

Atrakcje w Jastarni - poznaj TOP10 atrakcji w Jastarni!

2020-08-25 14:26:45
Mówi się, że mężczyźni są z Marsa, a kobiety z Wenus. Tak samo duże są różnice między miastami na Pomorzu. Czy Jastarnia jest bardziej z Marsa, czy z Wenus? Jakby się przyjrzeć mapie to widać na niej, że jest ona częścią półwyspu helskiego, a jego powstanie można trochę porównać do powstania Ewy z żebra Adama. Czy zatem Jastarnia to bardziej kobieta? Jakie atrakcje w Jastarni warto umieścić na swojej liście?
Więcej

Fajne wczasy w Jastarni? Sprawdź plan urlopu w Jastarni!

2020-06-23 15:32:45
Jastarnia to jedna z większych miejscowości znajdujących się na Półwyspie Helskim, choć nadal dosyć małych rozmiarów. To miasteczko o powierzchni zaledwie 4 km2, jednak trzeba zwrócić uwagę na fakt, że ograniczają je rozmiary samej mierzei helskiej, która liczy sobie 35 kilometrów długości i do 3 kilometrów w najszerszym miejscu.
Więcej

Romantyczny pobyt w Jastarni - co warto wiedzieć? Jak zaplanować?

2020-04-27 11:58:30
Romantyczny pobyt w Jastarni
Wypad nad morze z ukochaną osobą może zamienić się w romantyczny, pełen uniesień pobyt, jeśli odpowiednio się go zaplanuje. Jastarnia jest jednym z najczęściej wybieranych miejsc na półwyspie Helskim na romantyczne podróże. Nieustanna bliskość morza, szum fal, piaszczyste plaże, pełne smaku restauracje, wieczorne spacery po molo, luksusowe, romantyczne apartamenty – to wszystko sprawia, że pobyt w Jastarni może stać się niezapomnianym.
Więcej