Jastarnia plaża i molo — co zastaniemy? Czego się spodziewać?

2019-07-01 11:21:49

Mierzeja helska ciągnie się od Władysławowa do Helu, a w jej sercu usytuowana jest miejscowość o nazwie Jastarnia. Pomimo że sam fakt położenia owego miasta na Półwyspie Helskim jest już wystarczającą atrakcją, aby co roku tłumy turystów wybierały się tam na wakacje, skorzystać tam można również z bardziej zorganizowanych atrakcji. Są takie odpowiednie dla rodzin z dziećmi, jak i wypadów z przyjaciółmi. Ale po kolei.

Molo w Jastarni.

Zabytki i muzea

W Jastarni warto odwiedzić takie historyczne miejsca jak skansen fortyfikacji z 1939 r., torpedownie i bunkry. Jeśli lubimy zwiedzać muzea, wstąpmy do Chaty Rybackiej, gdzie zobaczyć można narzędzia rybackie używane między piętnastym a dziewiętnastym wiekiem. Ciekawostką jest najniższa w Polsce Latarnia Morska, która znajduje się właśnie w Jastarni. Liczy sobie 13 metrów. Będąc w Jastarni, nie sposób nie przejść się po molo, które wychodzi na Morze Bałtyckie.

Zabawy i sporty nad morzem

Oczywiście wybierając się nad morze, chcemy skorzystać jak najwięcej z plaż i wody, których w naszej miejscowości zapewne nie doświadczamy. Długie plaże wzdłuż linii brzegowej to najpopularniejsza atrakcja każdego nadbałtyckiego miasta. Na plażach korzystać można z wolnostojących zjeżdżalni wodnych, są tam również miejsca do grania w siatkówkę plażową. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby porzucać sobie w wodzie piłką plażową, opalać się, budować zamki z piasku lub unosić się na wodzie na dmuchanym leżaku. Można także wynająć motorówkę, skuter lub popłynąć w rejs statkiem wycieczkowym. Oprócz tego bardzo popularne są sporty wodne, takie jak windsurfing czy kitesurfing (sprawdź także: Jak zacząć kitesurfingiem?). Jeśli nigdy nie próbowaliśmy swoich sił w tej kwestii, być może przełamiemy się i pójdziemy na parę lekcji. Dlaczego nie?

Atrakcje dla dzieci (i nie tylko)

Na terenie Jastarni oprócz tego znajduje się wiele innych atrakcji, szczególnie tych z myślą o dzieciach. Wymienione atrakcje są czynne w sezonie wakacyjnym. Mamy Lunapark Ludvik czy plac zabaw Summer Kids, gdzie znajdują się nie huśtawki i drabinki, ale rowerki, trampoliny i zamki dmuchane. Dla dzieci, które nigdy nie tracą energii, powstał park linowy TarzanPark z sześcioma trasami do wyboru. Są nawet takie dostosowane dla najmniejszych dzieci oraz takie bez górnego ograniczenia – nawet dorosły może spróbować swoich sił. Na molo natomiast organizowane są warsztaty i zabawy dla dzieci w bawialni „Rozumkowo”. Oprócz tego można odwiedzić kino 6D, jeśli nigdy jeszcze nie było nam dane tego doświadczyć. W kinie można przed chwilę odpocząć od upału i złapać oddech, nie tylko z dziećmi. Kino 6D charakteryzuje się obrazem 3D, a także doznaniami dotykowymi i węchowymi.

Przelot prywatnym samolotem nad Jastarnią.

Przeczytaj również: Atrakcje dla dzieci w Jastarni - gdzie warto zabrać swoje pociechy?

Pozostałe atrakcje

Jedną z ciekawszych atrakcji są przeloty prywatnym samolotem. Na małym lotnisku z Jastarni organizowane są przeloty widokowe nad Półwyspem. Ceny są dosyć spore, ale w końcu jest to lot prywatnym samolotem. Dzieci z pewnością będą podekscytowane, niejeden dorosły zresztą zapewne też. Do samolotu mogą wejść trzy osoby, a lot trwa około piętnastu minut.

Warto wspomnieć jeszcze o pysznym jedzeniu, jakie można dostać w Jastarni. Restauracje dbają o to, aby produkty były świeże i regionalne. Szczególnie warto zajrzeć do miejsc, gdzie dostaniemy tradycyjne, kaszubskie potrawy i zasmakujemy dobrze przyrządzoną, świeżą rybę z ostatniego połowu.

Trudno pominąć jeszcze jedną wyjątkową cechę nadmorskich miejscowości – jod. Wakacje nad morzem to nie tylko świetna zabawa i wyrwanie się z dusznego miasta, ale także dbanie o zdrowie. Największe ilości jodu w powietrzu utrzymują się od jesieni do wiosny, więc Jastarnię odwiedzić można także poza sezonem. Ceny wtedy są niższe, a apartamenty w Jastarni stoją szerokim otworem przez cały rok. Krajobrazy nad Bałtykiem zachwycają niezależnie od pory roku, a wybierając się w innym momencie niż wszyscy, możemy nawet mieć całą plażę dla siebie. Jest wtedy mniej atrakcji, ale więcej zdecydowanie spokoju, a o to przecież chodzi, aby w czasie urlopu odpocząć.

 

Poznaj nasze apartamenty wJastarnii

Podobne artykuły

Latarnia morska w Jastarni — historia i ciekawostki

2024-02-28 12:32:49
Jeśli prześledzimy rankingi na najpiękniejsze miejscowości nad polskim morzem, to niemal zawsze w czołówce pojawiają się kurorty Półwyspu Helskiego, w tym Jastarnia. Słynie przede wszystkim z wyjątkowo pięknych plaż, ale oprócz tego warto odwiedzić tamtejszą latarnię morską.
Więcej

Apartament Prezydencki w Juracie — historia i ciekawostki

2023-04-28 13:25:40
Apartament Prezydencki w Juracie — historia i ciekawostki Jurata niegdyś była częścią miasta Jastarnia. Od kilku lat już nie jest, za to stała się osadą nadmorską. Jednak przez lata zdążyła zgromadzić niebagatelną historię, na tyle ciekawą, że niejeden kurort jej nie dorównuje. Jurata jako kurort przez lata przyciągała państwowe elity. Być może zwieńczeniem tego faktu było powstanie w latach 60. Ośrodka Wypoczynkowego Urzędu Rady Ministrów „Mewa”. Co to za miejsce i jaką historię skrywa?
Więcej

Dom Zdrojowy w Jastarni na Wielkanoc

2023-04-05 11:20:28
Jastarnia choć niewielka, miała i ma swoje wielkie tradycje. Prażnica, czyli jajecznica na boczku, to słynne kaszubskie śniadanie wielkanocne, a smaganie gałązkami agrestu w Wielki Piątek symbolizowało pokutę. Obecnie tradycje kaszubskie stały się podobne do tych w całym kraju, jednak przybywając do Jastarni, by spędzić Wielkanoc, możemy liczyć na nieco inny klimat świętowania. Duże prawdopodobieństwo jest, że  poranek wielkanocny zacznie Bãblowanié. Usłyszymy je również w Domu Zdrojowym. Co to takiego?
Więcej

Zacne apartamenty w Jastarni – ranking

2023-03-31 11:21:49
Istnieją takie regiony w Polsce, które wraz z nadejściem cieplejszych miesięcy, przyrastają w liczbę turystów. Regiony nadmorskie, a szczególnie Półwysep Helski należą do czołówki takich miejsc. Jednak napływ turystów nie oznacza, że tamtejsze miejscowości się rozrastają. Jastarnia od lat cieszy się ogromną popularnością w sezonie urlopowym, ale jej powierzchnia niezmiennie zajmuje 4,31 km2. Dlatego miejsca noclegowe rozchodzą się jak świeże bułeczki.
Więcej

Dom Zdrojowy Jastarnia – historia

2023-03-31 10:20:14
Opowieści o domach często emanują tajemnicą. Domy z historią nas przyciągają, bo mają w sobie coś magicznego. Dom Zdrojowy w Jastarni przetrwał wojnę, a obecne zmiany i rozbudowa wciąż nawiązują do czasów, gdy sam Jan Kiepura raczył gości koncertami. Obecna imponująca forma hotelu wciąż nawiązuje do historii nie tylko samego hotelu, ale też całej miejscowości. Jaki jest dzisiejszy Dom Zdrojowy w Jastarni?
Więcej